Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kérés a moderátorokhoz


uhuhu

Recommended Posts

  • Hozzászólások 322
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

akkos rögtön kérnék is:

vagyis tanácsolnék ...

Szerintem egy kicsit lazábban kellene felfogni a modrátori állást, és munkakörét.

ugyanis mostmár ott tartunk, hogy valaki beir egyet, és rögtön 2 helyen kellene bocsánatot kérnie.

egy példa:

Idáig baj volt a nagy kép.

Most berakták kisképen,

most baj a kép.

mégegy:

Egy témából kialakult 2 off hozzászólás után, a modrátor urak ugy rendre utasitják az embert, hogx az csak na, pedig azért a témából kialakult hozzászólás volt, ami annyira nem is vót annyira hűdenagyon off.

és nem 3 oldalon keresztül.

Szerintem ennyire nem kellene lekorlátozni az embereket....

Mert ugye ide beszélgetni ját az ember, nem állandóan bocsánatot kérni...

Kicsit lazábban!

ne felejtsétek el, hogy ti is itt offoltatok nemrég.....

csak felvitte az isten a dolgotokat :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egy kicsit lazábban kellene felfogni a modrátori állást, és munkakörét.

ugyanis mostmár ott tartunk, hogy valaki beir egyet, és rögtön 2 helyen kellene bocsánatot kérnie.

Nem kell!

A modik nem azért vannak hogy bocsánatot kérjenek tőlünk vagy hálát kapjanak, hanme hogy normálisan lehessen forumozni.

Ezt jo lenne ha mindenki belátná....

egy példa:

Idáig baj volt a nagy kép.

Most berakták kisképen,

most baj a kép.

Akkor lássuk pl az én példámat: nemtudom te milyen vonal mögött ülsz, de pl az én 384es adsl-emet rendesen megizzaztja a sok és nagy képekkel telerakott forum. Mert megy mellette ezer dolog, terhelve a up/down sávom amiket nem fogok leállítani

Azonkivul a mélykék regelt egy mailcimet amin önzetlenül segít a képek átméretezésében...

arrol ne is beszéljünk amikor vki nem képes normálisan elküldeni a választ, bennehagyja a képeket és órákig lehet scrollozni lefelé...

mégegy:

Egy témából kialakult 2 off hozzászólás után, a modrátor urak ugy rendre utasitják az embert, hogx az csak na, pedig azért a témából kialakult hozzászólás volt, ami annyira nem is vót annyira hűdenagyon off.

és nem 3 oldalon keresztül.

pont azért hogy ne alakuljon ki a 3 oldalas offolás...

erre megvannak a megfelelő csatik

ne felejtsétek el, hogy ti is itt offoltatok nemrég.....

pont ezért lettek a hardkor offolók modik :) :D

Link to comment
Megosztás:

Nem kell!

A modik nem azért vannak hogy bocsánatot kérjenek tőlünk vagy hálát kapjanak, hanme hogy normálisan lehessen forumozni.

Ezt jo lenne ha mindenki belátná....

Akkor lássuk pl az én példámat: nemtudom te milyen vonal mögött ülsz, de pl az én 384es adsl-emet rendesen megizzaztja a sok és nagy képekkel telerakott forum. Mert megy mellette ezer dolog, terhelve a up/down sávom amiket nem fogok leállítani

Azonkivul a mélykék regelt egy mailcimet amin önzetlenül segít a képek átméretezésében...

arrol ne is beszéljünk amikor vki nem képes normálisan elküldeni a választ, bennehagyja a képeket és órákig lehet scrollozni lefelé...

pont azért hogy ne alakuljon ki a 3 oldalas offolás...

erre megvannak a megfelelő csatik

pont ezért lettek a hardkor offolók modik :) :D

először is bocsánat.

ezt azért mert megint le lettem b@szva. szerintem nem jogosan.

másodszor, nem azt mondtam, hogy soha töübbet NE dolgozzon modrátor, hanem azt, hogy a normális kereteken belül mozogjon.

Nem kell egyből nekemesni.

Lásd második irásom. abban megpróbáltam összefoglalni. a lényeget.

Link to comment
Megosztás:

először is bocsánat.

ezt azért mert megint le lettem b@szva. szerintem nem jogosan.

másodszor, nem azt mondtam, hogy soha töübbet NE dolgozzon modrátor, hanem azt, hogy a normális kereteken belül mozogjon.

Nem kell egyből nekemesni.

Lásd második irásom. abban megpróbáltam összefoglalni. a lényeget.

Ha nem válaszolok (válaszolunk) akkor azt mondod, hogy nem foglalkozunk a problémával.

Ha válaszolunk akkor meg neked esünk leb@szunk.....

Szóval mond, hogy mit szeretnél mert nem tudok mindenkinek a kedvére tenni

Valakinek ugyis mindig savanyu lesz a szőlő :?

Link to comment
Megosztás:

Ha nem válaszolok (válaszolunk) akkor azt mondod, hogy nem foglalkozunk a problémával.

Ha válaszolunk akkor meg neked esünk leb@szunk.....

Szóval mond, hogy mit szeretnél mert nem tudok mindenkinek a kedvére tenni

Valakinek ugyis mindig savanyu lesz a szőlő :?

:oops:

MINDEGY.

lehet kérni, hogy egy kicsit lazábban kezeljék a helyzetet az moderátor urak?

Link to comment
Megosztás:

MINDEGY.

lehet kérni, hogy egy kicsit lazábban kezeljék a helyzetet az moderátor urak?

Nem mindegy.

Ha elkezdesz valamit akkor mond végig.

A kérés teljesen jogos. Ha van alapja, akkor arra kérném a Moderátorokat, hogy csukják be a fél szemuket.....

De a negyedik-ötödik "haha" meg "jovolt" meg teli arccal vigyorgo smiley-s hozzászólások után kicsit fékezni kell.

Nem azért, mert az összes moderátor faarcú, humortalan, fasisztoid önkényúr, hanem azért mert az off-olás miatt eltérünk a lényegtől!

A fórum majdnem minden részében van chatelős topik!

Link to comment
Megosztás:

Nem mindegy.

Ha elkezdesz valamit akkor mond végig.

A kérés teljesen jogos. Ha van alapja, akkor arra kérném a Moderátorokat, hogy csukják be a fél szemuket.....

De a negyedik-ötödik "haha" meg "jovolt" meg teli arccal vigyorgo smiley-s hozzászólások után kicsit fékezni kell.

Nem azért, mert az összes moderátor faarcú, humortalan, fasisztoid önkényúr, hanem azért mert az off-olás miatt eltérünk a lényegtől!

A fórum majdnem minden részében van chatelős topik!

éN MÁR VÉGIGMONDTAM, NEM TUDOK TÖBBET IRNI ERRŐL A TÉMÁRÓL.

A lényeget leirtam, vagy megértik vagy nem.

ha 3 oldalon keresztül eltérnek a témátol akkor jogos a moderálás, de ha 1-2 hozzászólás készül, és utána magától visszatér minden a rendes mederbe, akkor kár csinálni a fesztivált.

és ugyanez a képekre is igaz.

szerintem még idáig senki sem szólt, azért mert lassan tölti le.

modemes használóról nem tudok.

a cselló, meg az adsl meg birja a képeket.

ide szórakozni jár az ember......

vagy nincsigazam?

Link to comment
Megosztás:

ha 3 oldalon keresztül eltérnek a témátol akkor jogos a moderálás, de ha 1-2 hozzászólás készül, és utána magától visszatér minden a rendes mederbe, akkor kár csinálni a fesztivált.
Nem ugyanarról beszélünk?

Mellesleg nem csinálják a fesztivált hanem kulturáltan próbálják helyes irányba terelgetni a fórum használatát

és ugyanez a képekre is igaz.

szerintem még idáig senki sem szólt, azért mert lassan tölti le.

modemes használóról nem tudok.

a cselló, meg az adsl meg birja a képeket.

Attól, hogy nem adtak hangot neki lehet hogy van akit zavar.

Mellesleg ennek a szabálynak lényege a megelőzés! Én olvasok más fórumot ahol nincs ilyen korlát, mindenki szabadon postol gigantikus képeket és a válaszokban is elküldimk ujra. Hidd el nagyon-nagyon zavaró! ha kéred küldök linket

Mellesleg nemcsak dsl meg chello van....és hidd el nem minden birja.

ide szórakozni jár az ember......

vagy nincsigazam?

100%-ban!

De ezt bizonyos keretek között kell csinálni különben anarhia lesz.

Link to comment
Megosztás:

Nem ugyanarról beszélünk?

Mellesleg nem csinálják a fesztivált hanem kulturáltan próbálják helyes irányba terelgetni a fórum használatát

Attól, hogy nem adtak hangot neki lehet hogy van akit zavar.

Mellesleg ennek a szabálynak lényege a megelőzés! Én olvasok más fórumot ahol nincs ilyen korlát, mindenki szabadon postol gigantikus képeket és a válaszokban is elküldimk ujra. Hidd el nagyon-nagyon zavaró! ha kéred küldök linket

Mellesleg nemcsak dsl meg chello van....és hidd el nem minden birja.

100%-ban!

De ezt bizonyos keretek között kell csinálni különben anarhia lesz.

tE CSÁVÓ!

csak fújod a magadét...

Én nem azt irtam, hogy több megás 2400*x méretes képeket nem kell kimoderálni!

Szóljon az akit zavar a nagy kép. itt a nagy képen 1024*768 as és ennél nem nagyobbvról van szó.

általában ekkora képek vanna a neten, amit belinkelnek.

kiforgatod az ember szavait.

Érdekes módon csak te reGÁLTÁL AZ FELVETETT KÉRDÉSRE. HOL A TÖBBI moderátor? vagy te lettél a szócső??? :)

Link to comment
Megosztás:

tE CSÁVÓ!

csak fújod a magadét...

Akárcsak Te!

Semmi újat nem mondtál/kértél.

Egyetértünk abban, hogy amint kezd nagyon eldurvulni az offolás akkor a Moderátoroknak közbe kell lépniük. Viszont 1-2 beszólás belefér.

Tehát ebben alapvetően egyetértünk.

Akkor még mindig miről beszélünk?

Én nem azt irtam, hogy több megás 2400*x méretes képeket nem kell kimoderálni!

Szóljon az akit zavar a nagy kép. itt a nagy képen 1024*768 as és ennél nem nagyobbvról van szó.

általában ekkora képek vanna a neten, amit belinkelnek.

Akkor elég a linket megadni, nem kell beszúrni a linket.

Ja, és az nem ugy működik, hogy ha valakinek nem tetszik valaki akkor szól és azonnal ugrik neki mindenki. Nincs demokrácia ennyire :D ez nem kívánságműsor.

kiforgatod az ember szavait.

Rosszindulatú vádaskodás. Van egy szabályzat amit Te is elfogadtál a regisztrációnál. A szabályzat alakul, formálódik folyamatosan. A mindenkori helyzethez, lehetőségekhez, és igényekhez kell szabni.

Érdekes módon csak te reGÁLTÁL AZ FELVETETT KÉRDÉSRE. HOL A TÖBBI moderátor? vagy te lettél a szócső??? :)

Igen kíváncsi vagyok a Többiek véleményére is.

Mindenesetre ne felejtsük el, a moderátor is ember.

- neki is van véleménye

- nála is belhet a pohár

- neki is lehet rossznapja

- ő sem ül 7/24-ben a gép és a fórum előtt

Link to comment
Megosztás:

Ugye két sarkalatos témakör vetődött fel: képek és offolás.

Képek:

Elfogadom, hogy a nagyobb képek magát a szervert is belassítják és a letöltési oldalon sem lesz egyszerűbb senki élete. Bár ide nem írtam be, de kreáltam egy mail címet - kepoptimalizalas@freemail.hu -, amelyre várom 640X480/100 k-nál nagyobb képeket. Vagy viszzaküldöm a lekicsinyített képet, vagy ha arra van szükség, akkor tárhelyre is felrakom és beillesztem a fórumra.

Miért nem felel meg az a megoldás, hogy az "engedélyezett" méretnek megfelelő képek bekerülnek a fórumba + melette egy hivatkozás kiséretében, hogy "itt tekinthető meg teljes méretben" ?

Offolás:

Szerintem is meg kell találni azt a határt, amikor még elmegy a dolog, nem megy az eredeti téma rovására. Csak hát ez bizonyos esetekben nehéz lehet.

Ákos - és a többiek is persze - igazán lehetnél belátobb, türelmesebb a moderátorokkal szemben, ne feledd, hogy a többségük nem olyan sok ideje moderátor :roll:

Közös a célunk, egy használható, informatív, szorakoztató,letisztul fórum létrehozása, olvasgatása.

Link to comment
Megosztás:

bazz, te amikor letetted a jogositványt, elfogadtad, hogy csak 50-nel mész a városban.

Ugye???

És mi a vége? mész mint állat :!:

Igen. Izé..nem. Elvégre mégiscsak egy szaros egynégynyócvém van. Tehát nálam a száguldozásnak technikai akadályai vannak.

De ha megszeged a szabályokat mivan? Egészen addig csinálod amig ezt észre nem veszi az aki a szabály fenntartására alkalmaznak. Az úton a rendőr, itt a fórumban a moderátor. Aki a helyzetnek és szituációnak megfelelően eljár(hat).

Tehát ez a fórum pont olyan mint a való élet. Egészen addig azt csinálsz amit akarsz amig az a cselekedet bele nem ütközik a hatályos jogrendbe. Ekkor felelsz a tetteidért, mint beszámítható állapotú, 100%-osan cselekvőképes, nagykorú állampolgár...vagy klubtag.

Azzal, hogy birtoklod a jogsit elfogadtad, hogy betartod a KRESSZ-t. Ha nem akkor vállalod a felelőséget.

Van még értelme ezen vitázni? Bár szerintem a többiek fetrengenek a röhögéstől a mi tökéletesen fölösleges billentyűzettépésünkön.

De Őket ez szórakoztatja és nem unják akkor folytathatjuk......elvégre ide szórakozni járnak az emberek!

Link to comment
Megosztás:

de ha szépen beszélsz a rendőrrel, akkor elenged. / vagy ha jó kapcsolataid vannak :) :D :D /
elenged azaz nem büntet meg

büntetés itt sem jár, mert semmilyen kárt nme szenvedsz azzal, hogy megkérnek az offolás befejezésére vagy a képedet átalakítják linkké.

És különben is itt az utóbbi időben több a moderátor, mint a fórumozó :D

erről nem tehetünk

de mivel nyiltabb lett a fórum, meg a 3 klub össze is olvadt (mármint fórumozás szempontjából) időben felkészültünk arra ha hirtelen a sokezer Opel tulaj mind megrohanná a fórumot és mind azonnal klubtag akarna lenni.

Link to comment
Megosztás:

Az egyeztető tárgyalás lassan a végéhez ér.

akkor a második hozzászólásomra visszatérve, menni fog részetekről azu hogy nem éltek vissza erőfölényetekkel, és intézkedésiu vágyaitokkal :?: :?: :?:

:twisted: :twisted: :twisted:

érdekesen 1 db moderátor sem szólt a témához hozzá......

osszál ki 2-3 ejnye-bejnyét, és akkkor befejezem az ideirkálást :!:

Köszönöm a fórumozók nevében!

:) :D :D

Link to comment
Megosztás:

akkor a második hozzászólásomra visszatérve, menni fog részetekről azu hogy nem éltek vissza erőfölényetekkel, és intézkedésiu vágyaitokkal :?: :?: :?: :twisted: :twisted: :twisted:
Volt ilyen?

Miért nem akarod megérteni és elfogadni, hogy van egy szabály amit Te is elfogadtál?

Amugy nincs itt semmiféle erőfölény! Azért vannak moderátorok, hogy a fórum ne legyen senkiföldje és visszafogják azokat akik esetlegesen garázdálkodni akarnak.

érdekesen 1 db moderátor sem szólt a témához hozzá......

igen...és senki más fórumozó nem panaszkodott emiatt...

osszál ki 2-3 ejnye-bejnyét, és akkkor befejezem az ideirkálást :!:

Nem osztok. Nem akarok visszaélni az erőfölényemmel és intézkedési vágyaimmal. Talán mert ilyenek nincsennek is? Mindegy.

Ha olvastad a Közlemények topikot irtam benne, hogy lazitsanak egy kicsit a gyeplőn a moderátorok. Mellesleg a fiuk most kezdtek, a Bazs-on kívül ugytudom nincs tapasztalatunk. Egy kis türelem kellene feléjük is, nem?

Bele fognak rázódni.

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu!

Én pölö néha laptopról, modemen csatlakozok, Ha meg ADSL-ről akkor is fut 1-2 progi ami eszi a sebességet....

A képekre már született egy világos határolás, 1 hozzászólásban max 3 db, az ismert méretekkel. Ha nagyobb / több akkor lehet linkelni, így aki csak átfutja a topicot nem "akad meg".

Off:

Éppen azért szoktam szólni kevés off után hogy ne legyen sok, mert ha sok lesz akkor törölni kell, és azok a hozzászólások elvesznek, míg ha az arra kitalált helyen folytatjá(to)k akkor megmarad, vissza lehet olvasni és jókat szórakozni rajta.

Ha ez így nem felel meg akkor következőre nem szólok hanem kivárom míg betelik 1 oldal és szó nélkül törlöm. Melyik legyen?

Link to comment
Megosztás:

szerintem inkább a második , de döntsön a fórumozó közönség.

azaz

SZVAZTASSUK MEG A NÉPPEL!

Najo ebből elég. Nem vagyunk kétpártrendszeres ország ahol mindenért lehet tünteni ami nemtetszik, mindenért lehet szavazást követelni.

Ezugyben kérem a modikat ahhoz tartsák magukat amit a Közlemények részben irtam.

Tehát mégegyszer: nem kell törölni vadul. A törlés télleg csak a legvégső eszköz legyen. Négy-öt-hat(-hét) hozzászólásnyi elkanyarodás belefér. De ezek általában maguktól elhalnak, vagy kérésre abbahagyják a Fórumozók.

Törölni akkor kell ha hosszan elnyúlik az offolás és hosszu hozzászólások születnek fölöslegesen.

Innentől részemről lezártnak tekintem a vitát, többet nem kívánok hozzászólni.

Anyázásokat mailban, PÜ-ben, telefonon fogadom.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.