Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Asszem félre értettük egymást. Én arra fűtésre gondolok amit a venti tol befelé. (necsak x idő után kezdje lökni a meleget, hanem a fűtőszál révén már egyből) Plusz középen csak hideg levegő jön, ezzel lehet-e kezdeni valamit?

Link to comment
Megosztás:

az meg mi? ilyen az asztrába nemhiszemhogy van....

legfeljebb az asztra há ban.

Hát erre én is kíváncsi lennék...

Azért matematikáznék egy keveset.

Annak hogy értelme legyen az elektromos fűtésnek, kell min 2000W.

I=P/U képletből 2000W/12V=166A

Ha jól tudom mostanság a Zafirának van a legnagyobb generátora, és az is 115 vagy 120A-es.

Szóval nem tudom, hogy kivitelezhető-e (szerintem a H Astrában sincs ilyen), talán 1000W-al igen, de az meg nem dobna k nagyot rajta.

Link to comment
Megosztás:

Asszem félre értettük egymást. Én arra fűtésre gondolok amit a venti tol befelé. (necsak x idő után kezdje lökni a meleget, hanem a fűtőszál révén már egyből)
Hali,

tervezve van ilyen itt:

http://home.arcor.de/ohf-archiv/ohf_archiv...ng/heizung.html

fordítása folyamatban van

majd fölteszem talán a 7végén a valamelyik topicba

Plusz középen csak hideg levegő jön, ezzel lehet-e kezdeni valamit?

középen a kinti levegőt engededi be, (csak a menetszél tolja be, nem a venti), nem lehet kezdeni vele semmit csak becsukni a fedlapját. Nyáron viszont rohadt jól jön.

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Villamosmérnöki tanulmányaimra hagyatkozva ez a szerkezet a következőket csinálja:

A 10K-s trimmer potival beállítasz egy hőmérsékletet, és ezt igyekezik tartani (a 10K-s NTC hőérzékelővel vissza is mér). Mondjuk nehezen tudom elképzelni mekkora a hatásfoka 25W-os fűtőellenállással (igaz ezekből többet is sorba lehet kapcsolni, természetesen vezérlő tranzisztorral együtt). Ha ezekből többet összekapcsolsz, nem árt utánnaszámolni, hogy elbírja-e a generátor. Érdemes kipróbálni, hogy egy kis zárt helységben (pl WC) beteszel egy 100W-os forrasztópákát, ráírányítasz mondjuk egy számítógépház hűtőventillátort, sé megnézed hogy 15 perc alatt mennyit melegít a helységen.

Szerény véleményem szerint, amennyiben jó a termosztát az autó motorjában, hamar elkezd fűteni. Ha ez nem kielégítő, szerelj bele Webasto állófűtést, ami valójában egy benzin vagy olajkályha, ami az autó üzemanyagát égeti el. Ha mázlid van, valahol fillérekért találsz Zaporozsec benzinkályhát, és az biztos pillanatokon belül elkezd fűteni.

Egy szó mint száz, az elektromos fűtéstől nem kell nagy csodákat várni.

Link to comment
Megosztás:

Asszem félre értettük egymást. Én arra fűtésre gondolok amit a venti tol befelé. (necsak x idő után kezdje lökni a meleget, hanem a fűtőszál révén már egyből) Plusz középen csak hideg levegő jön, ezzel lehet-e kezdeni valamit?

jééé!

télleg

valamiért ülést olvastam :-)

Link to comment
Megosztás:

Kéne egy kis segítség!

Tegnap óta a következőket produkálja a verda (13N katalizátoros lambdás). Kis fordulaton ki-ki hagy a gyújtás mind meleg mind hideg motor melett sőt 1-2 másodpercre időnként még az egyik henger is megáll. Ahogy emelem a fordulatot kb. 2000 ig folyamatosan ritkul a jelenség illetve e fölött meg is szűnik. Aztán piroslámpa --> alapjárat és megint ki-ki hagy illetve néha le is áll... :evil: Légyszíves akinek van tippe mit kéne megnézni az ossza meg velem. (de annak örülnék ha a fent leírtak egy tipikus, könnyen, olcsón javítható hiba tünetei volnának és egyből rávágná valaki a megoldást :) ) A segítséget előre is köszönöm!!!!

Link to comment
Megosztás:

Kéne egy kis segítség!

Tegnap óta a következőket produkálja a verda (13N katalizátoros lambdás). Kis fordulaton ki-ki hagy a gyújtás mind meleg mind hideg motor melett sőt 1-2 másodpercre időnként még az egyik henger is megáll. Ahogy emelem a fordulatot kb. 2000 ig folyamatosan ritkul a jelenség illetve e fölött meg is szűnik. Aztán piroslámpa --> alapjárat és megint ki-ki hagy illetve néha le is áll... :evil: Légyszíves akinek van tippe mit kéne megnézni az ossza meg velem. (de annak örülnék ha a fent leírtak egy tipikus, könnyen, olcsón javítható hiba tünetei volnának és egyből rávágná valaki a megoldást :) ) A segítséget előre is köszönöm!!!!

gyujtás hiba. kábel, osztofedél,rotor, gyertya.

Link to comment
Megosztás:

gyujtás hiba. kábel, osztofedél,rotor, gyertya.

Kb. ebben a sorrendben? Isten mencs hogy szörszál hasogató legyek de ha kicsengetem a kábelt --> megnézem a gyertyákat --> és utána a többi az úgy jó? (bevallom én a kábelre tippeltem először tekintve hogy csak kis fordulaton jelentkezik a dolog). Kössz a supportot!!

Link to comment
Megosztás:

Kb. ebben a sorrendben? Isten mencs hogy szörszál hasogató legyek de ha kicsengetem a kábelt --> megnézem a gyertyákat --> és utána a többi az úgy jó? (bevallom én a kábelre tippeltem először tekintve hogy csak kis fordulaton jelentkezik a dolog). Kössz a supportot!!

hát ha öreg, akkor érdemes az összeset kicserélni...., mert most a kábel, jövőthéten a osztófedél, utána meg a gyertya. és állandóan szivsz....

érdemes opel gyertyát beletenni, kb 500 Ft/db a belevaló, és lehet kapni jóminőségü utángyártott kábeleket, fedelet, meg rotort.

Link to comment
Megosztás:

A kábelcserét én pl függetlenül a fentiektől mindenkinek ajánlom, mert az is elhasználódik. Sokan nem cserélik, pedig legalább olyan fontos, mint a gyertyacsere, ha nem is kell olyan gyakran. Én eddig akárhány autót vettem, mindegyikben a gyári kábel volt (gyakran évszámmal ellátva) és a csere után nagyon simán járt a motor. (Spec gyertykábellel még teljesítményt is szoktak növelni.)

Link to comment
Megosztás:

A gyertyakábelekre gondolsz? Úgy tudom az nem szakad gyakran, csak megnő az ellenállása. De majd valaki megcáfol ha tévedek....

A többi felsorolt cucc oké?

(gyertya, osztofedél, rotor stb)

Megoldódott a dolog :) Igaz közben sz@rá áztunk. A gyujtás főkábel volt a ludas! Érdekes hogy nappal semmit nem érzékeltük a dologból de a sötétben önkéntes motortér világításként működött :idea: Ami aggasztó volt hogy ez az áthúzás a főkábel és a aku + kábele között zajlott :shock: még szerencse hogy nem rakott rendbe valamit az elektronikában is :) Na szóval köszönöm a segítséget mindenkinek...

konkluzió:Vannak olyan hibák amelyek csak tök sötétben (boxerig ázva :x ) derithető fel... :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.