Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Veterán Chat:


rtomi

Recommended Posts

Szia!

Nem ismerem, ezt a konkrét autót, de pár általános igazságot a projektbe kezdés előtt szívlelj meg.

Egy régi autót megmenteni az enyészettől nagyon szép dolog, igazából "küldetés" :D A fotók alapján ez az autó még menthető. Ahhoz, hogy szép és jó legyen rengeteg időt energiát és nem utolsó sorban rengeteg pénzt kell bele tolnod a vasba.

Szóval nagyon erős elhatározás kell, végig járni az előtted levő utat. De persze a sok szívás mellet rengeteg örömmel is jár a felújítás.

Én sok sikert és kitartást kívánok neked ehhez! Várjuk a fejleményeket :D

Köszönöm A tanácsot, megfogadom, szép lassan haladok afelé hogy megvegyem, nagyon bizok benne hogy sikerül, és összejön, igérem ha hozzám kerül a kocsi részletesen beszámolok a építés folyamatáról:).

Link to comment
Megosztás:

láttam a kocsit megnéztem . rengeteg meló lenne rajta sőt... én neki sem állnék mert se füle se farka.

inkább vennék drágábbat de jóval jobbat hogy ne legyen szívás a müanyag és króm cuccok keresgélése amivel sok mindent nem lehet kezdeni ha avéttos.

Szerintem türelemel az Ebay-ről össze lehet vásárolgatni a krómokat, aránylag elfogadható áron. Ami jelentős értéket képvisel ebben az autóban, hogy vannak magyar papírjai. Hogy mennyire éri meg bele vágni az szerintem a már elvégzett lakatos munka minőségén múlik. A fotók alapján ezt nem lehet megítélni. Felületes foltozgatás esetén, horror mennyiségű munka lehet még rajta, úgy hogy a már elkészült részek egy részét is ki kell vágni. Szóval én az elvégzett karoszéria munka minőségére koncentrálnék.

Link to comment
Megosztás:

éppen tegnap volt a német tv-be, hogy pl svédországból feleannyiáron lehet autót öregautót venni, mint németben ahol valósággal tombol a veteránautóláz

példaként egy benz 250s-t vettek meg internetes hirdetés alapján 4300 eurért, restaurálás után 8900 lett a piaci értéke

ráköltött:

repjegy

szárazjeges alváztisztítás

alvázjavítás

elsőalsó gömbcsukló

olaj és gumicsere

2x értékbecslés (előtte-utána)

és árában maradt

lábon hozta el és tényleg gyönyörű volt

egyébként lassan beszerezni a krómokat műanyagokat tényleg lassú folyamat és nem mondanám, hogy elfogadható költségen

én is inkább vennék többért de jó állapotban

Link to comment
Megosztás:

éppen tegnap volt a német tv-be, hogy pl svédországból feleannyiáron lehet autót öregautót venni, mint németben ahol valósággal tombol a veteránautóláz

példaként egy benz 250s-t vettek meg internetes hirdetés alapján 4300 eurért, restaurálás után 8900 lett a piaci értéke

ráköltött:

repjegy

szárazjeges alváztisztítás

alvázjavítás

elsőalsó gömbcsukló

olaj és gumicsere

2x értékbecslés (előtte-utána)

és árában maradt

lábon hozta el és tényleg gyönyörű volt

egyébként lassan beszerezni a krómokat műanyagokat tényleg lassú folyamat és nem mondanám, hogy elfogadható költségen

én is inkább vennék többért de jó állapotban

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy én csak C-rekordhoz nézegettem

Ahoz gyakran van és nem olyan vészes áron.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem türelemel az Ebay-ről össze lehet vásárolgatni a krómokat, aránylag elfogadható áron. Ami jelentős értéket képvisel ebben az autóban, hogy vannak magyar papírjai. Hogy mennyire éri meg bele vágni az szerintem a már elvégzett lakatos munka minőségén múlik. A fotók alapján ezt nem lehet megítélni. Felületes foltozgatás esetén, horror mennyiségű munka lehet még rajta, úgy hogy a már elkészült részek egy részét is ki kell vágni. Szóval én az elvégzett karoszéria munka minőségére koncentrálnék.

ne értsél félre én nem akarom a kedved el venni de ez a darab "kendácsolt" vagy hogy mondjam . egy gyári egyben lévő de korrodáltab darab még ettől jobb dolog.

de én azt mondom hogy ez a darab felejtős . krómokat meg ibéj ,meg ,lassan,, én neked drukkolok ! :D de gondold át .

üdv. zsolt :D

Link to comment
Megosztás:

láttam a kocsit megnéztem . rengeteg meló lenne rajta sőt... én neki sem állnék mert se füle se farka.

inkább vennék drágábbat de jóval jobbat hogy ne legyen szívás a müanyag és króm cuccok keresgélése amivel sok mindent nem lehet kezdeni ha avéttos.

Szia Gondolom te pécsi lehetsz én holnap készültem megnézni a kocsit, beszéltem a tulajjal, nemkem az mondta hogy mindene meg, mindenféle kis díszléc, krómcucc, de akkor ha neked az mondta nincs meg semmije akkor nekem egy oltári nagyott füllentett:( , öszintén bele se vágnék annélkül hogy ne lenne meg az összes cucca, ha még tapasztáltál valamit a kocsin, Pl karosszéria munka igényessége, tulaj állításai akkor osztd már meg velem

Köszi

Zoli

Igy akkor elmarad a kirándulás jövő keddre ha biztatóak még a jelek:)

Link to comment
Megosztás:

Szia Gondolom te pécsi lehetsz én holnap készültem megnézni a kocsit, beszéltem a tulajjal, nemkem az mondta hogy mindene meg, mindenféle kis díszléc, krómcucc, de akkor ha neked az mondta nincs meg semmije akkor nekem egy oltári nagyott füllentett:( , öszintén bele se vágnék annélkül hogy ne lenne meg az összes cucca, ha még tapasztáltál valamit a kocsin, Pl karosszéria munka igényessége, tulaj állításai akkor osztd már meg velem

Köszi

Zoli

Igy akkor elmarad a kirándulás jövő keddre ha biztatóak még a jelek:)

én nem beszéltem a tulajjal ! odáig nem jutottam el . csak az autót néztem meg ami egy kereskedésben áll . bementem megnézegettem és azt láttam hogy valaki belekezdett de nem fejezte be . nekem eléggé gatyának tünt a kocsi :D ennyi pénzből amit rá kellene költeni , ennyiből egy komolyabb autónak állnék neki talán. szóval lehetne öregebb is akár már a kiválasztott alany.

na de nézd meg, aztán majd eldöntöd magad. én nem akarlak befolyásolni csak sokszor az érzelmek tompítják a józan észt ! hidd el egy párat "megettem" az évek alatt és csak csupán a márkatársi/klubtársi jóindulat beszél belőlem .

én kihagynám de ön dönt .

Link to comment
Megosztás:

én nem beszéltem a tulajjal ! odáig nem jutottam el . csak az autót néztem meg ami egy kereskedésben áll . bementem megnézegettem és azt láttam hogy valaki belekezdett de nem fejezte be . nekem eléggé gatyának tünt a kocsi :D ennyi pénzből amit rá kellene költeni , ennyiből egy komolyabb autónak állnék neki talán. szóval lehetne öregebb is akár már a kiválasztott alany.

na de nézd meg, aztán majd eldöntöd magad. én nem akarlak befolyásolni csak sokszor az érzelmek tompítják a józan észt ! hidd el egy párat "megettem" az évek alatt és csak csupán a márkatársi/klubtársi jóindulat beszél belőlem .

én kihagynám de ön dönt .

Nem vagyok konok hallgatok a baráti szóra természetesen, bár hajt a kíváncsiság hogy milyen is valójában végül is nem kerül semmibe hogy megnézzem. Keddenként arra jár az egyik ismerősön elmegyek majd vele.

az tény és való hogy már régóta hirtedetik és ennek oka van :D, kedden remélem kiderül :D

Köszi hogy megnézed a gépet.

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok konok hallgatok a baráti szóra természetesen, bár hajt a kíváncsiság hogy milyen is valójában végül is nem kerül semmibe hogy megnézzem. Keddenként arra jár az egyik ismerősön elmegyek majd vele.

az tény és való hogy már régóta hirtedetik és ennek oka van :D, kedden remélem kiderül :D

Köszi hogy megnézed a gépet.

voltatok ma megnézni?

Link to comment
Megosztás:

hát megjött szicíliából a pár hátsólámpám,

nem letört az egyik sarka...

pedig Pietro tényleg jó alaposan bebugyolálta a csomiban, de tényleg...

az apró kis szilánkok ott figyelnek vissza rám gonoszul a papírról

ez meg csak úgy egy vacak:

988_CIMG1931_[1024x768].JPG

159_CIMG1224_(Large).JPG

382_CIMG1910_[1024x768].JPG

38as omega nyereg, hónolva, színrefújva

15_CIMG2072_[1024x768].JPG

elöl is omega nyereg 54es dugókkkal, de a hűtött tárcsák érdekében egy csökkentett méretű porvédőlemezzel

762_CIMG2079_[1024x768].JPG

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Végre eljutottam nagy küzdelmek áran a kapitanhoz....nos lenne pár kérdésem hátha tud valaki segíteni:

hiányzik hozzá 4 irányjelző,

egy lámpa első,

egy generátor,

irányjelző kapcsoló,

egy csomagtér zár,

padlószőnyeg,

egy kpufogórendszer, legfőképp a hátsó dob,

ja és egy vízpumpa de az állítolag javitás alat van,

a motor tényleg indul, beindítottuk, járt, egyenletesen,

és pár krom alkatrész ől:

ütközök a lökösre a ködlámpahejére a krómok

Ja és az árát 150e ig birtam levinni, + szállítás(nem hoztam még el)

Tudom irtak páran de szereném ha valaki mondana valamit hogy megéri e megcsinálni e vagy nem?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.