Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

igen? és mi történik, ha nem jót rakok bele?

Mi a különbség köztük?

Szerintem semmi nem történik ha nem jót raksz bele (nem fog működni a motor,vagy hibásan).

A különbség az alpha kód, vagy betű jelzés vagy Kennbuchstabe,ki hogy ismeri.

Azt hiszem a tiedbe a következők lehetnek: PA, XK, QF

Ezeket elsősorban az alvázszám határozza meg.

De amikor kiveszed fogod látni rajta,hogy mi van benne,ha nem vagy benne biztos akkor küldesz egy alvázszámot és akkor megtudom írni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, csak kérdeznék!

c12nz motor van a corsámban, c14nz vezérműtengely jó bele (mivel az is nz)? Vagy valaki tudna 1.2 vezérműtengelyt bontva eladót, vagy hengerfejet kompletten? A másik kérdés hogy ha vennék 1 c14nz motort, az bele férne-e a corsa-ba. 93-as kiadás, B Corsa. Vagy esetleg egy x14-jelű motor? Segítsetek mert már régóta áll és hiányzik a vas.

Köszi.

esetleg van elado hengerfejem vagy motorom...

Link to comment
Megosztás:

Szia! Hengerfej érdekelne a legjobban vezérműtengellyel. c12nz-hez, hogy ne kelljen átiratni. Látom Budapesti vagy, az jó, közel van. Vagy ha konkrétabban leírnád hogy pontosan mi van eladó... Köszi! :rolleyes:

hello

kivettem 1 ilyen motort enyémböl hibátlan....

nem tudom mi lenne ára a hengerfejnek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Sajna nem figyeltem, és teljesen leürítettem a benzint a kocsiból, és leállt. Miután rátankoltam ,nem akart indulni, gondolom lelevegősödött a rendszer. Hogyan tudnám légteleníteni egyszerűen? 1.4-es injektoros motor.

Indítózz,elvileg az AC felépiti a nyomást a rendszerben,de ha mégsem megy,akkor a benyahídon a mérőszelepnél lehet légteleníteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb 1 hete vettem egy corsa b 1.0 (x10xe) kiskocsit!

Nagyon szupi kis gép csak van vele egy kis bajom. Gyorsításnál kb 4000 körüli fordulaton megtorpan a kocsi és a motorhibalámpát is bekapcsolja! Hibakód Lambda szondát ír, de a szerelőm szerint az nem csinál ilyet. Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Szerelőm szerint teljes olajcsere benzin-levegő-pollenszűrő csere, gyertyacsere aztán meglátjuk! Szerintetek?

Már van egy astra F (c14 8 szelep) azzal soha semmi gondom nem volt ezért kerestem opelt!

Most ráfaragtam?

Üdv. Egy Bizonytalan de boldog Opel tulaj :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb 1 hete vettem egy corsa b 1.0 (x10xe) kiskocsit!

Nagyon szupi kis gép csak van vele egy kis bajom. Gyorsításnál kb 4000 körüli fordulaton megtorpan a kocsi és a motorhibalámpát is bekapcsolja! Hibakód Lambda szondát ír, de a szerelőm szerint az nem csinál ilyet. Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Szerelőm szerint teljes olajcsere benzin-levegő-pollenszűrő csere, gyertyacsere aztán meglátjuk! Szerintetek?

Már van egy astra F (c14 8 szelep) azzal soha semmi gondom nem volt ezért kerestem opelt!

Most ráfaragtam?

Üdv. Egy Bizonytalan de boldog Opel tulaj :rolleyes:

Sajnos a gép nem hazudik,az bizony tényleg lambda hiba és attól torpan.Sajnos csere és csakis gyárira,mert az utángyártottal ugyanilyen hibák jönnek majd elő és a fogyasztásod is az egekbe szökhet.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a gép nem hazudik,az bizony tényleg lambda hiba és attól torpan.Sajnos csere és csakis gyárira,mert az utángyártottal ugyanilyen hibák jönnek majd elő és a fogyasztásod is az egekbe szökhet.

Köszi!

Beszerzési forrást tudtok esetleg?

Jaaa azt nem irtam hogy mindezt csak padlógáznál csinálja, egyébbként csak megtorpan de lámpát nem gyujt. Óvatosabb gázadásra át lehet pörgetni tiltásig :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.