Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Mit javasolsz?Iszom a szavaid Mr Nagyonbölcsenmegmondó barátom! :D :D

Nem vagyok én bölcs, mer ugysem hallgatsz rám, de mindig ez van: veszel egy kicsit, aztán eladod, mer ez most szar/kicsi,aztán veszel egy nagyot, eladod, mer soké lehet fenntartani.

Bármit is veszel a corsa helyére, mivel költenél rá kevesebbet? Mivel enne kevesebbet? Calibra? Te jó ég?! Te is tudod, hogy mekkora szarok, az A veciről ne is beszéljünk.

Tessék szépen kilakatolni a morzsát, szépen levédeni a festékkel, nem kell színre fújatni, aztán tavasszal folytatni, mikor lesz rá pénz.

Utazó autónak tökéletes a punto, megbízható, keveset eszik, a morzsával meg járhatsz melózni.

Miért kezd el minden 5-6 hónap után viszket a zsebedben a pénz, azt magyarázd meg nekem! :D

Én is vehetnék nagyobbat, de minek?

Majd max egy G astrát, ha menekülni kell külföldre. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok én bölcs, mer ugysem hallgatsz rám, de mindig ez van: veszel egy kicsit, aztán eladod, mer ez most szar/kicsi,aztán veszel egy nagyot, eladod, mer soké lehet fenntartani.

Bármit is veszel a corsa helyére, mivel költenél rá kevesebbet? Mivel enne kevesebbet? Calibra? Te jó ég?! Te is tudod, hogy mekkora szarok, az A veciről ne is beszéljünk.

Tessék szépen kilakatolni a morzsát, szépen levédeni a festékkel, nem kell színre fújatni, aztán tavasszal folytatni, mikor lesz rá pénz.

Utazó autónak tökéletes a punto, megbízható, keveset eszik, a morzsával meg járhatsz melózni.

Miért kezd el minden 5-6 hónap után viszket a zsebedben a pénz, azt magyarázd meg nekem! :D

Én is vehetnék nagyobbat, de minek?

Majd max egy G astrát, ha menekülni kell külföldre. :)

Az a jó, hogy totál félreérthető volt akkor az előző HSZ.-d, mert lehet rosszul értelmeztem de NEKEM az jött át, hogy dobjam a lecsóba a kisgépet, oszt' keressek valami más, egyben lévő gépet helyette.

Amúgy korzin egy dolog a lakat, vannak ott még okosságok amiket helyre kell kalapálni +ba.Ami fix pont az a hátsó híd+fékek ill. motor+váltó.A többivel foglalkozni kell.Min. 100e. környéke megy majd rá, szépen lassan.Ebből a lakat+fény és vagy Tomi féle matrinyafestés ami durvább költség.Olyan árakon melóznak a föstők, hogy nem éri meg lekenetni.15e.ft/elem......hagyjuk má'.Aztán szinte telibe kellene fújni bakker.

Egyébként ilyet is nézegettem.

Amúgy meg alszom még rá, mert idáig baromira gazdaságtalannak tűnik.Szerelem ide vagy oda.Mondjuk egy komplett bódé csere leegyszerűsítené a dolgot...... :D

A pontosság kedvéért, Puntónak a második éve kezdődött, Korzi pedig a 3.at kezdte.........

Link to comment
Megosztás:

nehéz az autó választás, cserélés.

irigylem Johnny kollégát hogy sok éve nem cserélt. persze azt is megértem, hogy ha nincs igazából mire

mert az sem jó hogy veszek még egy 3.2-t vagy valami V6 diesel-t de az 1,3 multijet sem az igazi pet palackokból készült üléssel.

valami egészséges megoldás kellene ami kényelmes, elférős, pakolható, kis költségű és gyors ha kell ja és nem baj ha befér a biciklim.

Tehát visszaérek oda, hogy jó a puttonyos nem megy gyorsan csak ha nagyon kell de akkor már zajos és sokat eszik.

csak pakolható és kis költségű pláne, hogy céges. De ennek ellenére zsiráf, otthonra nem kéne.

egy kis lista:

Insignia caravan: szép egy jó motorral még megy is, de a sok műanyag kárpit miatt már pakolhatatlan szűk komolyan legalább 10-30cm ek vesznek el a beltérben ezek nem normálisak kb 3,5M Ft.

Malibu (új): nincs kombi, de műszakilag jó, kényelmes tágas anyaghasználat rendben motor+automata renden de most 7,5M és az értékvesztés nagy.

nem is inkább nagyon nagy. de minimális az elektronika

Mercedes C220 CDI 2011: nem kombi szép nem túl tágas a hátsó fotel de elmegy. Szervizköltsége magasabb de rendben lehet. Sok + elektronika van benne meg komolyabb felfüggesztés meg biztonsági berendezések.

ára 11,5M volt de most 6,9M gond az értékvesztés

Vectra C Caravan automata diesel: megy. nem drága. lehet szerelni. tágas, jobban pakolható mit az Insignia, ez mondjuk jó választás lehet esetleg 2.2

6 sebességes váltóval.

Astra H: nem. esetleg teherautóban 1M. 1,7 D Bazsi felextrázza kap egy chipet és mehet 6 gang 4-6 lier nagyon kicsi pénz fenntartani. Még nem rohad, és meg gyorsan is megy, a bicikli csak a tetejére fér vagy fektetve de akkor a bőröndnek nem marad hely.

én szerintem veszek majd egy ilyet kint mert nincs rá regadó és adózási előnye is van.

folyt köv...

Link to comment
Megosztás:

irigylem Johnny kollégát hogy sok éve nem cserélt. persze azt is megértem, hogy ha nincs igazából mire

Volna mire cserélni, de minek kezdeném újra az összerakást?

Másrészt fösvény g@ci vagyok, más ne élvezze ki ezt, amit összeraktam.

A Corsa jó élményautó számomra, az astra elvisz messzire kényelmesen kicsi pézé. Mi kell még?

Az astra vagy egy másik mocit vagy egy teljes generált, a corsa pedig tovább fejlesztés alatt van folyamatosan.

Link to comment
Megosztás:

Nevetséges, ami arra felé megy.Ott tényleg bebizonyították, hogy 30as táblával lehet a legjobban utat javítani.Heves környékén is nagyon szorgalmasan mérnek a rendőrök, pedig szintén sza@rok az utak.Nemkicsit.

más:

Kiskockát kivittem ma szakértetni, és 30e.ft a munkadíj amiért kihegesztik úgy, hogy továbbra is használható maradjon.Ehhez nem kell mást tennem, csak venni 2 küszöböt, és 2 hátsó sárvédőjavító ívet.Gyanítom, darabja lesz 5e.ft környékén.Utána jöhet a műszaki.Ezt a produkciót olyan 70e.ft környékére saccolom, inkább több.Az autó meg ér kb. 50e.ft-ot.Nyilván nekem többet, de........

Nyilvan be kellene hozni egy kicsi olcsot Aubol :) mondju B Corsa

Link to comment
Megosztás:

http://www.autoscout...814344080000000 vagy esetleg ez, regsiztracios ado van, de atiras nincs, elvileg hengerfej tümitést kell benne cserelni.

vagy esetleg : http://www.willhaben.../?adId=45771072

Az a baj, hogy mire gatyába rázod és elintézel mindent, pont ott leszel mint ha vettél volna egy normális állapotú hazai autót.Ha nem lenne a reg.adó, nem lenne gond.De van.

Egyébként döntöttem, Corsa marad.Győzött a szív a józanész ellen.Ma már megvettem pár apróságot, a következő shopping októberben várható, futóműcuccok terén.Október végén kasztnizás, novemberben legkésőbb összerakás, decemberben műszaki.Újabb 2 évig tuti lesz a kisgép.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy mire gatyába rázod és elintézel mindent, pont ott leszel mint ha vettél volna egy normális állapotú hazai autót.Ha nem lenne a reg.adó, nem lenne gond.De van.

Egyébként döntöttem, Corsa marad.Győzött a szív a józanész ellen.Ma már megvettem pár apróságot, a következő shopping októberben várható, futóműcuccok terén.Október végén kasztnizás, novemberben legkésőbb összerakás, decemberben műszaki.Újabb 2 évig tuti lesz a kisgép.

Szerintem meg a józanész dönött! :)

Amúgy lehetne azon a karbis mocin mókolni szerintem... :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.