Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Tomi! Azt nekem is.

Van ugyan nála egy X20XEV, de azt magának tartogatja.

Komolyan mondtam, hogy jöhetne más is, hogy "egyszerűbb" alkatrészek kerüljenek a csomagba.

mcprof! 10w-40-ben tudok jó olajat, elég sok klubtagnak ilyen van a mociban. :rolleyes:

Kérdés, hol fogod cseréltetni, mert szervízkönyves csere esetén, nem bizti fogják komálni, ha pl. mondjuk az általam javasoltat raknád bele.

ui: ez meg hogy melyik, elég, ha annyit mondok, hogy a tali támogatói közt is fent van.

már csak az a kérdés, hogy még tali előtt, vagy után cserélsz-e olajat. Ha előtt, akkor az egész felejtős amit írtam, ha után, akkor megoljuk. :mellow:

Link to comment
Megosztás:

ja... 10w-60 nem lenne picit túl "híg" ? esetleg... most hirtelen nem tom mit is jelöl a 60. :rolleyes: sajna

viszkozitást melegen,ha jól tudom.

azaz ez bírja a nagy terhelést,és az ezzel járó magas hőmérsékletet.nekem a Kiában volt,igazából nem vettem észre különbséget...igaz túlélt engem,szóval valamit csak számított :mellow: :unsure: :D

Link to comment
Megosztás:

elvileg ezt az olajtípust nagy terhelésekhez tervezték...én meg párszor kihúzatom 6500-ig és szeretnék, hogy akkor is jó legyen a kenés! :rolleyes:

itt a linkje http://olajshop.hu/termekek/castrol/szemel...w_60/4l/details

ha nem mindig járatod magas tartományokban a motort,szerintem felesleges....

talán ha mindig pályáznál (és nem 130al...),meg városban is csak a padlógázt ismernéd,azaz szinte versenyszerűen használnád az autót,akkor több értelme lenne :mellow:

Link to comment
Megosztás:

ha nem mindig járatod magas tartományokban a motort,szerintem felesleges....

talán ha mindig pályáznál (és nem 130al...),meg városban is csak a padlógázt ismernéd,azaz szinte versenyszerűen használnád az autót,akkor több értelme lenne :rolleyes:

hát általában 3-4000-en szoktam normális helyzetben tartani aztán ha rám jön akkor FAST AND FURIOUS!

Link to comment
Megosztás:

minden kilóra egy karabiner :rolleyes:

Annyi karabíner nincs a Földön... :mellow:

Szerdától én is szabin leszek, mert nap közben nem haladok a "papírmunkával", este meg meló van.

mcprof: A gyári ajánlás 10w-40. Az, hogy 60-as olajat teszel a motorba, nem feltétlen kompenzálja a 6500-as húzatás okozta károkat a motorban. Inkább ne húzasd addig... Szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Annyi karabíner nincs a Földön... :mellow:

Szerdától én is szabin leszek, mert nap közben nem haladok a "papírmunkával", este meg meló van.

mcprof: A gyári ajánlás 10w-40. Az, hogy 60-as olajat teszel a motorba, nem feltétlen kompenzálja a 6500-as húzatás okozta károkat a motorban. Inkább ne húzasd addig... Szerintem...

csak ha húzatja (mert néha szükség lehet rá,és amúgy is,ha addig engedik,akkor adott esetben miért ne...),akkor nem mindegy milyen olaj végzi a kenést :rolleyes:

de egyébként sztem felesleges a 10w-60

Link to comment
Megosztás:

csak ha húzatja (mert néha szükség lehet rá,és amúgy is,ha addig engedik,akkor adott esetben miért ne...),akkor nem mindegy milyen olaj végzi a kenést :rolleyes:

de egyébként sztem felesleges a 10w-60

Meglátjuk mi lesz!Még megkérdezek itt a közelben egy szakit!

Link to comment
Megosztás:

De a lényegre akkor fényderült :lol: !Belerakni akkor belerakhatom!

ennyi erővel a 15w-40-et is beleöntheted :lol: :rolleyes: :mellow:

nekem gyári GM van,igaz 5w-30,de simán bírja.igaz,új autó,de néha én is használom..ööööööö igen dinamikusan ;)

persze nagy fordulaton jobban kopik minden motor,stb,de nem fémforgácsok válnak le :unsure:

ennyi erővel ne is indítsd be,mert kopik :D

Link to comment
Megosztás:

ennyi erővel a 15w-40-et is beleöntheted :lol: :rolleyes: :mellow:

nekem gyári GM van,igaz 5w-30,de simán bírja.igaz,új autó,de néha én is használom..ööööööö igen dinamikusan :lol:

persze nagy fordulaton jobban kopik minden motor,stb,de nem fémforgácsok válnak le :unsure:

ennyi erővel ne is indítsd be,mert kopik :D

A gyári motorolajjal már nem foglalkozok!A még gondolkozok lehet, hogy belerakok egy Castrol GTX Magnatec 10W-40-est a sportváltozat helyett,de még nem tom!Nagyon elszánt vagyok! ;) Ennek linkje: http://olajshop.hu/termekek/castrol/szemel...w_40/4l/details

Link to comment
Megosztás:

rosszul látjátok :mellow: kevés pénzért,vért izzadok,egy szabad percem nincs,folyamatos stressz alatt vagyok :unsure:

:D :lol: :lol:

Mikor mennek a tetőfedők? Mert erre a kijelentésre minimum a plafon leszakadt. :rolleyes:

Nyomtatással hogy állsz? ;)

Link to comment
Megosztás:

Örülök ennek a csapatszellemnek :rolleyes: ...

Én közben széttelefonáltam az agyam, lesz még egy utam Hortobágyra, kiröpít majd valaki????Olyan csütörtök körül, a sofőr vendégem egy sopronira :mellow: :unsure:

Csütörtökön már mind ott leszünk, szal akárki el tud vinni. A sört meg majd visszaérkezéskor megisszuk. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.