Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Hy a Corsába szertnék műszerfal és a többi fényizzót kicserélni sárgásról más színűre pl. piros,kék.Azt kérdezném

tudtok-e vmilyen internetoldalt vagy inkább boltot ahonnan be lehetne ilyet szerezni.

Válaszokat előre is thx!

Elektronikai boltban tudsz venni ledeket, és a hozzá tartozó ellenállásokat.A gyári foglalatból kiszeded a rizsszemizzókat, és a helyére beleforrasztod a LED+ellenállat kombót.

Amúgy állítólag elég gáz szétbontani a Corsa B műszerfalát........

Ja igen!Sok sikert! :unsure: :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnaptól vagyok egy piros, 5 ajtós, 97-es, 1.2-es City Corsa tulajdonosa :lol:

Az én kis autómban nincsen semmi extra, még el. ablak, és szervo sem... Utóbbi miatt kicsit még gyakorolnom kell ak anyarodásokat :unsure:

A pörgetését is tanulni kell még. Megpelődve tapasztaltam, hogy kettesben nem gyorsul, csak kb. úgy 40-nél :lol: , viszont hármasban és négyesben már sokkal jobban megy.

Pályán még nem használtam, de 60-nál már belülről elég zajos.

Amúgy ma voltunk szerelőnél, és ránézésre mindent rendben talált.

Van itt valakinek még ilyen "egyszerűbb" kis 45 lóerős Corsája? :wacko:

üdv.

Vandis

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdésem lenne!

Honnan lehet leírást szerezni ehhez a kis autóhoz?

Nagyjából gyakorlatlan vagyok az autós műszaki cuccokban, de azért szeretném tudni, mi van benne és hol :wacko:

Ezek a kisgépek teszik a dolgukat.Mennek, fékeznek......Nincsenek sztáralűrjeik.Csak használd.Nincs benne semmi trükk... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Ezek a kisgépek teszik a dolgukat.Mennek, fékeznek......Nincsenek sztáralűrjeik.Csak használd.Nincs benne semmi trükk... :wacko:

És azt honnan tudhatom meg, hogy az én kocsimban milyen típusú motor van? Amit a többiek mindig írnak, hogy x14ze, meg ilyesmi? Milyen olaj, és

milyen fék kell bele?

No, ilyen gyagyás vagyok, hogyén ilyeneket nem tudok :unsure:

Link to comment
Megosztás:

És azt honnan tudhatom meg, hogy az én kocsimban milyen típusú motor van? Amit a többiek mindig írnak, hogy x14ze, meg ilyesmi? Milyen olaj, és

milyen fék kell bele?

No, ilyen gyagyás vagyok, hogyén ilyeneket nem tudok :unsure:

A motorkódot ki tudod olvasni pl. a forgalmiból.Mivel hidrotőkés motor, ezért 10W40-es olaj való bele.Mindenki másra esküszik, de mi "itteniek" Opel gyári olajat nem használunk, mert nem jó, gyorsan elhasználódik.

Ha 1.2-es a kisótód, akkor jó esélyel 236mm-es tömör tárcsák vannak elöl fent rajta, amit ha kevésnek érzel, mert szeretsz dinamikusan közlekedni, célszerű kicserélni nyergestől 236mm-es hűtött, v. 256mm-es hűtött fékre.Én az utóbbira szavazok.

Más kérdés? :wacko:

Link to comment
Megosztás:

A motorkódot ki tudod olvasni pl. a forgalmiból.Mivel hidrotőkés motor, ezért 10W40-es olaj való bele.Mindenki másra esküszik, de mi "itteniek" Opel gyári olajat nem használunk, mert nem jó, gyorsan elhasználódik.

Ha 1.2-es a kisótód, akkor jó esélyel 236mm-es tömör tárcsák vannak elöl fent rajta, amit ha kevésnek érzel, mert szeretsz dinamikusan közlekedni, célszerű kicserélni nyergestől 236mm-es hűtött, v. 256mm-es hűtött fékre.Én az utóbbira szavazok.

Más kérdés? :wacko:

De még van kérdésem :unsure:

Minden B Corsában olyan a benzinmutató, hogy össze-vissza teng-leng? Ha fékezek több van benne, ha gyorsítok, már-már üres a tank :lol:

Megnéztem a motorkódot: X12Sz1988...stb. Ebből mit lehet megtudni??

Corsawolf, neked is van Corsád? Vagy csak volt?

Link to comment
Megosztás:

De még van kérdésem :wacko:

Minden B Corsában olyan a benzinmutató, hogy össze-vissza teng-leng? Ha fékezek több van benne, ha gyorsítok, már-már üres a tank :lol:

Megnéztem a motorkódot: X12Sz1988...stb. Ebből mit lehet megtudni??

Corsawolf, neked is van Corsád? Vagy csak volt?

A benyaszintmérő minden Corsában érdekes életet él.Ezt meg kell szokni! :lol: A motorról nem sok infóm van (nekem), az már biztosan látszik, hogy 8V! :unsure: De többet sztem max. v.ki hozzáértő tudna mondani, az EPC-ből.Jellemzően C12NZ,C14NZ,X12NZ,X14NZ, X10XE, X12XE, X14XE motorokkal szerelt Corsa B-vel taliztam már, ill. ami elég sok ember vágyálma, C14Si, C14SE, valamint az 1.5D/TD, ill. az 1.7D.Bár az X14XE-vel is jó kis csörtéket lehet csapni.A C16XE pedig a GSi kiváltsága.

Nekem ilyen volt a Corsám:

7.jpg

Link to comment
Megosztás:

az EPC-ből.Jellemzően C12NZ,C14NZ,X12NZ,X14NZ, X10XE, X12XE, X14XE motorokkal szerelt Corsa B-vel taliztam már

Levonom a következtetést, hogy nekem valamiféle különlegesség jutott :lol:

Mutogatom majd mindenkinek!

"Ez egy X12Sz, haver" :wacko:

Nagyon szép kis A Corsa! Mi lett a sorsa? És miért vannak azok a pöckök alatta?

Hű, egy ilyen felnit azért én is elfogadnék! :lol:

Amúgy az enyém is ilyen színű! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szép kis A Corsa! Mi lett a sorsa? És miért vannak azok a pöckök alatta?

Hű, egy ilyen felnit azért én is elfogadnék! :lol:

Amúgy az enyém is ilyen színű! :lol:

Ez a kisautó át lett építve C20NE-re.Elég jól szedte a lábát, de családi és főleg pénzügyi okok miatt meg kellett válnom tőle, de nincs messze. Baja környékén riogatja az autósokat az új gazdija! :wacko:

A pöcök alatta cigis doboz.Azt hivatott szemléltetni, hogy mennyire le volt állítva a sportfutómű....... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnaptól vagyok egy piros, 5 ajtós, 97-es, 1.2-es City Corsa tulajdonosa :hiya:

Az én kis autómban nincsen semmi extra, még el. ablak, és szervo sem... Utóbbi miatt kicsit még gyakorolnom kell ak anyarodásokat :lol:

A pörgetését is tanulni kell még. Megpelődve tapasztaltam, hogy kettesben nem gyorsul, csak kb. úgy 40-nél ;) , viszont hármasban és négyesben már sokkal jobban megy.

Pályán még nem használtam, de 60-nál már belülről elég zajos.

Amúgy ma voltunk szerelőnél, és ránézésre mindent rendben talált.

Van itt valakinek még ilyen "egyszerűbb" kis 45 lóerős Corsája? :P

üdv.

Vandis

Hali. Nekem is hasonló kicsikém van. '96os 3ajtós fekete C12NZ

Ez asszem 45paripa de nincs vele gond. Elég jól megy + nem eszik sokat vegyes 5,6l/100km de tavaly nyáron 110-120km/h nál 4,9re lement :lol: Akkor meglepődtem kicsit de jó érzés volt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

előre is bocs, ha olyat kérdeznék amit más már korábban megtett, de nem volt türelmem végig olvasni az összes hsz-t. A kérdés amivel zaklatni merészellek bennetekete a következő. Vásároltunk egy 94-es 1.4i-s corsa b-t. Tegnapelőtt reggel amikor vittem műszakira még nem jelentkezett az ami a vizsgáztatás után már igen. Még pediglen az, hogy egy bizonyos idő után elkezd 3-asával sípolni, majd kb fél perc-perc múlva megint sípol hármat. A műszerfalon más nem kezd világítani. Rángatást vagy mást nem tapasztaltam. Kérdésem találkozott-e már valaki ezzel a jelenséggel? Ha igen akkor mi volt a hiba-tünet oka? Azt hogyan lehet orvosolni? Illetve ha nem, akkor hol van olyan leírás -ha lehet magyarul, ami leírja ezeket a hibahangkódokat.

Segítségeteket előre is köszönöm, és jóccakát.

Lackó

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok opelguruk!

Kellene nekem egy kis segitseg.

Szoval van nekem egy opel (vauxhall) corsa 1.5 d - m, 95 os.

Vasaroltam hozza egy elektromos kormanyszervot.

ez lenne az:

http://keptarhelyem.hu/keptarhely.php?imgid=10856

Szoval van valakinek valami otlete ennek a bekotesevel kapcsolatban?

En angliaban elek, elvittem mar ket szerelohoz is de mindketten bamban altak a problema elott.

a szerbo szinten egy b s corsabol valo, de nem 1.5 diesel bol.

segitsetek legyszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

corsa 1.0 12V

Egy olyan problémám lenne, hogy világit a chek lámpám de senki nem tudja mi a gond.A szervizben a computer nem tud komunikálni az autoval!A hibajelenségeim:Két hengeres indulás,fogyasztásnővekedés.Az elején még néha elaludt de most már nem!

Jó lenne ha valaki tudna nekem segíteni mert hamarosan felgyujtom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

corsa 1.0 12V

Egy olyan problémám lenne, hogy világit a chek lámpám de senki nem tudja mi a gond.A szervizben a computer nem tud komunikálni az autoval!A hibajelenségeim:Két hengeres indulás,fogyasztásnővekedés.Az elején még néha elaludt de most már nem!

Jó lenne ha valaki tudna nekem segíteni mert hamarosan felgyujtom!

Gyertyák, gyújtáskábelek, gyújtásmodul, lambdaszonda........

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hali. Nekem is hasonló kicsikém van. '96os 3ajtós fekete C12NZ

Ez asszem 45paripa de nincs vele gond. Elég jól megy + nem eszik sokat vegyes 5,6l/100km de tavaly nyáron 110-120km/h nál 4,9re lement :lol: Akkor meglepődtem kicsit de jó érzés volt :P

Szia!

Én is próbálom mérni a fogyasztást, de a lingi-lenge benzinmutató miatt egyszerűen nem tudom megállapítani, mennyit ment le :lol:

Ajánlgatják nekem mindig, hogy tankoljam tele, aztán megérkezéskor is (miskolc-pest között járok vele), dehát kinek van kedve mégegyszer fizetni ha már egyszer olyan sok benzint vettem :hiya:

Ma jöttem pl vissza miskolcról, 25-ön állt a mutató. Egészen a megérkezésemig a 20-asra ment le, de mikor bekanyarodtam itthon az utcába, hirtelen úgy kilengett, hogy a nullától 40-ig mindent mutatott, mintha egy pillanatra meg is röffent volna az autó (benzinhiánytól). Szóval a lendület 20-on tartotta, de valójában 15 felé van most a mutató. Ezzel mondjuk tökre elégedett lehetnék, ha tudnám, hogy jót mutat. :lol:

Amúgy szoktam lesni a fekete corsákat. Nagyon tetszenek. A piros után az a második legjobb szín nekik. Miskolcon van egy nagyon szép 3 ajtós fekete.

Hogy mit tud a 45 ló, még igazán nem próbáltam ki.. nekem bőven elég, az biztos. De a dinamikus vezetés erőltetése nélkül is egyre inkább veszem észre, hogy ahogy szokom meg az autót, egyre jobban tudom vezetni (mikor kell visszaváltani, meddig lehet nyomni, stb.).

Most vaterán néztem egy lexus hátsó lámpát, amit be lehet rakni a corsába. 31e egy darab azt hiszem! ;) De nekem nagyonnagyon tetszik :hiya: Valakinek van még valami ilyen extrája, amivel csinosítani lehet az autókán?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.