Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Az autó színe


Nutty

Recommended Posts

  • Hozzászólások 101
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

És a tervező anyukájának sűrű emlegetésével folytatódik. :)

Előfordult. :D

De tényleg vannak "apróbb" buktatók kiszerelés közben. :wink:

Szerintem ha valaki normálisan akarja kiszerelni akkor a zárszerkezetet kellene kivenni előbb. Vagy szimplán kibelezni az ajtót. Utána már egyszerű a kilincs leszerelése. :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Én szétszedtem a kilincseimet, egyrészt mert úgy lehet mindenhol hozzáférni, másrészt mert más színű lesz körben, meg a "nyitókája".

A műanyagalapozókról elég rossz véleményem van (már ha ez bárkit is érdekel), most csalódtam abban a Sikkens Plastoflex nevű dologban, ami eddíg még mindíg bevált. Most vagy nagyon xar lett, vagy valami gagyit adtak el nekem Sikkens áron...

Mobihelt semmiképp se - ez viszont tuti!

Ami viszont meglepő, de bejött: Body 5+1 szórógitt a felcsiszolt műanyagra, vizesen megcsiszolni (persze úgy, hogy ne jöjjön elő sehol a műanyag), és lehet festeni! Nagyon tapad, és nem támadja meg a műanyagot. Ancsám összes műanyag eleme így készült, és régóta tartanak, pedig kapnak gőzborotvát rendesen!

Link to comment
Megosztás:

Én szétszedtem a kilincseimet, egyrészt mert úgy lehet mindenhol hozzáférni, másrészt mert más színű lesz körben, meg a "nyitókája".

A műanyagalapozókról elég rossz véleményem van (már ha ez bárkit is érdekel), most csalódtam abban a Sikkens Plastoflex nevű dologban, ami eddíg még mindíg bevált. Most vagy nagyon xar lett, vagy valami gagyit adtak el nekem Sikkens áron...

Mobihelt semmiképp se - ez viszont tuti!

Ami viszont meglepő, de bejött: Body 5+1 szórógitt a felcsiszolt műanyagra, vizesen megcsiszolni (persze úgy, hogy ne jöjjön elő sehol a műanyag), és lehet festeni! Nagyon tapad, és nem támadja meg a műanyagot. Ancsám összes műanyag eleme így készült, és régóta tartanak, pedig kapnak gőzborotvát rendesen!

Köszönöm!

És ez literre van vagy hogy ?

Mi az ára ?

Link to comment
Megosztás:

És ez literre van vagy hogy ? Mi az ára ?

Műanyagalapozót adnak kimérve is (nálunk), ~800 egység/dl, de 5+1 szórógittet csak kilós kiszerelésben, mert annyira sűrű, hogy megáll benne a keverőpálca, és nagyon macerás kiszedni a dobozból. Pontosan nem tudom az árát, de 3000 alatt van egy doboz, edzővel.

Annyit még hozzátennék, hogy ez egy nagyon jó minőségű szórógitt, mással nem próbálkoztam, és nem is próbálkoznék, mert lehet, hogy nem tapad ennyire, vagy esetleg megmarja a műanyagot, és olyan lesz, mint a krokodilbőr.

Link to comment
Megosztás:

GPont: Rákérdeztem erre a Vectrás dologra, de a Mester úr (30 éve nyomja ezt az ipart és huszonpár éve van lakatos-fényező mesterlevele!) is csak annyit mondott, hogy vagy gyöngyház fényezésű volt, vagy nem lehettek benne más színű szemcsék. (Netalán átfényezték és nem a színkód szerinti gyári szín volt már rajta...)

Link to comment
Megosztás:

A legegyszerűbb, ha elküldöm a színkódot, aztán meg kell nézni egy kártyán. Asszem visszaadtam a srácnak a maradék festéket, annak a dobozán volt rajta a kód, úgyhogy ha jön hozzám, megnézem a motortérben táblán. Egyébként az alapján is lett keverve, tehát biztosan gyári szín. Mindegy, ez így meddő dolog, ha meglesz a kód, elküldöm PÜ-ben!

Link to comment
Megosztás:

GPont: Megnéztem az E266-os színt. Annyiban igazad van, hogy "M.2c" jelű festék, azaz a bázisfesték nem tartalmaz gyöngyházat csak metálszínt, a százalékos gyöngyház hatást azonban a dupla lakkozás (amire a "2c" jelzés utal) előtt viszik fel a felületre. Vagyis gyöngyház.

Nekem pl. a kettőfeles véhatosomat pontosan ilyen színűre kellett fújni, miután megtört. Visszakerestük a nyilvántartásban, és bizony 52%-os gyöngyházra adta ki a gép.

Ergo mindkettőnknek igaza volt, a kérdés csak az, hogy honnan nézzük. :wink:

Link to comment
Megosztás:

ismeri vki a Standox festékmárkát??

igen. az egyik legjobb. sokmindent fújtunk/fújattunk már vele és mindig bejött.

no a kérdésem az lenne hogy megnéztem és a kocsim marha jól nézne ki de nem merek belevágni :oops: tapasztalatokat tanácsokat várnék a témával kapcsolatban... az összes fekete elemet le akarnám fújatni.... (kilincs, díszléc, lökösön elöl, hátul a fekete részek (na persze a hűtőrács nem :) )

Link to comment
Megosztás:

...a bázisfesték nem tartalmaz gyöngyházat csak metálszínt, a százalékos gyöngyház hatást azonban a dupla lakkozás előtt viszik fel a felületre.

Váo!

Akkor lehet, hogy Spies-Heckerék tudnak valamit? :shock:

Csak azért, mert mint mondtam, én festettem az autót, és tutira csak bázist, meg natúr "clearcoat" lakkot kentem rá... Most már végképp nem vágom...

Benézek én is egy másik festékboltba, hátha ott más a receptúra - bár ez számomra elképzelhetetlennek tűnik...

Link to comment
Megosztás:

Gpont: Azt magyarázta a lakatosom, hogy hiába "mezei" metálszín az E266, amikor bemész a bótba, mutatják a kártyákat, és abból kell választanod. A kártyákon azonos festék szerepel, de más és más gyöngyház tartalommal. Mondom, megnéztük; az én Omegámon az E266-os 52%-os gyöngyháztartalmú volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.