Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Üdv Mackósajt!

Köszönöm a segítséget, amúgy jó alatt azt értettem, hogy árban, és minőségben milyen felnit tudok venni. Mert hallottam egy emberkétől, hogy 5 küllős felnije volt az Opel Astra kombiján, a 4es főúton ment, s egyszercsak egy kátyú elkapása után szétrobbant a bal oldali első hátsó felnije.. szó szerint darabokra tört. De ezzel nem ijesztett el attól, hogy valami szép felnit tegyek a szeretett Opelem alá :-) Még csak a Debreceni Devil tunning nál néztem szét, mivel sajnso ritkán jutok be a megyeszékhelyre.

Mégegyszer Köszönöm ezt a kedves fogadtatást Neked, és Vascona felhasználónak is! :-)

Amint hozzá tudok szólni, vagy kérdésem van, írok a fórumba. Jó tudni hogy van egy hely, ahol nem fikázzák ki az embert mert kezdő :-))

Üdvözlettel: Szabbensz! (Szabi)

Link to comment
Megosztás:

Mellesleg ha nem akarod, hogy változzon a váltóáttétel, akkor próbáld meg úgy összeválogatni, hogy egyezzen a tényleges átmérő a gyárival, mer ha nagyobb lesz az átmérője, akkor bár hosszabbak lesznek a fokozataid, és nagyobb a végsebességed, de lassabban ugrasz ki lámpánál, és terheled a váltót, futóművet, motort, mindent jobban.

Ezt írtam én is,azért kellenek a váltóméretek,hogy ne változzon a kerékátmérő...

Sanyi a tied szebb vót,az lehet,de az enyim ócsóbb! :blush: :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Mert hallottam egy emberkétől, hogy 5 küllős felnije volt az Opel Astra kombiján, a 4es főúton ment, s egyszercsak egy kátyú elkapása után szétrobbant a bal oldali első hátsó felnije..

Milyen astra volt az hogy 160-nál kidöglött? az 1.7-es szívó diesel is megy bármikor annyit...Annak az autónak nagyon halottnak kellett lennie

Link to comment
Megosztás:

Sanyi a tied szebb vót,az lehet,de az enyim ócsóbb! :blush: :D ;)

Hát, erre nem tudok semmi frappánsat válaszolni. :lol: Ez így van. :lol:

Laci, ez a váltóméret kalkulátor valahogy nem jó. Azt mondja, hogy a gyári 14'-os Manta felnim és a 17'-os Borbet A felnim között nincs váltóméret. :lol: Ez biztos a progi hibája! :lol:

Link to comment
Megosztás:

csak sejtésem van, hogy mi történhetett.

Anno majdnem volt ilyen, mikor ott dolgoztam a szomszéd üzemrészben. Ott is füstölt egy centrifuga.

Akkor a villanymotor adta meg magát, de a szerencse az volt, hogy pont mellette volt a kezelő, és a tűzoltókészülék, és volt lélekjelenléte kinyomni a motort, meg berántani a féket+elzárni a csapot, hogy több anyag ne kerüljön bele.

Most valszeg nem volt ekkora mázli.

ha meg valami 1x beindul, utána marha nagy mázli kell, hogy megfékezhető legyen.

ui: amúgy amiket eddig láttam képeket, azokon a szerkocsik nagyon elől álltak, kb. az vezéri irodaház előtt, meg picit balra és picit lentebb, vagyis alighanem Kémia-2-ben volt a "buli"... vagy is abban az üzemben, amiben én is voltam, csak a főkapuhoz közelebbi végében. Na meg az étkező, stb. közvetlen szomszédságában. Szal alighanem gyorsan mindenki tudott róla.

Link to comment
Megosztás:

Szabbensz! Gumisokat is nézz meg. Nem mondom, hogy tuning boltban nincs szép+jó felni, de lehet a gumisnál is találsz.

sőt, gumit is.

ez utóbbi még ha jó helyre kattintasz, akkor a megfelelő ET-t, és a gumiméretet is megadja. :lol:

Üdvözlet!!

Köszönöm a linkeket, s a segítséget!

A kocsimról az oldalalom láthattok képet:

http://www.xabey.atw.hu/

A kép készülte óta, kapott fehér indexeket, és aluminiumot utánzó műanyag ;) rendszámtáblakeretet. Írjátok le nyugodtan a kritikát/véleményt a kocsiról Nem vagyok sértődékeny :blush:

Idővel majd még kap felniket és sport kipuffogót alá.

Kipuffogót tudtok ajánlani? :D

Üdv: Szabbensz

Link to comment
Megosztás:

Jah, s egy okos VW Passat- os gyerek azt mondta nekem hogy nem jó az Astra ;) De nagyot tévedett. Szerinte nem megy, meg hogy sokat eszik.. 10 liter alatt nem jön ki. Ebben is tévedett :lol:

Erre csak annyit, hogy én nem hajtom, így nem is eszik sokat. 90- 120 között használom, mivel még 4. éve van jogsim, azért nem akarom összetörni magam sem, sem a kocsim.

S Nekem nem kell, hogy bemutassa mennyit eszik, mivel volt már ilyen kocsink, s Passat unk is. 2.0 benzin-gáz üzemű, s ha hajtottuk, a 15 litert simán becumizta. Természetesen a klíma sokat befolyásolt a fogyasztásában. De attól nagyon jó kocsi a VW Passat :blush:

Mint első autó, szerintem nagyon Fain werda :D

Üdv.: Szabbensz

Link to comment
Megosztás:

Szia!

szóval elsőszériás az astrád, és a kép szerint(ami mondjuk nem túl jó, gondolom telefonnal készült) szépen egyben van.

kipuffost tudok ajánlani, de szerintem környéketeken is kéne legyen kipuffos. illetve hszoboszlón is, ami neked közelebb van.

Ha I_S klubtársunk erre járna, ő ebben jobban tudna segíteni, hogy ott mik vannak.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

szóval elsőszériás az astrád, és a kép szerint(ami mondjuk nem túl jó, gondolom telefonnal készült) szépen egyben van.

kipuffost tudok ajánlani, de szerintem környéketeken is kéne legyen kipuffos. illetve hszoboszlón is, ami neked közelebb van.

Ha I_S klubtársunk erre járna, ő ebben jobban tudna segíteni, hogy ott mik vannak.

Üdvözlet!

Igen, sajnos a kép telefonnal (SE K700i) készült, így nem valami jó minőség, de a lényeg látható.

Hajdúszoboszlón nem igazán tudok helyet, ahol kaphatnék sportkiput alá. Van opel szaküzlet, de nagyon gyér a választék. Valószinűleg debrecenben kell keresgélnem, valami tunningbolt ban, pl Ateri tuning, v Devil tuning.... Nem nagyon vagyok otthon ezekben a témákban...

Üdv.: Szabbensz

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!!

Én a Devil tunning nál néztem egy utolsó kipuffdobot, 3 év garanciával, saválló. Jól néz ki, csak nem tudom, hogy hangolható e, de az árából ítélve lehetséges, mivel 20 fölött van. S ez csak az utolsó dob... de valószinűleg csak azt cserélek rajta. Vagy ajánlott a középső dobot is tuningolni ilyenkor? Mit javasoltok?

Üdv.: Szabbensz

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!!

Én a Devil tunning nál néztem egy utolsó kipuffdobot, 3 év garanciával, saválló. Jól néz ki, csak nem tudom, hogy hangolható e, de az árából ítélve lehetséges, mivel 20 fölött van. S ez csak az utolsó dob... de valószinűleg csak azt cserélek rajta. Vagy ajánlott a középső dobot is tuningolni ilyenkor? Mit javasoltok?

Üdv.: Szabbensz

Helló Szabbensz!

Mindenek előtt üdvözöllek a legjobbak között :blush:

A kipuffal kapcsolatban azt kell szemelőtt tartanod,hogy mekkora a géped és így mekkora dobra van szüksége .Soha ne dőlj be a boltosoknak mer nekik minden eladó és nem biztos,hogy a legnagyobb és legdrágább dob néz ki a legjobban a vasad alatt.A másik dolog ami megint fontos lehet, ha hátul növeled a kipuffot akkor elől sem árt javítani a szíváson.De legjobb persze ha elejétől a végéig megkönnyíted a levgő útját.Persze tudom ez nem olcsó de így nem csak szebb hangja lesz a verdának de egy kevéske rejtett lóerő is előbukkan belőle. :D

Na csak ügyesen !!!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.