Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyebek


amadeus

Recommended Posts

Na ja. :? :shock: :P De már túl vagyok rajta. 8)

Azt azért hozzá kell tenni, hogy nem kellett semmi miatt visszamennem, mert rosszul lett volna összerakva. Precíz szerelő, sem alkatrésszel, sem pénzzel nem volt még gond, csak rengetegen járnak hozzá, sokszor elúszik az idővel. Ettől függetlenül én is ajánlom.

Van jó forrása :D

Link to comment
Megosztás:

Én nem fikázni akarom, mert semmi bajom vele, csak most nekem éppen a jobb első gólyalábat nem jól rakta vissza teljesen, ez most egy két futóműállításomba került, meg egy átlukadt toronyszilentbe, meg némi munkadíjba...

Amúgy precíz, és jól, dolgozik, csak hát tény, hogy nehéz bejutni hozzá...

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

A Gabival kapcsolatosan nekem vannak jó és rossz tapasztalataim most, hogy motort cserélt az automban. Az egész ott kezdödik, hogy a megbeszélt 20-25 E Ft helyett a munkadíj felúgrott 50 E Ft-re.

Letőrte az egyik ABS jeladót, a hátsó motortartó gumibakot szakattan rakta vissza és ez miatt most hírtelen gázadásnál koppan a motor, és a poén az egészben az hogy még a kipúfogóleömlőt is sikerült kilyúkasztania! Az ABS jeladó nem érdekel, mert én nem használom és ki van iktatva, szerintem a motortartóbak cseréje már bele kellett volna hogy férjen a összesen 76 E Ft-os végösszegbe. És ha már kilyúkasztotta a kipufogócsővet akkor azt illet volna megheggeszteni vagy a munkadíjból engedni. Így hogy most én csináltattam meg a heggesztést az +7 E Ft-be került. Ez így nem volt korrekt szerintem. Ja és a slusz poén az egyészben, hogy 3 hetet vártam a kocsira és az egész kb. három nap alatt megvolt! Ezektől függetlenűl lehet rá számítani csak mindet meg kell előre vele beszélni!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szegasztok!!!

Megint egy kis segítségre lenne szükségem! A motor csere után az autom produkált egy 17 literes fogyasztást! Az összes hibalehetőséget végigvéve már csak egy hiba maradhatott mégpedig a motorvezérlő egység! Na egy ilyenre lenne szükségem! Na egy szó mint száz egy ilyen egységre lenne szükségem C20NE-be ha valaki tud ilyet írjatok légyszi!

Leőrre is köszi mindenkinek :wink:

Még egy dolog, ha tud valaki 4 db 215/45 v.50 R16-os legalább 80%-os gumit akkor azt megvenném!

Link to comment
Megosztás:

Szegasztok!!!

Megint egy kis segítségre lenne szükségem! A motor csere után az autom produkált egy 17 literes fogyasztást! Az összes hibalehetőséget végigvéve már csak egy hiba maradhatott mégpedig a motorvezérlő egység! Na egy ilyenre lenne szükségem! Na egy szó mint száz egy ilyen egységre lenne szükségem C20NE-be ha valaki tud ilyet írjatok légyszi!

Leőrre is köszi mindenkinek :wink:

Még egy dolog, ha tud valaki 4 db 215/45 v.50 R16-os legalább 80%-os gumit akkor azt megvenném!

az egész nekem olyannak tűnik, mint amikor lehúzzák a légtömegmérőt, és a computer a fordulatszámból próbál kalkulálni, hogy mennyi benzin kell. Nem lehetséges, hogy valahol lecsúszott/sérült a kábel? Először szerintem szerezz egy másik légtömemérőt, próbáld azzal, az is sérülhet.

Link to comment
Megosztás:

Szega Zorro!!!!

-Üzemanyag szívatyú --jó--

-Szürő --csere--

-Benyacső --tömített--

-Lambdaszonda --kb.fél éve csere--

-Inyektor --tömített--

-levegőmenyiség mérő --jó--

-Gyerták --csere--

Más ötletem nincs! Már a réri motorrnál is sok volt a fogyasztás kb. 14-15l Azt csinálja, hogy terhelés alatt küld egy hiba üzit, ez azt jelenti, hogy mondjuk 4.fokozatban 3000-3500 fordulatnál padlógáz esetén vagy emelkedőn kigyulad a cseklámpa, de amikor eléri a kellő fordulatot vagy vissza váltok akkor 2-3 mp után elalszik! A BC alapjáraton 2,3-2,4 h/l fogyasztást mutat! Az alapjárati fordulat kb. 850-900 és egyenletes! Hibakód olvasásra még nem vittem el, de tartok tölle, hogy nem fog a kop. kiolvasni semmit!

Link to comment
Megosztás:

Azért én megpróbálnám azt a hibaolvasást hátha. Sőt mielőtt odaérsz, csinálj vele check-controll kigyulladást, és ne állítsd le a motort. Így biztos megmarad a hibakód.

Mellesleg a 2,3 l/h magas! Nekem a C20XE Calibra produkál 1,2-1,3-at.

Attól hogy fél éve cserélted a lambda szondát, az még lehet rossz!

Link to comment
Megosztás:

A levegőmenyiség mérő, ha rossz vagy nem ad jelett akkor elméletileg folyamatos hiba üzit kéne köldenie! Egyszer lehúztam róla a csatlakozot akkor csak folyamatos gáz mellet müködött a motor máskülönben lefuladt!

Ötletem sincs!!!!!!!!!!!!!!!!

Lehet rossz a szonda,de akkor is max. 2-3L többletnek kéne lennie nem pedig 8-9L

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Calibrások

A Sierracorner-ről ugrottam át ide.

Azt akartam kérdezni van-e köztetek egy Péter nevű srác akinek egy bézs szinű Irmscher (remélem jól irtam :D ) Turbo Calibra-ja van :?:

Már rég nem dumáltam vele,és régen jó haverok voltunk csak az éllet más felé vitt,hátha itt van ő is :?:

Üdv Ricsi

Link to comment
Megosztás:

Blacksheep,

olvastasd ki a hibakódodat. Ha produkál egy motorkontrol lámpa gyulladást, a hibakódot jópár indításig (10-15?) megőrzi, tehát van elég alkalom, hogy eljuss egy szervízbe.

A levegőmennyiség mérő sajnos nem ad minden esetben hibakódot, emiatt sokan szívtak már vele. Még megnézném a motorhőfok jeladót (amelyik a Motronic-nak ad jelet, nem a műszerfalét), az is beleszól a dúsításba. Lehet, hogy a vezérlő úgy látja, hogy tök hideg a motorod, ezért dúsítja a keveréket, orrba-szájba. Benzinnyomásod mennyi ? Nem piszkálták a nyomásszabályzódat ?

A 2.3-2.4 literes alapjárati fogyi baromi magas, felének kellene lennie.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap du. lementem a P.Attihoz Vácra beleprobáltunk két levegő mérőt és két komjutert! Az alapfeláláshoz képest nem váltotott semmit! Még az alapjárat szabályzot is kicseréltük, de azazl sem változott semit az egész!

Most ott tartunk, hogy szonda csere és meglátjuk! Ha a höfok viszajelző hideg motort jelezne akkor magasnak kellene lenni a ford.számnak! Az enyém meg éppenhogy alacsony, 600-700 körüli.

A hibakód olvasás meg volt és lambda-szonda hibát jelzett érre a szerelő felsorolt egy csomó kapcsolodó hibát ami lehet! Légtömeg mérő, kompjuter, tömítetlen kipuf a szonda előtt, vagy tényleg a rossz szonda!

Úgyhogy arra a megállapításra jutottunk, hogy sem a kompjuter sem a levegő mérő nem lehet ludas!

A tegnapi kirucanás után az autó beált 15l/100km és 1.3-1.7l/h közötti értékre!

Láttama a szpojlikat, nagyon királyul néznek ki és hallotam a lengyel sztorit a jóindulatú határőrről!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.