Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

direktszürő


Guest

Recommended Posts

  • Hozzászólások 578
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Akkor felteszem itt is....

Mostanában ezeket a sportlégszűrőket nézegettem (nem a direktszűrőket) a neten tök jónak hangzik meg minden de simán veszek 1-et és beépítem? Kész ennyi?

Mert ha több levegő áramlik be akkor nem kéne neki többnek is kimenni? Azaz nem kell hozzá pl új kipufogó rendszer?

Biztosan használlnak sokan ilyet mi a tapasztalatotok? Mit érdemes venni és mennyiért?

Előre is köszi!

[Adam]

Link to comment
Megosztás:

Hidd el, hogy nem fog bennmaradni a levegő a motorban. Túlzottan sokat nem fogsz észrevenni, mert ez max. 1-2 % teljesítménytöbbletet okozhat!! Emiatt, csak emiatt nem érdemes nagyobb áteresztésű kipufogórendszert csinálni.

De alapvető, gyenge motorból csak az áramlási dolgok meghekkelése nem fog paripát csinálni.

Venni meg olyat veszel, amilyen tetszik. Nagyjából mind egyforma, csak a nevük más.... meg az áruk.

Link to comment
Megosztás:

Hidd el, hogy nem fog bennmaradni a levegő a motorban. Túlzottan sokat nem fogsz észrevenni, mert ez max. 1-2 % teljesítménytöbbletet okozhat!! Emiatt, csak emiatt nem érdemes nagyobb áteresztésű kipufogórendszert csinálni.

De alapvető, gyenge motorból csak az áramlási dolgok meghekkelése nem fog paripát csinálni.

Venni meg olyat veszel, amilyen tetszik. Nagyjából mind egyforma, csak a nevük más.... meg az áruk.

mostanában látni 3ezer forintért direktszűrőket. én abban azért kételkednék :/ akkor már inkább a gyári papir. meg mintha olyat olvastam volna már itt, vagy valamelyik másik totyikban, hogy magnum és társai is kerülendők.

Link to comment
Megosztás:

nem kevered a sportlégszűrővel?

Nem keveri,tényleg lehet már 2500-tól venni direktszűrőket pl:a Homasitában(üllői út.)Sőt úgy emlékszem 10k felett ott már nem is láttam.

Amúgy én is mostanában gondolkoztam ezen a betét/direktszűrő dolgon,de asszem marad a gyári,mert a sok infót öxxegyűjtve arra jutottam,hogy nem éri meg.

Gyári szűrő:~1000ft

Betét sport:~6-15eft

Direkt:(valami nevesebb cucc)~10-30eft

Namármost a betéttől semmi változás nem lesz,a direkttől(ha jól meg van csinálva,elválasztva a motortól)nagyon minimális +teljesítmény érezhető(inkább ez is mentális:-))faxa kis szívóhang kíséretében,valamint állítólag alacsonyabb fordulaton lomhább,magasabb fordulaton pörgősebb lesz a moci,mint a sima papírszűrővel/betétszűrővel.Ráadásul kisebb mocinál(pl:enyém:1,4L,8V,60LE) még kevésbé érezhető változást hoz.

Ezek nem saját,hanem innen-onnan összeszedett tapasztalatok,de mindenképpen iránymutatóak.

Ezeken kívűl még kiegészíteném annyival,hogy ezekre a szűrőkre "örökélet"garancia van ,nem kell eldobni,de 7-10ekm-enként karbantartást igényel.Egy-egy ilyen mosó/olajozócucc ára 4-5e FT,amiből gondolom 2évente kell venni egyet biztos(elfogy/szavatosság lejár)

Namost ha kicsit számolunk:

Gyári szűrő: 10év=10x1000ft=10eft kicseréled azt kész

Betét/direkt:10év=1x15e FT(közepes minőség)+5x5eFT(2évente mosócucc)=40e FT+baszakodás évente amikor takarítod

Tehát míg a minőségi különbség elhanyagolható,addig az anyagi különbség elég brutális.

Én maradok a gyárinál:-)))

Sportkipuffogóm van,jövőhéten kivetetem a középdobot,királyságos hangja lesz a gépnek,ami úgyis elnyomná az egyetlen pozitívumát a direktszűrőnek(szívóhang).

ui:mielőtt belekötne valaki a mosócucc vásárlásának gyakoriságába,lehet ritkábban is elég megvenni,de ha egyáltalán nem igényelne mosást ,úgy számolva sem éri meg megvenni.Szerintem...

Link to comment
Megosztás:

most megfogtál,mert hirtelen megnemmondom a márkáját,de valami U-betűs neve van 27eft volt felrakással együtt és rozsdamentes acélból van az egész.

(____) ilyen az alakja:-)

Tapasztalat:fogyasztásban semmi nem változott,teljesítmény növekedés mentális:-),a hangja közepes-magas fordulaton érvényesül,és a csajok felkapják a fejüket:-)))

A középdobot azért vetetem ki ,mert kicsit lehetne mélyebb ,morcosabb hangja,mint most.

Majd rakok fel képeket a galériába...

Link to comment
Megosztás:

most megfogtál,mert hirtelen megnemmondom a márkáját,de valami U-betűs neve van 27eft volt felrakással együtt és rozsdamentes acélból van az egész.

(____) ilyen az alakja:-)

Tapasztalat:fogyasztásban semmi nem változott,teljesítmény növekedés mentális:-),a hangja közepes-magas fordulaton érvényesül,és a csajok felkapják a fejüket:-)))

A középdobot azért vetetem ki ,mert kicsit lehetne mélyebb ,morcosabb hangja,mint most.

Majd rakok fel képeket a galériába...

Ulter?

warwolf kollégának is olyan van.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, az. ULTER.

Még annyit,hogy valami iszonyat anyagból van,meg jól fel is rakta a srác,mert pár hete piros lámpánál állok és belémjött egy barom kb:30km/h -val ,kiszállok,megnézem egy karcolás nem látszik a kocsimon(kilóg úgy15cm-re a vég a lökös alól)és a kipuf. végen sincs egy karcolás sem!!!!!!!!

A csákónak 1ébként egy zsír új hondája volt és szétrepedt a lökhárítója egy 30centis darabon.

Rá egy hétre meg beletolattam benzinkútnál egy éppen bekanyarodó szintén új Toyotába(ott is legalább 15-20Km/h-val ütköztünk) és az eredmény ugyanaz+ még a szélső rögzítésnél le is szakadt neki a lökhárítója.

A gáz az volt,hogy ahol nem én voltam a hibás ott nem kérhettem betétlapot,ahol meg hibáztam ott tölthettem ki neki:-((((((

Link to comment
Megosztás:

Amúgy én is mostanában gondolkoztam ezen a betét/direktszűrő dolgon,de asszem marad a gyári,mert a sok infót öxxegyűjtve arra jutottam,hogy nem éri meg.

Gyári szűrő:~1000ft

Betét sport:~6-15eft

Direkt:(valami nevesebb cucc)~10-30eft

Ezeken kívűl még kiegészíteném annyival,hogy ezekre a szűrőkre "örökélet"garancia van ,nem kell eldobni,de 7-10ekm-enként karbantartást igényel.Egy-egy ilyen mosó/olajozócucc ára 4-5e FT,amiből gondolom 2évente kell venni egyet biztos(elfogy/szavatosság lejár)

Namost ha kicsit számolunk:

Gyári szűrő: 10év=10x1000ft=10eft kicseréled azt kész

Betét/direkt:10év=1x15e FT(közepes minőség)+5x5eFT(2évente mosócucc)=40e FT+baszakodás évente amikor takarítod

Tehát míg a minőségi különbség elhanyagolható,addig az anyagi különbség elég brutális.

ui:mielőtt belekötne valaki a mosócucc vásárlásának gyakoriságába,lehet ritkábban is elég megvenni,de ha egyáltalán nem igényelne mosást ,úgy számolva sem éri meg megvenni.Szerintem...

Az árakhoz hozzászólnék azért:

Gyári szűrő: 10év=10x1000ft=10eft kicseréled azt kész

pl. 1.6/16V-hez nem kapsz GYÁRI szűrőt 1000.-ért, az biztos, inkább 3.000.- körül.

Betét/direkt:10év=1x15e FT(közepes minőség)+5x5eFT(2évente mosócucc)=40e FT

Én Green vettem 11.000.-ért. És nem hiszem, hogy 2 évente kell mosót venni, mert én eddig 2x mostam ki és kb. a negyede hiányzik. Viszont évente megyek 30-35.000-t Bp-n.

Tehát nem olyan extrém a különbség, sőt inkább egál, legalábbis az én szűrőm árát ismerve.

A többivel nagyjából 1etértek, habár a direktszűrők se olyan drágák szerintem, én év elején eléggé utánajártam. Még annyi, direktszűrőben elég kevés olyat láttam eddig használat közben, ami nem piszkos szürke-fekete színű lett volna és rendesen, hőtől védve volt felszerelve. Tehát nem biztos, hogy egy használt direktszűrő sokkal többet ér, mint egy védett helyen lévő betétszűrő. :P

Link to comment
Megosztás:

Saját tapasztalat : mosható szűrővel kb: 2000km után a légtömegmérő feladta. Szerencsére egy tisztítás elég volt (Féktisztító).

"Szerintem" a tisztitó készlet olajozós megoldása tett be.

:P

Visszakerült a gyári betét, igazábol nem is ment jobban az autó. :banghead:

Link to comment
Megosztás:

Saját tapasztalat : mosható szűrővel kb: 2000km után a légtömegmérő feladta. Szerencsére egy tisztítás elég volt (Féktisztító).

"Szerintem" a tisztitó készlet olajozós megoldása tett be.

:P

Visszakerült a gyári betét, igazábol nem is ment jobban az autó. :banghead:

Lehet, hogy túl sokat fújtál rá. Igazából csak a bejövő oldalra kell. A kilépő oldalon felesleges.

És csak óvatosan.

Link to comment
Megosztás:

A gáz az volt,hogy ahol nem én voltam a hibás ott nem kérhettem betétlapot,ahol meg hibáztam ott tölthettem ki neki:-((((((

Kicsit mintha szétszórtlennél..

De a végét nem értem. Miért is nem kérhettél betétlapot, ha álltál és hátulról belédmentek?

És ha megsérült a középdob az ütéstől? :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kicsit mintha szétszórtlennél..

De a végét nem értem. Miért is nem kérhettél betétlapot, ha álltál és hátulról belédmentek?

És ha megsérült a középdob az ütéstől? :lol: :lol:

szal a lényeg az,hogy első szitunál ő volt a hibás,de mivel nem lett semmi baja a kocsinak(látszólagos,meg egyébként sem)így nem kértem betétlapot tőle, meg helyszíni lerendezést sem.Pedig kegyetlenül lehúzhattam volna,mert mikor kiszálltam a kocsiból meglátott a ######i és magára zárta az ajtót úgy befosott.(196cm/105kg vok izom,de amúgy bárányszívű):-)

Kicsit leeresztett ablakon keresztül kommunikáltunk,hebegett-habogott megkérdezte,hogy az ő kocsijának lett -e valami baja,majd miután közöltem vele hogy szétrepedt a lököse,azt mondta jójó semmi gond.

Mondom még jó hogy, wazze azt elengedtem.

A másik szitunál(benzinkútas tolatás) valahogy én voltam a hibás és tölthettem ki neki a betétlapot,aminek a terhét majd 2007-ben nyöghetem:-((((

2 balesetnél az én kocsimnak eccer se lett baja,mindkét másik félnek tört a kocsija.Az egyik helyzetben én hibáztam ,a másikban más.

Ha fordítva történik (betétlapos sztori után jönnek belém hátulról)akkor már máshogy álltam volna a dologhoz és legomboltam volna 15ronggyal a csávót,aki örült annak ,hogy életben hagytam egyáltalán:-)

Link to comment
Megosztás:

.... Pedig kegyetlenül lehúzhattam volna,m...

Erről van szó.. Ha hagyja magát, akkor meg is érdemli...

Mellesleg kisfőnököm járt úgy pár éve, hogy megtolták a kocsiját, de semmi gond nem volt vele. Majd mikor adta el, akkor közölték, hogy törött autóra a javításig nem csinálnak eredetvizsgálatot, meg műszakin sem menne át, mert az összes gyűrődőzóna meg volt rogyva.. Kívülről semmi sem látszott és belülről, vazatés közben sem vett észre semmit, mégis kapott a kocsi rendesen..

Azóta én az ilyent kihasználom... Egyszerűen azért, mert ha nem ad, akkor sincs veszve semmi, ha ad, akkor meg vagy nagyon jól jártam, vagy a javításból annyi lejön legalább, hamár én nem tehetek róla...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.