Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

Öhm... Roli, a fenekem a tulajdonomat képezi, ezért kéretik, nem bántani, mert magántulajdon rongálásért még feljelentelek! ;)

Úgyhogy a lényeg: általában én találom meg Tomit, de ő nem bánja... ;) :P ;)

(dehogynem, de akkor is :unsure:)

Sanyi azért egy farost amúgy sem rúgnék fenékbe,annak az a mindene! :blink: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

szebb estét mindenkinek. Ma a törések estéje van. Elindultunk apáékkal wckagylót venni, merthogy náluk is újítunk. Erre a liftajtó előtt már itthon kicsúszott apa kezéból. és ripityára tört.

Kb. egy órával ezelőtt ezért elmentem venni egy másikat, és balszerencsémre, meg bambaságonból fakadóan, sikerült két ajtó közé zárni két ujjam. Sajnos az egyik valószínűleg el is tört, bár tapasztalatimból :blink: adódóan csak zúzodott...Bár sajna két ujjal kellett fongom akormányt, mert nagyon fájt.Hát enniy, megyek is leáplom magam, remélem a vizes is végez, hogy fürdödhessek, aztán lefekszek, hátha reggelre ledagad :unsure:

Link to comment
Megosztás:

volt,de nem mondtak össze-visszaságot :blink: meg nem is hordtam,csak két szerelőhöz.

na meg úgy utánaolvastam minden porcikájának,hogy a szerelők néha csak lestek :unsure: ;)

de az olaj az autófüggetlen,nem tudom elképzelni,hogy ennyire tájékozatlan legyen vki

Nem vagy te tájékozatlan, esetleg nyitottabnak kell picit lenned, az olaj az autó lelke, de sebaj, gondolom, te is sokat tanultál a régi ótódból, milyen volt ő?

Link to comment
Megosztás:

Egy hete a Mol Rt. honlapján volt egy link egy tanulmányra(sajnos nem találtam meg pedig be akartam linkelni) melyben egy magáncég a külömböző kenőanyagokat vizsgálta,és azok viselkedését a hőmérséklet változásaival...a sűrű olajat javasolták itt is,és fel volt vezetve az olajok viselkedése, -tapadási tényezője,sőt még a felületi feszültsége is - a hideg,és a meleg fémhez...

És mmit gondolsz a 200ft körüli olajadalékokról, amelyek álíltólag felújítják a motort, gondolom vmennyire tömíthetik a hajszálrepedéseket, stb. érdekes téma :-))

:blink: Na végre valami jó is történt velem, végre kipróbáltam az új fürdőszobámat ;) Nagyon jó, és szép szerintem...De HOBi még mindig csúnya ;)

Küldhetnél egy fotót a karcidról, kíváncsi, vok milyen a formája, hogy lehet-e ajtó :-))

!!!!!!! az aki azt állitja télen kell a sürübb olaj !!!!!!! ........ egy kérdésem van mit jelent az a szó hogy viszkozitás és ezt mi befolyásolja??????

erre megadod a választ és benned is foganatoas lessz hidd el;)

Roli ez amit irsz a konstrukcióról ez áll egy apróság hiányzik a visszacsapó olajszelepek melyek a járatokba tartják az olajat ij módon serkentik a mi hamarabbi kenést

ja az olajsürüség jó példája a váltóba tegyél télen sürü olajat és tapasztalod amit irtam nemfogsz tudni váltani :unsure:

roli gyere msn-re

Na erről beszéltem adorjani, itt van két profi szerelő, és mindkettő mást mondd, :-))

(namost egyelőre logikámnak jobban teccik még mindig a sűrűbb olaj, bár még mindig nem tettem bele, reggel, mikor indítok eszembe jut, azután meg csak este, hogy megint elfelejtettem :-DD

Link to comment
Megosztás:

Asszem idő lesz, míg értelmezem Tascona üzenetét, régen volt már a műszaki szakérettségi, meg nem nagyon nyílik most az agyam a száraz következtetésekre, inkább a megérzés, az sosem csalt még meg

de a sűrű olaj nehezebben fröccsen szét,a híg meg gyorsan :unsure:

nekem 5w-30 megy bele mindig,szóval részemről nincs kérdés :blink:

A 5W30ban a 30as mit takar?

Link to comment
Megosztás:

A 5W30ban a 30as mit takar?

Tom kollega már írt ezekről visszább,de majd felhozom az autó kézikönyvét vmikor,hogy pontos választ tudjak neked adni :unsure:

Asszem idő lesz, míg értelmezem Tascona üzenetét, régen volt már a műszaki szakérettségi, meg nem nagyon nyílik most az agyam a száraz következtetésekre, inkább a megérzés, az sosem csalt még meg

a megérzés meg a tények pedig nem mindig egyeznek meg :blink:

Link to comment
Megosztás:

Mindenki alszik? Hát csak egyedül melózom?

Sanyi én is melózok,csak nincsen munkám már,és el voltam az öltözőben egy kicsit belülről nézni a szemhéjamat :unsure:

Az olaj témával kapcsolatban,én csak elmondtam a véleményem,meg amit máshol olvastam,és ennyi.Még hozzá is fűztem,hogy mindenki olyat használ,amilyet csak akar.Ahogy AdorjanT kollega mondja,elő a kézikönyvvel,és mindenki használja azt amit írnak neki,vagy amit jónak lát...

Ja és nem vagyok profi szerelő,attól még nagyon messze állok,én inkább hagyatkozom a tapasztalataimra,és azt próbálom alkalmazni.Amit meg nem tudok megcsinálni,azt megkérdezem attól aki tudja,és úgy csinálom meg...ezért vagyok nyomdász,nem autószerelő...

Link to comment
Megosztás:

menjünk el egy húsboltba,aztán csinálunk ott disznótort :P

sztem Lujdzsit meg nem kellene ezzel terhelni :blink:

Abban én is benne lennék, csak ne kelljen hozzáérni a nyers húshoz :-//, így legalább az állat gyilkolásában nincs ott az ember :-/

Akkor mi legyen? Hizlaljuk a cocát vágásra,

Inkább a cocát a colát bevágásra garatra, de ünneprontó vok csuff

ha a lápma elengedi... majd ha Ildi hazajön, megnézem, a srácokat nem hagyom egyedül.

majd főnökasszony jön, és megmondja. ;)

Mennyi idősek is? Bár bittos kérdeztem, csak nem emléxem, hogy nemlehet őket egyedül hagyni, tyűűűűűűű röstellem, a Kínaisnál a tescoban mondta Ildi

gari hmmmmm nem rossz! pedig nem is opel-szervízben csinálták. korrekt

A biztosító csak hivatalos munkára ad pénzt, a hivatalos munkák meg mind garanciásak, ha van számla, meg minden, akkor saját érdekük, hogy oda vidd vissza, ha vmit elbasztak

hátha reggelre ledagad :unsure:

:-)) ledagad, nem valószínű, vagy 2-3 nap szentem, azért belegondoltam, hogy mennyire vigyáázok a WCmre, amit vettem (16500) ha eltörne, nem lenne hlyette másik (rendelve volt) pedig kell máég hurcolgatni, mert még nics beszerelve

Tom kollega már írt ezekről visszább,de majd felhozom az autó kézikönyvét vmikor,hogy pontos választ tudjak neked adni ;)

a megérzés meg a tények pedig nem mindig egyeznek meg ;)

Asszem, csak az első szám jelentését írta.

A tények a jelen pillanat állását mutatják, a megérzések, pedig a lehetőségeket, a jövőt, amerre alakíthatjuk a tényeket.

Link to comment
Megosztás:

Sanyi én is melózok,csak nincsen munkám már,és el voltam az öltözőben egy kicsit belülről nézni a szemhéjamat :unsure:

Az olaj témával kapcsolatban,én csak elmondtam a véleményem,meg amit máshol olvastam,és ennyi.Még hozzá is fűztem,hogy mindenki olyat használ,amilyet csak akar.Ahogy AdorjanT kollega mondja,elő a kézikönyvvel,és mindenki használja azt amit írnak neki,vagy amit jónak lát...

Ja és nem vagyok profi szerelő,attól még nagyon messze állok,én inkább hagyatkozom a tapasztalataimra,és azt próbálom alkalmazni.Amit meg nem tudok megcsinálni,azt megkérdezem attól aki tudja,és úgy csinálom meg...ezért vagyok nyomdász,nem autószerelő...

Hol dolgozol, mint nyomdász? (bnőm is nyomdánban dolgozik) Adalékanyagokról mit gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Endlos, figy: Lacus 4,5 éves, Tomi 3,5 éves, Bencs 2,5 éves. :unsure:

Az életünk apró örömei c. topicban van is róluk kép. :blink:

Az este még meló után nyomtunk Ildivel egy teszkójáratot... most kicsit lassan ment a bevásárlás, költöttünk egy halom pénzt, de szerencsére volt nálunk sok utalvány is... felruházkodtunk... ;)

Nem tudja valaki, hogy a sámsoni út elején lévő elektronyos bót, vagy a hobby elektronika, vagy Bernáth a bem téren nyitva van ma?

Link to comment
Megosztás:

Miért? Mi a gond a disznótorral? Mondjuk én ebben nőttem fel, úgyhogy abszolult nem zavar, és ezért nem értem azokat, akik ebből problémát csinálnak. Nem rád gondolok itt elsősorban, hanem azokra, akik ezt már teljesen betegesen művelik. Különben is, ez nem gyilkosság, hanem ölés. Nem mindegy.

Nem tudom megmagyaráűzni, gyerekkorom óta undorodom mindenféle, csirke-birka-disznótortól, állatöléstől, talán mert mindig együttérzek velük, ahogy az emberekkel is, ezért nem szeretem az olyan hirdetéseket nézni, emg vészhelyzetet, stb., ahol ilyen félresikerült embereket, vagy szenvedőket mutatnak. AMúgy én is ebben nőttem fel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.