Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

De csak egy gondolat volt, mert nagy munka lenne kiszedni minden elektronikájával, másikat meg beépiteni :/

Remélem hogy nem jelent semmi nagy gondot :D

A két motor között kicsi a különbség, kábelköteg maradhatna, de nagy baromság kivenni a fogyi miatt.

Ne tessék nyomni neki annyira. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen :lol: Első gsi spoilert tudok rá, kollégámnak van padláson :D majd ha lesz pénzem ;) Nekem tetszik a küszöb. Mindenkinek más jön be ;) Akié volt az autó, , annak kellett sürgősen a pénz, meg másik autó, ezért is tudtam vele megegyezni :D de már megbánta a cserét, mert vectrával sok gondja van :S

Szeretett volt Vectrám fent a hahun :)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectr...ra_a_gl-4544932

Aztán amit kapott tőled két tank benzin árát,abból sürgősen kilakatolta a Vectrát! :D :D

Link to comment
Megosztás:

A két motor között kicsi a különbség, kábelköteg maradhatna, de nagy baromság kivenni a fogyi miatt.

Ne tessék nyomni neki annyira. :lol:

Akkor az lesz :D Ez csak egy ötlet volt :D De inkább akkor rendbe rakom ezt, mert sztem a hengerfejtömitést ki kell cserélnem :/

Link to comment
Megosztás:

Aztán amit kapott tőled két tank benzin árát,abból sürgősen kilakatolta a Vectrát! :D :D

Mivan? Én lakatoltattam ki teljesen a vectrát! Össz-vissz 30e-be volt, és teljesen szét volt rohadva. 2 küszöb, hátsó 2 sárvédő és 2 doblemez, padlólemez, fenéklemez, csomagajtó! Van Székesfehérvár mellett Isztiméren egy karosszéria lakatos mester (itt a fórumon Donki a neve) aki anyagárba dolgozik.

Igaz hogy a hátsó két hossztartó nyúlvány szétvolt rohadva, hátsó futómű majdnem leszakadva meg még sok-sok hiba :/ De szerettem nagyon jól ment, keveset fogyasztott, meg az a sok élmény vele, sokszor vmire rágondolok és hiányolom :lol:

Link to comment
Megosztás:

Miért is? :D

Mivel termosztát nem nyitott ki egy hosszabb útnál és nem vettem észre hogy 110fokos a víz, nemtudom mennyit mentem vele, egy kicsit megfőztem :S megálltam egyből gözölgött a motor, összekötöttem a hőgombát, hogy menjen a ventilátor.

És néha nézzem és kevesebb víz van benne :S Olajba nem jut mert nem habos, nem tejfel.

Link to comment
Megosztás:

Mivel termosztát nem nyitott ki egy hosszabb útnál és nem vettem észre hogy 110fokos a víz, nemtudom mennyit mentem vele, egy kicsit megfőztem :S megálltam egyből gözölgött a motor, összekötöttem a hőgombát, hogy menjen a ventilátor.

És néha nézzem és kevesebb víz van benne :S Olajba nem jut mert nem habos, nem tejfel.

Ha nyomás alatt volt és nem nyitottad ki 110foknál semmi gond nincs.

Ezerszer elmondtam már: a víz nyomás alatt nem 100fokon forr.

A fogyás egy része természetes, nincs tökéletesen tömített rendszer.

Először tessék körbenézni minden csövet és radiátort, nem-e ott fogy a víz, nem kell rögtön agyműtétet végrehajtani. :D

Link to comment
Megosztás:

Mivan? Én lakatoltattam ki teljesen a vectrát! Össz-vissz 30e-be volt, és teljesen szét volt rohadva. 2 küszöb, hátsó 2 sárvédő és 2 doblemez, padlólemez, fenéklemez, csomagajtó! Van Székesfehérvár mellett Isztiméren egy karosszéria lakatos mester (itt a fórumon Donki a neve) aki anyagárba dolgozik.

Igaz hogy a hátsó két hossztartó nyúlvány szétvolt rohadva, hátsó futómű majdnem leszakadva meg még sok-sok hiba :/ De szerettem nagyon jól ment, keveset fogyasztott, meg az a sok élmény vele, sokszor vmire rágondolok és hiányolom :D

Múltkor azt mondtad,hogy jól jártál a cserével,mert szét volt rohadva.

Nem gondoltam,hogy kilakatolod,aztán cseréled.

Link to comment
Megosztás:

Ha nyomás alatt volt és nem nyitottad ki 110foknál semmi gond nincs.

Ezerszer elmondtam már: a víz nyomás alatt nem 100fokon forr.

A fogyás egy része természetes, nincs tökéletesen tömített rendszer.

Először tessék körbenézni minden csövet és radiátort, nem-e ott fogy a víz, nem kell rögtön agyműtétet végrehajtani. :lol:

Az a baj hogy kinyitottam, és amilyen gőz terült oda :D :S Természetes, hogy először körbe lesz nézem, csak először hagyj legyen átíratva, addig úgyse nagyon szaladgálok vele

Link to comment
Megosztás:

Ha nyomás alatt volt és nem nyitottad ki 110foknál semmi gond nincs.

Ezerszer elmondtam már: a víz nyomás alatt nem 100fokon forr.

A fogyás egy része természetes, nincs tökéletesen tömített rendszer.

Először tessék körbenézni minden csövet és radiátort, nem-e ott fogy a víz, nem kell rögtön agyműtétet végrehajtani. :lol:

Kéket füstöl,víz fogy. Motor gőzölt. Szerinted? :D

Az enyém tökéletesen tömített.

Link to comment
Megosztás:

Múltkor azt mondtad,hogy jól jártál a cserével,mert szét volt rohadva.

Nem gondoltam,hogy kilakatolod,aztán cseréled.

Mikor mondtam ezt?

Hátsó hossztartó nyulványok szét vannak még most is rohadva. de egy részét októberbe csináltattam másik részét meg januárba. nem gondoltam hogy elcserélem. de össz-vissz 30e-be fájt, ami nagyon korrekt, igaz hogy 200km oda meg vissza de megérte :D legalább utaztam egy keveset. Első nagy utazásom az volt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy nekem is volt 1 idő amíg a kupaknál csúnya hab volt és az autószerelő barátom aki eléggé ért ezekhez a dolgokhoz nem csak ilyen kokány király ami gondom volt eddig mindent megcsinált és megmondta mi a baja áron alul. Sőt előttem szerelt minden és úgy akarta megcsinálni a 17 éves kocsimat mintha egy 0KMes 8 milliós autó lenne mindent olyan percízen csinált. Azt mondta szerinte nincs baja a motornak a baj az lehet ami volt 1 ismerősének szar a kupaknál a tömítés vegyek rá új kupakot elmentem a csergőbe céges névre vettem 1 kupakot és azóta semmi hab, mai napig nem értem, honnan vágja ennyire a dolgokat, telefonba elmagyaráztam neki mit hallok idióta hangot adott amikor kitekertem a kormányt arra is egyből rávágta, hogy toronycsapágy csere és hibátlan úgy, hogy meg se nézte kicserélte és azóta kuss. Vannak még igényes szerelők. Ja és olajat szíjat pumpát cserélni vételkor szerintem kötelező én semmire nem adnék ki pénzt amíg ezeket nem tettem meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.