Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

HI SKACOK!

Én sok mindent meghalgattam és a phasre esköszöm a suranyinal kereken 27e az enyém de iaszonyatos tüctüc re szerintem kiválló, és ha halkan hallgatod nagyon szép minőségi hangzása van szép telt én csak ajánlani tudom! Most az mondanám Fóton meg tudod hallgatni habár most csak gyári fejesem van és ezzel nem igazán lehet ki hozni belölle a maximumot.

de ha sopronba jársz jelentkezz!!!

Ha gondolod nezek neked valami markasat e-bay on!

Link to comment
Megosztás:

HI SKACOK!

Én sok mindent meghalgattam és a phasre esköszöm a suranyinal kereken 27e az enyém de iaszonyatos tüctüc re szerintem kiválló, és ha halkan hallgatod nagyon szép minőségi hangzása van szép telt én csak ajánlani tudom! Most az mondanám Fóton meg tudod hallgatni habár most csak gyári fejesem van és ezzel nem igazán lehet ki hozni belölle a maximumot.

de ha sopronba jársz jelentkezz!!!

Ha gondolod nezek neked valami markasat e-bay on!

25-28-ig leszek Sopronban! :wink:

Az ilyesmit nem veszélyes e-bay-en keresztül venni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következőkben kérnék segítséget:

1. Astra F (C14SE '94) Sony 3350-es egység, szubládát szeretnék venni. Itt az MM-ben van SAL egyhangszórós plexis láda+Blau erősítő br 25eft. Honnan tudnám ezt +12V-tal megtáplálni, hogy elég de biztonságos legyen ? Milyen kábelezést kellene csinálnom? Jelkábelre van 4m jóminőségű rca kábelelem.

2. Esetleg még mit kellene ehhez beszerezni? Első szett csere kb 20 eft-ból?

Előre is köszi

csbalogh

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következőkben kérnék segítséget:

1. Astra F (C14SE '94) Sony 3350-es egység, szubládát szeretnék venni. Itt az MM-ben van SAL egyhangszórós plexis láda+Blau erősítő br 25eft. Honnan tudnám ezt +12V-tal megtáplálni, hogy elég de biztonságos legyen ? Milyen kábelezést kellene csinálnom? Jelkábelre van 4m jóminőségű rca kábelelem.

2. Esetleg még mit kellene ehhez beszerezni? Első szett csere kb 20 eft-ból?

Előre is köszi

csbalogh

1. A pozitívot mindenképpen az akkuról kellene elhúzni, valami normális kábelen + biztosítékon, a testet a kocsiról bárhonnan le tudod venni, akár a csomagtartóban is, de azt is be lehet húzni, a pozitívval együtt, igaz hogy így egy kicsit drágább! Asszem 4 -500 Ft métere, 5m kell!! Az RCA -ból is kellene min 5m, a küszöb műanyagburkolata alatt szépen el lehet húzni mindkettőt!! 8)

2. Nekem Alpine 16 cm -s hangszórók vannak elől, mert csak ezek voltak olyanok, hogy nem kellett faragni semmit, hanem egy kiemelőkerettel simán befért, sajnos az Astrákba nagyon meg kell nézni, hogy milyen hangszórót veszel, mert nagyon kicsi a hely /mélység/! :evil:

Hát a 20 e Ft nem túl vastag, de azért már kapsz egy elfogadható hangszórót!

3. Min 2 napra számíts, ha normálisan meg akarod csinálni! Már csináltam egy párat de egy kemény nap kell nekem is!! Belevágni egy fél nap alatt is bele lehet, de az olyan is! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következőkben kérnék segítséget:

1. Astra F (C14SE '94) Sony 3350-es egység, szubládát szeretnék venni. Itt az MM-ben van SAL egyhangszórós plexis láda+Blau erősítő br 25eft. Honnan tudnám ezt +12V-tal megtáplálni, hogy elég de biztonságos legyen ? Milyen kábelezést kellene csinálnom? Jelkábelre van 4m jóminőségű rca kábelelem.

2. Esetleg még mit kellene ehhez beszerezni? Első szett csere kb 20 eft-ból?

Előre is köszi

csbalogh

Ehhez az erősítőhőz elég egy 10-es tápkábel, amit az akksi pozitívtól juttatsz el hátra az erölködőhőz.Motortérből be>küszöbök , kárpitok alatt el.Fontos , hogy a biztosítékház minnél közelebb legyen az akksihoz.A tápkábelt az egyik oldalon , az Rca-t a másik oldalon vezesd el!

Első komponens szettet 25 körül kapsz "normálisat" , amit kiemelőkeret segítségével (1500-3000ft) tudsz beépíteni az első ajtókba. :wink:

Link to comment
Megosztás:

ez az?

s-astrakeret.jpg

nekem is kellene venni 1 párat

a vilcompnál láttam 3000ér/pár, ez jó ár?

ja és ha erősítőre akarom az elsőket kötni, akkor azt is uaúgy kell bekábelezni, mint a mélyládát.... (+1 pár rca hátra az erőlködőbe és és vissza 2 pár hangszórókábel az első komponenshez, de ezt mind egy oldalon kell vinni /nem a táp oldalán/????)

Link to comment
Megosztás:

Teljesen jól írtad!

Értelemszerűen 4 csatornás erölködő kell!

A kiemelőkeret a Mediamarktban olcsóbb volt még pár hete. :wink:

Sajna az F astra első ajtót nehéz bekábelezni,időigényes.

KESS! van egy közös ismerősünk:Jangce az Esztergomi piros Calis. :wink:

Link to comment
Megosztás:

melyik médiában és hogyé? mert 200 ftért nem megyek oda....

miért nehéz bekábelezni az ajtót?? hát csak simán ki kell vinni ott ahol a többi vezeték megy, nemde??

2x árnyékolású RCA elég és 0,75-ös hangszóró kábel elég??

OFF

jaja van közös ismerősünk, de szvsz mi is találkoztunk már a lurdynál a calitalin, amikor Jangcét kísértem el...

ON

Link to comment
Megosztás:

melyik médiában és hogyé? mert 200 ftért nem megyek oda....

miért nehéz bekábelezni az ajtót?? hát csak simán ki kell vinni ott ahol a többi vezeték megy, nemde??

2x árnyékolású RCA elég és 0,75-ös hangszóró kábel elég??

OFF

jaja van közös ismerősünk, de szvsz mi is találkoztunk már a lurdynál a calitalin, amikor Jangcét kísértem el...

ON

Igazad van mi is találkoztunk , csak feledékeny vagyok. :roll:

Nehéz szétszedni csatit az ajtóban,olyan egymásbacsúszós összekapcsolódós csati.Mindennek megvan a helye benne.A gyári kábel ugye felejtős,ahhoz hogy új kábelt tudjál belehúzni a csatiba fúrnod kell egy lyukat mind a két felébe de nagyon vigyázva , nehogy megsértsd a többi kábelt.

Én a Westendben láttam 1990-ért.

Elég a 2x0,75-ös kábel , az RCA ha lehet akkor 3x-os árnyékolású legyen az első hangszorók miatt.

Link to comment
Megosztás:

1. A pozitívot mindenképpen az akkuról kellene elhúzni, valami normális kábelen + biztosítékon, a testet a kocsiról bárhonnan le tudod venni, akár a csomagtartóban is, de azt is be lehet húzni, a pozitívval együtt, igaz hogy így egy kicsit drágább! Asszem 4 -500 Ft métere, 5m kell!! Az RCA -ból is kellene min 5m, a küszöb műanyagburkolata alatt szépen el lehet húzni mindkettőt!! 8)

2. Nekem Alpine 16 cm -s hangszórók vannak elől, mert csak ezek voltak olyanok, hogy nem kellett faragni semmit, hanem egy kiemelőkerettel simán befért, sajnos az Astrákba nagyon meg kell nézni, hogy milyen hangszórót veszel, mert nagyon kicsi a hely /mélység/! :evil:

Hát a 20 e Ft nem túl vastag, de azért már kapsz egy elfogadható hangszórót!

3. Min 2 napra számíts, ha normálisan meg akarod csinálni! Már csináltam egy párat de egy kemény nap kell nekem is!! Belevágni egy fél nap alatt is bele lehet, de az olyan is! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Tehát még egy vezetéket hátra kell vezetni..

Lassan csak kiokosodom!

Nincs valakinek elfekvőben Astra kézi antenna?

A motorosom elromlott, nem tudtam megcsinálni, az utángyártottért meg sajnáltam 5 ezret..

üdv

csbalogh

Nem kell mégegy madzagot behúzni,

mert általában az RCA vezeték közepén elszokták helyezni azt a vékony kis vezérlőszálat, amivel a fejegység kapcsolja majd az erősitőt.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Pontosan milyen típus? Cserélted a csipogókat is?

Inkább megveszem a biztosat, nincs időm/lehetőségem kisérletezni, sajnos.

És ti hogy kapcsoljátok az erősítőt? Vagy mindíg áram alatt van és az a signal kapcsolja a fejegységről?

Köszi!

csbalogh

Ha az Alpnie -okra gondolsz akkor holnap megnézem neked, megvan még a doboza!

Az RCA-amid van abban nincs a két kábel között egy kis vékony harmadik? Az autós RCA-kban szokott lenni, az a kapcsolószál!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.