Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Emiatt megint mehetek Debrecenbe világítás nélkül!

De legalább tudok venni világításkapcsolót(mert picit megégett.)

Olyan gyorsan mentem mint az űrsiklók és leszálláskor tüzet fogott mint a Challenger.

jólnyomod, hány paci van abba az ürsiklóba? :D

Link to comment
Megosztás:

hát én azért maradok a programozás részénél a design helyett....az jobb szeressem :D

Tanultam anno java-t, meg minden hasonló webes programozást, bár akkoriban még az asp, és a php nem volt ilyen kiterjedt, és univerzális. Én az adatbáziskezelés úgy megutáltam, hogy azóta ha tudnám sem csinálnám meg. De bármilyen javasrciptet flasht igyexek jól megcsinálni, ez a téma nagyon érdekel. A mozgások, akciók, alkalmazkodó felületek.

Link to comment
Megosztás:

De-de van benne 3 is! :D (én úgy tudom nincs)

Endlos,az a H Astra Gtc maga az autó gyönyörű!(főleg feketében).Én sose tudnék ilyet megcsinálni a számítógépen,szóval gratulésön annak aki ilyet

össze tud hozni.Viszont a képen levő kocsi nem tecc nekem annyira,mert sárkányos az oldala és lila az üvege!

Más színű üveggel ,dragon nélkül más ,szolid mintával elfogadnám!!!!

Én még viszonylag kezdőnek számítok ebben a témában, bár évek óta csinálom, de nagyon ritkán veszem elő az anyagot.

Ha szeretnéd megcsinálom a tiedet is egyedi igényeid szerint.

Első néhány munkám: ilyen volt ilyen lett

Brutálisabb sajátom: ilyen volt

ilyen lett:fekete.jpg

Link to comment
Megosztás:

Tanultam anno java-t, meg minden hasonló webes programozást, bár akkoriban még az asp, és a php nem volt ilyen kiterjedt, és univerzális. Én az adatbáziskezelés úgy megutáltam, hogy azóta ha tudnám sem csinálnám meg. De bármilyen javasrciptet flasht igyexek jól megcsinálni, ez a téma nagyon érdekel. A mozgások, akciók, alkalmazkodó felületek.

Hát belemásztam énis rengeteg nyelvbe, nemcsak webes nyelvekbe... delphi, vb, kicsit c, javazgattam is meg sok egyéb, de mndjuk én legjobban a phpt szeretem, és ebben melózok inkább. Manapság már nagyon elterjedt, nagy a támogatottsága, és szinte bármit megtudsz benne irni....adatbázis? hát alap dolog aki progizik, de én mondjuk szeretem, nincs abba semi nehéz vagy amit nelehessen szeretni sztem :D

Mostanába a .net nyelvek is terjednek, abba mászkálok belefele amennyire idöm engedi.... :D

Link to comment
Megosztás:

Én még viszonylag kezdőnek számítok ebben a témában, bár évek óta csinálom, de nagyon ritkán veszem elő az anyagot.

Ha szeretnéd megcsinálom a tiedet is egyedi igényeid szerint.

Első néhány munkám: ilyen volt ilyen lett

Brutálisabb sajátom: ilyen volt

ilyen lett:

Na engem meg a photoshop és a desing nemtudott soha megfogni ugy hogy legyen ihlet. :D

Tudom kezelni a photoshopot is, sőt flashelgettem is már, de nálam nemjön össze az összhatás úgy... :D

****

Az elsö project az sztem faxa lett. A második annyira nemtetszik, szerintem tul fekete az egész meg túl csillogo, vhogy nemillik a környezetbe..már bocsi a kritikáért :D

Link to comment
Megosztás:

....adatbázis? hát alap dolog aki progizik, de én mondjuk szeretem, nincs abba semi nehéz vagy amit nelehessen szeretni sztem :D
Nem csak azért nem szerethet az ember vmit, mert nehéz. Akárhányszor előveszem a legjobb php-könyveket is, egyszerűen annyira száraz, és unalmas, hogy kiszívja az összes energiámat. Pedig azzal duplaennyi pénzt keresnék. Nade adjatok a farkasnak levelet, vagy a szarvasnak húst, nem fogja megenni.

/más: A kontraszt tényleg magas lett kicsit, kívülálló sokkkal jobban meglátja az iesmit. Mondjuk mindig meg kell nézni az eredetit, és ahhoz képest kell látni a fejlődést tökéletesen éltehű sosem lehet egy vt, vagy legalábbis nem emberi időráfordítással.

Link to comment
Megosztás:

Nem csak azért nem szerethet az ember vmit, mert nehéz. Akárhányszor előveszem a legjobb php-könyveket is, egyszerűen annyira száraz, és unalmas, hogy kiszívja az összes energiámat. Pedig azzal duplaennyi pénzt keresnék. Nade adjatok a farkasnak levelet, vagy a szarvasnak húst, nem fogja megenni.

/más: A kontraszt tényleg magas lett kicsit, kívülálló sokkkal jobban meglátja az iesmit. Mondjuk mindig meg kell nézni az eredetit, és ahhoz képest kell látni a fejlődést tökéletesen éltehű sosem lehet egy vt, vagy legalábbis nem emberi időráfordítással.

Ez igaz. Viszont nem feltétlenl kell könyvből tanulni. Én egyetlen php könyvet olvastam el, a php 4 24 óra alatt c. nem valami hosszú alkotást, és az mondjuk egyáltalán nem száraz mü..kezdöknek sztem a no.1.

Bár igaz hogy én már aztis akkor olvastam amikor már progizgattam phpben és az sqlt is használgattam.

Én rengeteget forrásokból tanultam és nem könyvből. Meg persze a gyakorlás és gyakorlás...Legtöbbet egy saját nagyszabású projectel lehet tanulni... nekemis van egy jópár éve futó bár lassan pihenőn lévö... emlékszem h text adatbázissal indult, majd sql, post get kezelés, majd adatbázis optimizálás, majd eljárás orientáltságról áttérni objektum orientáltra.... szoval párszor átlettek irosgatva a dolgok, és ezzel tanul sokat az ember, meg persze igy alakul ki a stilusa....és igy nem unalmas :D

Amugy meg amennyire a design mellé jó ha van kód, a kódra jó ha design van húzva, szoval kell aki ezt csinálja, kell aki azt... :D ritka h egy ember mindkettőt szeresse. Éss ezért jó ha az embernek van ismerőse a másik oldalról, egyszerübb melókat is lelni :D

Link to comment
Megosztás:

hát tökéletesen élethü nehezen lehet az biztos, néha minél jobban törekedsz rá, annál jobban melléfoghatsz... néha a tulcsillogóvillogó cuccok rontják el a látványt.

De mondjuk, amiben ténleg lehet élethűt, valósra megszólítóan hasonlítót alkotni az a 3dzés. Nemtom benne vagy-e vmennyire a témában...pl 3D Studio Max, egyik legjobb progi erre... eszméletlen miket lehet alkotni... ott eltudják gondolkoztatni az embert :D

Link to comment
Megosztás:

A photoshopot le lehet tölteni valahonnan,vagy hogy szereztétek.Én is elszórakoznék vele!

Ma szerencsésen megjártuk Debrecent( bár a reggeli ködben érdekes volt lámpa nélkül,vészvillogóval) a Mikepércsi uti bontóban vettem 4 ezerért világításkapcsolót és tökélesen működik minden! :D

Link to comment
Megosztás:

A photoshopot le lehet tölteni valahonnan,vagy hogy szereztétek.Én is elszórakoznék vele!

Ma szerencsésen megjártuk Debrecent( bár a reggeli ködben érdekes volt lámpa nélkül,vészvillogóval) a Mikepércsi uti bontóban vettem 4 ezerért világításkapcsolót és tökélesen működik minden! :lol:

persze letölthetö, csak nem jogtisztán :D

szerintem szinte minden torrent oldalon fent van vagy egyéb warez oldalakon esetleg.

El lehet vele tölteni az idöt :D

Akkor még egész jól jártál :D én itthon punnyadtam suli heylett, ilyen ez a máv sztrájk :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

"Vészvillogóval Debrecenbe?" Akkor miattad ment össze 2 kocsi a 47-esen? :D

Na,álljunk meg!Én reggel mentem 8 -kor és az alsó járáson Hosszúpályi felé közlekedtem,teljesen szabályosan,csak világításom nem volt. :D

A 47-es úton délután volt a baleset a rádió szerint hármasütközés.Akkor is ott voltam,mikor az egyik kocsit egy Citroen Xsarát elvitték

az autómentővel(biztos fejre állt ,mert teljesen le volt gyalulva a teteje.) :D

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz. Viszont nem feltétlenl kell könyvből tanulni. Én egyetlen php könyvet olvastam el, a php 4 24 óra alatt c. nem valami hosszú alkotást, és az mondjuk egyáltalán nem száraz mü..kezdöknek sztem a no.1.
Azzal a könyvvel kezdtem én is, vagyishát így txt-ben van meg netről töltöttem. Többször is nekiestem már, de vmi iszonyatos nagy lehúzás. Magamról beszélek, neked nem kell átérezned :-))

Nemtom benne vagy-e vmennyire a témában...pl 3D Studio Max, egyik legjobb progi erre... eszméletlen miket lehet alkotni... ott eltudják gondolkoztatni az embert :D
Nem láttam még élethű 3D-t. Élethű csakis úgy lehet, ha az ember megpróbál minnél kevésébé eltérni a fénykép aktuális hangulatától, a fény-árnyék hatásoktól, és kontraszttól. De egyszer szeretném kipróbálni. Majd ha már ott járok, hogy egyedi autókat készítek.

A photoshopot le lehet tölteni valahonnan,vagy hogy szereztétek.Én is elszórakoznék vele!
Ha gondolod megírom neked, és amikor majd erre jársz, akkor odaadom. De tudnod kell, hogy hihetetlenül lelassítja a gépet. Bár ha javaolhatom ne a legújabbat kérd, mert ezekhez a munkákhoz a régebbiek is tökéletesek, de nem eszik annyira a memóriát.
Link to comment
Megosztás:

Azzal a könyvvel kezdtem én is, vagyishát így txt-ben van meg netről töltöttem. Többször is nekiestem már, de vmi iszonyatos nagy lehúzás. Magamról beszélek, neked nem kell átérezned :-))

Nem láttam még élethű 3D-t. Élethű csakis úgy lehet, ha az ember megpróbál minnél kevésébé eltérni a fénykép aktuális hangulatától, a fény-árnyék hatásoktól, és kontraszttól. De egyszer szeretném kipróbálni. Majd ha már ott járok, hogy egyedi autókat készítek.

Hát jólvan, kinek a pap kinek a papné... :D

Hát én már láttam párat és nemcsak autókról, szobákról stb... biztos van munka benne de megoldható, hiszen 3d be mindent letudsz modellezni, a napot, izzókat, különféle lámpákkal helyettesíteni ahol sugarat erősséget mindent állíthatsz, és teljesen visszaadja a látványt... texturát meg sokfélét húzhatsz a testekre, meg különféleképpen renderelni...meg háttér stb... szoval lehet jó dolgokat vele, én nyáron folytam bele picit amennyire idöm engedte, de könnyen lehet látványosat csinálni. :D

Nézz szét 3d studio max-os weboldalakon, vannak szép alkotások... egy szerintem nagyon eltalált modell példa:

1006_Brabham_21_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hogy ne legyünk túl warez pártiak próbáld ki a GIMP-et Photoshop helyett és a Blender-t 3D Max helyett. Kisebb és mezei felhasználónak jobb is. És persze ingyenesek. És Linux alatt is mennek. :D

Régen MAX-eztem és mondhatom a fenti képet nem két perc így lemodellezni és a környezetet így beállítani. Én ilyen szintig sosem mentem el (annó annak örültem, ha egy teáskannát ferobbantottam vagy a focilabda követte az útvonalát :D ).

Link to comment
Megosztás:

Hogy ne legyünk túl warez pártiak próbáld ki a GIMP-et Photoshop helyett és a Blender-t 3D Max helyett. Kisebb és mezei felhasználónak jobb is. És persze ingyenesek. És Linux alatt is mennek. :D

Régen MAX-eztem és mondhatom a fenti képet nem két perc így lemodellezni és a környezetet így beállítani. Én ilyen szintig sosem mentem el (annó annak örültem, ha egy teáskannát ferobbantottam vagy a focilabda követte az útvonalát :D ).

Hát gimp vhogy alapból nemjön be, blendert használtam, de az sem nyerte el a tetszésem... :D persze tény h jobb ha vmi ingyért van, de amugy meg mkit körbe vesz mindenhol már a warez, akár egy total comandernél már vagy megnézhetnénk a jogtiszta windowsok számát... :D

Hát jah nem két perc az biztos... én mndjuk csináltam a kedvenc hamutálam a kedvenc cigimmel az asztalomon... :D persze asztal csak egy lap volt texturázva... majd emellé egy bögrémet...szal iylen egyszerübb dolgok, meg kisebb animációk... :lol: azonban nyárnak vége lett, időm nemsok... :D

hát van melo vele persze, de mivel nincs ha alkotni akarsz? :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.