Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

De motor teljesítményed nem esett vissza mer ugye kábel 1.6-hoz volt szokva :( :D

Úgy vadvidéki módon nem küldtem még el neki, de tetszik, hogy gyorsításkor nem áll át ECO üzemmódra, és állítja le az egyik hengert! :lol: :lol:

PROGRAMOZÓI BAKLÖVÉS

Objektum-orientált kód újrafelhasználása miatt érte egy kis kellemetlenség az

ausztrál hadsereget. Manapság ugye már egyre jobb helikopter-szimulátorokat

csinálnak, amelyek szinte teljesen ugyanazt nyújtják, mint az igazi repülés.

Domborzat, időjárás, növényzet: mind teljesen élethű. Az ausztrálok úgy

gondolták, hogy az állatokat is be kellene rakni, mivel azok a menekülésükkel

információt szolgáltathatnak az ellenségnek a környéken repülő helikopterről. A

kutatás-fejlesztés főnöke üzent a programozóknak, hogy tegyenek a programba

néhány kenguru-falkát is. A programozók öreg rókaként persze nem kezdtek vadul

kódot írni, hanem elővettek egy már meglévő részt: a gyalogságot. A menekülési

algoritmus ugyanaz maradt, mindössze a bitmap képeket kellett lecserélni, a

futás sebességét megnövelni és már készen is volt a kenguru-csapat.

Történt aztán egyszer, hogy amerikai katonák jöttek látogatóba az ausztrálokhoz.

A helyi nagyfiúk persze egyből vakítani kezdtek az amerikaiaknak: mélyrepülésben

húztak a nagy kenguru-nyáj felé, mire azok jól szétspricceltek. Az amerikai

katonák elismerően bólogattak a mutatvány láttán... aztán döbbentek egy nagyot,

amikor a kenguruk visszatértek az egyik domb mögül és Stinger rakétákkal zárótűz

alá vették a szerencsétlen helikoptert.

A programozók ugyanis elfelejtették kivenni ezt a részt a kódból (az Összes

attribútum öröklődött). A tanulság az ausztrál programozók számára az lett, hogy

óvatosan kell bánni a kódok újrafelhasználásával, az amerikaiak számára pedig

az, hogy az ausztrál vadvilág tényleg olyan veszélyes, mint ahogy azt beszélik.

A nagyfőnökök egyébként örültek az esetnek, mert a pilóták megtanulták a leckét:

azóta mindegyikük szigorúan elkerüli a kengurukat.

Link to comment
Megosztás:

A jóédesbüdöskurv@&#Đát annak a rohadt parasztnak,akinek a dolga lenne,hogy a város utait rendben tartsa!

Totál kátyú az összes út,komolyan,lassan rosszabb,mint pest!

Értem én,hogy nincs rá kapacitás,hogy mindenhol ott legyenek,de legalább egy kurv& karót basszanak már oda,hogy ne menjen bele az ember éjjel szakadó esőben! :lol: :) ;)

Link to comment
Megosztás:

A jóédesbüdöskurv@&#Đát annak a rohadt parasztnak,akinek a dolga lenne,hogy a város utait rendben tartsa!

Totál kátyú az összes út,komolyan,lassan rosszabb,mint pest!

Értem én,hogy nincs rá kapacitás,hogy mindenhol ott legyenek,de legalább egy kurv& karót basszanak már oda,hogy ne menjen bele az ember éjjel szakadó esőben! :lol: :) ;)

Kiskörút, centrum előtt, a Piár kanyarnál, Jókaira kivezető sáv.Na ott fogtam egy igenszépet, a múltkori esőben.Azt hittem, kiütöm a jobb első futóművét a Vectrának.Azóta már busztak oda egy foltot. ;) Folt hátán folt..... :P

Link to comment
Megosztás:

Kiskörút, centrum előtt, a Piár kanyarnál, Jókaira kivezető sáv.Na ott fogtam egy igenszépet, a múltkori esőben.Azt hittem, kiütöm a jobb első futóművét a Vectrának.Azóta már busztak oda egy foltot. :lol: Folt hátán folt..... :)

a héten azt a lyukat legalább 3x becsinálták!

nem sikerült.

Link to comment
Megosztás:

a héten azt a lyukat legalább 3x becsinálták!

nem sikerült.

1X azért genyó voltam, mert volt egy nagyautós rendszámtáblanyalós emberke, aki bele tapadt a sejhajomba.Szóval mikor kimentem, az uccsó pillanatban megközöltem a dolgot.Ő meg koppant akkorát, hogy majd kiszállt a a tetőn.Tudom, mert figyeltem! :lol: :) ;)

Link to comment
Megosztás:

Kiskörút, centrum előtt, a Piár kanyarnál, Jókaira kivezető sáv.Na ott fogtam egy igenszépet, a múltkori esőben.Azt hittem, kiütöm a jobb első futóművét a Vectrának.Azóta már busztak oda egy foltot. :lol: Folt hátán folt..... :)

Olyat ütött a corsa bal elejére,hogy megálltam megnézni a felnit! ;)

Link to comment
Megosztás:

a héten azt a lyukat legalább 3x becsinálták!

nem sikerült.

Van ilyenkor egy speckó emulzió amivel kikellene kenni ilyen időben és akkor nem kellene csak évente 1x max 2x elvégezni a melót...apósék csinálják a környékben, arra nincs panasz, persze sokba kerül... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van ilyenkor egy speckó emulzió amivel kikellene kenni ilyen időben és akkor nem kellene csak évente 1x max 2x elvégezni a melót...apósék csinálják a környékben, arra nincs panasz, persze sokba kerül... :lol:

Itt biztos a mentalitással van baj.

Jobban szeretnek többször kis összegű számlát látni, mint egyszer egy nagyobbat.

Hogy a kettő kivitelezése között van-e minőségbeli különbség az úton is, az nem érdekel senkit.

Link to comment
Megosztás:

Kőrösön is megszaporodtak a kátyuk, de mikor múlt héten Kecsóra vezettem, hááát, az izsáki út maga volt a gyötrelem, 60-al lehetett csak menni Ágasegyházááig.... Tisztára videojátékban éreztem magam... x( :)

Ja, és kaptam egy követ a szélvédőre,két hete, a nagy olvaáskor!!! Hát olyat anyáztam.....! jelenleg keresek egy szélvédőtapasztató-javítót... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A jóédesbüdöskurv@&#Đát annak a rohadt parasztnak,akinek a dolga lenne,hogy a város utait rendben tartsa!

Totál kátyú az összes út,komolyan,lassan rosszabb,mint pest!

Értem én,hogy nincs rá kapacitás,hogy mindenhol ott legyenek,de legalább egy kurv& karót basszanak már oda,hogy ne menjen bele az ember éjjel szakadó esőben! :lol: :) ;)

Én is így jártam, valamelyik este, mikor jöttem melóból... már lassan tényleg nem lesz olyan útszakasz a városban, ahol ne lenne nagy kátyú... ;)

Link to comment
Megosztás:

Oké, ha nem jön össze, amit a Peti szervez, akkor mindenképp elmegyünk. Köszi az ajánlást (majd teszek valami univeres cuccot a kocsiba :lol: )

Van cascó az autón?

Mert ha igen, akkor lehet érdemes lenne kicserélni, persze ez attól is függ, mekkora az önrészed...

Nekem anno az 1.0-án, 10%-os volt, és a repedés ami volt rajta, 6000-ért csinálták volna meg... opeléknál, 8500-at fizettem, és új szélvédőm lett... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.