Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

vettem kerékőrt ,de pár mm-el hosszabb mint a gyári csavar.azt mondta eddig mindenki akivel beszéltem hogy nem lesz baj simán rámegy,alufelninél úgyis jobb ha hosszabb stb...de én nem vagyok nyugodt és csak egy hét múlva derül ki h jó e...vkinek vmilyen tapasztalat ezzel kapcsolatban?

Jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kovetkezo helyzet adodott:

Mar egy ideje tervezem egy lambda szonda beszerzeset a magas fogyasztas miatt. Beszeltem egy haverral aki autoalkatresz beszerzesevel foglalkozik egy nagyobb cegnel. Megadtam az alvazszamot, motortipust stb es ajanlott egy Bosch LS01 0258986501 szamu szondat, amit vegul megvettem. Most latom a csomagolason es a neten is, hogy ez univerzalis szonda (pedig legalabb 5-szor kihangsulyoztam hogy ne univerzalis legyen). Igaz o is mondta, hogy olyan szonda nincs ami kizarolag az en motoromhoz jo (C14SE) es persze ne legyen egy vagyon. Ez ~15 ezer ft volt. Kerdesem, hogy ennyi penzert kapok direkt ehhez a motorhoz valot vagy inkabb tartsam meg. Masik problema, hogy ennek nincs csatlakozoja mint amilyen az eredetin van, csak egy kb 15cm-es huzal. Kerdes, hogy siman ossze tudom toldani, vagy az ugy nem megfelelo? Illetve volt meg NGK es Bosch is aminek volt csatija (dehat mindenki a bosch-t ajanlotta), de a csatis bosch 4 ezer ft-al dragabb volt (gondoltam ennyiert en is ossze tudom szepen kotni). Varom a velemenyeteket, hogy vigyem vissza vagy amiert univerzalis meg a celnak jo lesz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kovetkezo helyzet adodott:

Mar egy ideje tervezem egy lambda szonda beszerzeset a magas fogyasztas miatt. Beszeltem egy haverral aki autoalkatresz beszerzesevel foglalkozik egy nagyobb cegnel. Megadtam az alvazszamot, motortipust stb es ajanlott egy Bosch LS01 0258986501 szamu szondat, amit vegul megvettem. Most latom a csomagolason es a neten is, hogy ez univerzalis szonda (pedig legalabb 5-szor kihangsulyoztam hogy ne univerzalis legyen). Igaz o is mondta, hogy olyan szonda nincs ami kizarolag az en motoromhoz jo (C14SE) es persze ne legyen egy vagyon. Ez ~15 ezer ft volt. Kerdesem, hogy ennyi penzert kapok direkt ehhez a motorhoz valot vagy inkabb tartsam meg. Masik problema, hogy ennek nincs csatlakozoja mint amilyen az eredetin van, csak egy kb 15cm-es huzal. Kerdes, hogy siman ossze tudom toldani, vagy az ugy nem megfelelo? Illetve volt meg NGK aminek volt csatlakozoja (dehat mindenki a bosch-t ajanlotta) es Bosch is aminek volt csatija, de 4 ezer ft-al dragabb volt (gondoltam ennyiert en is ossze tudom szepen kotni). Varom a velemenyeteket, hogy vigyem vissza vagy amiert univerzalis meg a celnak jo lesz?

gyári lambda bocsh,olyan 50ropi körül van...amit kaptál az egy univerzális 1 vezetékes, hozzá teszem elég jó áron kaptad. Az univerzálisoknak ez a hátránya,hogy ott van egy kis "kábelmunka" de sztem nem lesz azzal gond (bár vannak megrögzöttek akik csak a gyárira esküsznek)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kovetkezo helyzet adodott:

Mar egy ideje tervezem egy lambda szonda beszerzeset a magas fogyasztas miatt. Beszeltem egy haverral aki autoalkatresz beszerzesevel foglalkozik egy nagyobb cegnel. Megadtam az alvazszamot, motortipust stb es ajanlott egy Bosch LS01 0258986501 szamu szondat, amit vegul megvettem. Most latom a csomagolason es a neten is, hogy ez univerzalis szonda (pedig legalabb 5-szor kihangsulyoztam hogy ne univerzalis legyen). Igaz o is mondta, hogy olyan szonda nincs ami kizarolag az en motoromhoz jo (C14SE) es persze ne legyen egy vagyon. Ez ~15 ezer ft volt. Kerdesem, hogy ennyi penzert kapok direkt ehhez a motorhoz valot vagy inkabb tartsam meg. Masik problema, hogy ennek nincs csatlakozoja mint amilyen az eredetin van, csak egy kb 15cm-es huzal. Kerdes, hogy siman ossze tudom toldani, vagy az ugy nem megfelelo? Illetve volt meg NGK es Bosch is aminek volt csatija (dehat mindenki a bosch-t ajanlotta), de a csatis bosch 4 ezer ft-al dragabb volt (gondoltam ennyiert en is ossze tudom szepen kotni). Varom a velemenyeteket, hogy vigyem vissza vagy amiert univerzalis meg a celnak jo lesz?

gyári 22e,bosch 17e,ngk 12e,MTE 7e

0885333 katalógus száma.

így hirtelen ennyi :D

boch-ból 0258002014 jó hozzá

Link to comment
Megosztás:

gyári 22e,bosch 17e,ngk 12e,MTE 7e

0885333 katalógus száma.

így hirtelen ennyi :)

boch-ból 0258002014 jó hozzá

A katalogus szam veletlenul nem 855333? Az EPC ezt dobta ki. Bosch-bol akkor feltetlenul csak az altalad adott szamut keressem vagy van meg mas alternativa is?? NGK-bol milyen szamut keressek?

Link to comment
Megosztás:

gyári lambda bocsh,olyan 50ropi körül van...amit kaptál az egy univerzális 1 vezetékes, hozzá teszem elég jó áron kaptad. Az univerzálisoknak ez a hátránya,hogy ott van egy kis "kábelmunka" de sztem nem lesz azzal gond (bár vannak megrögzöttek akik csak a gyárira esküsznek)

Engem nem erdekel a megrogzodes, annal inkabb a tapasztalat, hogy aki univerzalisat hasznal mi a velemenye rola (foleg a fogyasztas mennyit javult).

Link to comment
Megosztás:

de 0855333 a gyári száma..

boschból igen.

ngk OZA401-E6

Az igen gondolom a "csak"-ra vonatkozott es nem arra, hogy van mas alternativa is:)

Koszi, igy mar konnyebb lesz keresni.

U.i.: este imaba foglalom a neved:)

Szerk: mi az, hogy sima bosch, gm bosch meg gyari bosch? Ezt nem vagom, mi a kulonbseg koztuk?

Link to comment
Megosztás:

Engem nem erdekel a megrogzodes, annal inkabb a tapasztalat, hogy aki univerzalisat hasznal mi a velemenye rola (foleg a fogyasztas mennyit javult).

a corsa-ba 5e vagy 6e forintos topran van teljesen jó

a fastra-ba 6e volt a swag teljesen jó az is (c14nz)

nekem ilyen tapasztalatok vannak

a gasatrába nem variálok ,ha csere akkor gyári vagy a gyári márkájú

Link to comment
Megosztás:

Az igen gondolom a "csak"-ra vonatkozott es nem arra, hogy van mas alternativa is:)

Koszi, igy mar konnyebb lesz keresni.

U.i.: este imaba foglalom a neved:)

Szerk: mi az, hogy sima bosch, gm bosch meg gyari bosch? Ezt nem vagom, mi a kulonbseg koztuk?

pontosan így gondoltam csak nem írtam le :)

a különbség állítólag:

tehát van a gyári boschnak amik a tűrési pontossága 10 egység

a sima boschnak 15 egység.

ezek a számok csak szemléltetés ,semmi más

valójában más a minőség ellenőrzés ,a gyárinál szigorúbb

Link to comment
Megosztás:

a corsa-ba 5e vagy 6e forintos topran van teljesen jó

a fastra-ba 6e volt a swag teljesen jó az is (c14nz)

nekem ilyen tapasztalatok vannak

a gasatrába nem variálok ,ha csere akkor gyári vagy a gyári márkájú

Es ezek gondolom akkor univerzalisak? Te mit ajanlanal, megprobalhatom az ngk-t is, foleg ha meg kapok az altalad irt modellt vagy akar az univerzalis is jo?

Szerk: es a megkulonboztetes valahol fel van tuntetve h gyari (gondolom ez a GM) es a sima (ez pl h van feltuntetve)?

Link to comment
Megosztás:

Es ezek gondolom akkor univerzalisak? Te mit ajanlanal, megprobalhatom az ngk-t is, foleg ha meg kapok az altalad irt modellt vagy akar az univerzalis is jo?

Szerk: es a megkulonboztetes valahol fel van tuntetve h gyari (gondolom ez a GM) es a sima (ez pl h van feltuntetve)?

lehet hogy beválik az uni lehet hogy nem...,nem tudok ajánlani..

amiket írtam azok unik...

más a csomagolása

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.