Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Érdekes hogy kinnt az őrült németek miért a c20letet nyomják a z 20let helyett...Javára szól, hogy újabb konstrukció - bár ez még önmagában nem jelent semmit - de hátránya, hogy ha tuningolni akarod másfélszer annyiért kapod meg hozzá ugyaanazt mint ami a c20let-hez van, és csak fele anniyt nő a teljesítmény...szerintem... :blink:

Link to comment
Megosztás:

tény, hogy nagyon szép az OPC, meg nem is rossz az a moci...azt is aláírom, hogy nehezebb, de akkor is turbós...ellenben a GSI vel ami szívó moci...és ott azért vannak különbségek...

Na meg lóerőben is...az enyim pontosan 170.8 LE (ennyit mértünk) és 1140 kg, + én + Hernád mester 200 kg...

Tehát 1340 kg vs majdnem 1600 kg tény hogy nem kevés a 240 kg különbség...

170 LE vs 200 LE

kg/le árányok

GSI: 7,88 Voszi: 8 - ezen is meglepődtem most...

A nyomaték különbségről már ne is beszéljünk...

GSi: 167 NM Voszi: 250 NM körül

Na ezért álltam én értetlenül a történtek előtt... :) :D :blink: :lol: :)

Tehát a kocsid kg/le aránya jobb (egy picikét), épp ennyivel maradtam el tőled alul (egyesben, kettesben, illetve ott azért már inkább együtt mentünk). Tudnék még pár dolgot említeni: A kocsit nem ismerem még eléggé, vadi új, 30 km-t futott téli gumi volt rajta (szinte minden gyorsulásnál elforgott a kerék), és 6200-nál váltottam, reflexből, mert a GSI-m ott leszabályoz, a 7000-es váltást még gyakorolni kéne, stb., stb. Persze Te is biztos tudnál még pár dolgot felhozni, hogy a Te kocsid miért nem ment jobban. Ilyenek ezek a dolgok, mindig lehetnek apróságok, amik a teljesítményt tovább növelhetnék.

A nyomatékkülönbségről meg kaptál adalékot, hármasból indulva simán elmaradtál, pedig akkor is 6200-nál váltottam végig...

Szóval, a Z20LET nem olyan rossz. Bárkinek ajánlom!

Nyilvánvaló, hogy a szívómotorokból iszonyatos jó teljesítményt ki lehet hozni, a Te kocsid erre a nagyon jó példa. Gratulálok hozzá, mert tényleg nagyon zsír! Engem sokkal inkább érdekelt, hogy a kocsim biztonságos, modern ÉS erős legyen. Kompormisszumokat kellett ezért kötni, de ezt mégegyszer mondom, nem a Z20LET motor a fostalicska. Más kérdés - és ehhez nem értek - hogy a C20LET motor lehet, hogy jobb. Én nem hiszek ebben, de azért ki nem zárhatom, simán igaz lehet. Olcsóbb a tuningja? Ezt se tudom, de ez könnyen meglehet.

Link to comment
Megosztás:

A félreértések végett...én nem mondom, hogy szar a z20let, csak olcsóbb a tunig a c20let-hez...Ezt az egyetlen hátrányt hoztam fel!

Én nem versenyeztetni akrtam a két autót, mert teljesen felesleges ilyen szinten összehasonlítani a 2 kocsit, csak én 1000 %-ig biztos voltam benne, hogy simán otthagysz...Ez lepett meg!

Szerintem...

Link to comment
Megosztás:

A félreértések végett...én nem mondom, hogy szar a z20let, csak olcsóbb a tunig a c20let-hez...Ezt az egyetlen hátrányt hoztam fel!

Én nem versenyeztetni akrtam a két autót, mert teljesen felesleges ilyen szinten összehasonlítani a 2 kocsit, csak én 1000 %-ig biztos voltam benne, hogy simán otthagysz...Ez lepett meg!

Szerintem...

Még szép, hogy nincs szó itt kivagyiskodásról, meg janizásról, az összemérés HASZNOS volt Neked is, meg nekem is, sőt minden érdeklődő Opeles és nem Opelesnek. Te megtudtad, hogy a kocsid bizony felveszi a versenyt egy modern turbossal, én meg azt, hogy a kocsim nem kicsit erős, és persze lehetne még sokkal erősíteni. Mások meg azt (pl. az a tökfej civic vti-s, aki ott cincogott mögöttünk, míg rá nem vertünk 500 métert), hogy az OPEL-ek bébi dzsúzzz jók, jobb ha tiszteli őket.

Egyébként én meg biztos voltam abban, hogy a kocsim így szűzen max ennyit fog kiadni magából, és ez nekem éppen elég.

Ja, és hát a tuning asszem a C20LET-hez tényleg olcsóbb, én is így láttam a különféle tuningcégeket böngészgetve. Az EDS-nél nem 650LE a C20LET vége (ezt asszem épp Te mondtad, mikor beszélgettünk), hanem 750LE, szóval, azt a blokkot igen kifinomultan lehet pumpálni. A Z20LET-hez én még csak 360 LE-t láttam leírva max., a Lexmaul-ban pedig azt mondta a szerelő srác, hogy 400LE-t is megcsinálják, minden garancia nélkül. Az ár horror (Lexmaul, 360LE = 2,2milka).

Link to comment
Megosztás:

Bennem egy dolog van a témával kapcsolatban, mégpedig a motorokba tehető kilóméterek száma...ha jól tudom az új mociknak nem adnak többet 150.000-nél...ha csak versenyezni jársz az oké,de ha közlekedsz is az autóval akkor már nem nagyon éri meg ilyen iszonyatos összeget ráfordítani a Z 20LET mocira...persze ez nézőpont kérdése :blink:

Link to comment
Megosztás:

Az milyen volt, amikor már lelassulva 120-szal tanakodtunk a Tesco kijáratnál, hogy most mi jöjjön, a vti-s meg utolért, és elkezdett a seggemben villogni. :blink: :) Tisztára olyan volt, mint az "És megint dühbe jövünk" végén, amikor Manolisz a kis töppedt görög gengszter boxolászta Bud Spencer gyomrát, majd kisvártatva Terence Hill rászólt, "Héééé! Csapd máááár le!" :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bennem egy dolog van a témával kapcsolatban, mégpedig a motorokba tehető kilóméterek száma...ha jól tudom az új mociknak nem adnak többet 150.000-nél...ha csak versenyezni jársz az oké,de ha közlekedsz is az autóval akkor már nem nagyon éri meg ilyen iszonyatos összeget ráfordítani a Z 20LET mocira...persze ez nézőpont kérdése :blink:

Azért 50ezer alatt haza lehet vágni egy Z10XEP-t is, ha meg vigyázol rá, a turbo motor is sokáig kitarthat, de hát a fizika az fizika, a barom sebességgel forgó alkatrészek élettartama nem túl magas.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap este mikor jöttünk haza kicsit átértékelödött a sorrend.Elöször a lökhárítót akartam lefényeztetni de azt hiszem a lengéscsillapító csere lesz az első.Nagyon durva volt mikor majdnem elszálltam a bécsi út vörösvári út sarkán a kanyarba.A caravan alatt lévő rugók és gátlók nem ehhez a teljesítményhez lettek kitalálva.

Anti!

Nagyon durva lángcsóvák jöttek ki az autóból kár hogy te nem látod,meg a többi autós arca se egyszerű mikor elmész mellettük.

Link to comment
Megosztás:

Az M0-on jött mögöttünk, egy Iveco, hát az mit össze villogott, mert úgy tetszett neki...

Sonique-kal azt beszéltük hogy lehet, hogy ezután kell bele önteni mindig egy kis benyát...

...Látni nem láttam sajnos, csak hallottuk...az volt az érdekes, hogy most nem volt olyan hangos, inkább mélyebb tompább puffanások halatszódtak...:-) Gondolom a nagyobb láng miatt... :blink:

Link to comment
Megosztás:

az se egyszerű ahogy a kartervédő szikrázik és annak se egyszerű hangja van.Ezt valószínű én is fogom tapasztalni az 5cm-es ültetés után.Azt is meséld el a többieknek hogy ki kellett jönnünk a mélygarásból mert majdnem megfulladtunk a füsttől.Az is vicces volt hogy a smog jelző egyre gyorsabban sípolt. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Hát igen egy hét mindennapi sikertelen indítózás után sikerült annyi benzint felhalmozni a kipuffrendszerben, hogy amikor beindult, hát az nem volt egyszerű...

Sonique elkezdett szédülni, nekem fél perc múlva iszonyatosan elkezdett fájni a fejem, és csípte még a szemünket is...Coupé meg csak röhögött...

A CO jelző majdnem megőrűlt, majd amikor körbenéztem, olyan volt mint valami tanyavilág szélén lerakódott ködfelhő közepébe pottyantunk volna...

Aztán usgyi ki...de még reggel is igencsak büdi volt lennt a garázsban... :blink:

Ami a kartervédőt illeti, hát kiváncsi leszek a70-es rendszer milyet fog szikrázni majd... :)

"...Nagyon durva volt mikor majdnem elszálltam a bécsi út vörösvári út sarkán a kanyarba.A caravan alatt lévő rugók és gátlók nem ehhez a teljesítményhez lettek kitalálva.

..."

Hát nem is vagy nooormális...pont azt beszéltük a aSonique-kal mielőtt bezúztál a kanyarba...:-) Mi gyök 2-vel mert dimbes dombos, meg villamossín keresztben, ez meg vagy 120-szal el mellettünk... :) :o :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

azért mert azt éreztem hogy csúnyán odaverlek de így már tudom hogy miért :blink: :) :)

Az a gáz hogy nap mint nap járok arra és annyira nem tünt vészesnek az a kanyar a céges autóval.

De jövőre már beférsz hátra... :lol:

a 9.5x17es kerékre szerinted kit fogsz tudni beültetni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.