Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

énis terveztem eztazt...de mindenmiatt egyenlőre betervezek egy e85 átalakítást flexpro módra....ha meg jobban összejön a pénz akkor beruházok egy superb-re 1.9 TDI 5,5L gázolaj 100km-en :D

nincs valakinek MNC szervízes kollégája ismerőse akármilye? A fejegységembe valószinüleg az átvezető káel megadta magát...a helyzet az hogy szólni szól csinál midnent távirányítóval de a potméteren kivül semmi gomb nem kommunikál az előlappal :S ezt kéne megorvosolni

Az én fogyim is ennyi lett ma 100-as powerből. Országút,jégtörő üzemmód,90-95 tempó. De nyáron mértem már 4.6-ot is. :)

A TDI vel ellentétben 100eft ból meg lehet csinálni akármi baja van,bár a régebbi sima 1.9 2.5 3.0 régebbi TDI-k tényleg nagyon sokat bírnak.De a superb tagadhatatlanul jobban megy,mint a Corsám. :)

Amikor megvettem nem túl sok kedvem volt a Corsához (e36 BMW-t akartam :D ) de megkedveltette magát ez a kis gyösz. Szerintem kisautók között a futóműve is nagyon jó..Ültetek már 206 PUG -ban? Pfejj mekkorákat billen.

Legközelebb ne vegyél hárombetűs hifi márkát,tudom hogy ez nem segít ki...

Link to comment
Megosztás:

énis terveztem eztazt...de mindenmiatt egyenlőre betervezek egy e85 átalakítást flexpro módra....ha meg jobban összejön a pénz akkor beruházok egy superb-re 1.9 TDI 5,5L gázolaj 100km-en :D

de gondolom azt is tudod hogy nem valami jók azok a motorok,és nagyon zsebbe nyúlós az alkatrész, pl turbó 400e,porlasztócsúcs 600e,meg ilyen finom számok.

Link to comment
Megosztás:

Volu
nézd!

vmelyik nap a felvonulási téren piruetteztem, kézifék sem kellett annyira jeges-havas volt a terep, kicsit kibillentettem a kocsit az egyensúlyából és mint egy dodgem úgy pörgött forgott...persze asszony mellettem ült és ment a sipákolás... :D a lényeg hogy én élveztem :)

Link to comment
Megosztás:

de gondolom azt is tudod hogy nem valami jók azok a motorok,és nagyon zsebbe nyúlós az alkatrész, pl turbó 400e,porlasztócsúcs 600e,meg ilyen finom számok.

akkor nagy mázli, hogy sokan törik izzi porrá a verdájukat :D majdcsak boltolok hozzá valamit.

Hárombetüs autohifivel a mi a gond? Pl most vettem, JBL 4 csatis erölködőt 19-be (új 40). Ám Mnc-t sose a portára többet. Alpine Pioneer Clarion

Link to comment
Megosztás:

Szerintem Az OMV az jobb mint a Shell de mind1 még nem néztem. Valamilyen Petrol benya is 360 szóval. Jövőévbe az is lehet könnyen 400ft. Nem tudom, költeni akartam a kocsira hogy ott legyek vele a toppon., de így nem fogok.

Néztem a vidit Mc-Elek, király! :D Tigrák is komolyak :)

Jó az bátya mit akarsz még jobbat. :)

hubi86 Leáll a motor vagy lefullad vagy egyszerűen csak elhalkul, netalán bevillan a műszerfal is?

Volu

nézd!

Menet közben egyszer csak megáll,mintha nem kapna üzemanyagot,nem világol semmi... 10-15perc múlva újraindítható

Link to comment
Megosztás:

Menet közben egyszer csak megáll,mintha nem kapna üzemanyagot,nem világol semmi... 10-15perc múlva újraindítható

még azt megnézhetnéd ,hogy amikor leáll gyorsan letekered a tanksapkát,ha sziszeg akkor a szellőztető rendszerrel van valami.

ha az akkor majd mondjuk mit lehet tenni azzal. :D

Link to comment
Megosztás:

még azt megnézhetnéd ,hogy amikor leáll gyorsan letekered a tanksapkát,ha sziszeg akkor a szellőztető rendszerrel van valami.

ha az akkor majd mondjuk mit lehet tenni azzal. :)

nem nem sziszeg:( olyat halottam,hogy főtengely jeladó! Esetleg? Már teljesen tanácstalan vagyok:(:D:(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

B corsa 1.2 16V ECOTEC autóval lenne olyan hogy mostanában 10litert fogyaszt az autó városban. A Vízhőfok álló helyzetbe 90 előtt van egy picivel, de ha megyek vele akkor 0 és 90 között a közepén áll. Légzsák lámpa világit és 1x meg is bukott a müszakin, utána ki lett törölve, átment és megint elkezdett világitani :S

Túlfogyasztásra termosztátra gondoltam, de 5perc alatt felmegy a vizhőfok, vagyis jókor nyit. Nektek hol áll a mutató ennél a motornál álló helyzetben meg autókázás közben???

Mi ennek a motorkódja?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

B corsa 1.2 16V ECOTEC autóval lenne olyan hogy mostanában 10litert fogyaszt az autó városban. A Vízhőfok álló helyzetbe 90 előtt van egy picivel, de ha megyek vele akkor 0 és 90 között a közepén áll. Légzsák lámpa világit és 1x meg is bukott a müszakin, utána ki lett törölve, átment és megint elkezdett világitani :S

Túlfogyasztásra termosztátra gondoltam, de 5perc alatt felmegy a vizhőfok, vagyis jókor nyit. Nektek hol áll a mutató ennél a motornál álló helyzetben meg autókázás közben???

Mi ennek a motorkódja?

x12xe a kódja, a hőfoknak 91-92 fokon kell állnia menet közben,vagy esetleg hamarabb nyitó termosztát van benne.

9liternél nem fog kevesebbet enni ilyen időben városban. Ha volt egy két tempósabb lámpastart akkor simán megvan 10liter.

Link to comment
Megosztás:

x12xe a kódja, a hőfoknak 91-92 fokon kell állnia menet közben,vagy esetleg hamarabb nyitó termosztát van benne.

9liternél nem fog kevesebbet enni ilyen időben városban. Ha volt egy két tempósabb lámpastart akkor simán megvan 10liter.

Nem nem volt semmi. 6 éve megvan és még nem nagyon volt hozzá nyúlva. Azelőtt nem fogyasztott ennyit télen :|

Meg az alapjárat is olyan hogy hidegen beinditom ,és ha mennék vele akkor rángatna össze-vissza, de ha várok vele 3-4percet, akkor szépen megy. Még jelzi is hogy mikor indulhatok 3-4 perc múlva halkabb lesz a motor és akkor már nem rángat. Ez mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Nem nem volt semmi. 6 éve megvan és még nem nagyon volt hozzá nyúlva. Azelőtt nem fogyasztott ennyit télen :|

Meg az alapjárat is olyan hogy hidegen beinditom ,és ha mennék vele akkor rángatna össze-vissza, de ha várok vele 3-4percet, akkor szépen megy. Még jelzi is hogy mikor indulhatok 3-4 perc múlva halkabb lesz a motor és akkor már nem rángat. Ez mi lehet?

Gyertyák,lambda stb stb szokásos körök! :D

Link to comment
Megosztás:

Kifejtenéd ezeket a szokásos köröket :D Gondolom gyertyák miatt ilyet nem tud csinálni max túlfogyasztást :/ Lambdáját hogy ellenőrizzem?

Első körben vennék 4 gyári gyertyát...mikor voltak cserélve?

Második körben a motorhőfok jeladót mérném ki,azt amelyik az ECU-nak adja a hőmérséklet jelet.

Egyszerű multiméterrel kimérhető, az astra Gyik-ban megtalálod milyen hőfokhoz, milyen értékek tartoznak.

Rossz gyertya tud okozni fogyi növekedést és kis fordulaton egyenetlen járást.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.