Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A lényeg nekem hogy ezt a három mutatványt ugye hidrotőke csere ,olajcsere jobb oldali futómű vagy micsoda javitása plussz az olajfolyás megszüntetése.Ki tudja olcsón megcsinálni nekem vagy tanácsot adni arra hogy amig összegürizem rá a pénzt addig használhatom az autót vagy sem. Napi 40 km megyek vele Kb 4 hetet kéne igy kibirnia Szerintetek?

Amit kötelzőnek irtál hakapeszimaki az most kimarad mert az már nagyon huzós lenne de meg fogom csináltatni kb 3 hónap mulva :rolleyes:

Csak csendben mondom,de szerintem amíg folyik az olaj nem érdemes cserélni,meg a vezérlést valószínűleg le kell szedni,ha azon az oldalon ment ki a szimmering.Tehát kétszer kellene munkadíjat fizetned érte a későbbi vezérlés csere miatt. Én a helyedben a vezérlést és a szimmeringet+olajat cseréltetném.Ha elszakad a vezérműszíj akkor lehet,hogy kuka a motor.Ez a csere olyan 50-ből megúszható.A hidrotőkék jobban kibírják még 3hónapig!

Link to comment
Megosztás:

Nekem már nem kell :D

Ez topik sose volt ennyire eleven :rolleyes:

gondolkoztam hogy eladom az xe-t de ha már berakom a let-et a mostaniba kitaláltam hogy csinálok egy hátsó kerekest az xe-ből és nem adom el csak még azt nem tom hogy farmotoros legyen tuti vagy valami kardános hajtás legyen hátul meg valami nem tom miből való híd <_< mind a két megoldásnak van előnye és hátránya kivitelezés szempontjából is meg üzemelés szempontjából is. de egyenlőre a let beüzemelése a fő cél -_-

Link to comment
Megosztás:

Csak csendben mondom,de szerintem amíg folyik az olaj nem érdemes cserélni,meg a vezérlést valószínűleg le kell szedni,ha azon az oldalon ment ki a szimmering.Tehát kétszer kellene munkadíjat fizetned érte a későbbi vezérlés csere miatt. Én a helyedben a vezérlést és a szimmeringet+olajat cseréltetném.Ha elszakad a vezérműszíj akkor lehet,hogy kuka a motor.Ez a csere olyan 50-ből megúszható.A hidrotőkék jobban kibírják még 3hónapig!

EZ ÍGY IGAZ :rolleyes: <_< bölcs gondolatok fogadd meg !!!

Link to comment
Megosztás:

gondolkoztam hogy eladom az xe-t de ha már berakom a let-et a mostaniba kitaláltam hogy csinálok egy hátsó kerekest az xe-ből és nem adom el csak még azt nem tom hogy farmotoros legyen tuti vagy valami kardános hajtás legyen hátul meg valami nem tom miből való híd :rolleyes: mind a két megoldásnak van előnye és hátránya kivitelezés szempontjából is meg üzemelés szempontjából is. de egyenlőre a let beüzemelése a fő cél <_<

Mennyiből van meg egy LET? 4kiló?

Link to comment
Megosztás:

Az LE-ben mennyi lesz kb?

+computeres NOS rendszer :rolleyes:

így állunk most:

C20LET moci

Nagy kúúlleerr saválló csövezéssel

GSI Corsa hűtő 82 fokos termosztát 92 fokos ventillátorkapcsoló Meriva ventillátor

60-as rozsdamentes saválló kipuff 1 végdobbal

XE szívó tg.

SSQV lefújó

fész3 csipp

Walbro Gss342 AC pump

F28 váltó

Elöl 288 as turbó nyergek liggatott tárcsával

Hátul V6 fékek

Üa. nyomás szabályzó

Könnyített lendkerék és főtg (a főtg még nincs lekönnyítve, mert nem tom hogy lesz e kedvem)

a fentebb említett cuccok már megvannak.

ami még hiánycikk:

Alu szíj tárcsák (készülőben)

Műszerek amikre gondoltam: Benya nyomás, boost, olaj nyomás, vákuum, EGT, olaj hőfok, esetleg ha valami kelhet még szóljatok.

Greddy turbo timer vagy ezt találtam ebay-en nem tom mennyivel rosszabb link

Jön még 4 Spricni jó nagyok remélem. - Demo-tól

Olaj lecsapató tartály - pwracingtól

Arp hajtókar csavarok - Sonique -tól

quaife diffi még nem tom honnan (de ez ráér)

szinter kuplung (ez is ráér)

csövezve lesz a bódé, illetve erősítve a futómű, polikarbonát az üvegek helyett kivéve szélvédő.

ez így kb 260-300 ló

Link to comment
Megosztás:

Egyébként Akitől vettem azt mondta hogy a vezérműszij kb 1 éves az olaj at februárba cserélte akkor marad a szimering ugye?

És biztos hogy szimering?

Én leeresztet olajat nem raknák vissza.

Szerk: ha tényleg szimering és ha olyan helyen van ,hogy le kell ereszteni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.