Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Amiről tegnap lemaradtam, de egy sporttárs nem.A történet Szentkirályon játszódik! :D

Sziasztok !

Gondoltam - mivel kivételesen van egy kis időm – írok egy rövid élménybeszámolót/helyzetjelentést.

Szóval Vasárnap a váratlan lehetőséget megragadva(nem túlzok Robi hívását a zuhany alatt vettem fel) dobtam el mindent és rohantam ki Szentkirályra hogy a ragyogó időben szerencsét próbálja. Nagyon ígéretesnek tűnt az égbolt , dolgom nem lévén nem hagyhattam ki J

Kerestem vontatáshoz éppen szintén csak henyélő barátot, hátha kelleni fog motorozni. Száguldottunk Szentkirályra !

Amennyire kecsegtető volt az idő, annyira rosszul esett hogy az első két stratnál semmi emelést nem tudtam találni. Sőt az első startnál gyakorlatilag vaj sima (esti órákra jellemző ) levegőben siklottam oda -vissza.

Nem így a második repülésnél. Emelés szintén semmi. Na de a leszállás!!!! Az nem volt vaj sima! Olyan 5-8m-en lehettem amikor egyszer csak megemelte az ernyőmet , egy vélhetően éppen elváló „buborék” .Egy pillanatra megtorpant a szárny, aztán igen nagy sebességgel elindultam előre lefelé.

Fékeztem én; de nem szépítem atomra odavertem magam.

Vagy két méter hosszan felszántottam a mezőt. A baj az hogy ügyetlenül nem páros lábra érkeztem, hanem a jobb lábam ért először talajt. Ha nincs a bakancs tutira eltörik a bokám, és szakadnak a szalagok. Akkor ott felálltam, mozgattam ,járkáltam. Gondoltam minden OK ! Volt már hasonló fájdalom a lábamban úgy éreztem hogy nincs komoly baj. Nagyot estem de minden rendben nem tört, nem szakadt el semmi

Egy búcsú lesiklást megbeszéltünk Robival.

Most is mint a korábbiaknál 250-en oldottam. Megbeszéltük hogy a kocsiknál szállok le. De nem vettük számításba hogy ez a mágikus 3. felszállásom. És harmadikra mindig összejön J

Szépen becsipogott. Először csak óvatosan 0,5-0,7 aztán ahogy igyekeztem centrírozni szépen emelt 1,5-el. Ebből a termikből szentkirály fölé tekertem olyan 460-470-re amikor valahogy elveszítettem.

Indultam vissza .És 300-on ismét elkezdett emelgetni (1,5-el) . Ebből viszont el tudtam tekerni 700m fölé amikor megszűnt az emelés ereszkedek vissza megint , mivel igen eltávolodtam a tanyák fölé. Gondoltam nem ott kellene fájós lábbal leszállni.

Jövök-jövök (gyorsítóval 500-on merültem 2.5-öt) amikor megint érzem hogy belefutottam valamibe most olyan 350m körül! És ez volt az amit jó néhány körön keresztül is sikerült úgy megtekerni, ahogyan azt szeretném/képzelem és a nagykönyvben meg van írva. Folyamatosan 2 fölött csipogott a varió, határozottan éreztem a centrifugális erőt és közben nem estem ki egyik irányba sem belőle . Persze ez túl sokáig azért nem tartott L

Valószínű valamelyik szűkítést tágítást elrontottam, mert egyszer csak kint voltam belőle és 720-at mutatott a műszer. Fölöttem egy sötétlő aljú kumulusz. Pedig már láttam leki szemeim előtt amint az alapig kitekerek :-) De majd legközelebb.

Leszálló irányba fordultam egy hatalmas felhőárnyék felé. tudtam ha elérem akkor vége , de hátha még addig lesz valami. Nem volt!

Leszálltam a rét közepére és sajgó bokával , de boldogan csomagoltam 50-55 perc repülés után a cuccomat:-)

Persze a nagy örömünkben a szélzsák leszúrót kint felejtettünk. Azért még visszamentünk! De kit érdekel?! :-) Belefért :-)

Szuper volt ! Még Még sok ilyet!

Viszont este kezdett a bokám egyre jobban fájni és ugyan tovább nem dagadt, de már alig tudtam ráállni.

Bár biztosra vettem hogy nem tört- , szakadt el azért csak hagytam magam rábeszélni és bementem a balesetire.

Röntgen, gyors szemrevételezés!

„Mi történt? „

„Leestem a lépcsőn! J

Látszott: Tök leszarták!

„Nem tört nem szakadt. Pihentessem , borogassam ,jegeljem.”

Szóval tegnap mindenből debütáltam : Magasság , időtartam, sérülés !

Remélem az előbbi kettőből ez volt a minimum az utóbbiból pedig életem végéig ez lesz az egyéni rekordom.

Kb. 1 hét betegállomány (reggel csak egy lábon ugrálva tudtam kimenni a WC-re) Na ezért írhattam kisregényt :-(

Remélem hét végére már jó lesz és tudom használni!

De ha kell én fél lábbal is felszállok , majd gyorsabban ugrálok :-)

Link to comment
Megosztás:

Hello Skacok,

Olyan kerdesme lenne, hogy lakik valaki Kecskemeten Panelba, vagy e valakinek ismerös aki le tudja nekem merni egy panelnak a konyhajat.

Esetleg 1-2 Fotoval együtt, eleg fontos es SOS informaciora lenne szüksegem.

Köszi Dini

Link to comment
Megosztás:

Hello Skacok,

Olyan kerdesme lenne, hogy lakik valaki Kecskemeten Panelba, vagy e valakinek ismerös aki le tudja nekem merni egy panelnak a konyhajat.

Esetleg 1-2 Fotoval együtt, eleg fontos es SOS informaciora lenne szüksegem.

Köszi Dini

Én lakok, de csak eddig minimum 5 féle konyhát láttam panel lakásban. Attól is függ, hogy melyik városrész, hány éves az épület, mekkora a lakás összalapterülete és szerintem minimum még függ vagy 3-4 körülménytől. Úgyhogy pontosíts ;)

Link to comment
Megosztás:

Hello Skacok,

Olyan kerdesme lenne, hogy lakik valaki Kecskemeten Panelba, vagy e valakinek ismerös aki le tudja nekem merni egy panelnak a konyhajat.

Esetleg 1-2 Fotoval együtt, eleg fontos es SOS informaciora lenne szüksegem.

Köszi Dini

Én is láttam pár panel konyhát itt kecsón.

Ahogy aXXon is írta pontosíts kicsit

Link to comment
Megosztás:

Ma láttam az ex-Corsámat! Egész nap a munkahelyem előtt állt, nem tudom, kié. DE olyan jó volt látni, még mindig nagyon szép. :wub:

Mi pedig éppen mögöttetek jöttünk ma a Kossuth-on, miután beértünk Kiskőrösre kb. 11:52 körül! :D Szép az Caravan! ;)

Link to comment
Megosztás:

Stefán vett egy A1-es Spidert.Állítólag gombokért.Kíváncsian várom a fotókat és egy rövid leírást a gépsasról! :D

Vááá, hamár így kiszivárgott... Tényleg korrekt áron adták, igaz már pár éve áll és forgalomba is kell helyezni, de garázsban tartják és meglepően jó állapotban van a kritikus helyeken. 13NB motor van benne és mivel ritka típusról van szó, NEM lesz benne XE! :) Egy karbisort azért lehet, hogy majd kap, az olyan autentikus :D Lesz vele mit csinálni, de szerintem eléggé fanatikushoz kerül ahhoz, hogy mindent megkapjon :)

Egyelőre le van foglalózva, ha minden jól megy 1-2 héten belül elhozom, akkor ígérem körbefotózom, mert a nagy izgalomban elfelejtettem képeket is csinálni és jó alaposan leírom mi van vele. Lehet, hogy valami kis cikket összedobok, elvileg már van valami ilyesmi is itt ha jól rémlik :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.