Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Mantások maguknak, magukról a MOTE-ban


manta

Recommended Posts

Projekt változás van. Hamarabb épül meg a manta, mint terveztem. A szomorú ok: lebontottem egy Hyundayt oldalról :)  

rommá törtem a manta bal elejét :D és én voltam a hibás. Előztem, megcsúszott a kocsi segge, kétszer-háromszór korrigáltam, a negyediket  nem tudtam megfogni :lol:  :lol:  :lol:  

spojler, sárvédő és a gépháztető kuka... homlokfal szintén... soha nem tötrem meg eddig még senkit. Pedig öt éve mantázok. Eddig meg tudtam fogni. Most nem :D

:D :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 514
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Szerintem a speer hóban, jégen csak rosszabb!

Kicsit vissza a gumi levegőnyomásából és a csomiba egy öntött vas radiátor (manta film), vagy egy-két manta blokk és mehet.

Ezt már többektől halottam, de nem értek vele egyet!!

Tudom, hogy a sper miatt egyenes haladva, gyorsítás közben eldobhatja a farát (ez tényleg veszélyes), de lehet számolni vele! (Óvatosan kell gyorsítani, sávot váltani)

Viszont sper nélkül az egyik kereked jégen van, akkor egyszerűen nem tudsz elindulni, hiába van a másik kereked akár száraz betonon! Számtalaszor előfordul hogy 1-esben vagy 2-esben alapjáraton(!) forog az egyik kerekem, de megsem moccan a kocsi! A másik ami tapadhatna, az ugye meg sem moccan! :D

Minden normális hátsókerekes autóban (főleg ha automata) benne van a sper! Terepjárókban szintén zárhatóak a difik, pont emiatt!

Szóval lehet, hogy picit veszélyesebb, de nélküle meg nem lehet elindulni! Legjobb persze, ha kézzel lehet nyitni-zárni, de az személyautóban igen ritka! (Audi, meg talán VW Bogár)

A guminyomást leengedtem, de annyit ért mint halottnak a csók...

Sajnos a csomim annyira péppé van rohadva, hogy ki is szakadna egy radiátortól! :lol:

De a difizárat (spert) nem pótolná az sem, mert a fent leírt probléma ugyanúgy fenn áll!!

Na mind1, van ami van... Szerencsére még ezzel sem akadtam el soha. :)

Link to comment
Megosztás:

Elméletben igazad van, de gyakorlatban ez nem igy mükszik!

Nekem is speer van a mantámban.

A speer egy szélsöséges dolog, ha tapad dolgozó lány jól tapad, viszont ha megcsuszik nagyon megcsoszik.

Ha szándékosan csusztatod lehet irányitani, ha nem szándékosan akkor nagyon nehéz, hiszen mindkét kerék tapadása szinte 0.

Szóval ha speerel akarsz csapatni újra meg kell tanulnod vezetni!

No meg az okosok: ha jégre futsz és megcsúszol vedd el finoman a gázt stb...

Ha temposan a jégen megcsúszol azt a hálaisten se fogja meg!!!

Link to comment
Megosztás:

Ha temposan a jégen megcsúszol azt a hálaisten se fogja meg!!!

Na ez az, ezt nagyon tudja: lendületből csúszni. :)

De a guminyomás: tudnátok tartani nekem erről egykis tanfolyamot?

A gépkönyvem azt írja, hogy a 185/70 13 kerében legyen nyáron 1,6,

télen a téligumiban pedig 0,4-el több.

Az elmúlt évek alatt sem sikerült rájönnöm, hogy az 1,6-os érték arra a diagonál gumira vonatkozik ami akkoriban sláger volt, de ma már nemigen kapható, vagy az 1,6 diagonalra is meg radialra is vonatkozik.

Az tény, hogy 1,6 bar-al sokkal komfortosabb. Azt is sikerült megfejtenem, hogy az autó komfortjába beletervezik a kerékméretet és a guminyomást is.

Ha a korabeli gépkönyv 1,6 bar-t ír az ma is érvényes?

(sperem se sincsen) :D

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Hát ha 1,6-ot ír akkor az ma is 1,6. Bár ma már biztosan szennyezettebb a levegő ezért ....

Ha meg gyári a kerék méret, akkor meg pláne! :idea:

Én spec 2 bárral tolom. Télen meg kézzel!

Nekem elöl 2.2 hátul 2

De volt hogy picit leeresztett, de csak ici-picit volt laposabb, aztán kiderült a kúton, hogy csak 1.2 van benne. De esküszöm nem éreztem menet közben különbséget. (Nekem is 185/70 R13 van fent.)

Link to comment
Megosztás:

Bocsi elfelejtettem, de télen azért 0,4-el több, mert hideg van és a levegő mint tudjuk .... fizika óra!

Ezt most nem értem! :roll:

A benne lévő levegő mennyisége változhat a hőmérséklet függvényében, de a nyomás az független a hőmérséklettől!

Tehát az 1.6 az télen is 1.6, legfeljebb több levegővel éred el. Nem?? :?:

Egyébként télen az alacsonyabb nyomást szoktak javasolni, nem értem a gépkönyv miért ír magasabbat télre? :roll:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

szerintem mindkettőtöknek igaza van részben a nyomás dologban.

A pl 1,6 bar nyomás nyárom ugyanaz az érték mint ami télen, ez nem változhat.

Viszont, ha nyáron belenyomom a gumiba az 1,6-ot és úgyhagyom télig és semmit nem szivárog, akkor az már nem 1,6 lesz hanem kevesebb, itt érvényes a fizikaóra. És az is igaz, hogy a nyomás független a hőmérséklettől (abszolót értéken), a nyomásváltozás viszont nagyon nem független.

De mivel szivárog (egy kicsit biztos) és mert kéthetente ellenőrizzük :roll: és utánállítjuk a guminyomást, soha nem fogjuk megtudni, hogy a -20 fokban 2,0 -ra pumpált gumi nyáron szétrobban-e a 38 fokos hőségben 160-nál 20km után. :)

Most télen nekem is 2,0-n van elöl/hátul. Ja és 175/70 13. téli is nyári is.

Nyáron szoktam lentebb ereszteni 1,8-ig, mert úgy azért mégis komfortosabb. :D Meg a nyári gumit lényegesen keményebbnek érzem ugyanazzal a 2,0-val mint a télit.

És lehet itt van az oka miért ír a régi könyv télre nagyobb nyomást, az összetétel miatt, a téli gumi sokkal lágyabb, hogy legyen tartása keményebbre kell venni. nekem ez íg logikusnak tűnik, bár nem jártam gumiegyetemre. Lehet, hogy majd más mást mond.

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a részvéteket 8)

Nekem is sper van alatta és esküszöm azóta sem tudom, mit csesztem el :) Télli gumi, jó állapotú.... :roll:

Én eddig mindig úgy fogtam meg, ha csúszott, hhogy a gázról levettem a lábam, féket véletlenül sem nyomtam, kuplung be (ezt ha kell, ha nem kell, akkor is csinálom, nem tudom miért, ez a gyengém :roll: ) és ellenkormányoz. Az egészben az a furcsa, hogy mikor már úgy éreztem, hogy kijön egyenesbe, akkor fordult meg... egyszerűen már nem lehetett mit csinálni, ha átlendül a segge egy bizonyos ponton, akkor már b@szhatod. Öt éve mantázok, sose volt más autóm, soha nem okoztam balesetet és soha nem megyek kétes előzgetésekbe. Szeretek hóban, jégen vezetni, óvatos duhaj vagyok, és nehezen teszem túl magam a saját hülyeségemen :evil: nekem is állt a zászló, csak aza baj, hogy ez a zászló egy másik kocsi oldalába volt tűzve :roll:

Az autót még aznap - hála drága barátaimnak, akik igazán megmutatták, hogy bajban ismerszik meg a barát :D - 5-6 óra leforgása alatt lábra tették :wink: hálaás vagyok Ákosnak és Lacinak (Marky és MrManta), hogy kérés nélkül szabit vettek ki, és egy órán belül már neki is álltak. Sötétben málnaszörpel elmegy. De ahhoz képest, ahogy kinézett még reggel 8kor, egy lyukas húszfillérest nem adtam volna azért, hogy valaha is megyek még ezzel az autóval.

Majd teszek fel képeket 8) :oops:

Egy a lényeg: a mantát tiszteletben kell tartani és mehetsz te a rutinoddal a gyíkba, bármikor történhet olyan, amire nem számítasz. Sper vagy keréknyomás ide vagy oda...

Link to comment
Megosztás:

Ma én is rideoltam! Letéptem a házunk elött lévő jeges hóbucka tetejét az első spoilerrel. Szerencsére 0 sérülés. :)

Volt egy kis szolíd speeres csapatás is, csak úgy mókából, mert szerencsére a pesti utakon ma se jég, se hó nem volt.

Le is kellett menni miatta vidékebbre, de megérte a feeling. :twisted: :twisted:

Most meg aksi ki, 5 nap szünet! Mertugye vigyázni kell a gépre! :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Szióka mindenkinek - Szió Hajni, Laci, Ákos !!!!! ;)

Mi van veletek - régen hallottunk egymásról - történt valami a MANTÁval vagyis a festésével ???

Ákosékkal mivan? élnek még vagy fogyatkozik a csapat - bizony it felénk vannak új hírek, egyik haverom beszerez magának egy Record C coupet és ő is jön majd velem mindenfele. :lol:

Sikerült szereznem két db új KONI gátlót erlőre 22.000,- ért :( és megjött a 4leömlő is - egész jó de hogy minden 4leömlő elvan egy kicsit tekeredve az hihetettlen :roll: pedig ez egy eredeti LEXMAUL hibátlan mégis egy kicsit feszegettni kell majd felrakáskor :lol:

Az alkatrészeket nagyon várom, mert kezdjük szétbontani a MANTAt.

Link to comment
Megosztás:

Szasz Szasza! 8) Elvagyuk, mint a befőtt.... én spec apátiába fordultam, a fényező három hete szívat, most elvlegjövőhéten vinnénk javítani két elemet, de lehet, hogy hagyom a francba, mert ezt is csak cigánykodás árán tudtam kiharcolni :lol: mindegy, majd elmesélem.... Ákos motorcserén gondolkodik, Laci kadettja letérdelt,szóval ver az isten rendese... 8)

az alkatrészekért meg rugdosom a Lacit, már vagy három dobozt át is nézett :lol: de valami kegyetlen nemtörődöm tud néha lenni... majd jól pofánverdesem - mostanában úgyis olyan agresszív vagyok :roll: - oszt feladjuk mostmár, meert már én szégyenlem magam :oops:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.