Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Mantások maguknak, magukról a MOTE-ban


manta

Recommended Posts

Mantás el akarja adni a járgány és felad egy hírdetést:

Opel Manta GTE 200,000 km DM 4500

Egy hét múlva ..... semmi.

Két hét múlva ..... még mindíg semmi.

Harmadik héten telefonál a haverja.

- Mégis hogy gondoltad, hogy el tudod adni 200,000 km-el?

- Szedd szét a műszerfalat és tekerd vissza az órát 50000-re!

Egy héten múlva úból telefonál a haver.

- Mi újság a Mantával, eladtad?

Mantás: - Te bolod vagy! Most, hogy csak 50e van benne!!! :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 514
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Egy Manta meg egy Porsche megy egymás mellett az autópályán.

A Porsche felgyorsít 120ra....a Manta is.

A Porschés erre 160ra gyorsít.... a Mantás még mindíg jön.

A Porsche már 200nál tart... erre a Mantás letekeri az ablakot és odakiállt.

- Hé Tag! Ismered a Mantát?

A Porschés: - Igen. Miért?

Erre a Mantás hangosan kiabálva: - Mond már meg, hogy tudok kettesbe váltani? :shock:

Link to comment
Megosztás:

Mit keres egy Manta tetején egy bála széna?

Kiterjesztett memória.

:)

ezt nem értem :roll:

viszont gyöngyszemeket soroltál fel 8) az én kedvencem ezek mellett:

mi jut eszébe a mantásnak, ha frontálisan betonfalnak megy?

- a hátsó lökhárító

Link to comment
Megosztás:

Need köszönjük!!!!!   :)   :)   :D  

Végre valaki!!!  :D  8)  

Látom megint felraktad a verdát a Hasznaltautóra!  :P  

Nincsen rá vevö? Pedig gyönyörü verda!

Már megvan az új autó?

Hali!

Még mindíg megvan a gép, igen.

Az új még nincs meg, mert várok egy kicsit ezzel a reg "adó' díj, vagy minek nevezzem dologgal. Nem óhajtok egy manta árát elbukni.

Szívem szerint megmaradna és egy nagyobb kertes házban is gondolkodom már. Egy két autós garázzsal. Sajna kicsi a kertem és egyautós a garázs.

Igazándiból az új autó vonóhorgos lenne, utánfutóval, rajta a Super Mantával!

YEEEAAAHHH!

Link to comment
Megosztás:

ezt nem értem :roll:

viszont gyöngyszemeket soroltál fel 8) az én kedvencem ezek mellett:

mi jut eszébe a mantásnak, ha frontálisan betonfalnak megy?

- a hátsó lökhárító

Szia Hajni!

Ez picit számítógepesre sikerült, bocsi.

Igazándiból a "buta" mantást célozta meg.

De mint tudjuk ilyen nincs, így tényleg nincs mit érteni rajta.

COOL, EH! :idea:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

semmi extrta 8) tavasszal kasznit akarok cserélni :roll: aztán persze majd meglátjuk, mennyi lóvé lesz rá :roll: bár már rettenetes módon leadtam az igényeimből :? már air brush helyett matrica lesz, fényező műhely helyett meg itthoni föcskölés :roll: a lakatolást meg muszáj leszek szakemberre bízni, mert amikor kifizettem a kasznit, még töretlen volt, mire hozzám került, addigra megtörték :evil: viszont nem sok meló van rajta és a váznyúlvány hál' istennek nem rohad. Az enyém alatt meg olyan szinten, hogy csoda, hogy nem szakadt még ketté :evil:

és nálatok? mi a vektor?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én idénre nem tervezek különösebb nagyobb melót rajta, csak a felniket akarom szinrefújni, meg kap két másik gumit.

Az én kaszni caccara egyben van mert annó megcsináltam nomeg, garaében áll és cak nyáron cibálom ki és akkor is főként csak a talikra.

Az is fekete-fehér lessz?

Te vele jársz a hétköznapokban is?

Mert ha igen, ne sajnáld, hogy nem telik fényező mühelyre, mert valjuk be: csak egy tizenx évez darabok, ügyis itt-ott, ez-az előjön rajta, akkor pedig a gutaütés kerülgeti a gazdit.

Gabesz

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Projekt változás van. Hamarabb épül meg a manta, mint terveztem. A szomorú ok: lebontottem egy Hyundayt oldalról :)

rommá törtem a manta bal elejét :D és én voltam a hibás. Előztem, megcsúszott a kocsi segge, kétszer-háromszór korrigáltam, a negyediket nem tudtam megfogni :lol: :lol: :lol:

spojler, sárvédő és a gépháztető kuka... homlokfal szintén... soha nem tötrem meg eddig még senkit. Pedig öt éve mantázok. Eddig meg tudtam fogni. Most nem :D

Link to comment
Megosztás:

Projekt változás van. Hamarabb épül meg a manta, mint terveztem. A szomorú ok: lebontottem egy Hyundayt oldalról :)

rommá törtem a manta bal elejét :D és én voltam a hibás. Előztem, megcsúszott a kocsi segge, kétszer-háromszór korrigáltam, a negyediket nem tudtam megfogni :lol: :lol: :lol:

spojler, sárvédő és a gépháztető kuka... homlokfal szintén... soha nem tötrem meg eddig még senkit. Pedig öt éve mantázok. Eddig meg tudtam fogni. Most nem :D

Őszinte részvétem! :D

És mivel jársz most??

Link to comment
Megosztás:

Hát ez tényleg nagyon szomorú! :)

Remélem nem nyári gumid volt!

Én el sem tudnám képzelni mi lenne, ha megtörném. Brrr...

Pedig most pont 10 éve , hogy megvan.

Egy szitum volt csak. Éppen kimentem előzni egy suzukis tagot kb 60-al.

Index ki, padló, amikor látom, hogy Ő is index ki balra. ÁÁÁÁÁÁ!

Most akkor padló, vagy fék?

Ráadásul estefelé volt és fel volt kapcsolva a lámpám. Hogy nem látta a tüköbe?

Szóval úgy döntöttem padló gáz!

Ahogy elmentem melette, abban a pillanatban éreztem, hogy szuzu eleje lepattan a hátsó kerekemről. A barom, hát nem be akart kanyarodni!

Meg sem állt! Amikor kiszáltam, már el is tünt.

Még szerencse, hogy akkor még nem voltam felspoilerezve, meg 13''-os felnin is baloon kerekek voltak.

Link to comment
Megosztás:

Szintén részvétem

éppen azon gondolkodtam, míg bootolt a gépem, hogy kezdek egyre öregurasabban haladni az úton, egyre lassabban, ahol kell inkább engedek,

meghogy már szinte nem is emlékszem mikor láttam a fordszámmérőt 3 e fölött, meg azis eszembe jutott, hogy a Mantások is így járnak télen?

mert aztán tényleg bárhol bármikor keresztbe rakja a farát az autó, erre mindig lehet számítani.

Nahát, biztos úgy mint én, sose taposva hirtelen a gázpedált. Biztos - gondoltam magamban. :roll:

Tavalyelőtt télen én is jártam így, mint Te: a hátulja balra el, aztán 1xr jobbra, balra is, aztán jobbra, majd az elejével tökig hóban végével a szembesávban keresztbe sikerült megállni. megúsztam annyival, hogy a hó fölnyomta a kipufogót. Szerencsére épppppen akkor nem volt senki az úton se kocsi se biciklis se senki. végig kaszáltam én is az egész pályát vagy 50 méter hosszban. (Téli gumim volt) nem előztem, csak kicsit elnehezült a lábam...

Meg tavaly novemberben is így jártam, csak akkor szűkebb volt az utca, meg annyira megijedtem hirtelen, hogy vagy elfelejtettem, vagy nagyon sokáig tartott ellenkormányozni, úgyhogy az elejével sikerült az útszélén elgázolnom egy kerítésoszlopot, ez már húzosabb, mert lengőkart kell majd miatta cserélni, meg ezt már kell kicsit fényezni is, ott alul.

Most már tudom, hogy fog összeszorít, óvatossan adja a gázt , naggyon övatossan.

Most már azt is tudom mi az a téliautó, ahogy Kori csinálja: max 999 cm3 autó, elsőkerékre. Köv télre nekem is lesz téliautóm.

Meg azt is tudom már miért is épít állítható fordszámhatárolót a Mantába az ember, hát nem kizárólag a motor kímélése miatt.

sok, jó szerencsét a projekthez!!!

:)

üdv

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Én évek óta nyári gumival nyomom... Nincs pénz télire! :lol: Most Dayton D100-asok vannak fent, de esküszöm jobban csúsznak mint a régi újrafutózott Michelin MXT mintás gumijaim! :)

De még nem volt semmi gond, pedig idén is jutott jócskán hóbol is, ónos esőből is! Csak óvatosan kell menni! Persze ha elémjönnek akkor nem fogok tudni megállni, de ez sajnos benne van a pakliban!

2 hete vasárnap indultam a műjégpályán rendezett szlalomversenyen is. Persze, valahol az utolsó helyen végeztem. Nagyon orrnehéz a Manta, és semmi súly nem jut a hajtott kerekekre! És persze se téli gumi, se sperdifi, se ESP! :D A BMW-k sokkal jobb időket mentek! :lol:

Jövőre (idén) szerzek egy spert, veszek téli gumikat, meg rakok pár gyeptéglát vagy egy zsák cementet a csomagtartómba! Akkor nem lesz előttem akadály!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.