Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

Szabbensz.

Az olajlámpa nem viccel.

Nálad volt már olaj cserélve? ha nem, akkor S.O.S.-ben... az nem tesz jót, ha olaj nélkül megy.

kopogás... abból is eredhet a kormány berázása. kerekekből is.. sokrétű.

a fogyihoz meg grat. már csak ezért is megérdemli, hogy rendes olaj legyen benne. :blush:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Hali!

Tudom, hogy nem viccel az olajlámpa, vasárnap le is cserélem friss anyagra a benne lévőt. Pedig a nivó pálca a max szintig mutatta az olajszintet, mikor 150 km után elkezdte a villogást, s egyre jobban idegesített, ezért megálltam megnézni... :D

Viszont ennyit megérdemel a kicsike, ilyen jó fogyasztás mellett ;)

A kormány remegéséből, még arra is gondoltam, hogy talán a kerekek nem jól vannak kicentírozva/kisúlyozva (vagy mi a szakszó erre) vagy fater szerint a gömbcsukló is bűnös lehet...

A termosztát ot hol tudom kicserélni? remélem nem kell hozzá akna... :blush:

Üdv.:

Szabbensz

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Köszi Sanyi! De szerintem a mackó által javasolt variációknál maradok. Mindent át kell nézni a motorban, mert nem nagyon volt az autóval foglalkozva... Az jellegzetes opel "betegség" hogy a váltónál taknyolja az olajat?? mert nekem merő olaj a váltó...

Műszaki vizsga előtt, ígyis-úgyis át kell az egészet vizsgálni. Az előző tulaj nagyon hamar megvált az autótól. Az előző törzskönyve 2006.11. hóban lett kiállítva... bár az is lehet, hogy elhagyta a régit, azért csinált újat. Az eladás okát, pénzhiánynak tituálta... remélem nem is azért, mert valami komoly baja van a kocsinak... eddig még nem mutatkozott, ha van is :D

Mondjuk az szerintem gerinctelenség volt tőle, hogy írtam neki emailt, az autó pótkulcsa ügyében s nem válaszolt rá.. mivel azt nem adta ide... Majd kieszelünk valamit :blush:

Üdv:

Szabbensz

Link to comment
Megosztás:

valaki nézze már meg nekem légyszi, hogy a világítás két fokozatát ráadva a kocsira, csak elöl van fényerőben különbség a két fokozat között, vagy hátul is?

mert nekem csak elöl van, és nagyon gyengének találom a hátsó világítást.

Link to comment
Megosztás:

Nah most nem értelek...

világítás kapcsoló: 0-I-II

0= nulla.

I= helyzetjelző

II=tompított (index kar előlre tolása=országúti)

index magad felé húzogatás=fénykürt

kihúzod a világításkapcsolót=belső világítás/visszanyomod=kikapcs

hátsó ködzárfény=csak bal hátsóban +21watt bekapcs (de ezt néztük is)

a világítás meg jó, nem kell bántani szerintem

Link to comment
Megosztás:

Nah most nem értelek...

világítás kapcsoló: 0-I-II

0= nulla.

I= helyzetjelző

II=tompított (index kar előlre tolása=országúti)

index magad felé húzogatás=fénykürt

kihúzod a világításkapcsolót=belső világítás/visszanyomod=kikapcs

hátsó ködzárfény=csak bal hátsóban +21watt bekapcs (de ezt néztük is)

a világítás meg jó, nem kell bántani szerintem

nem bántom én, csak tanulgatok :blush:

Link to comment
Megosztás:

Egy foglalat, egy izzó, két szál, két funkció. Az 5W-os szál helyzetjelző, a 21W-os pedig a féklámpa.

ahhaa, mostmár értem, de akkor tisztázás képpen, nem oktatás képpen mondom:

Macko, 21W nem a ködfényzár, hanem a féklámpa, és ez egyfunkciós, egyszálas

Sanyi, a féklámpa külön van, 21W-os, továbbá a két szál a helyzetjelzőben a ködfényzár miatt van, egyébként nálam nem 5W, hanem 4W, az 5W-os bele se megy

mostmár csak azt nem értem, hogy minek két szálas izzó mindkét oldalra, ha csak baloldalt van ködfényzár, micsoda pocséklás :blush:

Link to comment
Megosztás:

Amigo: nem gond, variáltak opelnál rendesen a jelek szerint. :D

nekem sima 21-es a féklámpám. ;)

mindjárt rakok képet akkor

nekem is, a fék külön van, sima 21-es

és 4w-os a helyzetjelző + ködfényzár mindkét oldalon, pedig csak bal oldalon van :blush:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.