Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy használt már valaki közületek Protec márkájú benzinrendszertisztítót? Ugyanis kiderült, hogy a korábbi rángatást benzinrendszer dugulás okozta. A nagyja ki lett szedve, de még maradt benne piszok amihez nem fértek hozzá, a szerelő meg rámparancsolt, hogy öntsek a tankba ilyet. De csakis ilyet. Viszont nemtudom hogy adagoljam. A leírásában nincs ilyesmi, neten se találok. A boltos azt mondta 5 literhez töltsem az egész flakont (375ml), a szerelő meg azt, hogy 15 literhez tökéletes. Hogy kell az ilyeneket adagolni? Az tiszta, hogy az egész flakont, de mennyi benzinhez? Régebbi motoroknál nem árt neki, ha tömény lesz az oldat?

Link to comment
Megosztás:

Ja srácok ugye már írtam, hogy feltettem a 256os fékeket előre. Mindenki azt írta lazán fel lehet tenni semmi átalakítás :D Hát úgy kezdődött a móka, hogy az imbusz csavarokat nem lehetett kicsavarni :icon4: 1 imbuszt el is hajlítottam gondolom gagyi anyag. Szerencsére volt másik szett is. Amitől ideges lettem rátoltam 1 nagy csövet lejött oké. Természetesen bele volt törve a jobb oldalinál a csavar és semmi nem tartotta a tárcsát :icon4: Amit kifúrtunk menetvágó tettünk bele csavart igaz a 6os helyett 5ös de legalább valami tartja nyereg fel minden minden fäsza aha amikor itt kiderül, hogy az én kocsimon lévő fékcsőt nem tudom rátenni mert 1-2mm miatt nem fér be a Féknyereg hátulján lévő fém szegélytől. Megnézem amit adott hozzá a srác levágva tőbe persze. Ferde a fékcső fém része oké a corsán lévő meg tök egyenes flexel leküldtük hasonló ívre és így már felment. Másik oldalon ugyan úgy nincs csavar nincs beletörve oda meg 1 kis ló###### csavart be kellett vágni mert nem lehetett áttekerni a csavart a teljesen meneten. Fékcső ugyan az a móka. Szóval érdekes volt ;) Azért megtapsolnám a szerelőt aki rögzítés nélkül feltette a féket meg beletörve úgy hagyta igazi kokány. Arról már nem is beszélek, hogy bármit szétszedek a kocsin minden szana szét van bäszva gányolva törve tákolva. Jó gazdája lehetett és jó szerelője.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Tankolj E85-öt az is takarít kicsit :D

Üdv

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy használt már valaki közületek Protec márkájú benzinrendszertisztítót? Ugyanis kiderült, hogy a korábbi rángatást benzinrendszer dugulás okozta. A nagyja ki lett szedve, de még maradt benne piszok amihez nem fértek hozzá, a szerelő meg rámparancsolt, hogy öntsek a tankba ilyet. De csakis ilyet. Viszont nemtudom hogy adagoljam. A leírásában nincs ilyesmi, neten se találok. A boltos azt mondta 5 literhez töltsem az egész flakont (375ml), a szerelő meg azt, hogy 15 literhez tökéletes. Hogy kell az ilyeneket adagolni? Az tiszta, hogy az egész flakont, de mennyi benzinhez? Régebbi motoroknál nem árt neki, ha tömény lesz az oldat?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy használt már valaki közületek Protec márkájú benzinrendszertisztítót? Ugyanis kiderült, hogy a korábbi rángatást benzinrendszer dugulás okozta. A nagyja ki lett szedve, de még maradt benne piszok amihez nem fértek hozzá, a szerelő meg rámparancsolt, hogy öntsek a tankba ilyet. De csakis ilyet. Viszont nemtudom hogy adagoljam. A leírásában nincs ilyesmi, neten se találok. A boltos azt mondta 5 literhez töltsem az egész flakont (375ml), a szerelő meg azt, hogy 15 literhez tökéletes. Hogy kell az ilyeneket adagolni? Az tiszta, hogy az egész flakont, de mennyi benzinhez? Régebbi motoroknál nem árt neki, ha tömény lesz az oldat?

Ha jól emléxem, annó mi úgy kevertük, hogy majdnem üres tankba és teletoltuk.

Link to comment
Megosztás:

Ja srácok ugye már írtam, hogy feltettem a 256os fékeket előre. Mindenki azt írta lazán fel lehet tenni semmi átalakítás :D Hát úgy kezdődött a móka, hogy az imbusz csavarokat nem lehetett kicsavarni :icon4: 1 imbuszt el is hajlítottam gondolom gagyi anyag. Szerencsére volt másik szett is. Amitől ideges lettem rátoltam 1 nagy csövet lejött oké. Természetesen bele volt törve a jobb oldalinál a csavar és semmi nem tartotta a tárcsát :icon4: Amit kifúrtunk menetvágó tettünk bele csavart igaz a 6os helyett 5ös de legalább valami tartja nyereg fel minden minden fäsza aha amikor itt kiderül, hogy az én kocsimon lévő fékcsőt nem tudom rátenni mert 1-2mm miatt nem fér be a Féknyereg hátulján lévő fém szegélytől. Megnézem amit adott hozzá a srác levágva tőbe persze. Ferde a fékcső fém része oké a corsán lévő meg tök egyenes flexel leküldtük hasonló ívre és így már felment. Másik oldalon ugyan úgy nincs csavar nincs beletörve oda meg 1 kis ló###### csavart be kellett vágni mert nem lehetett áttekerni a csavart a teljesen meneten. Fékcső ugyan az a móka. Szóval érdekes volt ;) Azért megtapsolnám a szerelőt aki rögzítés nélkül feltette a féket meg beletörve úgy hagyta igazi kokány. Arról már nem is beszélek, hogy bármit szétszedek a kocsin minden szana szét van bäszva gányolva törve tákolva. Jó gazdája lehetett és jó szerelője.

Annak a két csavarnak, amiről beszélsz semmi jelentősége igazából(M6 süllyesztett kereszthornyú), nekem is bele van törve, csak arra szolgál, hogy amikor a kerék lent van, a tárcsa ne tudjon elmozdulni.

Amikor a kereket felrakod, a kerékcsavarok úgyis odaszorítják a tárcsát a kerékagyhoz.

Link to comment
Megosztás:

Annak a két csavarnak, amiről beszélsz semmi jelentősége igazából(M6 süllyesztett kereszthornyú), nekem is bele van törve, csak arra szolgál, hogy amikor a kerék lent van, a tárcsa ne tudjon elmozdulni.

Amikor a kereket felrakod, a kerékcsavarok úgyis odaszorítják a tárcsát a kerékagyhoz.

Az lehet de azért így még is esztétikusabb :D Viszont a fékcsőre kíváncsi lennék miért kellett átalakítani, ATE gyári GSI nyergek... Lehet már ezt is mókolta aki beletörte a csavart?

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emléxem, annó mi úgy kevertük, hogy majdnem üres tankba és teletoltuk.

Ez annyira azért nem vészes, hogy nagy dózisba kapja, csak az alapjárata egyenetlen még kicsit. Fordulaton már egész jó. Szerintem akkor közbeiktatom a heti menetembe a tisztítást. 10 literrel megjárom az 50 km-t oda-vissza és úgy még meg is lesz hajtva. Elvileg elégnek kéne lennie. Köszönöm szépen a gyors választ.

Link to comment
Megosztás:

Nem 195re gondoltam, hanem 15ös felnin 40es gumi :D és igen láttam már 190/40R15 gumit :icon4: Bele kellett kötni :icon4:

Opps 195/45 lesz a pontos érték ;)

Na most akkor ki eszi a saját szarját? ;) Ha nem tudsz valamit, nem kell kommentelni. Még akkor sem, ha 2napja senki nem írt, mert közösségi programon vett részt a márkatársakkal.

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt fent 15-ös és 16-os felgen is, elfér, ha jól választ az emberfia gumit rá és a felgen ET-je is megfelelő.

Ja csak a nem gyári opel felnik erőteljesen nem ET49esek :D szóval ez full felni függő fel kell tenni és ennyi. Puding próbája az evés :icon4: CS-n egy csávó 17es felnit tett fel azt mondta max 2 személy ő meg az 50 kilós csaja:)

Link to comment
Megosztás:

Ja csak a nem gyári opel felnik erőteljesen nem ET49esek :icon4: szóval ez full felni függő fel kell tenni és ennyi. Puding próbája az evés :icon4: CS-n egy csávó 17es felnit tett fel azt mondta max 2 személy ő meg az 50 kilós csaja:)

Ne mond...magamtól rám sem jöttem volna. ;)

Egyébként a 16-os felniből pont ET42-est keresek, mert a 49-es nem volt tökéletes. :D

Link to comment
Megosztás:

Miért az ültető rugó után se tökéletes a dolog? Lehet gátlókat is kéne cserélni?

Mi a franc köze lenne az ültetésnek és a gátlóknak ehhez? :D

Most 14-es van rajta, próbára rajta volt egy 16-os C Corsa Irmscher és felraktam rá tavaly az astra 15-ös, ET42 Exip felniket is.

Link to comment
Megosztás:

Mi a franc köze lenne az ültetésnek és a gátlóknak ehhez? :D

Most 14-es van rajta, próbára rajta volt egy 16-os C Corsa Irmscher és felraktam rá tavaly az astra 15-ös, ET42 Exip felniket is.

Hát minek akarsz rá nagyobb felnit? Gondolom azért mert imbolyog a kocsi vagy csak jobban néz ki?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.