Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

VIII. Hungarian Blitz Weekend - Szeged -


Gelko

Recommended Posts

"mert nem merünk bevállalni egy 5 milliós bérleti díjat, hogy a strand is bezárjon miattunk... "

hol termel az a strand 5 millit 2.5 nap alatt????jo vicc,nem volna az annyi szerintem ,bezárnának azok a negyedéért is....

persze megjegyzem hogy teljesen érthető az hogy nem bérlitek ki zártkörűnek és szükségtelen is volna !

"ugyan is a rendezvény területén majd csak az tartózkodhat, aki rendelkezik az általunk kiadott karszalagokkal!"

amugy ha valaki szép kártyával vagy üdülésivel akar fizetni ,amit a strand elfogad (de ti nem) és

a strand kiadja neki a faházat és azzal a strand egész területén 24ban jogosult tartozkodni ,akkor

ki tilthatja meg hogy oda mászkáljon a strand területén és azzal beszéljen akivel akar ?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 430
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

...

amugy ha valaki szép kártyával vagy üdülésivel akar fizetni ,amit a strand elfogad (de ti nem) és

a strand kiadja neki a faházat és azzal a strand egész területén 24ban jogosult tartozkodni ,akkor

ki tilthatja meg hogy oda mászkáljon a strand területén és azzal beszéljen akivel akar ?

Köszi MoCSoK éppen ez a kérdés fogalmazódott meg bennem is.

Link to comment
Megosztás:

A kemping és a MOTE közötti szerződés tiltja ezt... röviden és tömören...

Napi belépés engedélyezett, este 7 óráig lehet így bent tartózkodni. Este 7 után már csak a MOTE karszalaggal rendelkezők tartózkodhatnak a kemping egész területén. Ez tavaly is szépen be volt tartva, idén is be lesz...

Link to comment
Megosztás:

Ha ki akarod bérelni a strandot az annyiba kerül ami veszteség esetén a mote működését veszélyeztetné - vagy ki sem tudná fizetni. Ha jó idő van akkor visszajön az ára vagy nyereséget termel, ha rossz akkor nagy bukta az egész. Rossz idő esetén a Blitz is lehet veszteséges.

Elméletileg szálláshelyet -akár sátor akár ház.. Arra hétvégére a kemping nem ad ki már. (egy db házban lesz 10 ember a többi a MOTE-nak lesz kiadva) Az hogy most vettek be foglalást egy érdekes kérdés amit rendezünk minnél hamarabb, de a szerződés köt mindenkit.

Az hogy nem lehet SZÉP kártyával fizetni azért van mert nem tudunk vele mit kezdeni.

Elhiszem hogy könnyebb azzal fizetni, de autós táraság vagyunk és mindekni tudja hogy lesz Blitz. Évente ezt a pénzt ki lehet gazdálkodni ha akarja az ember. A SZÉP kártya legalább megmarad és el lehet menni a családdal...

Link to comment
Megosztás:

Pontos dátumot most nem tudok, de még az előtt lett kötve a szerződés mielőtt meghirdettük, hogy Szegeden lesz a Blitz... Tehát nyilván ez az eshetőség, hogy korábban foglaltál nem áll fent... (lévén le is egyeztettük, hogy milyen foglalásaik vannak arra az időszakra, és a 10 fős táboron kívül nem volt más foglalás az időpontra!)

Link to comment
Megosztás:

Én spec. családdal voltam tavaly is a Blitzen... és idén is velük megyek... nem hiszem, hogy az autós társaság ténye kötelezne bárkit is arra, hogy csak azt a fizetési lehetőséget használja ki, amit a klub megmond neki (ti. kp.)

teljesen érthető, ha valakinek lejár az üdülési csekkje ne hagyja veszni, hanem felhasználhassa itt - ha a klub nem tud vele mit kezdeni, akkor a kempinggel közvetlen - ti meg majd kifizettetitek a sátorhelyet kocsibeállással és strandbelépővel (amit ugyan a faházzal már egyszer kifizetett) . Ezt nem tilthatjátok meg, szabad országban élünk, jogállamban (állítólag), úgyhogy ha ez nem tetszik, akkor pereljétek be Straegát (kinek nevének jelentését nem értem vala... na de majd egyszer elmagyarázza :D). Ugyanez igaz a Szépkártyára szerintem.

Másnak a zsebébe turkálni meg nem szép dolog, még ilyen módon sem, ahogy Gelko tette - de ha már ezt megengedjük magunknak, hogy ki mit hogyan tudna kigazdálkodni, meg milyen forrását hova használja fel, akkor beszéljünk már az éves kötelező közgyűlésről is meg a non profit formáról, ahol mondjuk vissza kéne forgatni a tavaly nyíltan vállat Blitzes nyereséget mondjuk pont az idei taliba talán... jelzem nem feltételezem, hogy ezt nem teszitek meg, de az Alapszabály akkor sincs betartva évek óta. A Mote tagsággal nem csak az jár, hogy be lehet fogni a pofánkat.

Lehet megjegyzéseket tenni az "ősmotésra", hogy inkább a páleszre figyeljen meg akármi, de akkor nekem is legyenek megengedve ezek az egyébként teljesen jogos szavak.

Mocsok kérdésére még azért várnám a választ :)

Link to comment
Megosztás:

És röviden megjegyezném, hogy nagyon jól esne, ha nem ilyen dolgokkal kéne foglalkoznunk! Ilyenkor kicsit mindig elmegy a kedvem az egésztől, hogy a szabadidőmben a saját energiám befektetésével bárkinek is bármi jót tegyek... És minden évben ez ingatja meg a Blitz jövőjét...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem próbáljatok majd megegyezni a kempinggel, hátha Ők be tudják váltani azt a rohadt üdülési csekket, vagy a csinos kártyát és akkor mindenki boldog lenne. Nekem is lesz ilyen kártyám, nem biztos hogy pénzt is kapok rá, viszont ha kapok tényleg jobb lenne azt elkölteni Blitzen, mint másra elherdálni mellette. Persze ha megoldható, ha nem akkor marad az, hogy kp-ért megyek a Blitzre, Én ott leszek mindenképpen. Hacsak... De nem is fejezem be a mondatot, múlt évben is sikerült elkerülnöm az őzeket. :lol:

Link to comment
Megosztás:

És röviden megjegyezném, hogy nagyon jól esne, ha nem ilyen dolgokkal kéne foglalkoznunk! Ilyenkor kicsit mindig elmegy a kedvem az egésztől, hogy a szabadidőmben a saját energiám befektetésével bárkinek is bármi jót tegyek... És minden évben ez ingatja meg a Blitz jövőjét...

Ezt is meghallgatjuk minden évben, és amikor jönnek az ötletek, meg felajánlások, hogy ki miben segítene, akkor megy az elutasítás...

De Anti ezt te is nagyon jól tudod, hogy így van, meg én is. És az okokkal is mindketten tisztában vagyunk - és én is minden évben elviselem a renitens csóró lázadó szerepét, és ti is minden évben megkapjátok azt, amire így reagáltok, hogy nem értékeli senki az áldozatotokat...

pedig ebben a formában ez sem igaz... a másik oldalon meg bárki mondhatja, hogy elmegy a kedve az egész talitól, amikor megmondják neki, hogy igazán spórolhatott volna, meg akármi... azért lássátok már a másik oldalt is, ti is voltatok ezen az oldalon - én is voltam a ti oldalatokon - szóval valahol ezek összefuthatnának már...

Link to comment
Megosztás:

Senkinek a zsebében nem turkálok mert nem érdekel mi van ott...szerintem aki nem akar kötözködni az értette mire gondolok.

Mindneki foglaljon szállást úgy ahogy tud, majd több gondunk lesz és le van tudva. Ha esteleg a kemping majd visszamondja vagy nem fogadja el akkor a kempinggel kell beszélni hogy miért adja ki egyben az egészet......Ez persze nem számít mi szeretjük az ilyet.

sőt akár be is lehet mászni a kerítésen, nem lesznek fegyveres őrök sehol sem....de a karszalagra ki kell találni valamit...

Tényleg nem szeretnék ilyenekkel fogalkozni tovább. Inkább maradok a programoknál, a kiállítóknál stb stb...

Link to comment
Megosztás:

szívesen segítek a strand zárása után körbemenni és megkérni a karszalag nélkülieket, hogy hagyják el a helyet - feltéve, ha nem szállóvendégek. Erre most jobb megoldás nem jut eszembe... de ez is csak a fix pontokon lehet, mondjuk az esti bulinál vagy ilyesmi... vagy ha szállóvendég, és látja a jó arcokat, és úgy dönt, hogy eladja a család golfját és átvált opelre, akkor kapjon x összegért karszalagot oszt jól van...

Link to comment
Megosztás:

Miért kell ezeken a dolgokon minden évben végigvergődni?

Aki szervez az megmondja mi van a többi meg elfogadja.

Nem kötelező elmenni.

Azt sem értem miért nem lehet megérteni azt,hogy NEM TUDNAK elfogadni szép kártyát és barátait?

A boltban sem fizethetsz bank kártyával,ha csak pénzt fogadnak el.

Ha valaki klubtag és vagy a közösség tagjának érzi magát az ne kerülje ki a rendszert.

Tavaly sem maradt senki szállás nélkül.ű

Nem kéne a rendezőket b@szogatni ilyenekkel ,tényleg nagy áldozatot hoznak.

(Nem kell kommentelni mert nem érdekel)

Link to comment
Megosztás:

Tomi, olvass már vissza, néhány dolog elkerülhette a figyelmed :)

Nem értek veled egyet, ez egy kissé diktatórikus hozzáállás :) bár mondjuk sokunk a kommunizmusban nőtt fel, de remélem te sem gondoltál mindent komolyan és felindulásból írtál... legalábbis remélem :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nagyon nem akarok én ebbe belefolyni, de egy dolog tényleg nem jó felfogás Tomi. Valahogy azért kéne ötletet találni az üdülési csekkre és társaira, mert ma minden ft számít. Az nem jó felfogás, hogy ez így van ha nem tetszik ne gyere vagy old meg valahogy.

Ezt két szempontból lehet nézni. Egyik a szervezőké: kevesebb a dolog ha nem kell ezzel foglalkozni, amúgy is van elég bajuk, viszont minden évben felvetődik ez ezért mégis egyszerűbb ha utána jár az ember és talán idővel plussz látogatókat is hoz. Másik a vendég szempontja: Ezzel tudok menni mással nem, vagy spórolok másképp rá.

A baj az amit sajna be kell látni, sok opelos nincs aki a blitzre jár és nem mind1 hogy 50ből hiányzik 5-10 vagy 500ból. Tapasztalatom az, hogy aki nem fejlődik lemarad és elvész egy idő után, ez is egy fejlődés ha úgy nézzük. Változnak a korok és az igények, régen nem volt üdülési csekk nem is érdekelt senkit, most van és sok ember abból megy nyaralni, van akinek ez a blitz a nyaralás csak, akkor meg nem kéne hogy máshova menjen. Remélem érthetően írtam le, segítek szervezkedni ha kell írjatok nyugodtan. Tavaly segítettünk rendezni ha kicsit is de idén talán blitz előtt két nappal derül ki hogy tudok e menni vagy sem, így max az előtte lévő dolgokban tudok ott lenni.

Link to comment
Megosztás:

Ha valakit érdekel a véleményem, olvassa el a korábbi évek blitzes topicjait. Szépkártyás ill. üdülési csekkes témában megkérdezzük a kiadási oldalon szereplőket (karaoke, kupák, stb), hogy megy-e és meglátjuk. Ill. ha a kempinggel valami nagyon nem bonyolult megoldást találunk, akkor esetleg. (EZ NEM ÍGÉRET, HOGY ELFOGADJUK, csak megkérdezzük)

Amúgy ma vásároltam egy laptop boltban, és nem lehetett kártyával fizetni, meglepődtem, majd vettem ki pénzt, mert kellett a dolog...

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek...

A MOTE nem tudja elfogadni a SZÉP kártyát, mert:

1. a Kemping a MOTE részére állít ki számlát a teljes rendezvényről(nem egyenként mindenkinek), és a MOTE nem rendelkezik Szép karival.

2. Mivel ti a MOTE rendezvényén lesztek, és a MOTE részére fizetitek be a részvételi díjat.

3. A MOTE nem áll szerződésben a NÜA-val, így nem tudja elfogadni a kártyát.

Mellesleg ha már használni akarjátok, el lehet költeni kajálásra is a közelben, vagy bárhol máshol az ország több tízezer pontján, és amit ott fizetnétek kp-ra, azt tegyétek félre a blitzre... nem zsebben túrkálok.

Az ÜCS sem volt nyerő korábban. Macerás nagyon. Olyan nehéz megérteni?

Tényleg nem értelek titeket.

ui: nekem mkb-s a karim, és pl. Szegeden 113 helyen fogadják el a kereső szerint, és a számuk napról napra nő. (országosan majdnem 7500)

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom, hogy ahonnan ez a dolog elindult, azaz legyen egy jó hangulatú, baráti, monstre méretű, soksok embert megmozgató rendezvény azt elfelejtettétek és diktatúráról beszéltek és pont úgy követelőztök mintha egy profi és profitorientált szolgáltató cég lenne ez az egész.

Pedig nem az és nem arról szól.

Nem egészen értem miért nem azt keressük, hogy hogyan lehetne jól érezni magunkat hanem ide is csak a problémázás jön.

Nektek nincs munkahelyetek ahol lenne elég stressz, hogy még ide is csak azt kell hozni? Ha ez van akkor irigyellek benneteket.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon nem akarok én ebbe belefolyni, de egy dolog tényleg nem jó felfogás Tomi. Valahogy azért kéne ötletet találni az üdülési csekkre és társaira, mert ma minden ft számít. Az nem jó felfogás, hogy ez így van ha nem tetszik ne gyere vagy old meg valahogy.

Félre értesz.

Nem arra gondoltam,hogy nem és kész.

Biztosan tudom,hogy utána jártak a dolognak,hogy hogyan lehetne és ,ha lehetne akkor elfogadná a MOTE is.

Biztos,hogy azért írták,hogy nem fogadják el mert nem áll módukban elfogadni.

Szerintem az én felfogásommal nincsen baj. Kicsit tovább kell gondolni a dolgokat mint ahogy vannak.

Nekem egyből az jött le Antiék írásából,hogy nem áll módukban elfogadni ami azt jelenti ,hogy szeretnék de nem lehetséges. :huh:

Ahogy Rastalos kolléga írná: Peace & Love.

Link to comment
Megosztás:

diktatúráról beszéltek és pont úgy követelőztök mintha egy profi és profitorientált szolgáltató cég lenne ez az egész.

Pedig nem az és nem arról szól.

Ne általánosíts, senki nem beszélt diktatúráról, én mondtam, hogy Tomi szövege úgy hatott kissé - egy szóval nem mondtam, hogy a klubra gondolok, ez egy párbeszéd volt, ami nem felétek irányult. Ne csúsztass légyszi, nem nézem jó szemmel... és senki nem követelődzött. Kérdések voltak, amik meg lettek lovagolva. És a kérdésre nem az a válasz, hogy ha nem tetszik ne gyere (bár ezt szintén nem klubvéleménynek fogtam fel, ez szintén az említett párbeszéd része volt), meg nem is az, hogy jaj, de mi mennyit áldozunk. Áldozni sem kötelező.

Viszont a dolgok akkor is úgy állnak, hogyha fizetsz valamiért, akkor vársz is valamit cserébe. Örökké azt mondjátok, hogy a Blitz rendezvény, programokkal meg hasonló. Ezzel azt is mondjátok, hogy szolgáltattok. A többség ennek ellenére nem ezért megy, hanem azért, mert itt tud találkozni azokkal az emberekkel, akikkel amúgy elég ritkán. Én legalábbis ezért megyek, és ha valaki ezt a találkozót nekem tető alá hozza, akkor fizetek is szívesen - annak ellenére, hogy máshogy is megoldhatnám. És nem kéne úgy csinálni, mintha nem lett volna az elmúlt időszakban számos olyan jelentkező, aki segített volna Bliitzet szervezni Zánkán, Füreden vagy akárhol.

Megy itt a vernyogás ezen a szaros utalványon bakker, és az elnökségből egyedül Macisajt volt képes értelmes ember módjára összefoglalni, hogy miért nem - a másik oldalon meg Pehi Csabi, hogy mi a rendezvényen résztvevők baja...

Oké, én aláírom, hogy szar a rendezőknek, hogy örökké bírálják őket - de akkor nem kell csinálni és kész. Át lehet adni az okoskodóknak a dolgot. De a klubtagnak sem túl jó, hogy örökké oltogatja a vezetőség.

Jesszusom, komolyan mondom... :omg:

Nem elnökségből áll a klub, mert azok nem lennének a tagság nélkül - és tagság sem lenne elnökség nélkül - a f*szért nem lehet akkor egyenrangú félként kezelni a másikat :wacko:

Szerintem az én felfogásommal nincsen baj. Kicsit tovább kell gondolni a dolgokat mint ahogy vannak.

...

Ahogy Rastalos kolléga írná: Peace & Love.

Én még csak azt sem mondom, hogy nincs a felfogásommal baj, mert lehet, hogy rosszul gondolom - de ott a szó: tovább kéne gondolni a dolgokat :omg:

písz meg láv... jah... :omg: mint az utolsó szó joga... :omg: meg okos enged... :omg:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.