Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Bazsi ajánlatára lehet, hogy ilyen lesz a következő autóm:

Vektratraktor

(de lehetőleg fehérben)

Ezzel már szántani lehet menni, akkora nyomatékkal dolgozik! :) :D

Amúgy cartársak, lehet kellene némi segítség Turci Astráját illetőleg. Egyébb okok miatt nem tud hirtelen beruházni a vektorba, de nagyon szeretné a járgányt, így a fehér zenegépre kellene találni vevőt.Ahogy elnéztem, olyan 400e.ft-tól indulnak, és egészen 770e.ft-ig tart az árlista, utóbbiak már a jól felszerelt F Caravanok, 1.4 16V ECOTEC mocival.Szóval szerintem valahol 450e.ft környékén el lehetne reális árban adni a gépet, tudván Turci mennyit költött rá az utóbbi időben.A téli/nyári kerékgarnitúra még alku tárgya is lehetne.

Tehát ha valaki tud olyat aki nem Nissan Almerát akar venni városi rövd távokra 100LE-s verzióban mer' egybe' van, az szóljon legyen kedves! :D

Link to comment
Megosztás:

holnap reggel el kell magyaráznom az egri holetunkban, hogy én vagyok a vendég és én fizetek, tehát ha egy katicabogár van a levesben akkor a pingvin ne azt mondja hogy nem én főztem hanem hogy elnézést

meg hogy ha kiég egy izzó akkor még aznap szeretnék egyet mert elég szar sötétben szarni

és hogy a 4*-os szobában a hangyák csak a képzelet szüleményei és nem a morzsahegy eredménye a minibár alatt ami meg a takarítás hiánya...

de hát Magyarország én így szeretlek!

Link to comment
Megosztás:

holnap reggel el kell magyaráznom az egri holetunkban, hogy én vagyok a vendég és én fizetek, tehát ha egy katicabogár van a levesben akkor a pingvin ne azt mondja hogy nem én főztem hanem hogy elnézést

meg hogy ha kiég egy izzó akkor még aznap szeretnék egyet mert elég szar sötétben szarni

és hogy a 4*-os szobában a hangyák csak a képzelet szüleményei és nem a morzsahegy eredménye a minibár alatt ami meg a takarítás hiánya...

de hát Magyarország én így szeretlek!

Szépasszony völgyét ki ne hagyd !!!! :D :)

Link to comment
Megosztás:

holnap reggel el kell magyaráznom az egri holetunkban, hogy én vagyok a vendég és én fizetek, tehát ha egy katicabogár van a levesben akkor a pingvin ne azt mondja hogy nem én főztem hanem hogy elnézést

meg hogy ha kiég egy izzó akkor még aznap szeretnék egyet mert elég szar sötétben szarni

és hogy a 4*-os szobában a hangyák csak a képzelet szüleményei és nem a morzsahegy eredménye a minibár alatt ami meg a takarítás hiánya...

de hát Magyarország én így szeretlek!

Kivel és mi a francot kersel ott? :)

Anyuék is ott vannak DEszővel, ma reggel hívott fater.Nincs töltés, de néha van. :D

Egerben talált egy villanyos műhelyt, szétkapták a generátort: szénkefe tövig volt kopva, csere, 4EFt munkadíjjal együtt. :D

Link to comment
Megosztás:

holnap reggel el kell magyaráznom az egri holetunkban, hogy én vagyok a vendég és én fizetek, tehát ha egy katicabogár van a levesben akkor a pingvin ne azt mondja hogy nem én főztem hanem hogy elnézést

meg hogy ha kiég egy izzó akkor még aznap szeretnék egyet mert elég szar sötétben szarni

és hogy a 4*-os szobában a hangyák csak a képzelet szüleményei és nem a morzsahegy eredménye a minibár alatt ami meg a takarítás hiánya...

de hát Magyarország én így szeretlek!

Sopronban híres 4 csillagos hotelben annyi hangya volt, mint az afrikai szavannákon. :)

Visegrád, hasonló csillagzás: üvegszilánkok (jó nagyok) a fagyiban....

Link to comment
Megosztás:

Hát srácok ma ismét rájöttem nagy az isten állat kertje!Kollega kérdése haza viszem e?Mondom igen!Erre mondja vinne haza egy Tv készüléket!Kérdem mekkora?66 cm volt tegnap elött mikor mondta!Most ide állít egy 99cm lcd tévével!Az állat dobozzal együtt akarja a hátsó ülésre be rakni!Kis idő múlva rájött hogy nem megy!Mondom ez nem Vivaro öcsém!Kérdi mennyi lesz az út!Mondom Annahegyi pihenő 40 euro!Azt mondja más 20ért viszi!Akkor vidd azzal a tévéd gyökér!Ő tele van!Akkor marad a 40!

Link to comment
Megosztás:

Hát srácok ma ismét rájöttem nagy az isten állat kertje!Kollega kérdése haza viszem e?Mondom igen!Erre mondja vinne haza egy Tv készüléket!Kérdem mekkora?66 cm volt tegnap elött mikor mondta!Most ide állít egy 99cm lcd tévével!Az állat dobozzal együtt akarja a hátsó ülésre be rakni!Kis idő múlva rájött hogy nem megy!Mondom ez nem Vivaro öcsém!Kérdi mennyi lesz az út!Mondom Annahegyi pihenő 40 euro!Azt mondja más 20ért viszi!Akkor vidd azzal a tévéd gyökér!Ő tele van!Akkor marad a 40!

:)

Link to comment
Megosztás:

Hát srácok ma ismét rájöttem nagy az isten állat kertje!Kollega kérdése haza viszem e?Mondom igen!Erre mondja vinne haza egy Tv készüléket!Kérdem mekkora?66 cm volt tegnap elött mikor mondta!Most ide állít egy 99cm lcd tévével!Az állat dobozzal együtt akarja a hátsó ülésre be rakni!Kis idő múlva rájött hogy nem megy!Mondom ez nem Vivaro öcsém!

Lehajtott ülésekkel sem fér be? :)

Link to comment
Megosztás:

Találtam egy siklóernyős fórumon 2 szerintem jó hozzászólást, engedelmetekkel belinkelném:

2011.05.30 Kalocsa

A kalocsai égről valahogy hiányoznak azok a bátorítóan bodorodó felhők, amiket az odaúton láttunk, de azért lelkesen pakolunk ki az autóból és üdvözöljük azokat, akik ugyanúgy a magasba vágynak, mint mi. A tekintetekből látszik, hogy valami nincs rendben, hamar észbe kapok: pár napja csak, hogy egy társunk utoljára repült itt. Nincsenek látványos rituáléink, mint a halálugrás filmben, amint „kék ég –fekete halál” kiáltással savanyú sörrel tetézik a kezerű szájízt, de a csendben földre révedő tekintetek semmivel sem mondanak kevesebbet: valaki, aki most talán itt lehetne, már soha többé nem lehet itt. Valakinek egy barát helyén keletkezett űr, valaki csak a madártársra gondol, és a hatóság várható buzgóságára, és persze nem mindenki képes könnyedén ledobni a kényelmetlen gondolatot: lehettem volna én is?

A start előtt már nincs helye idegen gondolatoknak, amint a lábam elszakad a földtől, már csak a repülés tölti ki az elmét, a kupola, a zsinórok, a termikek, a felhők, a talaj, a szél, a madarak, és amikor lélegzetvételnyi szünethez jutok, megcsodálom a tájat is. Ilyenkor a be nem fizetett számlák, elvárások és kötelességek, el nem végzett munkák és temetetlen sérelmek a helyükre kerülnek, valahová jó hátulra.

Néhányan megpróbálnak valami háromszöget összehozni a gyenge szélben, mások megelégednek azzal, hogy minél többet nyerjenek ki a szertelen buborékokból. Magam is csak küzdök a méterekért és élvezem, a hűvös levegő simogatását a tűző napsütésben. Fárasztó küzdelemben megszerzett magasságomat egy durva leáramlás herdálja el rémisztő hirtelenséggel, alig 500 méteren vagyok, amikor egy újabb gyenge emelésbe botlok. Jóval alattam gólyákat veszek észre, amint kitárt szárnyakkal ugyanazt teszik, mint én, körözve próbálnak magasságot gyűjteni. Egy perc sem telik bele és mellettem teremnek, két nagyobb és két kisebb példányt látok. Mintha apuci éppen mutatná a kicsiknek, „ha ilyen nagy böszme madarat láttok körözni, akkor nézzétek meg, hátha véletlen beletrafált a tutiba. Nem kell tőle félni, ő is csak most tanul repülni, akárcsak ti”, és közben olyan közel jön, hogy egyenként megcsodálhatom a tollait. Talán még engem is megpróbált valami személyre szabott tanáccsal ellátni, majd látva, hogy süket fülekre talált, szépen odébbállt családostul. Nekem még hosszú másodpercek kellenek, hogy belássam, a termik itt ért véget, és ha olyan szépen tudnék siklani, mint ők, hát boldogan suhannék utánuk, hiszen ők hamarosan újra felfelé köröznek, míg én lassan visszasüllyedek oda, ahonnan elindultam.

Lassan újra előtolakodnak a lenti világ gondjai, a számlák és kötelességek, a problémák és a megoldás lehetséges algoritmusai és mindazon feladatok, amikben nekem kell helyt állnom és amikkel ugyanúgy nem vallhatok szégyent, mint az ifjú gólyák az őszi nagy repülésükkor. És már valahogy szebb is ez a világ. Így, ahogy van.

Egy pár szó Albániáról.

Nagyon jól sikerült az albániai utunk, eltekintve attól, hogy sajnos túl meleg volt és nem igazán voltak jó termikek. Ennek ellenére a jó hangulat minden nap jelen volt.

A leszállások után természetesen mindenkinek kijárt egy jó fürdőzés is. Mindenképpen meg kell említeni a fantasztikus vendéglátást, ami nemcsak az ételek ízében, hanem árában is tükröződött. Az Albánok a pizzát legalább olyan jól csinálják, mint az Olaszok, hanem jobban! A közlekedés a tavalyihoz képest nem sokat változott. Nagyobb autó = elsőbbség. Vlorában nincs egyetlen közlekedési lámpa sem, de nem is lenne sok értelme. A szabályokat máshogy értelmezik, de mégis van egyfajta rend és senki nem ideges, vagy agresszív. Láttunk rendőrt mosolyogni, vagy éppen puszit adni a megállított autó sofőrjének!

Nekünk is sikerült begyűjteni egy büntetést, mert este a városban elfelejtettük felkapcsolni a lámpát. Természetesen a rendőr megállított, teljesen barátságosan elmondta, hogy kiszab egy büntit, ami kemény 600 Lek volt(kb. 1200 Ft). Mondta, hogy lehetne akár 1000 Lek is (2000 Ft), de mivel turisták vagyunk, így csak ennyire büntet. Nem is fogadta el a pénzt, hanem adott egy papírt, amit a postán kellett befizetni. Biztonsági öv, kötelező tartozékok, nem túl "kiugró" alkoholszint, stb, talán le van szabályozva, de senkit nem érdekel. Az autópályán előztünk meg targoncát, szembe jövő motorost, meg szélvédős lovas kocsit is!

A pilótákat sehonnan nem akarták elzavarni, kitiltani, sőt örültek nekünk! Olyannyira, hogy felmentünk egy kis hegyi faluhoz, ahonnan soha nem repült még senki, és egy helyi néni, akinek a területéről startoltunk a (szamarai mellől) mindenkinek szedett egy rózsát a kertjéből.

Miért van az, hogy drága jó hazánkban a legtöbben belénk rúgnak, vagy időt, energiát nem kímélve dolgoznak azon, hogy az ernyősökbe belekössenek??

Azt hiszem, az elmaradott Albániának kell még legalább 20-30 év, hogy elérje a fejlett EU-s Magyarország életszínvonalát! ...és azt hiszem, sok Magyarnak legalább ugyan ennyi kell, ahhoz, hogy megközelítse az ott élő népek emberi értékekeit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.