Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Timer

MOTE klubtag
  • Hozzászólások

    253
  • Csatlakozott

  • Utolsó látogatás

Hozzászólások posted by Timer

  1. Sziasztok!

    Nincs tapasztalatom a Corsa D-vel, viszont most vásárolnánk egyet a nejemnek. A kérdésem az lenne, hogy van-e típushibája az autónak, amit vásárlás előtt érdemes ellenőrizni? Facelift előtti és utáni modelleket egyaránt néztünk, de csak benzines 1.4-es jöhet szóba, háromajtós kivitelben.

    Van OP-COM-om, viszont csak 2010-ig frissített adatbázissal, így nem tudom, hogy a facelift utániakkal hogyan boldogul majd, van esetleg valakinek ennél frissebb kiadása?

    Köszönöm előre is!

  2. Szia!

    Néhány hónapja ugyanezzel a jelenséggel találkoztam, önindító szénkeféi elkoptak, megszünt a konktakt a forgórésszel.

    A megoldás komplett szénfekekészlet csere (kefetartóval együtt). 3500 Ft körül megvan az egész, kb. 20 perces meló.

    Ha érdekel tudok adni egy netes oldalt, ahonnan be tudod szerezni, mindössze az autó tipus, önindító típusát kell megadni.

    Nekem tökéletes azóta.

    üdv,

    Péter

     

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a válaszokat! Péter, mindenképpen érdekelne a link, bár elsőkörben helyi szakihoz viszem majd az egészet egyben, és rábízom a javítást! Még valami: van egy csere önindítóm tartalékba, amiról csak annyit tudok, hogy X16XEL-en volt (ez van nekem is), és a rajta lévő felirat alapján Valeo gyártmány. Ez original GM lehet, vagy utángyártott, mert GM logót nem találok rajta! Minden B1 X16XEL-re ugyanolyan önindítót raktak, vagy megeshet, hogy befűrdök a csere alkatrésszel? Azt tervezem, hogy a bontottat nézetem át, újíttatom fel, ez kerül majd végül a kocsira, ami pedig most betegeskedik, az szintén fel lesz javítva, és el lesz téve tartaléknak, ezért a kérdés.

  3. Sziasztok Cartársak!
     
    Ma reggel megviccelt a paripa: első pöccre beindítottam, elmentem vele a város másik részébe, leállítottam, majd 5 perc múlva mentem volna tovább, és semmi. A gyújtást ráadva semmi sem történt, meg sem nyikkant az önindító. Áramot szerintem kapott, mert indításkor kicsit elhalványult a műszerfal világítása (pont, mint amikor rendben teker az önindító), de más nem történt. Már éppen elővettem a vonószemet, illetve pár métert arrébb is toltuk a gépet, amikor próbából ráindítottam, és mintha mi sem történt volna, elindult. Elmentem vele néhány tíz kilométert a melóhelyre, párszor leállítottam és elindítottam, minden rendben ment. Délután szintén semmi gond nem akadt. Akksi visszajelzése zöld, kicsit több, mint 2 éves, nem hiszem, hogy ez a baj. Látott már valaki ilyet? Mi lehet a hiba, cseréljek önindítót, vagy valami kontakt hiba lehet a háttérben?
  4. Elvittem szerelőhöz a vasat, néhány tanulsága máris volt a dolognak:

    - egyrészt, olyannyira el van rohadva MINDEN fékcső az autón, hogy cserélni kell egy az egyben

    - másrészt, a tank felett, ahol nem látszódott, az alvázba is kőkeményen belemart az idő vasfoga

    - harmadrészt, a tank is úgy el van rohadva felénél, hogy csak azért nem folyik belőle a nafta, mert 30 liternél nem tankolok mostanában többet egyszerre

    - végül, a műszerfal világítás "alapból nincs, de néha felvillan" műsorára nem jelentett gyógyírt a világításkapcsoló cseréje, mert ugyanúgy csinálja a fesztivált.

    Ez egy szép nap, sááálllálllááááá.

  5. Itt a lakhelyemen van egy szerelő, aki biztos hogy megoldaná, de ha nem errefelé laksz, akkor nem vagy kisegítve.

    Én most is azt mondom, hogy meg kell bontani, és megnézni, mi durrant el, mert anélkül találgatás az egész. Veszel előre alkatrészt, és vagy az volt a gond, vagy nem. Ha egy hosszabb csőszakaszon van a repedés, akkor azt teljes egészében cserélni kell.

    És ha törött a bontott kocsi, akkor mi van? Ha pl totálra törték az elejét, attól még a fékcsőnek lehet semmi baja. Sümegen van egy bontó, ahol biztos van alkatrész, de megint semmire sem mész vele, ha az ország másik végében vagy.

    Érdeklődj az Opel Vectra B index fórumon. Vannak topiktársak, akik bontanak autókat, szerintem az lenne a legjobb forrás.

    A 10 méteres csővel az baj, hogy szerintem hosszú, max 5 méter kellhet. És akkor a toldásnál neked kellene peremezni a cső végét hollandihoz. A házilagos peremezést meg én max háztáji szekéren vállanám be... Ja meg a másik, hogy szerintem a Vectrán vas fékcső van...

    Köszi, az lesz most, hogy elviszem holnap egy szerelőhöz a kocsit, konkrétan lebontja, és kezembe adja a rossz darabot, azzal fogok nekilátni bontókban keresgélni. Akkora szopás, mert három hete vettem világításkapcsolót egy tőlem 15 kilométerre lévő bontott vasból, erre a hét elején eladták... Azóta a kilincs is a kezemben maradt már, szóval ideális lett volna ilyen alkatrészek beszerzési forrásaként, de egybe elvitte valaki az egész autót a bontós srác szerint. Fááááákkkkkkkkkk.

    A rézcsőből való pótlást eddig minden szerelő felajánlotta, peremezéssel, mindennel. Elvileg kamionokon is csinálnak ilyesmit, ezt konkrétan olyan szerelő állította, aki főállásban maga is javít nagyvasakat. Ennek ellenére ennyire megbízhatatlan lenne a házilagos csőcsere a peremezés miatt?

  6. Először is azt kéne megnézni, hogy mitől durrant el az a fékcső. Az a vastag falú fém fékcső nem gyakran durranik el, nem lehet, hogy valami kidörzsölte?

    Amúgy meg ha nincs új, akkor marad a bontott, vagy gyártatsz erre szakosodott céggel.

    Alapvetően nem látni még, hogy mi lett vele, csak annyit tudtam kideríteni (akna hiányában), hogy onnan folyik a lé, cerélni meg úgy akarják csak, hogy én viszem az alkatrészt hozzá, ezért keredem vadul. Mivel csatlakozót abban a vonalban nem látok, ezért is tűnik valószínűnek, hogy maga a cső repedt el. Vicces, mert a fékolaj nagyrésze megvan, csak akkor spriccel, ha nyomod a pedált, valami hajszálrepedés lehet az egész...

    Tudnál céget ajánlani? A bontók nem nagyon kínálnak ilyesmit, legalábbis már a negyediket hívom fel, és vagy törötta kocsi, amiből én nem merek fékalkatrészt "átoperálni", vagy nincs már meg ez a rész.

    Szerk.: Felhívtam a Csergőt is, azt mondták, hogy nem létezik gyári valóban, az Opel egységes 10 méter rézscsövet adna holanderekkel, és nekem kellene formára hajtani.

  7. Hát, úgy néz ki, a sz@r CSŐstől érkezik; eldurrant jobb oldalt a fékcső az autómon, ráadásul a fém, a tank feletti részen. Azt állítják a környékbeli szerelők, hogy ehhez a típushoz (B1, 1996, X16XEl, ötajtó) nem gyártanak gyári fém fékcsövet, sőt, utángyártottan sem. Felhívtam Bond-ot, szerintük is ez a helyzet. Ti esetleg tudtok valamit javasolni a bontotton felül? Féket, bontottan nem annyira tartok jó ötletnek...

  8. Ha a dobok jók, akkor a rossz csődarabot, vagy a flexi csövet cseréltesd ki kipuffogó szerelővel. Nem kell ezért egyből új rendszerért rohanni kettőötvenért.

    Köszi a tanácsot! Alternatívaként ma beszereztem egy bontott teljes szettet (mínusz katalizátor) bruttó 13 ezer forintért négyajtósról, remélem, nem nyúltam mellé, látszólag stimmel a méret!

  9. Sziasztok!

    Úgy esett, hogy a kipufogóm leesett! :) Na jó, csak majdnem: körülbelül az ülés alatt van egy cirak 30 centis rész, ahol vastagabb a cső (rezonátor?), na ott megadta magát az (utólagos) hegesztés. Volt egy kellemes hangja. Mivel a többi rész sem rózsás ezen a szakaszon, lecserélném, de nem tudom, milyen kipufogót érdemes venni, milyen darabokban lehet venni, no és persze mennyiért. A gyári szettel megkínáltak Szegeden a szalonban, kettőötven bruttó :) Szóval kellene jó megoldás, lehetőleg újonnan, megbízható gyártótól. Tudtok valamit ajánlani? Fékbetétből gyárit szeretnék, azok mennyiért mennek mostanában?

    Még valami: találtam bontott kipufogót nem túl drágán, viszonylag jó állapotban, de négyajtóson volt. Motorkód stimmel. Szerintetek jó az ötajtósra is?

  10. Az a helyzet, ahogy romlik a motor állapota a kor előre haladtával, egyre több nem odavaló anyagot kap az EGR szelep, olyat amit nem kellene. A motor járásán, menetteljesítményén persze ezt még nem venni észre. Egyre több kormot, motorolaj égésterméket, elégetlen üzemanyagot stb. kap a szelep, ettől áll be. Nyitva marad és elkezdi a motor a játékot. Hiába tisztítod meg a szelepet, hiába veszel bele újat, rövid időn belül újra szar lesz, a fenti dolgok miatt, lásd a te példádat, 3 hónapot bírt az új. Ha már hozzá kell nyúlni a szelephez, egyetlen tartós megoldás a levakolás plusz a szelep újbóli tisztítása.

    Plusz, úgy vettem észre, hogy az olaj sem mindegy! A GM 10W40 akkoriban egy vicc volt, többet evett belőle az autóm, mint benzinből. A Castrol Magnatec 10W40 egy ideig nagyon jó volt, kevesebb fogyott belőle, és ez a szelep működésén is érezhetően javított. Nagy kár, hogy egy idő után olcsóbb lett, és a jelek szerint nem a marketingen kezdtek el spórolni, hanem a minőségen. Váltanom kellett, jelenleg Liqui Moly 5W40-et használok, és bár vékonyabb olaj, mégsem eszik belőle annyit, mint a korábbiakból, ezért feltételezem, hogy az EGR problémákat is ritkábbá tenné. Nyilván a vakolás miatt ennek már semmi jelentősége, csak általánosságban jegyeztem meg.

  11. Ha X16XEL a motorkód, jó eséllyel nem kellene világítani a check lámpának levakolt EGR mellett. Az én autóm 96 júliusi évjáratú, X16XEL motorral, és évekig szívtam azzal a szájbavert szeleppel, míg nem hallgattam az okosabbakra, és levakoltattam. Azóta egyetlen egyszer sem dobott hibát, sem motorféknél, sem máskor. Annyi a titka, hogy ki lett áztatva az összes koksz a szelepből, gyakorlatilag fémtisztára (talán fékolajban, vagy brigaciolban,már nem emlékszem rá), be lett olajozva tökig, azután úgy lett visszaszerelve. Szerintem most szabadon mozgolódik a helyén, én meg örülök, mert az autó nem dadog, és nem szopat kéthavonta.

    (Anno vettem teljesen új szelepet, talán ha 3 hónapig volt jó, aztán kezdte a játékot megint. Takarítással nyertem megint 2 hónapot, de már az agyamra ment az egész...)

  12. A 22-es stekkerben lévő 20A-es biztosítékról mennek a következő fogyasztók:

    Elakadásjelző, Kijelző, Utastér világítás, Hűtőfúvókák, Rádió

    Köszi!

    Sajnos a biztosíték jó, valami kontakt lehet, mert egy rosszabb útszakasz után visszajött minden úgy 2 percre, azután megint offline... Ó, a fene enné meg, ilyenkor hol érdemes elkezdeni a keresgélést?

  13. Lehet, hogy kiment a biztosítékja.

    Szia! Köszönöm, első körben én is ott nézelődtem, de nem találtam meg, melyik biztosítékról van szó konkrétan. Tudsz esetleg sdegíteni aban, milyen szimbólumot kellene keresnem? Az autó gépkönyve sajnos nincs meg, így abból nem tudok ötletet meríteni.

  14. Sziasztok!

    Rejtéley módon megszűnt létezni a műszerfal világításom. A kilométer kijelző LCD, illetve a TID működik, a kontroll lámpák szintén, de a számlapok megvilágítása nulla. Biztosan nem az izzókkal van a baj, mert a rádióm kijelzője dimmelhető a tompított felkapcoslásával, de a világítás felkapcsolására most nem reagál semmit. Egyébként minden világít, helyzet, tompított, reflektor is rendben van. Két hete cseréltem az akkut az autóban, lehet, hogy akkor történt valami? AZóta nem jártam vele sötétben, így fel sem tűnt a dolog.

  15. Sziasztok!

    Nos, megoldódott a rejtély: a feszültség szabályzó ment tönkre a generátorban, és vitt magával együtt 2 diódát is. Miközben a villamosságis mesterhez vittem az autót, folyamatosan figyeltem a rendszer feszültséget, és megpróbáltam 14V körül tartani. A világítás felkapcsolása ehhez kevés volt, a ventilátort is fel kellett tolnom 4-es fokozatba, így volt olyan 14.3V körül a feszültség. Javítás után stabil 14V a töltés, de a szaki figyelmeztetett, hogy a csúszó csapágy, illetve még valami szintén záros határidőn belül megadhatja magát a generátorban. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Elsősorban az anyagi vonzata érdekelne a dolognak.

  16. Köszönöm a tippeket, már csak egy kérdésem maradt: mehetek vele durván 20 kilométert? A szerelőhöz jó lenne lábon elvinni a sárkányt, de nem szeretném, ha a túlfeszültség komolyabb kárt tenne valamiben!

    Ez inkább generátor hiba lesz, valamelyik segéddióda vacakolhat. De ha 15V körüli a fesz, akkor a szabályzónál is gond lehet.

  17. Sziasztok!

    Belefutottam egy problémába, kellene némi szakvélemény, mert tanácstalan vagyok.

    Ahogyan az lenni szokott, a legutolsó használat alkalmával még semmilyen problémát nem fedeztem fel az autó működésében, de néhány nap múlva már furcsa tünet fogadott: indítás után az automatikus szívató levegőztető ventilátora furcsán, alacsonyabb hangon zúgott néhány másodpercig, majd komótosan felpörgött a nagyjából megszokott fordulatszámra, ezzel párhuzamosan nem aludt ki a töltés visszajelző lámpája sem. Ameddig megy az automata szívató, erősen világít a visszajelzés, ahogyan csökken a fordulatszám, halványodik a lámpa is, míg a normál alapjárati fordulat elérésekor pislákolva, de továbbra is világít. Gázadásra tovább erősödik a fénye, hirtelen gázról történő lelépéskor elhalványodik egy pillanatra, a belső világítással / műszerfallal együtt. OP-COM hibakódot nem dob, a rendszerben lévő feszültség gyújtáson 12V, alapjáraton 14.6V, 1500-as fordulaton 15V, ugyanezen fordulaton minden létező elektromos fogyasztót bekapcsolva 13.9-14.1V között ingadozik. Folyamatos, lassú gázadásra egyébként a belső világítás fényereje is pislákol. Az akkumulátor már nem fiatal, a jelzése alapján le is volt merülve, de az autó könnyen indult (az igazsághoz hozzátartozik, hogy 66Ah-s akku van benne, gyárilag ennél kisebb volt, de télen jól jön a plusz erő). Feltöltés után már zöld a jelzés ,töltés közben nem melegedett, szóval nem úgy tűnik, mint aminek baja van.

    Szerintetek mi lehet? Adja magát a generátor, de töltés van, szóval értetlenül állok a dolog mellett. Történt már valakivel hasonló, esetleg tudtok tippet adni, hogy mit nézhetnék még meg? Jövő héten viszem a kocsit villamosságis szakihoz, de jobb szeretném, ha nem teljesen hülyén mennék oda...

    Köszönöm a segítséget előre is! ;)

  18. Sziasztok!

    Nos, hosszas hezitálás / szopórollerezés után úgy döntöttem, levakolom az AGR szelepet... és milyen jól tettem! ;) Egyelőre - 1 hete használom így - semmilyen hibakódot nem dob a rendszer, ellenben érezhetően kisimult a motor járása, különösen akkor érezhető a különbség, ha másodikban nagyon óvatos gázadással gyorsítok. Ilyen körülmények között régebben mindig megtorpant egy pillanatra, majd mint akinél elgurul a gyógyszer, úgy lódult meg, ehelyett most egyenletesen gyorsít, nem dadog, nem prüszköl, szépen lehet vele csorogni. Próbáltam hosszas motorfékezést, keményebb taposást, mindezt folyamatosan váltogatva, direkt provokálva a dolgot, nem tudtam belőle kicsikarni check engine-t. Egyetlen dolgot bánok, hogy nem csináltam meg már 6 évvel ezelőtt, azóta szívtam ezzel a nyamvadt szeleppel.

    Összefoglalva: 1996-os gyártású, X16XEL motorkódos Vectra-nal szinte biztosan "büntetlenül" vakítható le az AGR, nem fog hibát generálni.

  19. Hmmm, ez érdekes! X16XEL-re esküdtek többen is, hogy hibát dob. Látom, a Tiédben nagyobb motor van, de az évjárat stimmel. Valamelyik nap rápróbálok én is! Milyen anyagból vágattad ki a kis lemezt?

  20. Köszönöm, Fort! Szerintem egyre gondolunk! :)

    jobbkapaszkodo.JPG

    És hogy miért mindig a jobb oldali reccsen be? Nagyon egyszerű! Egyrészt, a nők zöme sohasem tudja elsőre becsukni a kib@szott ajtót (Hosszú évek megfigyelésén alapuló tények ezek, így hát elnézést Hölgyeim, de ezt kár vitatni!), magyarán alapból kétszer több terhelés éri, mint a vezető oldalit. Másrészt egy-egy szerpentines mókázásnál is igen erősen rámarkolnak a leányok a fogantyú(nk)ra! ;) Esetemben is valami hasonló történhetett...

  21. Helló! :) Köszönöm, hogy - ezúttal is- számíthatok a segítségedre! A jobb első ajtó belső kapaszkodója két részből áll; van egy keményebb, fényes műanyag, ami az utastér hátulja felé néz, illetve ennek másik, kvázi belső oldalán egy puhább műanyag, ami pedig nagyjából előrefelé mutat. No, ez utóbbi tört meg / renyhült el a használattól, szeretném kicseréltetni, gyári cikkszám nélkül viszont nehézkes lesz. fényképet csináltam róla, de ide linkelni képet nem egyszerű.

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.