Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Sziasztok! Új vagyok a fórumon, segítséget szeretnék kérni. 10 év után szeretnénk lecserélni Ladánkat egy 4-5 éves G Astrára. Mivel nem értek az autókhoz, mindenféleképpen szeretném átnézetni vásárlás előtt. Kecskeméti lévén a Tormási szervizre gondoltam, tudtok esetleg még valakit ajánlani? Mire figyeljünk vásárláskor? Mennyire jellemző a rozsdásodás a G szériára? Illetve a kötelező dolgok cseréje (szíjak, olajak, szűrők stb.) kb mennyibe kerül ennél a típusnál? Előre is kösz a válaszokat, üdv: fimre

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok a fórumon, segítséget szeretnék kérni. 10 év után szeretnénk lecserélni Ladánkat egy 4-5 éves G Astrára. Mivel nem értek az autókhoz, mindenféleképpen szeretném átnézetni vásárlás előtt. Kecskeméti lévén a Tormási szervizre gondoltam, tudtok esetleg még valakit ajánlani? Mire figyeljünk vásárláskor? Mennyire jellemző a rozsdásodás a G szériára? Illetve a kötelező dolgok cseréje (szíjak, olajak, szűrők stb.) kb mennyibe kerül ennél a típusnál? Előre is kösz a válaszokat, üdv: fimre

Üdv!

Egy használtautó szerintem mindenképpen zsákbamacska, hiába nézed meg tudományosan, mérsz a rétegmérővel, méretsz sűrítési végnyomást, ugyanúgy lehet sírás a vége, mint ha csak beleugrasz egybe. Amit én biztos megnéznék egy autón kicsit tüzetesebben: motor, futómű, karosszéria. Nem rohad-e, nem folyik, nem habos az olaj, nincs a kiegyenlítő tartályban olaj, nem látszik-e rajta sérülés, javítás, a futómű nem lóg-e nagyon, fényezés nem üt-e nagyon el a különböző elemeken... ( + még ezer dolog ezen kívül... :lol: )

És azért egy kompressziót ( sűrítési végnyomás <_< ) + egy rétegvastagságot biztos méretnék :lol: És talán elkísérhet egy ismerős is, aki jobban ért az autókhoz.

Bővebb infókat találsz még itt is: Astra G technikai topik

üdv!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.