Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Nem arra mondtam hogy mindegy, hanem hogy az egészet úgy állítod be mintha direkt csináltam volna, ezzel van bajom nem mással, holott eleve leszögeztem, nem vagánykodtam, erre mondtam hiába magyaarázom, mert eleve ezt olvastad kia sorokból.

áááááááááááááááááá ne értetlenkedj már. nem mondtam hogy felelőtlen manővert csináltál!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A rendőrt az se érdekli, ha 10-el csúszol be az árokba... nem az útviszonyoknak megfelelően közlekedtél. Nem volt nálad szánkó... :unsure:

erről van szó. és ha belegondolsz,igaza van,persze millió körülményről van szó ilyenkor,de tehetünk ellene.

például én ma végig 80al jöttem a négyesen.én,aki bő egy éve a gyorsulási versenyek és mindenféle autós állatkodásokban vezető helyen voltam.nem szeretem ezt az éppen nedves utat,egy rossz tapasztalatom miatt (kicsúsztam egy kereszteződésben,szintén kanyarodás közben,csak éppen velem szembe meg jöttek...szerencsére nem történt semmi,de két percig nem vettem levegőt) és inkább lassan,de biztosan közlekedem ilyenkor.

és sajnálom,ha azt gondolja,hogy hülyének nézem,pedig nem.tudom hogy vezet,és hogyan viselkedik bizonyos helyzetekben (ő és én tudja miről beszélek),de sajnálom,hogy nem látja be,az hogy ő egy bizonyos módon (egyébként JÓL) vezet,az egy dolog.ugyanaz az autó,ugyanaz a sofőr,csak éppen az ÚT az,ami ilyenkor gyakran kiszámíthatatlan.én csak erre hívtam fel a figyelmét.

részemről szó sincs vitáról,én nem gondolom vitának azt,amikor az ilyen esetek hallatán messze vagyok tőle,és aggódással tölt el,hogy vajon minden rendben van-e.egyszerűen fontos nekem,és aggódom érte.ennyi

Link to comment
Megosztás:

Nem arra mondtam hogy mindegy, hanem hogy az egészet úgy állítod be mintha direkt csináltam volna, ezzel van bajom nem mással, holott eleve leszögeztem, nem vagánykodtam, erre mondtam hiába magyaarázom, mert eleve ezt olvastad kia sorokból.

Nem kell ezen vitázni,rájöttem mi volt a baj forrása!Nem az Astával volt hanem a Kiával! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Tudod Tomi, ez egy folyamat. Nem is, inkább egy lejtő, amin lehetetlenség megállni. Az egész úgy kezdődik, hogy van egy kis ccm-es autód. Minden jó, szereted, úgy vagy vele, hogy minek neked nagyobb? Aztán bedöglik, megcsináltatod, vagy veszel másikat. Rájössz, hogy ez így jó. Elkezdesz különböző tuningokkal több erőt kisajtolni belőle. Elérsz az észszerű határokon belüli maximumra, de neked ez még mindíg nem elég. Még többet akarsz, beszerzel egy másik motort, vagy egy nagyobb autót. Még jobb, élvezed, még több erőt akarsz... És ennek sose lesz vége. Aki ebbe belekerül, az csak addig nyugodt, amíg meg nem szokja az újabb verziót. Amint megszokta, máris elégedetlen. Én is marhára örültem a 2.2-nek az 1.6 után, de mára már kinőttem.

A motor egyébként köszöni szépen, még ketyeg, de a váltóból eltűnt az 1 és a 2. Hármasban meg kicsit lomhán indul. Hiába, a négyes váltót nem ehhez találták ki. :unsure:

Sanyi,látom nálad is megvan a folyamat!

Én 1.7-es ladával kezdtem,murvajó volt abban az időben.

Sokáig a 2.0 16V volt a csúcs,elég kevesen voltak akik elmentek mellettem,de akkor már nézegettem a turbósokat.. Aztán beleültem a hathengeresbe,V6-ba is meg a sorhatba is,és a sorhat győzött meg...

Bár sorhatot nyűttem már rally-cross korszakomban is,de akkor még BMW volt,csak akkor még elérhetetlen volt egy sorhatos egy 17 éves diáknak...

Mostanra már olyan a sorhatos,hogy még benn sincs az autómban,de már gondolkozom a kompresszoron,pedig a sorhatosból is az erősebb (24V) volt alattam többet...Nem tudom még mi lesz,de egy sorhatos biztos hogy bekerül az asconába,aztán majd egy másikat aláteszek a kompresszornak...

A váltó minden bizonnyal bírni fogja,bár a feltöltős változathoz valamit majd erősíteni kell a váltón...

Link to comment
Megosztás:

Irígylem azokat akik nagy teljesítményű,nagy köbcentis autókkal járhatnak!Én ha egyszer lehetőségem lenne rá biztos valami V8 -ast vennék.Azoknak a hangjától libabőrös lesz a hátam az a dübörgés semmihez sem fogható.

Az én fejlődésem másfajta volt,nem a nagyobb teljesítmény felé irányult,hanem az ujabb,fiatalabb autó felé.Kb.8-9 évvel ezelőtt kezdtem el az autók csereberélését egy 35 ezerért vett kispolszkival,amit kipofoztam és kis haszonnal adtam tovább és így tovább,mindig kicsivel drágább,ujabb,jobb kocsim lett.Így lett a 35 ezres polszkiból pár év alatt 900 ezres F ASTRA.Amit beszámíttattam és megvettem életem első uj kocsiját a kis Corsikát!Amit ,ha csak az élet rá nem kényszerít már sokáig megtartok.

Link to comment
Megosztás:

:unsure:

nekem van némi teljesítményhiányom,de lehet sokat ülök erős,nagyon erős autókban...

csak az az igazság,hogy az a komfort,a nyugalom,az az érzet,az a fogyasztás,az az autó érzet,amit az Astrám nyújt,nem szívesen adnám fel egy erősebb,nyersebb,hangosabb,stb autóért.és anyagilag nem tartok ott,hogy egy második autót megengedjek magamnak :blink:

ilyenkor megfordul a fejemben,ha mindezt egy Astrától kapom,milyen lehet egy Vectra vagy egy Signum ;)

remélem eljön az idő,amikor megtapasztalhatom ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

:blink: Akkor most mi van a Dec. 9-el? Egy közeli taliban én is benne vagyok, csak ne jövő hét szombat legyen. Aznapra van tervezve a Corsa fékfelújítása, AGR szelep vakolása. Meg még amit találunk a kocsin... :unsure:

Ma megitattam a kicsikémet. Ismerőstől kaptam ajándékba 20 liter C40-et (asszem azt mondta ez a neve), mert kellett neki a kanna és nem tudta hova tölteni. Ez 140-es oktánszámú benzin. Hm, tetszik. ;) Gyorsan fullra tankoltam hozzá a kocsit. Kedden megyek vele hosszabb útra, akkor mérek egy fogyit. Elvileg jobbnak kell lennie. Ha így lesz, akkor asszem előfizetek a szolgáltatásra. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

:blink: Akkor most mi van a Dec. 9-el? Egy közeli taliban én is benne vagyok, csak ne jövő hét szombat legyen. Aznapra van tervezve a Corsa fékfelújítása, AGR szelep vakolása. Meg még amit találunk a kocsin... :unsure:

Ma megitattam a kicsikémet. Ismerőstől kaptam ajándékba 20 liter C40-et (asszem azt mondta ez a neve), mert kellett neki a kanna és nem tudta hova tölteni. Ez 140-es oktánszámú benzin. Hm, tetszik. ;) Gyorsan fullra tankoltam hozzá a kocsit. Kedden megyek vele hosszabb útra, akkor mérek egy fogyit. Elvileg jobbnak kell lennie. Ha így lesz, akkor asszem előfizetek a szolgáltatásra. :lol:

magában nem biztos hogy sokat ér ;)

mert hiába lehet jobban összenyomni,ha a vezérlés hamarabb gyújtja ;)

azért majd számolj be a tapasztalatokról :lol:

a Corsához pedig kevés munkát kívánok :P

Link to comment
Megosztás:

magában nem biztos hogy sokat ér :unsure:

mert hiába lehet jobban összenyomni,ha a vezérlés hamarabb gyújtja :blink:

azért majd számolj be a tapasztalatokról ;)

a Corsához pedig kevés munkát kívánok ;)

Eddig annyit vettem észre, hogy hidegben indításkor jobban megy, nem lomha. Jobban gyorsul (na, azért nem sokkal, de érezhető) és mintha kisebb fordulaton tartaná a megszokott sebességeket (50-90-110) vagy csak a motorhang kisebb, mert ezt csak füllel tudom ellenőrizni.

Link to comment
Megosztás:

Eddig annyit vettem észre, hogy hidegben indításkor jobban megy, nem lomha. Jobban gyorsul (na, azért nem sokkal, de érezhető) és mintha kisebb fordulaton tartaná a megszokott sebességeket (50-90-110) vagy csak a motorhang kisebb, mert ezt csak füllel tudom ellenőrizni.

a kisebb fordulat lehetetlen,mert az az áttételtől függ :unsure:

Link to comment
Megosztás:

a kisebb fordulat lehetetlen,mert az az áttételtől függ :unsure:

Valóban az áttételtől függ,de viszont ha hideg a kupplungja,és nem csúszik,lehet hogy akkor egy nagyon kicsivel kevesebbet is fordulhat a moci,ugyanannyi sebességhez,mert pontosabb az erőátvitel a tárcsán....egyébként meg melegen lehet hogy csúszik neki...de ez annyi más dologtól is függ még...

Pl. a dízel autó hidegben sokkal jobban megy. Sűrűbb a levegő,több az oxigén tartalma...

mert hiába lehet jobban összenyomni,ha a vezérlés hamarabb gyújtja :blink:

egy motor minden benzint ugyanakkor gyújt,hacsak nem állítanak rajta...

egy sűrűbb keverék viszont nagyobb hatásfokkal ég (robban) mint egy ritkább...

Jobb benzinhez az erre alkalmas autók elektronikája sem azért állít gyújtást,hogy ne menjen úgy az autó,hanem hogy ne fogyasszon annyit...(pl. C20XE oktánszámdugó) de ezek is a 95-ösre és a 98-asra vannak kalibrálva,szerintem 140-es oktánszámra azok a kütyük sem tudnak mit lépni...

Véleményem szerint jobban fog menni az ótód Tomi,és többet is fog enni...utóbbival ne törődj ha ingyen volt a benya ;) Az előbbit meg csak élvezd,kiégnek a gyertyáid rendesen ;)

Link to comment
Megosztás:

jó reggelt!

140-es benya? hmmm... fincsi lehet... ki kéne próbálni. :blink:

emberek... a főnököm CD-jén olyan basszusok vannak, hogy az már hihetetlen. A gyári hangszórók eszméletlen jól adják át. (no persze egy profi rendszer tuti jobb lenne.... ) :unsure:

Tomi! jut eszembe... ha hiányzik egy 4017-es, akkor szólok, hogy a szerelők találták meg a mocitető alatt a tokban... nálam van. ;)

Link to comment
Megosztás:

Mint mondottam volt a fordszámot fülre "ellenőrzöm", azaz lehet a fordszám nem változott a sebességhez, de halkabbnak tűnik az autó. Egyenletesebb. Vagy csak én tanultam meg vezetni. :unsure:

jó reggelt!

Tomi! jut eszembe... ha hiányzik egy 4017-es, akkor szólok, hogy a szerelők találták meg a mocitető alatt a tokban... nálam van. :blink:

Tedd el tartalékba! ;)

Utálom a telet, a jeget...

Ez nem mackó szövege? ;)

Link to comment
Megosztás:

jó reggelt mindenkinek!

megvolt hétvégén a hoodprotector első igazi útja. azt vettem észre,hogy a motorháztető,általa nem fedett részén is kevesebb a szennyeződés (mert ugye a vizes útról szépen verődik rám a trutyi).

ja és meg tudná mondani valaki,hogy a széchenyi utat meddig óhajtják felújítani? :unsure: :blink: ;)

legalább kiraknának egy táblát,hogy "bocs,de ezen a sávon most te nem fogsz tudni eljutni a kossuth utcáig" ;)

Utálom a telet, a jeget, az embereket, de legfőképpen azt, aki mindig elfoglalja a parkolóhelyemet, és miatta a gödörben kell állnom :P

miért utálod az embereket? mert így általánosítva...nem hangzik túl jól :lol:

Roli,kezdesz olyan lenni,mint Sanyi :lol: csak te szakmailag támadsz meg,mikor én hétköznapi ember módjára gondolkodok. de ígérem mostantól mindent csavart beleveszek az eszmefuttatásomba ;)

Link to comment
Megosztás:

jártam autószövéknél... 1,5 óráig túrák a szemetet az"energia elnyelő betétek" után kutatva, majd inkább újat rendeltek, és amíg az be nem lesz rakva, addig faragott egy srác pár támasztékot kemény szivacsból, hogy álljon valahogy a lökös.

elvileg holnap megjön a cucc, aztán már csak idő kérdése, mikor kerül be a helyére. i am happy

cserébe semmi mást nem tudtam ma elintézni.

Link to comment
Megosztás:

miért utálod az embereket? mert így általánosítva...nem hangzik túl jól ;)

Roli,kezdesz olyan lenni,mint Sanyi ;) csak te szakmailag támadsz meg,mikor én hétköznapi ember módjára gondolkodok. de ígérem mostantól mindent csavart beleveszek az eszmefuttatásomba :blink:

:P

Dögöljek meg ha direkt csinálom...vártam a reakciód,mert miután leírtam a véleményem,már azon gondolkodtam,hogy átfogalmazom ;)

De hát tényleg így van,ahogy írtam,és ezt tapasztaltam,miért írnék mást? Söröznünk kell mostmár hamarosan,nem úgy gondolod? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

;)

Dögöljek meg ha direkt csinálom...vártam a reakciód,mert miután leírtam a véleményem,már azon gondolkodtam,hogy átfogalmazom :P

De hát tényleg így van,ahogy írtam,és ezt tapasztaltam,miért írnék mást? Söröznünk kell mostmár hamarosan,nem úgy gondolod? :unsure:

nem kell mellre szívni,kellenek a szakmai dolgok ide ;) no meg a hétköznapi tapasztalatok,vélemények,amiket én is írok :blink:

SÖR????? HOL???? KELLLLLLLL ;)

Link to comment
Megosztás:

nem kell mellre szívni,kellenek a szakmai dolgok ide :P no meg a hétköznapi tapasztalatok,vélemények,amiket én is írok :blink:

SÖR????? HOL???? KELLLLLLLL ;)

Hát nem tudom miért marad el,ami elmarad,de nekem jó előre szóltak,úgyhogy tudtam volna menni...Most megint az utolsó pillanatban derül majd ki mikor lesz tali,aztán vagy tudok menni,vagy nem...De erre ami "elmarad" erre tudtam volna,és akkor sörözhettünk is volna :unsure: ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.