Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Car-PC


FPeter

Recommended Posts

Köszönöm a lehetőséget!

Csak azt veszem meg ebayon amit megéri megvenni de eddig nem sok mindet találtam ami itthon olcsobb lenne mint ott. :rolleyes:

Meg hát a választék nem összehasonlítható..... kicsi a mi országunk.... tényleg: van ebay.hu, elég kezdetleges, nem is magyar még, csak picit, még nem tudja a my.ebay-t se, de már van!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 127
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

sajnos a via alapú cuccok iszonyat gyengék... van egy C3 1200 alapú laptopom (ECS G320 klón), és még 1500-on is gyengébb, mint a 650-es Duron ami eddig teljesített szolgálatot a kocsiban... egyébként egy 800-1000MHz körüli P3/Athlon/Duron már valóban majdnem mindenre elég, de úgy vagyok a dologgal, hogy akkor már ha újraépítem akkor legyen kicsit több az erő, mert pl a pocketpc emulátorban futó igo még az asztali 2.66-os duplamagos P4-et (D805 tuningmentesen) is rendesen megizzasztja, éppcsak elfogadható...

valszeg egy AMD 690V/G alapú gigabyte mATX lapra alapozok, és egyelőre kap egy kisebb A64-et, amit ha kell le tudok cserélni még egy duplamagosra is... a vidkártyája elviszi akár az aero-t is gond nélkül, és sztem az emulátorral is megbirkózik...

Ne már! Nincs PC-s rendes navis program, hanem az iGo-t kell futtatni emulátorban? Ezt nem gondoltam volna, de tényleg. Viszont legalább az iGo az tényleg jó progi.....

Link to comment
Megosztás:

Ne már! Nincs PC-s rendes navis program, hanem az iGo-t kell futtatni emulátorban? Ezt nem gondoltam volna, de tényleg. Viszont legalább az iGo az tényleg jó progi.....

a destinator meg az aeromap elmegy, de messze nem tökéletes... az iGo messze felettük van minden szempontból, de az sajna soha nem lesz PC-s... :rolleyes: egyelőre még szenvedek az emuval is, mert nem akarja valamiért átadni a GPS-t, és a hangja is akadozik... az a verzió is felmerült bennem, hogy csak egy PDA-t építek be, de annak meg kicsi a kijelzője... szóval még nemtom mi legyen...

Link to comment
Megosztás:

a destinator meg az aeromap elmegy, de messze nem tökéletes... az iGo messze felettük van minden szempontból, de az sajna soha nem lesz PC-s... :rolleyes: egyelőre még szenvedek az emuval is, mert nem akarja valamiért átadni a GPS-t, és a hangja is akadozik... az a verzió is felmerült bennem, hogy csak egy PDA-t építek be, de annak meg kicsi a kijelzője... szóval még nemtom mi legyen...

Amíg nem volt iGo, én a Destinatort használtam a PDAmon, nem rossz az. Csak a bibi asszem az lesz, hogy ugyanaz a csapat csinálta nekik a magyar térképet akik később az iGo-t csinálták így nem tudom, van-e hozzá jó, friss térkép most..... nem követtem az eseményeket.

Link to comment
Megosztás:

Csak 1 aprocsak kérdés lhet hogy baromság az egéssz! De a fönökömnek volt egy kis szerkezete amivel a laptopot töltötte az autoban szivrgyujtóba dogta és meris termett a 220V sajnso nem emlékszem már arra hogy watt ban mire volt képes! Azzel nem egyszerübb megoldni az ingadozást mert utánna jöhet a natur táp annak meg megvan a türése hogy egyenletesen adja a 12 voltot meg 5 voltot!

Na de lehet hogy ez igan nagy hulyeseg volt amit most leirtam!

Ilyenre gondoltam!

Tudom mar megint az ebay <_< de itt minden van :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Csak 1 aprocsak kérdés lhet hogy baromság az egéssz! De a fönökömnek volt egy kis szerkezete amivel a laptopot töltötte az autoban szivrgyujtóba dogta és meris termett a 220V sajnso nem emlékszem már arra hogy watt ban mire volt képes! Azzel nem egyszerübb megoldni az ingadozást mert utánna jöhet a natur táp annak meg megvan a türése hogy egyenletesen adja a 12 voltot meg 5 voltot!

Na de lehet hogy ez igan nagy hulyeseg volt amit most leirtam!

Ilyenre gondoltam!

Tudom mar megint az ebay :D de itt minden van ;)

Inverternek hívják, és itthon is van dögivel bármelyik autósboltban, 50W-tól soksok Wattig..... Egyébként nagyon sokszor ezt használják carpc-hez, csak nekem nem szimpi. Nem bírom a durungáramot..... :rolleyes: <_<

Link to comment
Megosztás:

Inverternek hívják, és itthon is van dögivel bármelyik autósboltban, 50W-tól soksok Wattig..... Egyébként nagyon sokszor ezt használják carpc-hez, csak nekem nem szimpi. Nem bírom a durungáramot..... :rolleyes: <_<

Nahát én meg nem értek a lovakhoz ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is tervben van egy touch screenes car pc beépítése. Alaplap procival az VIA EPIA M10000 lesz. Érintőképernyőt mindenképp kibuktatósat szeretnék belerakni, de sajnos nem találok 7 vagy 8 colosat seholsem. Ebben kérnék segítséget.

Nem szeretném kifurkálni meg átalakítani a műszerfalat. Ha nem kell csak befordul és becsusszanna a középkonzolba egy standard helyre. A középső levegőkiömlőket sem szeretném emiatt megszüntetni. Botorság lenne.

A street deck nevű szoftver megvan az elég jó ilyen célokra. A mobile 6.0 emulátort le lehet tölteni a microfos honlapjáról. Ráadásul SDKval.

Nekem IGO fut rajta és bluetoothos GPS vevővel simán működött. Az IGOval csak annyi a baj, hogy nekem valamiért csak az ABC szerinti első két mapot töltötte be. Austria,Andora. Ezt nem tudtam még átkonfigurálni, hogy a többi országét is lássa.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is tervben van egy touch screenes car pc beépítése. Alaplap procival az VIA EPIA M10000 lesz. Érintőképernyőt mindenképp kibuktatósat szeretnék belerakni, de sajnos nem találok 7 vagy 8 colosat seholsem. Ebben kérnék segítséget.

Nem szeretném kifurkálni meg átalakítani a műszerfalat. Ha nem kell csak befordul és becsusszanna a középkonzolba egy standard helyre. A középső levegőkiömlőket sem szeretném emiatt megszüntetni. Botorság lenne.

A street deck nevű szoftver megvan az elég jó ilyen célokra. A mobile 6.0 emulátort le lehet tölteni a microfos honlapjáról. Ráadásul SDKval.

Nekem IGO fut rajta és bluetoothos GPS vevővel simán működött. Az IGOval csak annyi a baj, hogy nekem valamiért csak az ABC szerinti első két mapot töltötte be. Austria,Andora. Ezt nem tudtam még átkonfigurálni, hogy a többi országét is lássa.

Nekem is ez a fő bajom a TFT-vel. Vagy kicsúszós, vagy touch-panel, ráadásul a gagyi 480x234, ami az autós monitorok nagy része, nem jó, csak a 800x480 WVGA - az ritkább és drágább.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is tervben van egy touch screenes car pc beépítése. Alaplap procival az VIA EPIA M10000 lesz. Érintőképernyőt mindenképp kibuktatósat szeretnék belerakni, de sajnos nem találok 7 vagy 8 colosat seholsem. Ebben kérnék segítséget.

Nem szeretném kifurkálni meg átalakítani a műszerfalat. Ha nem kell csak befordul és becsusszanna a középkonzolba egy standard helyre. A középső levegőkiömlőket sem szeretném emiatt megszüntetni. Botorság lenne.

A street deck nevű szoftver megvan az elég jó ilyen célokra. A mobile 6.0 emulátort le lehet tölteni a microfos honlapjáról. Ráadásul SDKval.

Nekem IGO fut rajta és bluetoothos GPS vevővel simán működött. Az IGOval csak annyi a baj, hogy nekem valamiért csak az ABC szerinti első két mapot töltötte be. Austria,Andora. Ezt nem tudtam még átkonfigurálni, hogy a többi országét is lássa.

Tudom hogy mar megint én teszem fel a kérdést!

EBAY?

Link to comment
Megosztás:

Tudom hogy mar megint én teszem fel a kérdést!

EBAY?

Gondolom Te láttál már ilyet és típusokból is otthon vagy, mert ebayről csak is ilyen esetben mernék rendelni. Számomra ez nem járható út, mivel pontos típus ismeretem nincs és nem láttam még élőben olyat, ami tetszett és tudom a típusát. Szeretném megnézni egy helyen, esetleg autóban beépítve működés közben és utána eldönteni hogy kell e, és megvenni, utánajárni. Állítólag a Bartók Béla úton van egy cég, ami készít méretre is akár. Urban legend.

Link to comment
Megosztás:

emlékszel a kék cabióra a mantatalin tavaly? meg tavalyaelőt is ott volt.

tavalyelőtt a blueman gruop szólt benne végig

asszem kék volt...

na abban benne volt egy házi carpc, elöl dupla screennel.

egyik touch volt az biztos

ki is faggatuk, meg is mutatta, csakhogy annyira nemértek hozzá, h semmi nem maradt meg abból amit mondott.

még annyi, h főiskolás és programozóként dolgozik

xp futott rajta, házi driverrel a két screenhez

Link to comment
Megosztás:

Gondolom Te láttál már ilyet és típusokból is otthon vagy, mert ebayről csak is ilyen esetben mernék rendelni. Számomra ez nem járható út, mivel pontos típus ismeretem nincs és nem láttam még élőben olyat, ami tetszett és tudom a típusát. Szeretném megnézni egy helyen, esetleg autóban beépítve működés közben és utána eldönteni hogy kell e, és megvenni, utánajárni. Állítólag a Bartók Béla úton van egy cég, ami készít méretre is akár. Urban legend.

Sajnos én se váhom annyira! De ha esetleg mar van valami ami szimpatikus akkor és tudzs egy gyártó nevet esetleg tipust akkor meg lehet nézni!

ÜDV

monitor

Link to comment
Megosztás:

A fenti eBay link egyszerű 8" Touch Screenes (4:3 800x600 SVGA). Hegyben van eBayen.

A másik hasonló lehetőség 7" Touch Screenes (16:9 800x480 WVGA). Hegyben van eBayen. (1 db nekem is a sufniban ohne touch)

Hegyben van eBayen továbbá rengeteg touch-screenes kicsúszós cucc - de az DVD lejátszós multimedia fej, és 90% csak 480x234 WQVGA, és bár mindnek van video bemenete, de ez max. SVHS vagy kompozit, nem pedig VGA, a touch pedig nincs kihozva USB-re (vagy soros portra). (magyarul használhatatlan carpc-hez)

Na de olyan, ami az első kettő valamelyike, kicsúszós kivitelben - na olyan nincs. Seholsenem tudok én olyat, szóval marad a custom made. Nem egy nagy csoda egyébként, de gyanítom többe fog kerülni a motoros mechanika, mint maga a display. (ami már 120EUR-tól kapható)

Link to comment
Megosztás:

A fenti eBay link egyszerű 8" Touch Screenes (4:3 800x600 SVGA). Hegyben van eBayen.

A másik hasonló lehetőség 7" Touch Screenes (16:9 800x480 WVGA). Hegyben van eBayen. (1 db nekem is a sufniban ohne touch)

Hegyben van eBayen továbbá rengeteg touch-screenes kicsúszós cucc - de az DVD lejátszós multimedia fej, és 90% csak 480x234 WQVGA, és bár mindnek van video bemenete, de ez max. SVHS vagy kompozit, nem pedig VGA, a touch pedig nincs kihozva USB-re (vagy soros portra). (magyarul használhatatlan carpc-hez)

Na de olyan, ami az első kettő valamelyike, kicsúszós kivitelben - na olyan nincs. Seholsenem tudok én olyat, szóval marad a custom made. Nem egy nagy csoda egyébként, de gyanítom többe fog kerülni a motoros mechanika, mint maga a display. (ami már 120EUR-tól kapható)

Én nem értek hozzá csak probálkozom :rolleyes: hatha sikerül valami jo ötletet adni!

Link to comment
Megosztás:

emlékszel a kék cabióra a mantatalin tavaly? meg tavalyaelőt is ott volt.

tavalyelőtt a blueman gruop szólt benne végig

asszem kék volt...

na abban benne volt egy házi carpc, elöl dupla screennel.

egyik touch volt az biztos

ki is faggatuk, meg is mutatta, csakhogy annyira nemértek hozzá, h semmi nem maradt meg abból amit mondott.

még annyi, h főiskolás és programozóként dolgozik

xp futott rajta, házi driverrel a két screenhez

Szia!

Emlékszem, de sajna nem kérdeztük meg anno a pontos display paramétereket. Talán idén is eljön a srác. Én ezüst cabrió turbo astra G-re emlékszem. Le is fotóztam a tavalyi tali képek között megvan.

Link to comment
Megosztás:

megvan az új számítógépházam :rolleyes:

sajna egyelőre nem sikerült jó rejtekhelyet találnom... <_< bal hátul a canbus rendszer cuccai, jobb hátul a benzintank, pótkerék belseje se nyert sajna a rögzítőcsavar miatt, hátsó ülés alatt sincsen hely... van valami tippetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok "CarPC Guruk"!

Terveznék Én is beépíteni egy ilyen PC-s dolgot! A következőt agyaltam volna ki: vennék egy kijelző nélküli laptopot aminek van videokimenete>ez sima autós töltőről üzemelne>ezt csatlakoztatnám egy 7-8"-os monitorhoz vagy egy monotoros fejegységhez! Ha lehet ne allázzatok porig de építőjellegű ötleteket szivesen várok

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok "CarPC Guruk"!

Terveznék Én is beépíteni egy ilyen PC-s dolgot! A következőt agyaltam volna ki: vennék egy kijelző nélküli laptopot aminek van videokimenete>ez sima autós töltőről üzemelne>ezt csatlakoztatnám egy 7-8"-os monitorhoz vagy egy monotoros fejegységhez! Ha lehet ne allázzatok porig de építőjellegű ötleteket szivesen várok

Szerintem korrekt az ötlet.

Felmerült ez korábban itt is, ha visszaolvasol, taglaltuk az előnyét-hátrányát. Ha most kezdenék építeni ilyesmit, valószínű én is notebookot raknék be, ráadásul eBayen sok az olcsó, törött kijelzős noti, ami amúgy hibátlan....

Azon kapom magam néha, hogy ezen agyalok én is. Van 7" WVGA monitorom, nem touch-screenes, de van egy soros portos trackball-os távirányítóm, amivel meg lehetne oldani a kezelést is, lazán. Van egy kis hp munkaállomásom, ami egytápos, notebook adapterrel elmenne autóban simán, ráadásul pici, csak 8 x 20 x 25 cm, és jól fut rajta az XP. A fejegységemnek meg van elöl és hátul is AUX bemenete (hiába régi, mégiscsak high-end...) tehát a hangzással se lenne sok baj. Csak össze kell rakni. És most még erre sincs időm.... :)

Link to comment
Megosztás:

most én is ezen dilemmázok, hogy hogyan tovább... sajnos nem találtam eddig nagyobb rejtett szabad teret, ahová be tudnám tömni az ATX/mATX lapot, úgyhogy erősen filózok egy subnoti Pentium M alapú megoldáson, aminek az alaplapja nagyon pici - csak a szépséghiba, hogy maga a lap+proci se ingyért van, kell bele fél giga noti ram, vinyót is csak picit lehet rárakni, azt is most kell akkor megvenni, táp is kell hozzá, etc... plussz mivel subnoti, ezért 1 IDE csatornája van, össz 2 USB, meg a vidkártyája is csak egy osztott ramos Rodejon DX7-el, vista aero-t nem visz el... most elmekk 1-2 hétre seggmereszteni (nem saját kocsival), aztán 1 hetet itthon vagyok, majd megint megyek a következő 1-2 hétre (ezt már sajáttal), úgyhogy a kettő között kéne megoldanom valahogy hogy menjen a gép... plussz a gyári rádió egy rettenet fos, azt is meg kéne mókolni... pfff, sok meló lesz vele... :)

Link to comment
Megosztás:

Mit tudtok a "Windows Automotive Edition"-ről? Annyi ok, hogy valami WinCE 5.0 klón, csak hogyan lehetne beszerezni és milyen hardveren fut? Minden info jöhet!

próbáltam keresni infókat róla, de nem sok használhatót találtam... de sztem nem is érdemes vele küzdeni, mert egy megfelelően belőtt herélt XP SP2 is megfelel oprendszer gyanánt...

Link to comment
Megosztás:

próbáltam keresni infókat róla, de nem sok használhatót találtam... de sztem nem is érdemes vele küzdeni, mert egy megfelelően belőtt herélt XP SP2 is megfelel oprendszer gyanánt...

Persze, csak mondtad, hogy szívás van iGo-val az emuban.... Pl. A Clarion navik ezzel mennek, (és Navteq térképeket használnak) így Magyarországon az iGo OEM változata megy rájuk (az, amit a PNA-kban is használnak). Gondoltam, ha lehetne ilyet szerezni, frankón menne vele minden.... (Biztos felmegy a PocketMp3, meg a TCPMP is rá)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.