Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Tudtommal gyűrűzve is lett aminek még be kell kopnia, ezenkívül HF felújítás, szelepszárszimeringek cseréje, síkolás, szokásos tömítések, repedt öntvény leömlő hegesztése melegen és saját hamujában hűtve majd síkolása stb.

Mechanikusan már rendben van, gyertyákat cserélni kéne meg ilyen mennyiségű olajfogyasztás után a lambdaszonda is K.O. szerintem és persze lehet még ezer más elektronikus hibája amihez viszont Bazsi kellene.

Link to comment
Megosztás:

A lambda ki lett cserélve végre?

Tudtommal gyűrűzve is lett aminek még be kell kopnia, ezenkívül HF felújítás, szelepszárszimeringek cseréje, síkolás, szokásos tömítések, repedt öntvény leömlő hegesztése melegen és saját hamujában hűtve majd síkolása stb.

Mechanikusan már rendben van, gyertyákat cserélni kéne meg ilyen mennyiségű olajfogyasztás után a lambdaszonda is K.O. szerintem és persze lehet még ezer más elektronikus hibája amihez viszont Bazsi kellene.

Beszéltem Bazsival, Ő azt mondta, hogy hidegindításkor, semmi szerepe nincs még a lambdának... mondta takarítsam ki a pillangó szelepet, az meg is történt, akkor utána jó is volt, de pár indítás után újra előjön ez a hiba...szvl, szerintem nem ez a megoldás, hogy két naponta takarítgatom... a gyergyákat majd most hazamenetelkor fogom cserélni, bízok benne, hogy az lesz a megoldás a problémára... ha nem akkor találgatás tovább....

Amúgy milyen gyertyát érdemes bele tenni? NGK -BOSCH-BERU, 1-2 vagy 4 pólusú??

Link to comment
Megosztás:

Amúgy milyen gyertyát érdemes bele tenni? NGK -BOSCH-BERU, 1-2 vagy 4 pólusú??

Ha nem akarsz kibaszni magaddal, akkor GYÁRI!

Hozzáteszem, nekem is hosszabb állás után első taktra kékes füstöt dob a corsa, de ki a t érdekel? :D

Remélem a csodálatos autómata váltó nem pörgette szét a frissen gyűrűzött mocit....főtengelycsapágyak lettek cserélve?

Link to comment
Megosztás:

Ha nem akarsz kibaszni magaddal, akkor GYÁRI!

Hozzáteszem, nekem is hosszabb állás után első taktra kékes füstöt dob a corsa, de ki a ######t érdekel? :D

Remélem a csodálatos autómata váltó nem pörgette szét a frissen gyűrűzött mocit....főtengelycsapágyak lettek cserélve?

Köszi, J0hnny... de a gyári az mit takar? Neten akarom megrendelni, szvl, kellene a pontos neve :)

Nem pörgette szét, folyamatosan 2000-nél elváltott,de nem is nyomtam neki,hogy túlpörögjön... szépen be lett járatva... ;)

Link to comment
Megosztás:

Egyik jóképességű kolléganőm jelezte, hogy gubanc van az autójával, (Ford Fiesta), mert nincs sem kép, sem pedig hang.Mivel elfoglalt voltam, így a hölgyet haza vitte a férje, én pedig kicsivel később kimentem ránézni a technikára.A hír igaz volt, mert gyújtásráadás után halovány műszerfalfény fogadott, indításnál pedig gyakorlatilag megszűnt létezni.

Nosza, semmi baj, láttunk már ilyet, akksi ki (nem volt egyszerű feladat) TMK-ba be, töltőre fel, és baróóra vette az ampert.

Műszak végén akksi vissza (kb. 3 órát töltődött), és láss csodát, pöcc-röff a technika.

Viszont!Nehezen indul.Hidegen a dolog úgy néz ki, hogy indul, picit jár, leáll.Köve. indul picivel hosszabb ideig jár, majd leáll.Köv, ez már a 3dik, indul, jár, és dadog (egyenetlenül jár) , majd kisímul.Mint ha az egyik gyertya (vagy több) nem lenne a hivatása magaslatán. Melegen pöcc-röff, ha nem merítik le a szivargyújtóba dugott univerzális ülésfűtéssel az akksit.Lehet Bazsinak rá kellene nézni, mert legutóbb Ő hebrákolta, de szvsz, ha leveszi az ember a gyújtást, nem kellene ott feszultsegnek lennie......

Viszont kíváncsi lennék más véleményére is, de én erre tippelnék első körből.

Link to comment
Megosztás:

A gyertyákra gondolok én is elsőként, de a gyújtáskábel, vagy a többi gyújtáselem is ludas lehet. Mi gyújtáskábellel szívtunk múltkor.

Ha itthon cserélem ki a gömbfejet és a stab. rudat, és odafigyelek, hogy az előzőnek a beállításai milyenek voltak, akkor mehetek 10km-t futóműveshez, vagy állíttassam be itt Hetényben? Nyilván nem száguldoznék :)

Sztem rám vár majd a feladat, hogy nekilássak hibát keresni! :D

Inkább ott helyben állíttasd be, ha nem gond ill. megbízható a hely.Ha nem, akkor beszéld meg a kméti (vagy ahová viszed természetesen) futóművessel, hogy mennyivel dobná meg a költségeket egy ilyen beavatkozás.

Link to comment
Megosztás:

Losi megkaptam a rendelést, intézem, két hét :)

A Coupéban meg eltört a lámpatartó alsó fül.

Már meg van hegesztve ebéd után beszerelem :)

találkoztunk kint egy török autónepperrel ... ebben még nagy perspektívákat látok :) igaz ejtőernyője nincs :)

Link to comment
Megosztás:

Losi megkaptam a rendelést, intézem, két hét :)

Okhaj! :D Bár asszem még a hét elején küldtem! :D

találkoztunk kint egy török autónepperrel ... ebben még nagy perspektívákat látok :) igaz ejtőernyője nincs :)

Azé' legyél óvatos.Nem egyszerű népség.

más:

Turci autóján felújítottuk a váltórudazat műa.perselyeit.Kicsit meg.szpattam magam, mert le kellett vennem a hátsó motortartó bakot is, aztán először rosszul raktam vissza, és semmi nem passzolt semmivel.Utána sokadik nekifutásra azért össze állt, és meglett végül minden sebesség, így Turci ebédelés után tova állt.Ezúton is szeretnék elnézést kérni a bénázásért, régebben nem volt ez ennyire macerás! :D

Link to comment
Megosztás:

más:

Turci autóján felújítottuk a váltórudazat műa.perselyeit.Kicsit meg.szpattam magam, mert le kellett vennem a hátsó motortartó bakot is, aztán először rosszul raktam vissza, és semmi nem passzolt semmivel.Utána sokadik nekifutásra azért össze állt, és meglett végül minden sebesség, így Turci ebédelés után tova állt.Ezúton is szeretnék elnézést kérni a bénázásért, régebben nem volt ez ennyire macerás! :D

Öregszel... :hiya: devlish.gif

Link to comment
Megosztás:

itt is közzéteszem hátha valaki nem olvassa a Coupé topicot:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

ilyen minőségben javítok a kiszakadt dudagombot :)

na jó a komplett burkolatot cseréltem le. A logo a régi maradt mert azt még nem tudtam beszerezni, de dolgozom rajta. A burkolatból még van pár db ha valakit érdekel dobjon egy püt.

nekem kell egy G Van-ra

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van személyes tapasztalata a radar detektorokról ?

Mert gondolkodok egyenlőre csak elméleti szinten a beszerzéséröl de nem sok jót hallotam eddig ezért is lenne jó olyanal beszélni akinek személyes tapasztalata van.

Sajnos a 100EFt alatti kategória szart sem ér.

Fönökömnek egy 200E körüli van az óudiban, de az sem nyújt 100%-os védelmet.

Link to comment
Megosztás:

hello tudna valaki nekem segíteni ,tanácsot adni

x17dtl .97es astrám van,olyan problémával hogy ,mentem az úton és egyszer csak egy furcsa rágó

hangot hallok a motortérből és egy ideig ment szépen az autó megnövekvő hanggal ell kezdett szagatni és mintha be szorult volna a motor lefulladt és kb 5 liter gázolajat evett meg 10-15km,en

hozzá szólást elöre is kösszönöm : :unsure:

Link to comment
Megosztás:

hello tudna valaki nekem segíteni ,tanácsot adni

x17dtl .97es astrám van,olyan problémával hogy ,mentem az úton és egyszer csak egy furcsa rágó

hangot hallok a motortérből és egy ideig ment szépen az autó megnövekvő hanggal ell kezdett szagatni és mintha be szorult volna a motor lefulladt és kb 5 liter gázolajat evett meg 10-15km,en

hozzá szólást elöre is kösszönöm : :unsure:

Hűha ez nem hangzik túl jól. Azóta beindult, vagy legalább átfordul a motor?

Link to comment
Megosztás:

hozzá szólást elöre is kösszönöm : :unsure:

ha csak ide írtál márpedig nagyon úgy tűnik, akkor lehet, hogy kecskeméti vagy és akkor lehet, hogy inkább a szervizes kollégákkal kellene egyeztetned. Persze őket is eléred rajtunk keresztül.

Szívesen segítünk itt mindannyian de ez nagyon kevés infó.

pl most beindul?

hibakód van? mi az?

szűrők tiszták? üa?

hol tankoltál?

mióta használod?

volt-e javítva az adagoló vagy a motor?

milyen motorolajat használsz benne?

szerinted mennyit futott a motor? (nem biztos, hogy egyezik a km óra állással :) )

a többiek majd kiegészítik...

van remény :)

Tegnap a coupénak átvertük a motorvezérlőjét most úgy fest sikerült :) de tartós teszt majd holnap lesz. elugrok Bécsbe :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.