Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Barret

Fórumlakó
  • Hozzászólások

    333
  • Csatlakozott

  • Utolsó látogatás

  • Days Won

    1

Hozzászólások posted by Barret

  1. Sziasztok 
    Olyan kérdésem lenne , hogy sikerült eljutni arra a pontra hogy a kartel lent van . Haver addig dumálta a fejem amíg meg nem néztük a hajtókar csapágyat , nem vészes de 1 cserét megér , a kövi gond ott jött amikor az alapméretes csapágy kotyog benne , meg néztem ami benne volt csak az túlméretes (0,50) -es . Na már most beütöttem a csapágyon lévő számot de azt nem forgalmazzák már . Ilyenkor nyugodtam vehetek olyan csapágyat aminél csak annyi van hogy 0,50 es túlmérethez ? (Persze motor ,tipus specifikusan keresve). Még sose találkoztam túlméretes csapágyal .

  2. 1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

    Igazából a hidrotőkén keresztül olyan minimális az olajáramlás, hogy több ezer kilóméterrel az olajcsere után is még a régi sötét olaj van benne, nem hiszem hogy a mosóadalék ezen bármit is tud segíteni. 

    Akkor érdemesebb kivenni a hidrotőkéket és alaposan elpucolni ?

  3. 8 órája, tuskes írta:

    Olajcsere előtt a Xado öblítőt szoktam használni. Max 1000 km. Utána az új olaj. 

    Igen a Xado öblítőt néztem én is , viszont írja hogy kb 2-300km , na már most ez üzem meleg motornárl egyuzamban kell vagy jójó ha pl 5 nap alatt megyek 100km  ?  

     

    8 órája, tuskes írta:

     hengerenkéntinél az injektorok is “csattognak”

    Nem, ez hidrotőke , igen csattognak az inejktorok melegen az a leghangosabb ami hallani alapjáraton.

  4. Sziasztok 

    Mostanában nagyon sokat gondolkoztam mitévő legyek. Ugye adott az 1.6 Si motoros F astrám (1,6 8v 100 paci ). Úgy vettem hogy hidegen eléggé csattogtak a hidrotőkék (opel betegség tudom ) . Akkor volt 8db új hidrtőke cserélve . Meg is szűnt a hiba egészen addig amíg nem kellet hengerfejezni (ez egy kb 3 éves story ) . Utána volt az hogy télen hidegben pici hangja volt egy rövid ideig . Most már eléggé hangosan tud kattogin hideg motornál de ami Nagyon  nagyon zavar az ha Meló helyen állok (picit lejt ) és beindítom akár +10 fokba is kvára de csattog a hidrotőke de iszonyat módon .(érdekes h reggel amikor sík talajon első hidegindítok akár 0 fokba is nem kattog ennyire ) .  Szóval a következő lenne a kérdésem. Gondoltam a következőkre : 1. Áttérni az 5w40 es olajra . 2. Motor mosó adalék olajcserekor. Az olajcsere kb most esedékes . Nem tudom van -e értelme ezeknek a motormosó adalékoknak én nem igazán hiszek benne és nem igazán merem beleönteni . Közel 400e van a kocsiban . Ja igen a csattogás csak hidegmotornál van a nagyon csatottogás pedig ilyen 15 fokig de csak  amikor enyhe lejtőn hidegindítok de akkor kvára csattog , csak ahogy melegebb van kevesebb ideig kattog úgy 15 fokig kb felette nem csinálja .

  5. Tudja valaki hol tudnék venni vastag gumilapot ? Arra gondoltam hogy ha lehet akkor valahonnan szerzek egy ilyen gumilapot és kivágom belőle az olajteknő tömítést, nekem ez a parafa nagyon nem szimpatikus (sose voltam oda érte ). Persze ha bírné a hőt a gumi nem lenne baj , de mivel van olyan autó ahol a kartel gumi így csak van olyan ami jó lehet ide is .

  6. Sziasztok 
    F-astrában a motorháztetőben a szélvédő mosó fúvókát valaki szedte már ki ?  Csövet kéne cseréljek mivel elérett már és szeretném kicserélni az egészet , ezért érdekel hogy lehet kivenni , mert ez tűnik a legegyszerűbb megoldásnak .

  7. 3 órája, tuskes írta:

    Szia! Sosem teszünk 2 tömítést. Azokat az oldalakat szerintem ne látogasd, ahol ilyet írnak. Hihetetlen..... 

    Gondoltam h 1 kell oda csak kíváncsi voltam  , egyébként 2 nagy nevű (nem pici )autó alaktrész kereskedelemmel foglalkozó oldal is írta .

  8. 2 órája, Garos írta:

    Sziasztok! Megint egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy első inditasnal alig akkar el indulni az f Astra ha el indul akkor meg 1500-2000 fordulaton pörög míg be nem melegszik, ez mitől lehet vizhofok jeladó lehet? Vàkum csovek teljesen jók meg a mapsenzora gyanakodok ezt ki lehet mérni? Köszönöm a válaszokat.

     

    Egy cserét megér , a 2 vezetékes vízhőfok jeladó ami a gyujtás alatt van , a mapsensor kb soha nem megy tönkre szóval azt nem tartom valószínűnek.

  9. 22 órája, zotya975 írta:

    Hát ahogy a képeket nézem olyan 3 évvel a parafa után cseréltem le a gumis ( vagy gumiszerű) tömítésre. 

    A másik kérdésem , még nem szedtem szét de sok oldal úgy írja hogy 2db tömítés szükséges , ez elírás vagy tényleg így van ?

  10. On 2021. 01. 13. at 13:49, zotya975 írta:

    856e0a09f1c71b7fcf6acb2211585eda.jpg

    Én gumisat tettem fel, mert úgy vettem észre a parafánál magán az anyagon keresztül átszivárog egy idő után az olaj. Többször próbálkoztam az évek alatt, csak az a baj hogy akna nélkül egyedül az autó alatt fekve elég nehéz bejátszani a kipufogó cső fölé, a kartert úgy hogy közben ne húzd le róla véletlenül a felkent pasztát a tömítés se mozduljon el, bele tudd kapatni a csavarokat stb. Végül akkor lett jó amikor más okból kivettem a motort, elfektettem és úgy normálisan kényelmesen tudtam dolgozni. Nyilván nem kell kivenni hozzá, de nekem a végén aztán ekkor lett hosszú évekre jó. Pasztázni pölö Loctite 5910 is jó. 

     

    Zotya amikor csak parafát tettél a kartelhoz kb mennyi ideig bírta ? Haver állítása szerint ki kell venni a fém távtartókat a kartel tömítésnél és be kell kenni a parafát zsír al és úgy jól tömít (igaz neki ladán ) . Nekem is úgy néz ki kelleni fog cserélni a tömítést .

  11. 11 órája, nyemi írta:

    Ja   nem az :) , hanem a motor levegő szűrőbe bemenő levegőhöz, ugye egy vákuum szelep keveri   a kipufogó csonkokról jövő meleg levegőt, és hogy ez a rendszered működik-e? Amúgy automatán dolgozik ez, amit egy bimetálos vákuum kapcsoló  vezérel (35-45°C-ra).

    SE motornál szerencsére ilyen nincs . :P 

  12. 3 órája, nyemi írta:

    Beszívott levegőfűtés működik? 

    Igen működik , mondjuk úgy hogy belsőkeringetésre kapcsoltam most jóval hamarabb volt meleg .

  13. Sajnos az új termosztát is ugyan ezt csinálja , pedig még most picit melegebb is volt . Légtelenítés olyan módon megtörént hogy kicsavartam a vízhőfokjeladót majd vissza , a fűtésem pedig háát ilyen kb 4 fokban kell neki 10km város (igaz tudtam haladni ) mire végra olyan idő van benne amilyet szeretnék(olyankor kezdené ontani a nagyon meleg levegőt) , én kicsit sokallom ezt a távot lehet ez ilyen , fogalmam sincs mitől lehet ez hogy nem marad 90 fok körül hanem ugrál picit , eddig sose csinálta , még elgondolkoztam fűtőradiátor cserén is de a termoszátból kindulva elment tőle a kedvem és sok reményt se fűzök hozzá (mind 2 rámenő cső egyformán forró) valamint ez savazva is volt szóval jónak kellene lennie. 

  14. On 2020. 11. 12. at 19:03, Barret írta:

    Valószínű  ilyen  87°C fajta van benne

    92 °C Behr volt benne , én meg 92°C Wahler-t raktam bele , még nem volt időm tovább foglalkozni vele majd kíváncsi vagyok hogy 90°C körül tartja -e ez is a hőmérsékletet.

  15. 3 órája, nyemi írta:

    Valószínű  ilyen  87°C fajta van benne :

    87-termoszt-t.jpg

    Szerintem Nyáron jobb ez mint a 92°C-es .   Bár nekem is még az van benne , de erre akarnám majd cserélni.

    Amúgy van   gyári téliesítő hűtő takaróm(képen 14-es cikk sz.90452419) is ami ilyenkor már berakok így nincs a fűtéssel gond.

    242713.png

    így nézz ki hátulról:

    faf7150a481f8040082d8d274086

    Előröl,  alul két borda marad nyitva.

    s-l1600.jpg

     

    Na ez a hűtőrács takaró dolog tetszik , nem tudom milyen termosztát van benne ,arra kiváncsi vagyok hogy  kb 5 fok mennyit számít termosztát ügyileg ,de ezt a takarót szerintem kipróbálom köszi az ötletet.

  16. On 2020. 11. 07. at 21:42, Palca01 írta:

    Szia. Nekem X18xe elindulás után ilyen 5 fok körüli időben max 5 km és már jó meleget fúj. Lehetséges azért is mert h automata és később vált hogy melegedjen a motor kicsit. Lehet kozrejatszik 

    Na asszem meg van mi a gond, a termosztát össze vissza nyitogat, 1 fok körül engedi vissza húlni a kék és a 90 fok közé városi haladás mellet is .

  17. Olyan kérdésen lenne hozzátok hogy minap sikerült egy 1,4 octavia-val(1,4 16v 75Le Mk1)   megtennem ugyan azt az utat ugyan olyan időben(1°C fok körül) és azt tapasztaltam hogy bizony lényegesebben hamarabb van meleg az autóban és hamarabb is megy fel a mutató nekem kb +5km kell városi forgalomban hogy elérjem az a beltéri hőfokot . Szóval engem az érdekelne hogy lehetne javítani azon hogy hamarabb legyen "fűtés" vagy "melegebb" a kocsiban . C16SE motorom van (1,6 8v 100ló hengerenkénti injektoros), volt már savazva a fűtő radátor és a hűtő is (kb 2 éve ) fűtés az van és elég meleg is csak később . Ami a hőfokot érinti 90 fok ha bemlegszik nem változik sőt még azt is látom a mutatón keresztül amikor felmegy kb 92 fok körülre és amikor gondolom h nyit a termoszát vissza is esik a mutató és onnantól ha eléri a 90 et szépen tartja ezt még országúton is . A belső levegő kerétés műkszik , hallom hogy csukódik , záródik a lappantyú (nem igazán használom belső keringetésen). A víz szint az picit érdekes ,ugyanis azt tapasztaltam ha jel szerint max ra töltem akkor egy idő után kb 0,5-1cm lejebb van de attól lentebb nem megy viszont hiába öntön állandóan max szinte mindig ez a jelenség áll fent viszont lentebb nem megy megy .Ja igen és mind 2 cső ami a fűtő radiátorra megy tűzforró :D  Valami tapasztalat kinek milyen hamar jó idő a kocsiban kb 0-3°C fok körül  , vagy kinek mi segített hogy hamarabb legyen fűtés.

  18. 12 órája, zotya975 írta:

    Mindegyik érzékelőnek van egy mérési intervalluma, ha azon kívül esik beérkező jel, (vagy egyáltalán nincs jel)akkor a motorvezérlő hibalámpát gyújt és vészporgramra áll át, egy középértéket kap amivel elvileg még jár a motor, tehát lehet menni az autóval. Ha a hiba a mérési intervallum közé esik akkor a motorvezérlő nem tudja hogy gond van,( hiszen nem tudja hogy pölö valóban 30 fokos a hűtöfolyadék vagy csak a jeladó rossz)  és a szondánál is és a vízhőfok jeladónál is helytelen keverési arány lesz benzin-levegőnél, ami első körben fogyasztás növekedést, másrészt teljesítmény csökkenést okoz és a "zöld kártya" mérésnél problémák lesznek. Ebből a napi használat során elsősorban a fogyasztás növekedés bukik ki, ekkor szoktak nekiállni hibát keresni az autósok, ha megtalálták a " bűnöst" akkor a normál fogyasztás visszaállását tapasztalják. Tehát első körben szerintem mérj egy fogyasztást. A helyes keverési arányra lehet következtetni még a gyújtógyertyák színéből ( őzbarna) illetve a szonda helyes működését a sikeres környezetvédelmi mérés is igazolja. Hogy jobban vagy kevésbé megy a gép, azt azért nehéz pontosan megmondani hiszen sok más tényező befolyásolja. Hiszen még a hidegebb levegő is dob egy kicsit a teljesítményen.

    Na látom rosszul tettem fel a kérdést akkor pontosítok . Valaki Tapasztalta már azt hogy lambdaszonda és/vagy hőfokjeladó csere után kevésbé ment az autó ?(nem elmélet , tapasztalat érdekel )

  19. 1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

    Egy rossz lamdaszonda általában magas fogyasztást okoz, tehát ha tényleg az volt a baj, akkor cseréje után lejjebb kell mennie a fogyasztásnak. Hasonló a helyzet a motorhőfok-jeladónál is: ha rossz, akkor az ECU egy előre beállított középértékkel számol, ami azt okozza hogy hidegen nehezen fog elindulni az autó (mert az ECU kb. 80°-osnak veszi a motor hőmérsékletét ilyenkor, és nem dúsít), tehát cseréje után (amennyiben ez volt a hiba) könnyebben indul majd hidegen.

    Ezt tudom , engem most inkább a gyakorlati része érdekelne , tapasztalatok . Gondolok itt ilyenre hogy utána nem ment úgy a gép vagy jobban ment vagy ugyan úgy csak kevesebb kaját kért .

  20. Sziasztok 
    Olyan kérdésem lenne hogy akinek rosz volt a Lambda szonda ,az milyen javulást tapasztalt csere után (és milyen volt előtte)? Vagy esetleg a vízhőfok jeladó (2 vezetékes) csere után (amikor az volt a ludas) .

  21. Sziasztok , F-astra Ferdáhátunál a hátsó szélvédőmosónak a csöve hol megy ? 
    http://kepkezelo.com/images/d7xo7jroo9nb1y9x7ohs.jpg
    http://kepkezelo.com/images/9vupnmhlb79ilsrgodq0.jpg
    http://kepkezelo.com/images/4yn0obpie6qq0cpnkphn.jpg
    http://kepkezelo.com/images/4zef9fcsbdj3kjjfb1xp.jpg

    Ami biztos hogy nem az utasoldal felőli részen megy a tetőnél leglábbis . Az is érdekelne hol megy be magába az A oszlopba /fele valamint mennyire kell szétszedni az utasteret ha szertnék új csövet behúzni 

  22. 8 órája, zotya975 írta:

    Ha jól rémlik a " zöld kártya" méréskor megnézik a Lambda értéket is, amiből megtudni a keverék összetételét. Oszciloszkóppal nem lehet kimérni ez egy vezetékes szondát? De igazából még azt sem tudtuk meg mi a hibakód. 

    Oszciloszkóppal meg lehet mérni de ott is csak a görgbét látod az az hogy csinál valamit  a szonda , de a késést azt nem csak úgy lehet megmérni hogy párhuzamosan kipufogógázt is mérnek . Na már most a legtöbb műhely nem rendelkezik oszcilloszkóppal ha rendelkezik is nagyon kevés ember tudja használni , illetve levonni következtetéseket a mérés eredményéből meg őszintén nem is bajlódnak mert egy új szonda olcsóbb mint a munkadíj . 

  23. 1 órával ezelőtt, Bencus97 írta:

    Köszönöm a válaszokat! Utána nézek a vízhőfok jeladónak. Még egy kérdésem lenne. A lambdaszondám egy vezetékes. Ha járó motornál kihúzom a kábelt (szonda marad a helyén becsavarva) akkor a check engine-nek világitania kéne? 

    Elvileg ha bemelegszik a motor akkor igen , gyakorlatlag én kipróáltam nem történt semmi ,bezzeg amikor a km óra spirálom szakadt el akkor szépen kivillogta . 

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.