Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Mantások maguknak, magukról a MOTE-ban


manta

Recommended Posts

ahol benzin ILLAT van, ott folyik a benya. Ha jobban illatozik a kocsid, mint egy benzinkút, akkor azért azt érdemes megnézni, miért...

Mondjuk én jobban szeretem az olajat. Például a Castrol olajnak kifejezetten jó illata van, ha ráég valahol menet közben a motorra. A többi annyira nem jó szagú... :unsure: amúgy ha már szagok: szerintem a motorok kereke büdösebb füstölésnél, mint az autóké... de lehet, hogy csak elfogult vagyok...:)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 514
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

:D mantababy! Te vagy nagyon be vagy rúgva, vagy iszonyat ki vagy okosítva!

a tudományos magyarázat mindenképpen meggyőzött doktornő! :) és a inkontinencia betétemet máskor kirántom a bugyingómból és azzal itatom majd fel a benyát! Hogy ez eddig nem jutott eszembe!

amúgy tényleg a neked szánt vasat akarta felgyújtani meg az enyémet :unsure:

az övét múlthéten akarta...

en jozanon szoktaam ilyeneket mondani, te jo eg miket mondhatok reszegen?? :lol: nembaj, ha kell orvosilag , kiserleti alanyokkal igazolom a mondandom valodisagat :D .

ezt a mantagyujtogatast meg el kell feledtetni a draga paroddal surgosen , mert neki fogom postaztatni az elmeorvosomtol kapott kezelesemre forditott szamlat. :D meg amugyis csak rohadt meleg lennee az udvarotokba es az a sok hamu ,meg a szallo fekete muanyag az nem kellemes mikor takaritani kell.

szoval csak nagyobb koszt csinalna. aztan takarithatsz, es masnap BKV-val kell menned melozni is . hat megerne ez???? :) nem mi?

Link to comment
Megosztás:

Hej azok a szépídők, amikor még a mantára szerelt szinkronizálatlan wéber karbik légszűrő nélkül, lángcsóvákat köptek és "barlang rajzokat" égettek a garázs oldalára és a kipufogó detonációjával megtöltötte a környék lakóinak a gatyáját! :unsure:

Az enyém is ugyan ezt csinálta, igaz, hogy 1.6-os motorral, és sima, egytorkú karbival...

A hosszú olasár, a kerek égés. Szóval durrogott ez is rendesen, de az erőt nagyon hiányoltam belőle. Az érdi emelkedőnél vissza kellett váltanom egyesbe. De azért ígyis elvonszolt 220 Km-t. A kikopott motor és a beégett szívószelep csodákra képes.

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...

Hali gyerekek

a hétvégén Sanyikámmal voltunk Bicskén egy mantát nézni, a használtautón is fenn van 290-ért. :rolleyes: tudtok róla valami hasznos infót?

manta

Kicsit körbenéztük. Monával mentünk ótópályán és odafele csak 110-120km/h -val mentünk de a drága sietett haza és kb 150-el futott.sose hajtottam ennyivel, meg is nőtt az országúti fogyasztásom 7,6-ról 7,9-re. az alapjárat szarakodott csak ,de az pici gond volt kb 5 percig.Nagyon jól bírta az utat. holnap kapja a gyári középdobot, minnyán megyek is és pucolom mert nem fényes <_<

na várom a hozzászólásokat

pusszancs

Link to comment
Megosztás:

Középdob? Nem akarsz nyerni többet? Vagy a csúcson kell abbahagyni? :rolleyes:

elhiheted ha nagyon csökken a hangja akkor egy tejfölös kupát kap helyette alulra, de egy próbát megér, sokan tanácsolták. a lyukat meg kijavítottuk, már nem fúj ki. De a hangja jó marad ne aggódj!!ismersz , nem hagyom magam <_<

Link to comment
Megosztás:

Én ismerem ezt az autót, meg a gazdáját is.

tudom, hogy ismered.beszéltem vele.mondta, hogy taliztatok már. Amúgy mi a véleményed a kocsiról? Légyszi a nagyon trágár szavakat mellőzd! :rolleyes: de tényleg érdekel, Sanyikám a te véleményedre kíváncsi.Lehet valaha belőle autó?Vagy netán manta?

Link to comment
Megosztás:

tudom, hogy ismered.beszéltem vele.mondta, hogy taliztatok már. Amúgy mi a véleményed a kocsiról? Légyszi a nagyon trágár szavakat mellőzd! <_< de tényleg érdekel, Sanyikám a te véleményedre kíváncsi.Lehet valaha belőle autó?Vagy netán manta?

Nem fikázom a vasat. ;)

Ja. Taliztunk. Mondjuk úgy, hogy az Ákos szerelte a kocsit pár éve. :rolleyes: Akkor frankón meg lett csinálva a motor. A kaszni akkor még elment. A belseje szerintem rettenet, de mondjuk az van neked. Hát figyelj... alapnak jó. Lakat meg fény szerintem kell rá, mert már évekkel ezelőtt is ráfért volna. Megint csak az a kérdés, hogy mi a terved vele? Mit akarsz csinálni? Ezt akarnád megépíteni, vagy a tiedből átrakni bele cuccokat, és elbontani a mostanit? Az a baja mantáknál, mint azt már többször is mondtam, hogy nem mindegy, hogy miből mit akarsz csinálni. Mindegyik másra jó, de gyakorlatilag csak pénz kérdése, hogy bármiből bármit csinálj. Én már tavaly is mondtam neked, hogy szerintem mi lenne a legjobb és legolcsóbb megoldás neked.

Ha jól tudom, akkor a motorodra most költöttél egy zsák pénzt. Azt kár lenne kikukázni. A belső részed is rendben van. Ami nálad gáz, az a kaszni. Szerintem felesleges ennyiért komplett autót venni, aminek a fél alkatrész állományát úgysem tudod használni, mert annyira nem jó. Lehet, hogy változott azóta az elképzelésed, de ha még mindig a tavalyi álláspont van meg, akkor szerintem egy kasznit szerezz és abba pakold át a cuccaid. Egy kis lakatolásra szoruló kasznit még mindig jobb helyrerakni - és közben járhatsz az autóddal. Aztán ha kész, akkor csak átrakod a dolgokat és mehetsz tovább.

De amúgy te most mit akarsz? Egy mantát, vagy kettőt - egy mantát plusz sok alkatrészt - egy mantát+tarcsi kaszni elemeket stb. stb. ?

Link to comment
Megosztás:

Sanyi! Ez kemény, lényegretörő és férfias megnyilvánulás volt! <_<

Szép autó, gondos kezekben. Ennyi. Persze azt gondolom, hogy egy párnak három autó sok lehet. Ezért megérteném, de úgy nem szeretném azt a Hófehérkét más segge alatt látni. Az pont Bogi popsijához van kitalálva. Mint ahogy az Öreglány is Tomi keze alatt érezheti a legjobban magát (itt a C Rekordra gondolok, nem Bogira. :rolleyes:).

Link to comment
Megosztás:

Nem fikázom a vasat. ;)

De amúgy te most mit akarsz? Egy mantát, vagy kettőt - egy mantát plusz sok alkatrészt - egy mantát+tarcsi kaszni elemeket stb. stb. ?

bocsi a hiányos idézetért, de hosszú lett volna :rolleyes: tudod MOna a szívem csücske és alakul a járgány.a másik manta a páromnak Sanyinak kellene,kinézte és használhatónak látta, de mindenképp kyváncsiak voltunk a te véleményedre is. Nem nekem kell, de 2 mantát szeretnénk a közeljövőben az udvaron látni. Elkapta a mantabetegségemet. <_< de a verda saját lábon nem jön haza sajna. nade ez legyen a legkisebb probléma, ha a lóvé meglessz jön haza a verda.

más: most voltunk Sándorfalván a veterános talin, és tájékozódási versenyen is indultunk Monával.Voltak ott még mantások és a focipályán kollektív pörgetést csinált 3 manta. Kell ennél szebb látvány?????????

és Boogie mi volt ez a felajánlás?komolyan kérdezem, kicsit megijedtünk itt a gép előtt ülve, a frászt hozod ránk.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hát Boogie... :) én megértelek... biztos nem volt könnyű... de legalább olyanokhoz került, akik biztos megbecsülik és szeretik! Ez sokat számít! Mi minden mantánknál jól megnéztük, hogy kinek adjuk, és olyan is volt, akinek nem adtuk :) de mindig nehéz volt az elválás... aztán mindegyiknél nyomon követtük és követjük a mai napig az életútját. Olyan ez, mintha a gyerekedet bíznád másnak a felügyeletére vagy örökbe adnád... B)

Hát... Boggie: fel a fejjel! Mantababy: gratula és vigyázzatok rá!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.