Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

silverdome

Fórumlakó
  • Hozzászólások

    20
  • Csatlakozott

  • Utolsó látogatás

Hozzászólások posted by silverdome

  1. Szia!

    köszönöm szépen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-) :D

    természetesen újak a hengerfej csavarok. alkatrészek megvannak,Holnap megyek az alkatrészekért, tömítések, csavarok,stb.mert eddig nem volt időm elhozni ma is egész nap egy rejtett elektronikus hibát próbáltam felderíteni egy másik autón...ezek a legjobbak, de estére meglett :-) már régen láttam, de úgy emlékszek, hogy torx fejűek a hengerfej csavarok. erről van esetleg valami információd, hogy milyen, és mekkora szerszám kell ehhez.

    üdv : kulcsár a.

  2. Szia!

    Ha letudnád ide írni azt nagyon megköszönném! így leírva is tökéletesen megfelel, csak az értékek lényegesek, azokat már tudom használni.Nem egy olyan motor amiből rengeteg van, mindenesetre átnéztem az összes doksimat, de erről semmi infóm nincs.Gyakorlatilag ami szükséges nekem az a hengerfejcsavarok meghúzási sorrendje, de szerintem ez a "szokásos"( " belűlről kifelé őramutató járásával megegyezően jobbra spirálisan) , illetve a csavarok meghúzási nyomatéka, illetve hogy hány lépcsőben kell , meghúzni ( pl 1. 25Nm, majd másodjára 60 fokot elfordítani, majd 3. lépésben megint 60 fok, stb stb. ) ez fontos nagyon , illetve még a vezérléssel kapcsolatos alkatrészek meghúzási nyomatéka, vezérműtengely végén fogazott kereket rögzítő csavar meghúzási nyomaték, illetve a szíjfeszítő/vezető meghúzási értéke, meg ha találsz a szíjfeszességre értéket.

    előre is nagyon köszönöm! ez lesz a hétvégi program..egyik része. megvan már minden, csak ez az infó lenne fontos. írhatod ide is, akkor hátha másnak is segítségére lesz az infó, de jöhet az antal.kulcsar{kukac}.gmail.com-ra is

    üdv: kulcsár anti

  3. Sziasztok!

    Ki tudna nekem segíteni a következőben:

    Y22XE motoros Omega hengerfejcsere előtt áll...sajnos. kinek volna infója, arról, hogy mik a hengerfej csavarok meghúzási előírásai, nyomaték, fok, sorrend, stb, illetve egyéb szükséges infó.

    segítségetek előre is köszönöm.

    üv: kulcsár anti

  4. Hja... Nem mindegy, hogy pár ezer ft-ot adsz ki (HF tömítés), avagy potyára veszel egy hengerfejet. Ami ehhez a motorhoz tudtommal elég ritka... ergó nem olcsó!

    Ha már úgyis megbontod, azon az 1 HF tömítésen már nem buksz sokat! :rolleyes:

    Egyébként egy kadettal anno játram így.

    Vizes lett az olaj, elnyomta a HF tömítést. Csere. Utána tovább rakoncátlankodott. Gondoltam, hogy rotty a HF-nek is... Okosabb mester mondta, hogy nézzek azért a HF alá ismét... Kiderült hogy a novi zsír tömítés megadta magát szinte azonnal. Felrakáskor nem látszott, szétnyílt a tűzgyűrű, amikor nyomatékkal lett lehúzva.

    Cseréltem megint, gariban, és azóta megy az 'ótóka' ;)

    Szia!

    ...hát igen, elég ritka...:-( miért nem valami f astra motorral van dolgom, abból legalább van bőven :-) olaj, víz nem folyik össze, az olajat csipegette eddig is,egészségére:-), bár az utübbi időben megnőtt az olajfogyasztás is.A víz fogyasztás nőtt meg rendesen+fehér füst, intenzitása motorfordulattól függ.illetve a hűtőrendszerbe beledolgozik valamelyik henger, ezáltal meg túlnyomás lesz benne és a maradék felgázosodott vizet meg a vízpumpa sem tudja cirkuláltatni.illetve még hidegen szinte szépen megy mind a 4 henger, de ahogy kezd üzemmeleg álapotba kerülni egyik henger max 0-5%-ot ha hozzá tesz az üzemhez...

    Találkoztam már olyannal, hogy sokat futott autónál beverődött a szelep a fészekbe, ezáltal a szelepszár vége "feljebb" került és kitámasztott a hidrotőke, mert azt a játékot már nem tudta tolerálni, és így nem zárt az egyik henger tökéletesen, de itt szerintem nem erről van szó.Persze látatlanban még nem bontom meg, kérdéses, hogy nem-e vetemedett annyit a hengerfej, hogy az így is gépmunka.

    Pusztán azért akartam, meg akarok másik hangerfejet keresni, mert az autót muszáj használni és ha szétbontom, meg elviszem felújíttatni a HF-et az megint egy csomó idő, persze most nem igazán van használva, ezért is kellene vmi ésszerű megoldást találni.

    üdv: kulcsár

  5. Üdv mindenki!

    Disel 2.5 Tds Omegám van ha a vízhő fok 95fok felé megy sehogy se tudom elindítani.

    Adtak egy tippet hogy borítsam le hidegvizzel az adagolót

    Ez be is vált csak ez elég bosszantó és ha megállok vhol motorháztető nyít viz önt indul :rolleyes:

    Kösz előre is a segítséget!

    Szia!

    négy éve volt egy ilyen autóm, nekem is így kezdődött és mivel éjjel nappal dolgoztam, nem volt időm foglalkozni vele időben, ennek köszönhetően a sok indítózástól egy akkut kinyírtam, mondjuk az mr egyébként is elég öreg volt, illetve szerelhettem önindítót is. Végül végleg megadta magát az adagoló, eltört benne egy tengely, a tápszivattyú tengely azt hiszem; egy probléma volt ezzel , hogy az autóval épp németországban voltunk közben. Adagoló csere és minden ok.

    Azt mondták anno többen is nekünk, hogy túl nagy a hőterhelése mert ugye alapvetően nem ebbe a motortérbe lett tervezve, hanem bmw-be és ezért rövidül az élettartama.mindenesetre én jót szívtam vele.

  6. Sziasztok!

    Ki tud nekem segíteni?

    Valószínű szükségem volna egy Y22XE Motorhoz hengerfejre, ami biztos rendben van vagy is legalább beépítés garancia legyen rá, egy jó állapotú bontott tökéletesen megfelel, persze nem arany árban. Csak a hengerfej kell szelepekkel kompletten, a vezérmű, stb nem. Nagyon megvagyok lőve az autó nélkül és nagyvalószínűséggel nem úszom meg a dolgot egy hengerfejtömítés cserével.

    akinek van ezzel kapcsolatban bármi infója jöhet ide is, vagy az antal.kulcsar@gmail.com-ra

    köszi előre is; üdv kulcsár anti

  7. Sziasztok!

    Ki tud nekem segíteni?

    2000-es évjáratú 2.2-es benzines Omega

    Valószínű szükségem volna egy Y22XE Motorhoz hengerfejre, ami biztos rendben van vagy is legalább beépítés garancia legyen rá, vagy felújított, minden megoldás érdekel de egy jó állapotú bontott tökéletesen megfelel, persze nem arany árban. Csak a hengerfej kell szelepekkel kompletten, a vezérmű, stb nem. Nagyon megvagyok lőve az autó nélkül és nagyvalószínűséggel nem úszom meg a dolgot egy hengerfejtömítés cserével.

    akinek van ezzel kapcsolatban bármi infója jöhet ide is, vagy az antal.kulcsar@gmail.com-ra

    köszi előre is; üdv kulcsár anti

  8. sziasztok!

    némi információt / segítséget kérnék:

    '96-os F Astra 1.7 turbo diesel, német motoros X17DTL motorkódú, vezérműszíj csere esedékes, az a kérdésem, hogy a szíjfeszítő/vezető görgő cseréje milyen futásteljesítmény után esedékes? illetve ilyen motort régen szereltem én is, milyen szíjfeszességet kell beállítani, vagy teljesen automata?

    segítséget előre is köszi! további szép napot mindenkinek!

  9. Sziasztok!

    egy kicsi segítség kellene:

    1.7 Turbo diesel német motoros 96-os évjáratú F Astránk van itthon, viszont, mostmár így a 310.000 km után a váltó eléggé kezdi elhagyni magát, ma már az ötödiket sem volt hajlandó kapcsolni, két nappal ezelőtt, még lassú finom váltásoknál ez is működött, de egyébként a 2-3 is hasonló.

    Ki tudn megmondani, hogy mi a váltó típus kódja, hogy hogy keressek ilyet, esetleg mibe építettek még ilyet

    illetve, ha valaki tudna egy bontott tényleg jó állapotút, az érdekelne elfogadható áron.

    segítségeteket előre is köszi, üdv!

  10. Sziasztok!

    Aki ismeri az F astra két turbo diesel motorját, az X17DTL-t (német motor) és a TC4ee1 (Isuzu motor) az segítsen egy picit.

    A két motor önindítója egyforma, vagy teljesen különböző? AZt tudom,h ogy a néemten egy Bosch önindító van, típus szám ais megvan, az Isuzu dieselen pedig egy Hitachi önindító van, de a kérdésem az, hogy ezek teljesen másak, felfogatás, fogaskerék csatlakozás, stb, vagy csak más a gyártó

    A kérdés azért érdekes mert egy Isuzu dieselre kellene egy önindító, és a polcon meg porosodik itthon egy hibátlan Bosch, ami csak motor csere miatt maradt meg. Szóval nem tudnám - e felhasználni.

    válaszokat, segítséget előre is köszi.

    üdv!

  11. A gyártó szerint a max 1000km-ként 7 deci lehet, de az már nagyon sok, szélsőséges

    körülmények miatt. Egyébként egy jól karbantartott, nem sok km-es darab beéri pár decivel

    olajcserénként. :( A konstrukciójából adódik, a hengerfal és dugattyú kapcsolat kiképzése

    miatt. Idővel viszont a szelepszárszimmeringek is veszteséget tudnak okozni.

    120-180e km szokott az a határ lenni, amíg normális szinten marad ezeknél az olajfogyi.

    15.000 Km az olajcsere periódusa mindkét motor típusnak? Az az igazság, hogy em akarok úgy járni , hogy 15.000 km en 15 liter olajat kell utántölteni :-))) és a végén az olajcsere meg csak szűrő cseréből fog állni :-)))

  12. Tényleg, szeretném megkérdezni, hogy már sok mindekitől hallottam, hogy a 16 szelepes Ecotec motorok egyik bűne, hogy szeretik az olajat...fogyasztani

    Mennyi az elfogadott mennyiség, adott esetben bizonyos távon, pl 1000 -500 km-en?

    Ki az aki tudja, hogy melyik része az ami az olajfogyasztást okozza? Maga a motorblokk, vagy valahol a vezérlésben tűnik el, mondjuk szelepszár szimeringek, vagy mi a valós oka?

  13. sztem hidegben éppen többet kéne ennie. mivel a nagyobb sűrűségű levegőt egységnyi térbe szívja, így nagyobb tömeg kerül be, viszont az üza adott keverék aránynál szeret jól égni, ez pedig tömegarány, amit a motorok szabályoznak, tehát 1 kiló benzinhez kell 16 kiló levegő, de ha 24 kiló levegő megy be akkor ahhoz 1.5 kiló benzin kell (a számok csak az arányokat tükrözik). Tehát hidegben több benzint kell beadni, hogy minél tökéletesebb legyen az égés.

    Szia!

    Amit írsz, az a benzin levegő keverési arány, benzineseknél igaz is, hogy csak bizonyos arány mellett fog működni a dolog, de dieselnél más a helyzet, meg egyiknél, mennyiségi,(benzines járgányok) a másiknál eleve minőségi szabályzást alkalmaznak, egy diesel mindig ugyanannyi levegőt szív be, ott csak a befecskendezett gázolja mennyiségét változtatod.

  14. Szerintem az X16SZR lesz, ami valóban 55 kW-os. Sajnos nincs tapasztalatom ezzel a motorral, sőt nem is nagyon hallottam másoktól pozitív vagy negatív véleményeket. Általánosságban viszont megerősíteném azt, amit az előttem szólók írtak, hogy a 8 szelepesek többnyire megbízhatóbbak és a fenntartásuk is olcsóbb. Ha a motorerő nem számít Neked (19 kW a különbség, ha jól számolom), akkor én a 8 szelepesre bíztatnálak. Mindazonáltal ez csak okoskodás, a két autót állapotát kell alaposan szemügyre venni.

    SZia!

    köszi a választ!

    Én is elírásra gondoltam és az X-et K-nak olvashatta a gazdája, mert "hasonló" a két karakter, az az igazság, hogy már sajnos egy dolgot nem tudtam róla, azt , hogy még a kormánya sem szervós, és ha már egy 96-99 es évjáratba gondolkodok, akkor legalább egy két ilyen felszereltség legyen benne, pláne, hogy bnőmé-lesz az autó. A 100 LE-is jó lenne, de a megbízhatóság, meg az olcsóbb szerelhetőség nekem fontosabb szempont ebben az esetben.

    Ja ha valaki tud valami megbízható, vagy ismert előélet autót ajánlani, akkor azt nyugodtan lehet küldeni, mert még keresgélek, 4 ajtós szedán, vagy 5 ajtós érdekelne, 1.6 benzines, 75LE-s vagy a 101 LE-s és ne legyen teljesen fapados.

  15. Sziasztok!

    korábban írtam, hogy épp benzines 1.6 os F Astra vásárlás előtt állok, és némi segítséget kérnék , hogy vagy a 16 szelepes 1.6 os mellett döntsek

    Most volna egy egész korrekt ajánlat, egy 99 decemberi F Astrára, vezetett szervízkönyves, garázsban tartott, kevés km-el, tényléeg rendbe van, úgy néz ki, viszont olyan motorkódja van, amiről még soha nem hallottam,

    K16SZ-vel kezdődik, kinek van infója erről? ez egy 75 LE-s motor, vagyis autó, mi ez a K16SZ-tapasztalat, megbízhatóság, stb

    ma kellene döntenem, aki tud, válaszoljon,

    válaszokat, előre is köszi !!! :-) :-) :-)

    üdv mindenkinek

  16. Alapból is a 16v megy jobbat, mert jóval nagyobb a nyomatéka. :(

    Lehet, hogy árban belefér egy 1999-2000es évjárat is, szóval tapasztalatotok alapján a 16v-s változatot is ugyanolyan nyugodtan megvehetem, mit mondjuk egy síma 75-LE-s változatot? Perszea döntést én hozom meg, csak érveket, meg ellenérveket próbálok rangsorolni, mert utána pár évig ennek az autónak megkellene maradnia.Szívesen döntenék a 16 szelepes változat mellett, mert mégis csak erősebb és úgytudom az 1.6SE hengerenkénti befecskendezéses 8 szelepest ekkor már nem is gyártották, azért vagyok csak tanácstalan, mert mondjuk motorikusan több negatívumot hallottam róla, mint a síma 75-LE s változatró, ugyanakkor szívesen döntenék emellett is, saját tapasztalatom nincs és ezért is érdeklődök itt, kinek milye van, mi a véleménye róla, stb.

  17. Ez pl. egész jól néz ki.

    SZia!

    köszi az infót!

    SZóval inkább ezt a 3. motor változatot ajánljátok? Azt hiszem ennek a motor kódja a C16SE? talán de ezt meddig gyártották? szóval mondjuk 96 - 97 körüli van belőle, vagy csak ettől régebbi?

    üdv:

  18. Sziasztok!

    egy kis segítséget kérnék:

    Az elkövetekző napokban egy 95-98 körüli F Astrát szeretnék / fogok vásárolni , 1.6 os motorral, lévők lettek kinézve viszont ezekből van a síma 8 szelepes 1.6-os azt hiszem 71, vagy 75 LE és van a 16 szelepes Ecotec motoros ami azt hiszem 101 LE

    Én diesel-ekben vagyok inkáb othon, szóval a két előbb említett típusról sok tapasztalatom nincs.

    Légyszi ezekről, érvek, ellenérvek hibák, megbízhatóság, stb, hog ymelyik mellett döntsek egy kis segítséget kérnék.

    AZ az igazság, hogy a 16 szelepes 101LE-teljesítménye tök jó lenne, de ha több nyűg van ezekkel a motorokkal, oljafogyasztás, stb, akkor megelégszek a síma 8 szelepessel,

    Illetve üzemanyag fogyasztás hogy néz ki a kít model esetében?

    válaszokat előre is köszi

    üdv!

  19. szia!

    nemrég találtam az oldalt és regisztráltam magam.és volna egy kérdésem.Nekem egy F Astram van, viszont a gyújtáskapcsoló-zár szerkezet (tehát nem a gyujtáskapcsoló betét, hanem a mechanikus zár megadta magát.pontosabban az a tengely tör el ami a zárból jön ki és forgatja a gyujtáskapcsoló betétet.remélem érted mire gondolok... .ezt zárat még sohasem szereltem.hogy lehet ezt szétszedne.egyrészt maga a zár a kormány oszlophoz van csavarozva aminek nincsen feje mindenféle biztonsági okokból gondolom...viszont magát a zárat hogy lehet szétszedni? a kulcs nyílás felől a nyílás körüli gyűrűn van két bevágás elképzelhető valami célszerszám számára.szóval magát a zárbetétet szeretném szétszedni ha lehet.mi a módja ennek, mit merre kell fordítani, stb... ha tudod légyszi válaszolj fontos lenne. nem nagyon szeretnék egyben zárat cserélni, mert valahogy a két kulcsos megoldásért nem rajongok, légyszi írj majd vissza, vagy továbbítsd a levelet annak aki tud ebben segíteni, szerelt már ilyet.

    ide is írhatsz, vagy a silverdome@freemail.hu ra

    segítségedért előre is köszi

    üdv tamás

  20. szia!

    nemrég találtam az oldalt és regisztráltam magam.gyújtáskapcsoló-záras témában volna egy kérdésem.Nekem egy F Astram van, viszont a gyújtáskapcsoló-zár szerkezet (tehát nem a gyujtáskapcsoló betét, hanem a mechanikus zár megadta magát.pontosabban az a tengely tör el ami a zárból jön ki és forgatja a gyujtáskapcsoló betétet.remélem érted mire gondolok... :-).ezt zárat még sohasem szereltem.hogy lehet ezt szétszedne.egyrészt maga a zár a kormány oszlophoz van csavarozva aminek nincsen feje mindenféle biztonsági okokból gondolom...viszont magát a zárat hogy lehet szétszedni? a kulcs nyílás felől a nyílás körüli gyűrűn van két bevágás elképzelhető valami célszerszám számára.szóval magát a zárbetétet szeretném szétszedni ha lehet.mi a módja ennek, mit merre kell fordítani, stb... ha tudod légyszi válaszolj fontos lenne. nem nagyon szeretnék egyben zárat cserélni, mert valahogy a két kulcsos megoldásért nem rajongok, légyszi írj majd vissza, vagy továbbítsd a levelet annak aki tud ebben segíteni, szerelt már ilyet.

    ide is írhatsz privát, vagy a silverdome@freemail.hu ra

    segítségedért előre is köszi

    üdv tamás

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.