Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Akkor tali: inkább szombat, egésznap, vagy vasárnap délelőtt. dléután már melózom, ezt elfelejtettem korábban.

Amigó: mi volt tegnap a futóművesnél?

meg a tömítést ma eljössz, hogy kicseréljük?

ui: legszívesebben Néma Leventére változtatnám a nevem, és izotóniás formában kérném a táplálékot. sose fog meggyógyulni a nyelvem, ha mozgatom. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Szabbensz a motort én kérdeztem,de ne haragudj,sajnos neked a régi blokkosod van,a gyengébbik főtengellyel,(félre ne érts,nagyon hibátlan az is) az újabbak másabb anyagból vannak,a sonkák távolabb vannak rajta(vastagabb a hajtókar töve)

visszafolyós a karbija,és 4-es váltó van alatta. Egyébként nagyon tetszett így külsőre meg állapotra is,csak nem ilyet keresek.

Ne hari. Meg most kiderültek dolgok az autóm átírásával kapcsolatosan,most kb 160e forintot ki kell dobjak az ablakon csak azért,hogy ne vonják ki a forgalomból... úgyhogy most lóvé se lett volna rá :blush:

Hali!!

Régi blokkos alatt mit értesz pontosan? 51 es blokk, nem 50es. Amúgy a főtengelye fel lett újítva, hajtókar cserét igénylet, de semmi bajom vele, ugyanúgy megy mint akármelyik más simson. A karbi le lett cserélve 16N1 -5 ös karbira, vagyis vastagsíberesre, ezzel ugyan nem szakít olyan jól, de a fogyasztása sokkal kedvezőbb lett.

A 3 sebességes blokk meg annyiban különbözik a 4 sebességestől, hogy nem pörög annyit a motor, mint a 3 sebbis. Viszont kicsit fürgébbek, mert rövidebbek a fokozatok.

Amúgy ajánlhatod akárinek, ha valaki ismerősöd ilyet keresne, ill simsont akar venni.

Üdv: Szabbensz!

Link to comment
Megosztás:

Amigó: mi volt tegnap a futóművesnél?

meg a tömítést ma eljössz, hogy kicseréljük?

Fél óráig áradozott, hogy ilyet még nem látott ennyi évesen, aminek az alja ennyire egyben van, állítólag makulátlan. Szóval jó választás volt.

Utána megnézte a futóművet, a nem állítható paraméterek tökéletesek, de az állíthatóak mind rosszak voltak, az összetartás az nagyon rossz. Minden alkatrész gyári a futóműben kivétel nélkül, szóval közölte, hogy ez úgy össze van rohadva, hogy nem tudja megbontani, csak ha felkészül rá, és van cserealkatrésze, asszem gömbcsukló. Mert az általában cserére szorul. Szóval majd jövőhéten szerdán megyek vissza, és ott kell hagynom, mert kb. 4 órás meló.

Kipróbálta a kocsit, és a fékekre azt mondta, hogy tökéletes, szóval ahhoz nem nyúlunk. Ezen kívül állítólag a fékfolyadék nem befolyásolja a fékhatást.

A szelepfedelet meg majd ő kicseréli, meg lemossa a motort is, meg megnézi az alapjáratingadozás problémát is.

Szóval nem zargatlak most téged, ha majd van valami fejlemény szólok.

Köszi! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy ennyire aktívak voltatok, de ha esetleg a tali felé is ekkora lenne a figyelem még boldogabb lennék.Még mindig nincs időpont...

Szavazhatok én is időpontra??? :blush:

Hátha mi is betoppannánk meglepinek... szombat nekem tetszik, mondjuk 2 (ha már ez fel lett dobva egyszer)! :D

Link to comment
Megosztás:

Amigó! Jó az avatarod! :blush:

azért azt a fékfolyadékot ha van rá módod, te magad is megmérhetnéd forráspontilag. :D Az enyém is jónak tűnt a fékhatás, csak a fékfolyadék is gyengusz volt. ;)

Ha nem titok, elárulod hova viszed a kocsit?

ui: általában lánghegesztős melegítgetés, és sűrű anyázás hatására azért megindulnak a szükséges csavarok. Max marha nehezen... esetleg beszakadnak... de akkor már tényleg nagyon régen voltak megmozgatva. Amúgy pl. toronycsapágy csere után általában szoktak futóművet állítani, szal van rá esély, hogy meg volt mozgatva, ha korábban jó helyen szervizelték.

Link to comment
Megosztás:

hát bármikor, debreceni vagy?

Olykor olykor,mikor hazamegyek :blush:

Nem,sajnos Zala megyében lakom,bár debrecenből származom,ott élnek a szüleim is,de csak 2-3 havonta járok haza.

De azért is kérdeztem,ha addig ráér akkor lesz kereked,ha nem akkor bocsi

Sanyi büszke vagyok rád! Remélem hamarosan én is ugyanezt elmondhatom( talán 1-2 hónap) és akkor a kistesónak lesz kishuga is,ugyanolyan adottságokkal :D Vigyázz a kicsire!

Link to comment
Megosztás:

Amigó! Jó az avatarod! ;)

azért azt a fékfolyadékot ha van rá módod, te magad is megmérhetnéd forráspontilag. :lol: Az enyém is jónak tűnt a fékhatás, csak a fékfolyadék is gyengusz volt. :lol:

Ha nem titok, elárulod hova viszed a kocsit?

ui: általában lánghegesztős melegítgetés, és sűrű anyázás hatására azért megindulnak a szükséges csavarok. Max marha nehezen... esetleg beszakadnak... de akkor már tényleg nagyon régen voltak megmozgatva. Amúgy pl. toronycsapágy csere után általában szoktak futóművet állítani, szal van rá esély, hogy meg volt mozgatva, ha korábban jó helyen szervizelték.

csak ezen a képen még az alufelnik vannak fent :blush:

igazad van, most vágtak hozzám 1 liter bontatlan fékfolyadékot (Mintex DOT4), szóval azt az ezer forintot megéri pluszba, hogy kicseréljék, ha már úgyis itt van

igen, ő is ezt mondta, hogy a csavarok szoktak beleszakadni

egyébként nem tudom honnan veszed, hogy volt toronycsapágy csere ezen, mert szerintem nem volt, minden az eredeti gyári még benne, és szerintem az életben ezen futóműállítás nem volt

privátban elküldtem a szerelőt, mert reklámozni fórumon nem illik, ha jól tudom, legfeljebb ha nagyon beválik akkor javaslom majd másnak, várjuk meg a jövőhetet :D

Link to comment
Megosztás:

Olykor olykor,mikor hazamegyek :blush:

Nem,sajnos Zala megyében lakom,bár debrecenből származom,ott élnek a szüleim is,de csak 2-3 havonta járok haza.

De azért is kérdeztem,ha addig ráér akkor lesz kereked,ha nem akkor bocsi

Sanyi büszke vagyok rád! Remélem hamarosan én is ugyanezt elmondhatom( talán 1-2 hónap) és akkor a kistesónak lesz kishuga is,ugyanolyan adottságokkal :D Vigyázz a kicsire!

ráér akkor persze, mennyi az annyi? és milyen állapotban van, meg milyen márka? gyári felni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.