Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Felni, gumi - kicsit, vagy nagyot?


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 714
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

épp tegnap fogtam egy subaru 16os magnéziumfelnit a kezemben

ha több volt 5 kilónál (gumival, szerelve, centírozva), akkor befonom a hajam

amúgy a korábbi kérdésre válaszolva: tapasztalat, hogy nincs különbség a 17-es és a 15-ös kerekemmel tapasztalható sebbességgel kapcsolatban

mindkettőn 205 széles gumi volt, amúgy meg teljesen váltóméret kerekek

úgyhogy max az órában lehet a csalás, ha nem pontos a váltóméret

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is most újítottam be felnit. 15"ost szerettem volna, de olyan kedvező áron jutottam hozzá 4db 14"os BBS-hez (Gsi kadett felni, de nem pont olyan, mint az a fehér, amit itt árulnak), hogy nem tudtam ott hagyni. A pontosság kedvéért 15ezer HUF volt a négy. Felújíttattam őket (mert azért egy kicsit el voltak hanyagolva, de nem vészesen), lakkfekete lett a közepe, ezüst színű a perem.

Gumik terén nincs sok tapasztaltom, de vettem 4 Bridgestone Potenza RE720 185/55 R14 peremvédős gumit. Állítólag elég jók. Ha valakinek van ilyennel kapcsolatos tapasztalata, ne tartsa vissza!!! Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Bridgestone Potenza RE720 185/55 R14 peremvédős gumit. Állítólag elég jók. Ha valakinek van ilyennel kapcsolatos tapasztalata, ne tartsa vissza!!! Köszi!

Ha jól tudom a 16V-nek 185/60 R14" a gyári mérete.

Megnéztem egy felni-kalkulátorral és ez jött ki:

Speedometer1: 60 mph 100 km/h

Speedometer2: 61.9 mph 103. km/h

Speedometer Difference: 3.323% too fast Diameter Difference: 3.22%

Szóval csalni fog az órád felfelé, 100km/h helyett 103km/h-val mész!!!

Link to comment
Megosztás:

ha előbb szóltál volna...

nekem van 4 pirelli P7000 205/45R16, 1-2e km-t futott, teljesen hibátlan!

azt megkaptad volna 65ért

de most úgy néz ki, elviszik csütörtökön

ha megmarad mégis és érdekel, akkor szólok ;-)

Köcce de majd szerintem nyáron veszek mert a 4-4.5 mm csak elgurul még pár ezret ...

Link to comment
Megosztás:

Gumiügyben érdemes körülnézni [url=http://www.gumik.com/start.html]itt sem sokkal rosszabb.

Viszont parádés árkülönbségek vannak a méretek között! :shock:

A mostani 15-ös kerekeimet majdnem elcseréltem egy 16-os garnitúrára, amire kellett volna gumi. Namost: a 195/50-15-ös Toyo Proxes 14.000.- ugyanez 16-osban már 24.000.- :!: :shock:

Maradtam a 15-ösnél, a nyáron még bőven kitart, ami rajta van...

Link to comment
Megosztás:

Egyébként érdemes elmenni, és egy kicsit alkudozni, mert igaz, hogy Dunlop volt a tervem, de aztán megajánlottak egy Fulda carat EXTREMO garnitúrát 195/50-15-ben (82W) 10500ft/db-ért, és ezt nem tudtam visszautasítani! :wink:

Nekem tegnap felkerült a Dunlop Sp Sport 01 és hát ég és föld az eddigi GoodYear GT2-höz képest. Levett vagy 5 métert a fékútból, alig akar elpörögni és 1általában nagyon jól tapad. Most örülök! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.