Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
És a másik kérdés....mibe tervezed? ;)

Egy dragra éptett A Corsába. <_<

Turbóért mennyire nagy a tolongás? :wacko: :(

Gondolom a motorra gondolsz. ;)

Igazából annyira nem izgat, hogy elmegy, vagy sem, csak sajnálnám, ha megint pár évet állna.

De ha nem viszik el, akkor elrakom valami jó helyre és pár év múlva majd előkerül és lesz megint valami utcai játszós belőle.

Elkótyavetyélni nem fogom, ennél kevesebbet futott gyári LET nincs itthon.

A gyárit itt úgy értem, hogy nem generálozott, felújítgatott motor, hanem gyárilag kevesebb, mint 50e km-t futott. :o

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdvözletem mindenkinek!

Új vagyok a fórumon,de biztos lesznek páran akik ismernek már CS-ról!

Saját és mások kárán újra belevágok a turbós témába,és szeretném majd megosztani mindenkivel a szerzett tapasztalatokat és buktatókat! Új dolgokat biztos nem tudok majd mutatni,de talán marad valami tőlem is az utókornak! Végigolvastam a fórumot és már most nagyon sokat tanultam! Többek között azt,hogy a legelső dolog ami ehhez a témához kell az a TÜRELEM és higgadság,,,,na ebből kell sok :D Az első tervek nem nagyok! Szeretnék egy stabíl "gyári" tejesítményt elérni (lehet sokat akarok?) :lol: Az alap szokás szerint egy XE lesz,, Ha nem olvasom el a fórumot akkor nagyon türelmetlen lennék és össze is raktam volna szerintem LET dugók nélkül HF tömítéses komp csökkentéssel,de rájöttem,hogy felesleges kapkodnom és felesleges plusz költségeket kreálnom magamnak <_< Itt jön képbe a türelem szó! Olvastam,h sokan hónapokat is vártak akár egy alkatrészre is,,, Na ezt kellett nekem is felfognom,hogy nem megy minden 1x re! Vectoromnál kapkodás volt,,,,jujj menjen harapjon,,,tüsszögjön és beleestem a hibába ami a minőség romlására vezetett! Turbó 3000 km-t sem ment és leesett :) hatalmas pénzek voltak a kocsiba és nem mertem akkor folytatni a dolgot így hát eladtam a motort egy 0km es K16-al (amit fel sem tettem)

Féltem,hogy ha összerakom akkor újra beindul a pénznyelő,,,,ezért váltam meg tőle,,,közben az is lehet,hogy a mai napig hibátlanul működne,,,,ezt már sajnos nem tudom meg! A lépéseket és fokozatokat kihagytam,,,nem hallgattam senkire,,,Demó,,,stb,,,,,összerakás és egyszerre Ph3 :icon13: Élvezetes volt az biztos,de kifeküdt! Tanulópénznek tökéletes volt és ahhoz is,hogy elkezdjek mélyebben foglalkozni a témával! Nah nem is untatok senkit mert ez már lassan önéltrajz lesz !

Ha elakadok tudom,h lesznek itt emberek akik segítenek majd akár bíztatással akár technikai infókkal! Természetesen akinek tudok én is segítek !

Jelenleg az alkatrészek beszerzése folyik a teljes átépítéshez! Amit tudok képekkel és infókkal megosztok majd itt mindenkivel!

Szép napot mindenkinek!

Zsolti

Link to comment
Megosztás:

Végre valaki belátja, tanul és olvas....egészen meglepő...de respect hozzá <_<

bár kihagytad a türelem és a kitartás mellől a nagy halom pénzt mint elengedhetetlen részt :) :D

Az én elképzelésem szerint a hatalmas összegek akkor kellenek amikor már a továbblépésen jár az ember esze! Aztis tudja mindenki,hogy aki utolag épít LET-t annál nem a fejben van baj hanem lehet,hogy nincs 4-500 ezre egy motorra tartalékba! Nem mondom,hogy szűk költségvetésű lenne a dolog és fillérekből megvan az átépítés,de nem felejtsünk el pár dolgot!

Vehetünk raklapról motort 2-3-400 ért ami ott van,,csak arra hivatkozhatunk,amit mondanak róla ami rendszerint az,hogy huu,,,f@sza,,,jól megy,,,PH1-2 chip,,,nem füstöl nem kopog,,,,!

Megveszed berakod mert hiszékeny vagy és 5 km után látszik,h még sincsenek annyira rendben a dolgok!!!

Egy jó XE alappal más a téma! Ha pl tudom,hogy megkapta az olajat rendesen amit kért,,,nem füstöl nem kopott,,stb,,,akkor az elképzelésem szerint ha nem is olcsóbb,de gazdaságosabb apránként megvenni hozzá mindent ami egy LET nél plusz kötség lenne,ha megvétel után fel kell újítani! Amit magad csinálsz tudod,hogy mi van benne és ha ebben a hónapban csak 4 dugót sikerül venni akkor is van már hozzá valamim ! Azt biztos,hogy amikor elfordítom a kulcsot csak magam okolhatom a hibákért ha esetleg gond van,de ha odafigyeltem és normálisan lesz összerakva akkor lesz egy XE blokkba fűzött LET motorom új csapágysorral,gyűrűkkel,,,,felújított csigával,,,stb,,ez mind pluszba menne rá a LET vételárára és természetesen azt egyben kell kifizetni!

Remélem nem bánom meg,hogy újra rászántam magam,újúlt erővel és nagyobb odafigyeléssel! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

tisztelem az elszántságod, de szerintem kaparni fogod a falat ha tényleg így havonta kb. egy dugónként akarod összerakni a motort :) :D

Na azért ennyire nem aprózom el! <_< 4 dugó, ecu kábalköteg,csiga kb a jövő héten ittvan! igaz több helyről jön a cucc de ez van,,,,,,,,

innentől jön az új alkatrészek beszerzése és a hajszárító felújítása! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

tisztelem az elszántságod, de szerintem kaparni fogod a falat ha tényleg így havonta kb. egy dugónként akarod összerakni a motort :) :D

Nekem már majdnem egy éve itt figyel egy frissen fúrt blokk, új dugaszok, stb és csak arra vár, hogy összerakjam, de majd akkor rakom össze, ha mindenem meglesz hozzá. Nem hajt a tatár és nem is kaparom a falat emiatt. <_<

Amikor a Corsa szét van szedve, akkor se nagyon érdekel, hogy mikor rakom össze, mert elfér, csak amikor már látoma fényt az alagút végén, akkor nyomom meg, hogy készüljön. De ha kell valami, amire nincs zseton, akkor gond nélkül leállítom a dolgot 1-2 hónapra is akár. Türelem a titka mindennek.

Pénztemetőnek is igazán akkor nevezhető a dolog, ha széthullik és gyorsan talpra kell állítani. Ha ráérsz, akkor akár emberibb árakon is megkaphatod az alkatrészeket, mert van időd körülnézni és nem az első adandó lehetőséget kell kihasználnod.

Link to comment
Megosztás:

Nekem már majdnem egy éve itt figyel egy frissen fúrt blokk, új dugaszok, stb és csak arra vár, hogy összerakjam, de majd akkor rakom össze, ha mindenem meglesz hozzá. Nem hajt a tatár és nem is kaparom a falat emiatt. :)

Amikor a Corsa szét van szedve, akkor se nagyon érdekel, hogy mikor rakom össze, mert elfér, csak amikor már látoma fényt az alagút végén, akkor nyomom meg, hogy készüljön. De ha kell valami, amire nincs zseton, akkor gond nélkül leállítom a dolgot 1-2 hónapra is akár. Türelem a titka mindennek.

Pénztemetőnek is igazán akkor nevezhető a dolog, ha széthullik és gyorsan talpra kell állítani. Ha ráérsz, akkor akár emberibb árakon is megkaphatod az alkatrészeket, mert van időd körülnézni és nem az első adandó lehetőséget kell kihasználnod.

Jólbeszél a mester :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.