Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Váltószoknya: cserélve is lesz csak még idő kell hozzá ;) Így is sokba van... de még mennyire :P

Lökös: nekem ez jobban tetszik az alja miatt, az egyenesen jön le ez ott is kerek, egyéni vélemény ;)

Festék: passz... remélem csak nem ha mégis akkor vissza a festőhöz ;)

Mindenesetre alakul az autó... jól néz ki, jól megy, jól szól, kényelmes... :P Tegnap átraktam a kadettből a benzint a vectrába -_- Jó móka volt kiszedni belőle de csak sikerült megoldani :D (40L kb ami kijött).

Lassan csak utolérem magamat :D

Ui.: hátha kell valakinek valami:

Univerzális cuccok:

Használt Xenon H1-es szett H7-esre cserélném vagy eladó!

Autóba LED-ek eladók, helyzetjelzőbe, műszerfalba, fehér-sárga-kék.

Szellőzőrostélyra krómozás 2 csomag.

Ablakemelő modul (már meglévő riasztóhoz és elektromos ablakhoz jó csak! riasztó élesítésekor felhúz max 5 ablakot).

Castrol Magnatec 10W40 Dízel olaj 1 liter, bontatlan.

Szövet-szivacs fekete-szürke dragon üléshuzat garnitúra.

Fekete rezzo műbőr üléshuzat garnitúra.

Új rendszámtábla keret (fekete).

---------------------

Opel Vectra B1 alkatrészek: Fehér index pár, sárga oldalindex pár, füst színű oldalindex, fényszóró pár, hűtőrács (pezsgő-metál opel jel nélkül), belső kilincsek, gyári hangszórók (16,5-13 centisek és csipogók).

Opel Kadett E alkatrészek: GSi lefalazott csomagtér ajtó spoilerrel, GSi küszöbtoldat (3 ajtóshoz de felmegy az 5 ajtósra is), légterelő pár(5 ajtóshoz), gyári rácsos lökhárítő első-hátsó ('85-ös), első-felső toronymerevítő (C20XE motorhoz is jó!). Fekete műszerfal GSi-ből ('88-as) szellőzőkkel (nem óracsoport hanem a komplett műszerfal), 236-os újszerű hűtött féktárcsa + féknyereg + fékbetét + csavarok. (ez egyik sincs az autóban :P )

+ Még biztos kimaradt sok minden rá kell kérdezni, hogy van-e és megnézem.

Érdeklődni privátban! Itt nem biztos, hogy észreveszem.

Link to comment
Megosztás:

Sanci és a többiek,bocs ,hogy nem jeleztem,hogy nem tudok menni.

Kb. 2 hete a mamákkal a kórházakat jártuk,utána még temetés is volt úgyhogy bocs-bocs-bocs!! ;)

Aki tudott jött aki nem, hát.. majd jön legközelebb ;) legalábbis remélem ;)

Sajnálatos, hogy ilyen dolgok miatt nem tudtál jönni :P jobb ha más oka van... -_-

Én meg ma kaptam meg a laborleleteimet, van egy rakás csillag meg 4 recept mellékelve, na ez is jól kezdődik, vagy folytatódik, a csoda se tudja már...

Link to comment
Megosztás:

Aki tudott jött aki nem, hát.. majd jön legközelebb ;) legalábbis remélem ;)

Sajnálatos, hogy ilyen dolgok miatt nem tudtál jönni ;) jobb ha más oka van... :P

Én meg ma kaptam meg a laborleleteimet, van egy rakás csillag meg 4 recept mellékelve, na ez is jól kezdődik, vagy folytatódik, a csoda se tudja már...

Csillag?

Link to comment
Megosztás:

Remélem nem vörös csillag! ;)

Fekete, egészen pontosan ilyen: *

Csillag?

Ja, túl sok van a véremben néhány dologból, koleszterin főleg de máj-akármi is van meg még tudja a csoda. Lényeg, hogy egy közepes szatyor gyógyszerrel jöttem haza a gyógyszertárból. ;)

Link to comment
Megosztás:

Bajzáth Balázs?

Ő, igen.

más: senki nem kényszerít senkit arra, hogy csak ide írjon, viszont aki ismeri a régió történetét, és részt vett egy adott találkozó lebonyolításában, az nem értem, miért nem ismerteti meg az illetőket a történettel?

Illetve miért baj az, hogy van "aki szutyukival jár"?

EZ a régió sem csak úgy, az ölünkbe pottyant. Hogy a kemény munkát említsem... és ha itt lennétek aktívak, akkor itt is lenne élet...

Link to comment
Megosztás:

más: senki nem kényszerít senkit arra, hogy csak ide írjon, viszont aki ismeri a régió történetét, és részt vett egy adott találkozó lebonyolításában, az nem értem, miért nem ismerteti meg az illetőket a történettel?

Illetve miért baj az, hogy van "aki szutyukival jár"?

Ez a régió sem csak úgy, az ölünkbe pottyant. Hogy a kemény munkát említsem... és ha itt lennétek aktívak, akkor itt is lenne élet...

Az első lényegét nem kifejezetten értem de mindegy.

A következő 2 gondolom nekem volt szánva. Előre leszögezem, hogy az égegyadta világon semmi bajom sincs veled, nem pályázok sem az "elnöki" vagy "társelnöki" posztra sem. DE, ne haragudj Mackó, nem tudom milyen időbeosztásod van, hol fordulsz meg (nem is érdekel mert semmi közöm hozzá) de nem hivatalosan 1 éve, hivatalosan meg július-augusztus óta vagyok tag de eddig nem sűrűn találkoztam veled, szám szerint két alkalommal, egyszer mikor adtál egy blitzes és opelclubos matricát, másodjára december 6.án a Mikulás napi talin -se közte, se azóta. És most lehet én vagyok az idióta de tudtommal az (pillanatnyilag egyedüli) elnöknek legalább helyben illendő lenne megjelennie egy akár kicsi akár nagyobb volumenű találkozón illetve legalább egy pár órás kis összefutit összehoznia legalább 2-3 havonta. Vagy esetleg tévednék? Javítson ki bárki ha nem így lenne. A "szutyukira": aláírom, hogy nekem is alkalom adtán van (és sajnos még mindig bőven van) gondom az autómmal de akkor is kitartok a márka mellett pedig én is eldobhatnám mert van helyette másik autó amihez nyúlhatok (ez biztosan elmeháborodott fanatizmus vagy mi) -ebben az esetben is gondolom megint én vagyok az idióta mert csak verem bele a pénzem a semmiért vagy rossz a meglátásom. És ezt ne vedd szemre hányásnak, mindössze ennyi a meglátásom.

Lényeg a lényeg, hogy azért jó lenne (amit hozzáteszek nem oktatásnak vagy okoskodásként szánok) néha valami találkozó amit speciel nem a tagok szerveznek meg -itt most nem a 2006-os nagy bulira gondolok hanem az időnkénti kis mekis-fórumos kajálások, strandolás, szalonnasütős-bográcsozós témákra, pláne mivel kezdődnek a melegebb idők. Mellékesen: nem egy (vagy több) szintén debreceni illető(k)re gondolok, hogy magasból hagyják mi lesz a debreceni régióval -lassan már az sem lesz ha így halad pedig a magam részéről nem szeretném ha széthullana de ez NEM CSAK RAJTAM MÚLIK, ha van akármilyen kis találkozó és engedi időm akkor jelen vagyok. Bizonyára azoknak az illetőknek meg van az okuk (amit én nem tudok mi az), hogy itt nem is teszik tiszteletüket semmilyen formában. Szóval valamit minden bizonnyal változtatni kellene, hogy ez ne forduljon elő.

Az utolsóra pedig annyit tudok mondani, hogy amiben tudok segítek, bár nem vagyok helybeli de ami tőlem telik megteszem. Nem tudom mi volt/voltak mielőtt én itt megjelentem de, hogy most mi van abba valamennyire azért bele látok.

Tehát ne vedd mindezt se sértegetésnek, sem oktatásnak se egyéb negatív dolognak ez csupán az egyéni véleményem.

Ezt mondjuk én sem értem erre miért volt így szükség amikor már van egy klub...tipikus esete a széthúzásnak...hagy legyen én a főnök dolognak...sajnos ezért tart itt az ország is... ;)

Ez teljesen igaz bár ebben annyit megjegyeznék, hogy itt lassan nem kell "széthúzni", szétmegy anélkül is -valószínűleg annak is megvan az oka. És a fő ok valószínű, hogy a hiányzó összetartó erő...

Hogy valakit idézzek anno: "megtalálják egymást club nélkül is".

Utólagosan megjegyezném, hogy bárkinek szúrja a szemét a jelenlétem, illetve amiért én elmondtam a véleményem -szóljon nyugodtan és tovább nem rontom itt a levegőt. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

No para, szerintem félre értesz, csak azt a szutyukis mondatod nem értettem, mert hát te sem mindig opellel közlekedsz.

a régiónk még mindig vezető nélkül kallódik tavaly május óta (ha a hivatalos oldalát nézzük) így rajtam légyszi ne kérd számon a talik hiányát. Én akkor körbe kérdeztem mindenkit, de sajnos 1-2 ember kivételével senki nem igazán gondolkozott el rajta. Nekem bőven elég az országos szint. A munkám meg folyamatos 6-2... tegnap óta van egy 3. emberünk, akit betanítunk. Több szabadnapom nem lesz ettől, csak egyszerűbb lesz eljönni.

Valamint van 3 fiunk, akiket szerintem nem mindenki tud tolerálni időnként.

Igyekszünk gyerekek nélkül menni, de sajnos az meg az utóbbi időben igen sok ok miatt nem jött össze, hogy lerakjuk őket nagyszülőkhöz pár napra.

Aki komolyan gondolja még a régió életben tartását, az jelezze felém, mert elképzelhető, hogy megmoccan valami.

Link to comment
Megosztás:

Hát sajnálattal hallom, hogy még mindig nincs vezetője a régiónak. Sajna én is ritkán lesek be ebbe a topicba, így lehet néha le is maradok. De ugyanolyan szívesen írok és olvasok errefelé mint a kecskemétibe. Végülis többet járok Debrecen felé mint Kecskemét felé ;) . Igazából a talik megléte szerintem nem régióvezető létén vagy nemlétén múlik. Ha valakinek van egy ötlete és ideje, meg helye, meg.... akkor tegye közzé és lehet talizni. Igazából nekem az a nagy szívfájdalmam, hogy Debrecen és Kecskemét is annyira messze van Szegedtől ,hogy sajnos egyik helyre sem tudunk péntekenkét felszáguldani. Pedig de jó lenne. Az az igazság,hogy néha még az is megfordult a fejemben, hogy itt Szegeden is csinálni kellene egy régiószerűséges klubszerűséges csapatot. De aztán letettem róla, mert akiket mantásokat ismerek erre, azok nem fizetnek azért ,hogy a klubba belépjenek, én meg nem erőltetek senkire semmit. Akinek csak lehet így is reklémozom a klubot és az előnyeit. Itt Szegeden is volt egy autósklub ahol tag is voltam de az tavaly megszünt, és a srácokkal sem voltam olyan jóban mint veletek. Fiatalok, más stílusúak, és nem is opelesek voltak. ÉS azért kicsit hiányzik a péntek esti rakparti összeröffenés pár autós emberkével. De itt a környékünkön nincs senki, mi is házhoz járunk az autós haverokat körbelátogatni. ;) TAvaly karácsonyra mantássütit is sütöttem nekik.

Így csak annyit tudok ehhez hozzátenni, hogy örüljetek,hogy ott vagytok relatíve közel egymáshoz, és akármi van tudtok találkozni, és így nemcsak az évi 1-2 nagyobb talik hoznak össze titeket. Nekem sajnos csak ez marad. Az meg biztos,hogy akármilyen klubról is legyen szó, elég sok időt felemészt a vezetése. Sokunknak meg nincs elég ideje és energiája rá. LEhet én sem vállalnám be, pláne így ,hogy egyik évben otthon vagyok, másik évben meg a mehetnék jön rám és idekinn vagyok. ;) De remélem hamar lesz itt is vezető emberke, aki elvállalja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha már évente kétszer írok ide,akkor én is írok valamit a mostani "magas labdához":

Van köztetek olyan,akit elég gyakran,van akit párszor,és van,akit még nem is láttam az elmúlt 2-2,5év alatt,épp ezért senkinek,de mégis mindenkinek mondom,amit mondok.

Az alap felfogásnál kezdve rossz a gondolkodás.Nem kell "vezető" ahhoz,hogy gondoljon egyet pár környéki,és összefusson egy megbeszélt helyen,egy könnyed beszélgetésre,ellazulásra.Ezt kifogásnak felhozni,hogy nincs vezetője a klubbnak,elég gyenge szerintem...

Aki ismer,az tudja,hogy főképp a Kadettklubot erősítem találkozók szervezésével,emberek összekovácsolásával,,de példa kedvéért már több debreceni megmozdulást is csináltam,mint jópár másik debreceni klubtag.

Azt kell mondjam,hogy az állandó személyeken kivűl (az,hogy ők mindig megtisztelnek akár egy pár órás jelenléttel természetesen nagyon jó dolog) senki még érdeklődést sem fejtett a dolgok iránt,és ez,ha egy klub vezetője lennék,nagy elvenné a kedvem egy ilyen csapat vezetésétől.

Valószinűleg ez az oka annak is,hogy senki nem is gondolkodik a főnökség átvételén.

Itt,északon,jóformán semmi hivatalos klubja nincs a Mote-nak,vagy bármely opeles klubnak,de sokkal jobb összehangolt társaság gyűlik össze egy-egy tokaji összejövetelen.

Azt persze lehet mondani,hogy hát ez Debrecenhez messze van,de volt aki Budapestről,Szegedről jött le,csak azért hogy kidumáljuk magunk,NA,és itt a lényeg.

Kevés a Klubélet papiron,ha életben semmi mozgolódás nincs,mert mindenki ráfogja valamire a távollétét.

Én is dolgozom 7 napból hatot,de tudok időt szakítani egy tőlem 100km-re levő társaságra,ha akarok,és akarok.Mert nekem fontos az a pár ember,nem mert opelje van,hanem mert megismertem anno,és fenn akarom tartani az ismeretségünket.

Ezért szerveztem eddig,és ezért is fogok szervezni itt is ott is találkozókat.

Aki akar,eljön,aki akar az meg nem jön.

Csak kifogásokat ne gyártsatok,mert az felesleges.Mindig jó hangvételű,tényleg egy barátságos kör kialakításában mesterkedünk páran,és ha így folytatódik,akkor lesz is belőle valami.

Szintén nem cseszegetés akart ez lenni,csupán okkifejtés,miért is van ott a Klub,ahol van.

Én még Mote-s se vagyok...

Nem is leszek soha...

Nem az teszi,hogy hol van a helyed egy társaságon belül,hanem a cselekedeteid...

És szerintem jó helyen vagyok...nem akarok feljebb jutni...

Ennyi :)Kikapcs

Link to comment
Megosztás:

Most olvastam a villámtalis dolgot.

Külön kijelentem,hogy örülök,hogy voltak olyan emberek,akik nemvoltak restek,és csináltak végre egy klubot,ami tényleg aktív.Gratulálok neki,és ahogy időm engedi,jelen leszek találkozóikon,ha megengedik persze ;)

Mackó:

Miért nem jó a MOTE?

Idézem:"szar" pénz pénz pénz. Találkozón akarsz résztvenni,fizess

Jó bulikat csinál a Mote is,de beárnyékolja a pénz,és a hivataloskodás. Miért ne lehetne egy klub élete különálló a Mote-tól?

Annak idején felmerült a Hungarian Kadettklub-ban is,hogy épüljünk bele a MOTe-ba,mint ahogy anno Ti is.Ti ott rontottátok el,mi pedig ott mentettük meg a mi társaságunk,hogy ezt leszavaztuk.

És ezt tudod te is,hogy így van. Sokkal összetartóbb csapat volt itt két éve,tudom,mert láttam.

Most amit látok: naponta egy-két hozzászólás,semmi környéki találka,akár egy fél órára is.Ha valaki mégis megteszi,semmi reakció.Ez azért kicsit szomorú,vagy nem?

Elhiszem,hogy nagy név a "MOTE",de nincs meg az alapvető kinálat,amit az emberek keresnek benne: "baráti","összetartó"

Nem kell nekimenni egy másik társaságnak,ha ők ezt tisztán látják,és a MOTE-től függetlenűl,az ő árnyékából kilépve megpróbál valami újat.

Másfél hónapos a másik klub: mégis sokkal közvetlenebbek egymással,mint mi.Sanci eltalálta:Két éve "ismerlek" én is téged,de kétszer láttalak.Mindkétszer nekem kellett találkozót csinálnom,vagy másnak besegíteni a lebonyolitásában Debrecenben.

Mi csináltunk,akiknek hivatalosan semmi köze se debrecenhez,se a MOTE-hoz. Sajnos ez van.Ha fáj,akkor nekikéne rugaszkodni,és beletenni a munkátok,hogy ne folytatódjon.De akkor is segíteni kéne a másik csapatot,nem a "miért"-eket feltenni nekik.

"Hát ott a Mote!"

Sokra mennének vele...ha azon múlna,nem lennének sehol se,és ők is csak kéthavonta írnának egy hozzászólást az egyébként légvonalban pár száz méterre lakó klubtársuknak.

Ezért írok énis ilyen ritkán...és most meg is döntöttem fél óra alatt az évi egyéni rekordom ezzel a 2 hozzászólással.

Biztos kapni fogok,mert beleokoskodok.

Felkell állítani a fontossági sorrendet,nem hierharciát kell felépíteni,hanem bulikat kellene szervezni,hogy összeszokjon a régi maggal az új.Biztosra veszem,hogy jó néven venné az új társaság is,és képviseltetnék magukat rajta.

Én igyekezni fogok ezért,hogy megismerjük egymást.

Ott még jól látják a dolgokat,és egymásra van szükségük,nem a MOTE-ra,és minden találkozóért kiadott pénzre.

Nemtudom megszámolni hirtelen,mennyi összejövetelen voltam az elmúlt 2 évben,hol a saját,hol más ötletéből adódóan.De egyszersem,tehát soha nem kellett érte fizetnie senkinek semmiért.Esetleg ha bementünk egy fagyira,azt.De ez nem számít.

Észre kell, kellene venni,hogy a pénz,és a sok kötekedés,az csak rontja az összképet.

Miért nem vagyok MOTE-s?Amiért kb másik 5000 ember nem:

3 éve írtam egy lelkes levelet egy akkori valakinek a fenti vezetőség közül,hogy hát barátom,opelem van,szeretem,és szeretnék sok emberrel egy helyen lenni,aki ugyanilyen lökött,mint ahogy én is.

Válasz (ami 1 soros volt):

Kezdetnek ezt fizess,azt fizess,és majd ha lesz találkozó,irunk.

Kössz

És azért is külön fizessek.

Nem ilyen áron akarok embereket megismerni.

Innentől kezdve a "saját utamat" jártam,jópár,általam nagyra becsült emberrel találkoztam,és ő miattuk vagyok még mindig aktív társa a Kadettklubnak,vagy az itteni embereknek.

Most kaphatom az áldásokat pár nagy Mote-stól (mert úgyis fogom),de teljes mértékben lesz*rom,mert tudom,és sokan tudják,hogy igazam van.

Ezen elkéne gondolkodni,és visszatérni ahhoz a Debreceni Opelklubhoz,amik voltatok pár éve.

Corsika is mondta:mindegy hol állunk,magyarok vagyunk,opelünk van,jó emberek vagyunk,tartsunk össze.Mi kell még?Tényleg ezen kel oldalakat betöltni,hogy Mote-s nem Mote-s.

Elég abszurd dolog ez...szerintem.

Egy éve Berettyóújfaluba sem a mote csinált találkozót.Én csináltam,és egy másik Kadettklubos...a Mote nem is tudott róla...és piszok jó volt,aki ottvolt tudja.

Szeptembertől fogva két Tokaji találkozó volt,az ország minden pontjából (túlzás nélkül) jöttek emberek.Hónapokat spórolva a benzinre,kajára.De a társaság miatt tettek meg többszáz kilométert. Nálatok még száz métert sem tesznek megg a tagok...elgondolkodtató ez.

Ha majd megtaláljátok ennek a hibaforrásait,akkor majd szurkálhattok le más lelkes kis klubokat,embereket.

Harag ne essék,ezek mind a száraz tények voltak,és nem kötekedés.

Innentől fogva is fogok menni Debrecenbe,ha alkalom nyílik rá,ahogy eddig is tettem jópárszor.Hogy a debreceniek nem ismernek annak csak egy oka van: ők nem jöttek.

Mára tényleg ennyi ;)

Jóéjt nektek,és lássátok be.

:-)

Link to comment
Megosztás:

Kedves Berlina-D!

Sajnálattal olvasom az írásodat, mert ismét csak egy fikázás, ismét csak a széthúzást erősíti.

Így soha nem lesz semmi, soha nem fog senki sem jutni semmire sem.

Csak egyszer kéne egy picit félre tenni ezt a " fizess, akkor lesz neked jó" dolgot.

Kérdem én, jól érezted magad az 1. Debreceni opel találkozón? Ahogy tudom, igen.

Akkor sem voltál klubtag, meg még sokan mások, mégis, a társaság miatt volt jó a buli, akiket, ha nincs mögöttünk a hivatalosság, lehet nem tudtunk volna elhívni, mivel a támogatóknak nem tudtunk volna számlát adni. Igen, támogatók, mivel ugye kellett pár Ft a megrendezéshez, hogy ne saját zsebre menjen.

Nem értem innentől, hogy akkor mi a sz@r?

Az, hogy keveset találkozol velem, nem feltétlen az én hibám (tudom, megint a kifogás)...

Kevés a hozzászólás? Naponta benézek, de van, amikor pár nap múlva veszem észre, hogy Zoli már megint trükkös volt, és szerkeszti a hozzászólását új helyett.

Illetve sokan eltűntek. Ki így, ki úgy. Van aki szó nélkül lépett innen, van aki ided se jött, csak egyszer jól érezte magát egy talin, aztán többet sose láttuk, ha szembe jött az utcán, nem ismert meg... most amoda van... no comment.

Amúgy egy dolgot senki nem vall be, hogy jujj, hivatalos, jujj, inkább megyek haverkodni, de majd rájön mindenki, hogy amint kezdi kinőni magát, egyre nehezebb lesz, és akkor jó lenne egy hivatalos háttér.

no, befejezem, mert nincs ennek értelme. Ti úgy látjátok, mi így. Nekem csak szemet szúrt egy elnevezés... és ez lett belőle. Lehet utálni engem is...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.