Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

V6-vezérlés beállítás


ZsomegaB

Recommended Posts

Üdvözlet mindenkinek!

Jó ideje vesződök a 2.5 V6-os Omegámmal. Gépműhelyben történő hengerfej felújítás (sikoltatás, szelepfenék stb) után visszaraktam a hengerfejeket. A vezérlést az összejelölések szerint összeraktam, és bár a motor működik és a motorelektronika sem jelez ki hibát, látszólag minden rendben. De nagyon erős szelephangja van az autónak. Nem is járattam sokáig (max. 2-3 perc).

Mi lehet az ok?

Lehet pontosítani a vezérlésen? Hogyan?

Vagy hidrotöke probléma lehet a hengerfej javítás után?

Link to comment
Megosztás:

Én a Vectrán cseréltem 2 hete hidrotőkét és himbákat, de kellett jónéhány perc, mire a szelephang eltűnt... Először nagyon zajos volt, ez köbö 10-20 mp alatt eltűnt, majd lassan "bedagadt" és elhallgatott, de én 10 percet járattam.

Link to comment
Megosztás:

Neked A omegád van ugye? Ha minden indulásnál varrógép hangja van, az nem jelent túl jót. Lehet hogy nemsokára cserélned kell a hidrotőkéket.

Vagy ki kell venni őket és kipucolni (satuban összenyomni és gázolajban áztatni) Esetleg nem árt kicserélni időben az olajat. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.