Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyorsulás méricske (Dyno)


voszi

Recommended Posts

nekem mnincsbajom,. voszinak van, holott nemtom mi rosszat írtam de ebból a topikbol kilinkelek na!

Szerintem nincs veled semmi baja, csak rajtad "csattant az ostor" ő nyitotta ezt a topicot azzal a céllal hogy tuningoljunk és méricskéljünk, ennek ellenére, sok komment fele, minek ez? még mindig itt tartunk? nem hiteles, locsoljuk bele a lóvét, minek ez a tuning? stb.. szerintem ezért sértődött meg

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nincs veled semmi baja, csak rajtad "csattant az ostor" ő nyitotta ezt a topicot azzal a céllal hogy tuningoljunk és méricskéljünk, ennek ellenére, sok komment fele, minek ez? még mindig itt tartunk? nem hiteles, locsoljuk bele a lóvét, minek ez a tuning? stb.. szerintem ezért sértődött meg

lehet igazad van..... na akkor VOSZI én kérek elnézést de ezért a pár mondatért,, azé nelépj le!

Link to comment
Megosztás:

Aki pellenkázott annak mutasd!

Nem tudom mit tehet arról az anyám, hogy hülyeségeket irkálsz egy fórumon, önmagadat hazudtolod meg minden második mondatban és nem érted amit irnak neked.

Azt nem bírtam megállni szó nélkül, hogy állandóan fényezed magad mert nem kerül semmibe neked ez az állandó gyorsulgatás de mégis hányszor szedted szét az autót? Hányszor állítgattad, konfigoltad, reszelted, okoztál kárt, törted össze, cseréltél motort, írogattál bullshit dolgokat? Ezek velejárói, de akkor legalább ne gyere már azzal, hogy semmibe sem kerül mert ezt senki nem hiszi el. Akkor miért nézel mindenki hülyének?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mit tehet arról az anyám, hogy hülyeségeket irkálsz egy fórumon, önmagadat hazudtolod meg minden második mondatban és nem érted amit irnak neked.

Azt nem bírtam megállni szó nélkül, hogy állandóan fényezed magad mert nem kerül semmibe neked ez az állandó gyorsulgatás de mégis hányszor szedted szét az autót? Hányszor állítgattad, konfigoltad, reszelted, okoztál kárt, törted össze, cseréltél motort, írogattál bullshit dolgokat? Ezek velejárói, de akkor legalább ne gyere már azzal, hogy semmibe sem kerül mert ezt senki nem hiszi el. Akkor miért nézel mindenki hülyének?

Hihhetetlen amilyen buta gyerek vagy, mindig másról beszélsz mint amiről szó van, hol olvastad hogy a gyorsulás nem került nekem semmibe? Azt mondtam hogy tuningra nem költöttem semmit, nem költöttem arra hogy jobban menjen, motorcsere is a kopogás miatt volt és nem azért mert tuningoltam, az „új” motor is full gyári állapotban ment bele, még csak síklapolni sem síklapoltam pedig nem került volna sokba mivel lent volt a hf, de sajnálom hogy nem tudod értelmezni a dolgokat, lefelé álló újakat meg nekem ne mutogass, ergó „szop@@n le téged tudod ki, még egyszer nem commentezem, neked van a legkevesebb keresni valód itt a c20xe szégyene vagy a 15.8 eredményeddel, azzal meg ne gyere hogy téged nem érdekel mert akkor minek voltál már kint több alkalommal a gyorsulásin. Ha gondolod nyugodtan írj kommentet, de én már azt nem fogom olvasni, mert én is követem voszit.

Bye

Link to comment
Megosztás:

Hihhetetlen amilyen buta gyerek vagy, mindig másról beszélsz mint amiről szó van, hol olvastad hogy a gyorsulás nem került nekem semmibe? Azt mondtam hogy tuningra nem költöttem semmit, nem költöttem arra hogy jobban menjen, motorcsere is a kopogás miatt volt és nem azért mert tuningoltam, az „új” motor is full gyári állapotban ment bele, még csak síklapolni sem síklapoltam pedig nem került volna sokba mivel lent volt a hf, de sajnálom hogy nem tudod értelmezni a dolgokat, lefelé álló újakat meg nekem ne mutogass, ergó „szop@@n le téged tudod ki, még egyszer nem commentezem, neked van a legkevesebb keresni valód itt a c20xe szégyene vagy a 15.8 eredményeddel, azzal meg ne gyere hogy téged nem érdekel mert akkor minek voltál már kint több alkalommal a gyorsulásin. Ha gondolod nyugodtan írj kommentet, de én már azt nem fogom olvasni, mert én is követem voszit.

Bye

Mindegy Csabi, úgy látom meg sem próbáltad elolvasni és ÉRTELMEZNI amit irtam...kicsit higgadtabban kellene fórumoznod....nem tudom miért hagyod, hogy a hobbid ilyen szinten stresszeljen....nincs elég más gondod a hétköznapokban? Ahhoz meg fáradt vagyok, hogy újra elmagyarázzam. Az, hogy anyázol, meg hülyegyerekezel téged minősít. Nem tudod másképp kifejezni magad?

Nem tudom ki vagy, hogy megmond hová mehetek és hová nem.

A 15.8-at megkikérem magamnak, volt az már 15.7 is.....nyomjátok rám a Fenevad bélyegét vagy varjátok rám a skarlát betűt :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

neked van a legkevesebb keresni valód itt a c20xe szégyene vagy a 15.8 eredményeddel, azzal meg ne gyere hogy téged nem érdekel mert akkor minek voltál már kint több alkalommal a gyorsulásin. Ha gondolod nyugodtan írj kommentet, de én már azt nem fogom olvasni, mert én is követem voszit.

Bye

15.6 a legjobb ideje pont annyi mint az enyém...de ettől még egyáltalán nem érzem magam c20xe szégyenének...... :P Jó lenne ha mindenki a sorok között is olvasna,és nem kapná fel a vizet mindenen.......Voszi ez neked is szól :) :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

béka van, már lehiggadtam. nem kell hozzászólni ehhez a témához, ha nemteccik vkinek. ennyi. vagyunk egypáran itt gyökerek, akik ezt szeretik csinálni, nem pedig inni, meg drogozni, meg mittoménmitcsinálni. kicsit feldühített xray válasza, mert nem modihoz méltó. pedig rendes gyerek, visszaolvastam. én írhatok ratyiságot (egy szintig), mert én itten vendég vén dög vagyok, de ha ő tényleg modi, akkor az 'örüljé b@zmeg' nem járja. ennyi.

na béke van, én nem haragaszom senkire.

Link to comment
Megosztás:

béka van, már lehiggadtam. nem kell hozzászólni ehhez a témához, ha nemteccik vkinek. ennyi. vagyunk egypáran itt gyökerek, akik ezt szeretik csinálni, nem pedig inni, meg drogozni, meg mittoménmitcsinálni. kicsit feldühített xray válasza, mert nem modihoz méltó. pedig rendes gyerek, visszaolvastam. én írhatok ratyiságot (egy szintig), mert én itten vendég vén dög vagyok, de ha ő tényleg modi, akkor az 'örüljé b@zmeg' nem járja. ennyi.

na béke van, én nem haragaszom senkire.

No Voszibarát elmondom hogy min pöciztem be ,,,, a röntgenfan mintha cinikusnak véltem volna értelmezni , de így utólag kicsit át értékeltem a dolgot és valószínű hogy csak kis apró vicc vagy inkább kis hülyeségnek lett szánva. Én nemvagyok modi... nemtom mire gondolsz? Én azt amit mondtam hogy ezt a szar melót is meg kell csinálni valakinek..azt az erőműre értettem :lol: És énsem drogozok és nemvagyok alkoholista sem kizárólag buli lkalmakkor iszok :lol: Amúgy nem szar ez a topik és nemmondtam hogy nemtetszik , sem azt hogy ratyi minden és mindenki gyökér :P De mégegyszer neharagudj ha ez jött le de majd legközelebb másként fogalmazom meg :lol: Amugy én is kb 3-4 Éve dolgozom a Dynoval mert nekünk is van szal jó móka ez én is tudom! :) És nem kimondottan a tuning ellen vagyok, sőt ha lenne külön erre biztos locsolnám én is a lovettát , csak a felesleges dolgok zavarnak! Szal remélem nincs harag mert én nemigen szeretek másokat megbántani! :P :o

Link to comment
Megosztás:

No Voszibarát elmondom hogy min pöciztem be ,,,, a röntgenfan mintha cinikusnak véltem volna értelmezni , de így utólag kicsit át értékeltem a dolgot és valószínű hogy csak kis apró vicc vagy inkább kis hülyeségnek lett szánva. Én nemvagyok modi... nemtom mire gondolsz? Én azt amit mondtam hogy ezt a szar melót is meg kell csinálni valakinek..azt az erőműre értettem :lol: És énsem drogozok és nemvagyok alkoholista sem kizárólag buli lkalmakkor iszok ;) Amúgy nem szar ez a topik és nemmondtam hogy nemtetszik , sem azt hogy ratyi minden és mindenki gyökér :P De mégegyszer neharagudj ha ez jött le de majd legközelebb másként fogalmazom meg :lol: Amugy én is kb 3-4 Éve dolgozom a Dynoval mert nekünk is van szal jó móka ez én is tudom! :) És nem kimondottan a tuning ellen vagyok, sőt ha lenne külön erre biztos locsolnám én is a lovettát , csak a felesleges dolgok zavarnak! Szal remélem nincs harag mert én nemigen szeretek másokat megbántani! :P :D

oks, mindent értek. a röntgenfan-ért akkor bocs, nem tudtam, hogy ennyire tufaság ezt mondani egy atom-erőmű-manónak :lol: (bocs megint :o :P)

Link to comment
Megosztás:

oks, mindent értek. a röntgenfan-ért akkor bocs, nem tudtam, hogy ennyire tufaság ezt mondani egy atom-erőmű-manónak :lol: (bocs megint :) :P)

Nincsgondom már a a röntgenfennalsem szal jöhet :P örülök hogy ezt europai ember módjára tudttuk rendezni! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nincs veled semmi baja, csak rajtad "csattant az ostor" ő nyitotta ezt a topicot azzal a céllal hogy tuningoljunk és méricskéljünk, ennek ellenére, sok komment fele, minek ez? még mindig itt tartunk? nem hiteles, locsoljuk bele a lóvét, minek ez a tuning? stb.. szerintem ezért sértődött meg

na cső csabi!

láttam az sms-ed. adj belépési címet!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Tápiószecső kolléga futása

================

Tápioszecső kolléga sedan Astra F gépével próbálkozott nem rég egy futam erejéig. Mást mértünk neki, a diploma munkája részeként, de erről nem szeretnék bőven írni, majd ő, ha úgy gondolja, megírja. A mérés közben becsúszott egy futam is. <_<

Közbevetésképpen megjegyzem, hogy Lanti bácsi passzátszelének a mérését elfelejtettem levenni, ezért majd legközelebb (remélhetőleg hétvégén lesz rá időm) fog felkerülni. Bocsi érte.

Szóval Tápiószecsőnek van egy C18XE motoros gépe, irdatlanul hosszú váltóval. 3000-nél kb. 140-nel megy az autó. Asszem dízel motorhoz pászintott lehet ez az F16-os, de a hozzáértők majd kijavítanak.

Gyárilag 115LE-s a motor. Úgy gondolom, egy C20NE-hez közeli időt elvárhatunk a géptől. Tuning nincs rajta, de a kerekei 15"-os, szuperkönnyű OZ Superleggerák, és ez komoly előny (a mérések során ez ki is derült)!

Íme, a 0-100-as idő:

FUTAM-0-100.JPG

az 1/8-os idő:

FUTAM-1-8.JPG

az 1/4-es idő:

FUTAM-1-4.JPG

Link to comment
Megosztás:

A futam elég szép lett, a váltások meglehetősen rövidek, a kocsi egy rövid időre megcsípi a 0,5G-s értéket. Kösznhető a könyűkeréknek is (habár nehéz kerekekkel is belekarcol a 0,5G-be).

Ami nem látszik, de megnéztem, és meglepett, olyan óvatos az elindulás, hogy 0,52mp lett a 10" rollout értéke. Tehát ez a futam 16,07mp lenne 1/4 mérföldön. A célvonali sebesség 140 km/h felett van. Az bizony elég jó, az én 125LE-s Corsa GSi-m ment ilyesmiket. Igaz, az jobb ET-t teljesített, de a rollout mértékéből láthatóan ez is lehetett volna 16,4 is akár.

Ami még feltűnik, hogy a kerékteljesítmény 100LE felett van rendesen. Vagy a kocsi súlya nagyobb, mint amit Tápiószecső kolléga gondolt neki, vagy a motor kicsit meg van piszkálva mégis. (Nem ő építette, akár még ez is meglehet). Mindenesetre a főtengely teljesítmény 125LE környékére jött ki. Az idő alapján még reális is lehet. De lehet csak a keréknek betudni. Nem tudom. Egy súlymérés jó lenne, azzal kiderülne az igazság.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.