Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Sziasztok,

Egy hónapja vásároltam egy 2007-es évjáratú B-s Zafirát, 1.6 benzines motorral. Az elmúlt két hétben elkezdett világítani a check engine visszajelző. Volt helyi szerelőnél, aki annyit mondott, hogy a hibakód alapján "az üzemanyag keverék nem megfelelő", kiütötte a hibát, és annyit mondott, várjuk ki, hogy lesz-e bármi működésbeli probléma is. Azóta visszajött a jelzés, sőt két dolgot tapasztaltam. Néha gyorsításnál pillanatokra "bedadog", nem folyamatosan gyorsul, illetve kb 2000 km-rel ezelőtt volt olaj cserélve, de rá kelett töltenem, mert a nívópálca száraz volt. A motor nem ad furcsa hangot, és nem füstöl ész nélkül.. A szerelő által elmondottak alapján google segítségével két hibakódra szűkítettem, p0171 és p0172. Ezekre nagyjából azt írja, lehetséges oknak, hogy: szivárgás van az üzemanyag rendszerben, benzinszűrő lehet hibás, két féle szenzor hibája lehet, koszos légszűrő(ez biztos nem, mert cseréltem), injektor, vagy a benzin pumpa hibája. Igazából mindenképp elvinném olyan szerelőhöz, aki kezd is vele valamit, de előtte szeretném megkérdezni: Volt valakinek Hasonló tünet? Ha igen, mi volt a hiba kiváltó ok, és mi a megoldás?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tud valaki segíteni.2011-es Zafirám van automata klímával. A klíma szépen dolgozik, de az utastérbe folyik a víz. Ha megállok a kocsi alatt is van víz! Szűrő tiszta. Mi lehet a gond, mi a gyógyszer erre. 

Köszönöm a választ, segítséget!

Tamás

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.