Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

Amigó! köcce. mint írtam, lehet "HOBi" szerelőjét találtad meg te is! :D

toronycsapágy.. lehet keverem, de mondtál valamit, amit cseréltek rajta az előző tulaj szerint, és ahhoz akkor meg kellett volna nézni a futóművet. Vagy lengéscsillapítót, vagy valami ilyen volt. nem?

kerekecske gombocska... Na majd ha találkozol személyesen Mr. Toronydaru Rolival, akkor majd elcsodálkozol, hogy is fér be zárt kasztnis kocsiba! :blush:

Nyuszi! emléxel mit beszéltünk anno Gelkoca kocsijáról? most kéne bankot robbantani.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Amigó! köcce. mint írtam, lehet "HOBi" szerelőjét találtad meg te is! :blush:

toronycsapágy.. lehet keverem, de mondtál valamit, amit cseréltek rajta az előző tulaj szerint, és ahhoz akkor meg kellett volna nézni a futóművet. Vagy lengéscsillapítót, vagy valami ilyen volt. nem?

valami görgőt mondott

Link to comment
Megosztás:

jó, hogy szólsz. :blush:

halljátok, most voltunk kint a fancsika felé lévő tájház melletti játszótéren... nem biztonságos már az a rész sem az autófeltörőktől. 2 károsult autó nyomai is voltak, ami erről tanúskodott. :D ezeknek már semmi sem szent.

ősszel vekerin feltörték anyumék puntóját nem messze onnan... ;)

Link to comment
Megosztás:

Ezt az infót nem kellett volna mondanod...itt, most, és így... ;)

Na srácok, mivel úgy nézett ki biliárd lesz ma este, elmentem tegnap kicsit gyakorolni.Kevés sikerrel :blush: De örömhírt is közölhetek: hangom alig maradt a buli végeztével...Így ma este tiétek a pálya :lol: És én mára Telonitónak karaoke-t ígértem...ajaj :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!!

Ha bekötök egy sroboszkópos pótféklámpát az Astra ba, a rendőr belepofázik?

25 db os ledsor a pótféklámpa, s alatta van egy kis neon ami fékezésnél villog mint állat :blush: nagyon vadul fog kinézni :-)

S azt mondta egyik haver, h műbizonylat kell a sportkipuffogóról, meg erről is (pótféklámpa) Ez így van?

Üdv.: Szabbensz

Link to comment
Megosztás:

Strobis féklámpát én nem raknék be. Bár, ha imádod, ha mögötted anyáznak, akkor rendben. Én már azokat is helyszínen főbelőném, akik tökéletes látási viszonyoknál csak azért nyomják a ködlámpát, mert szerintük az jópofa. A kipuffról meg annyit: olyan helyre kell vinni műszakiztatni, ahol leszarják. Van olyan hely elég. :blush: A rendőr meg csak ezért nem fekszik alá.

Ja, akik meg tegnap találkozódtak, azoknak meg csak annyit, hogy: lóóóóóf*sz! :D ;) :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Alkatrészvámos autó motorját és alvázát lehet legálisan átrakni ill. lepapírozni mostanság?

Ha típusazonos,és tudod bizonyítani az eredetét(adásvételi stb.) akkor igen,csak egy engedélyt kell kérned hogy ezt szeretnéd mert a másikkal ez meg ez történt,és kapsz egy papírt meg egy adtalapot amit jó sokezer ft-os illetékbélyeggel el kell vinned arra a KPM-es vizsgaállomásra,amelyikre küldenek,és ott levizsgáztatják az autódat,pecsételik az illetékbélyeges papírodat,és ezután erre kiadja neked az okmányiroda az új forgalmit,azzal a motorszámmal,amid éppen van

Persze van egyszerűbb módja is. :blush: Egy kis sósav,lemaratod a motorod motorszámát,és beleütöd azt amelyik a forgalmiba van.

Műszakin átmegy,mert ott van a szám,amelyik a forgalmidban is,de zöldkártyáztatni ismerőshöz vidd,ha esetleg más teljesítményű de típusazonos(opel) motort teszel be,mert két külömböző károsanyag kibocsájtása lesz a kettőnek,a zöldkártyás meg a forgalmiban megadott motor gyári adataihoz fog mérni.Ha tökéletes motort teszel be akkor sem biztos hogy átmegy gond nélkül :D

Az alvázszám az egy más tészta,mivel ha alkatrésznek lett behozva az autó,az azt is jelenti hogy hivatalosan nem is helyezhető forgalomba,csak a regisztrációs adó (vagy nemtom milyen illeték van most) befizetésével...

De ha mondjuk kivágsz az alvázszám körül plusz még egy 30-40 centis darabot,ahová már nem tudják felhúzni a szőnyeget,és ezt az egész alvázszámos darabot kicseréled a régi helyére,akkor soha többet nem lesz vele gondod,persze ha az eredetvizsgás ismerősöd is készséges... Nálunk nagyon odafigyelnek ilyesmire,épp ezért vagy csak rengeteg pénz és utána járás után tudsz ilyesmit intézni,vagy ismerősök útján,nem legálisan...

Link to comment
Megosztás:

én nem raknám be azt a lámpát. ;) a rendőr tényleg elmeszelhet érte.

A sportkipuff meg ha van beleütve/ráheggesztve engedélyszáma a kipuffosnak, akkor már nem szólhatnak nagyot érte.

Ha meg mégis,akkor kérd az autód zajszint mérését,és ha 80Db-nél nincsen nagyobb a zajkibocsájtása(85db-től károsítja az emberi fület) akkor a rendőr után fellebbezhetsz,és visszakapod a pénzed is,cserébe be kell mutatnod a papírt a mérésről.

Nekem a simson-on volt egy rezonátor cső,ami hát recsegett mint az istennyila,magas fordulaton éktelen zajt csapott,és a rendőr elkezdte kitekerni a gyertyát,mikor nekem már a kezemben volt a másik :blush: mondtam neki hogy rengeteg van még nálam,ne csinálja...erre elküldött a picsába,és megkért,hogy este 10 után ne lásson a motoron :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Jó story Vascona! :blush: Engem még rendőr csak azért állított meg motorral, mert nap közben nem volt felkapcsolva a világítás, lakott területen belül...

A stroboszkóppal meg annyi, hogy akit zavar hogy előtte villogok, az így járt. Ízlések és pofonok... szóval szerintem bekötöm, amint meglesz a cucc :D

Sport kipuffot pedig a debreceni Devil tuning cég nél néztem egy jót, de még az Ateri tuning hoz is benézek. Vagy ha tudtok ajánlani egy jó helyet, ahol lehet jó áron kapni, akkor írjátok meg! Köszi!!

Üdv.: Szabbensz

Link to comment
Megosztás:

...a rendőr elkezdte kitekerni a gyertyát,mikor nekem már a kezemben volt a másik :D mondtam neki hogy rengeteg van még nálam,ne csinálja...

Úgy látszik, a rendőrök mindenhol egyforma hülyék. :blush: Csak nálunk a gyertyapipát gyűjtögették. De nálam is volt mindíg vagy 3-4, és a bontóba már vigyorogtak, mikor megláttak. ;)

...A stroboszkóppal meg annyi, hogy akit zavar hogy előtte villogok, az így járt. Ízlések és pofonok... szóval szerintem bekötöm, amint meglesz a cucc :lol:...

No, akkor erősen ajánlom, hogy ne nagyon fékezgess előttem. Az ilyen szar, ha zavar, akkor vagy előzök, és finoman elévágva az emberkének megkérdezem, hogy mi a pöcsnek az a vacak, vagy nemes egyszerűséggel 107, rendszám, aztán KPM-es vizsga. Jó dolog a "tuning", de mást azért ne zavarjunk vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.