Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Minden autóra kell költeni. Aki nem ezt mondja az 1 spúr és semmit nem vett az autójára csak szétfingotta. A suzukisok szlogenje ez elég megnézni az autójukat. Előbb ülnék 96os audiban 1 milkáért mint egy C corsában. Ráadásul attól, hogy te elköltöttél 1,2 milliót a corsára sosem lesz audi. Semmivel nem tudja felvenni a versenyt és össze sem hasonlítható a kettő. Én előbb ülök biztonságosabb, több extárval szerelt, motorikusan is jobban felszerelt kocsiban. Ha kifog az ember, egy jól karbantartott példányt amire vigyáztak. Azzal sokat bukni nem igen lehet. Sokkal jobban megéri drágább de jobb kocsit venni mint valamit tákolgatni és belelapátolni 500 ezreket. Akkor jön a kamu duma de ha ez meg az beszarik akkor elköltesz 200-300 ezret. Egy ócska H meg G astrára is el lehet költeni 300 ezret ha meghal valami. Kell kapcsolat és ismerősők, hogy ne basszanak át mindennel. Ezeket a sztorikat azok terjesztik mint akik kitalálták, a 2000 benzines kocsi nagyon nagyon sokat fogyaszt. Azt mélg életükben nem vezették 3 métert sem. Ráadásul nem egy szétgányolt példányt kell megvenni aki nem ért hozzá ne vegyen autót vigyen magával olyat akinek van hozzá köze. Ráadásul bármivel be lehet bukni az életben. Ezek használati cuccok máshol magyarországon kivül senki se nézi mit kell cserélgetni a kocsin és mi mennyibe kerül rá. Közlekedési eszköz. Az 1.2 milliós átíratott audi 1,6 millióban lesz egy rosszan esetben is ha költened kell rá. A corsád meg 1.2 millióban van megérte a 400 ezer spórolás? Nem hinném. Ráadásul egy 1.9 TDI példány közel azonosan fogyaszt a corsán 5-6Lekkel el lehet vezetni. Egy 1.4es corsával jó ha 7L ki lehet hozni ami városban 8-10. megtudod közelíteni Esetleg ha majd elakarod adni eltudod adni a corsát 300ezerért. Az audit meg sokkal többért ugyanis az audi tartja jelenleg a piacon a legjobban az árát. Na mindegy mindenki eldönti maga neki mi a jó.

Ne haragudj, de ezen kurvajót röhögtem! Óriási baromság! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gyári központizár utólag aham...amit egyszer már kirángattak az eredeti helyéről és legalább tizenöt éves. Én nem erőltetném...

Nekem ócsó utángyártott van benne,távirányítós. Két éve tökéletesen működik.

Hangos,így hallom is egyértelműen,hogy bezártam. :D

Kétszer drágább autóhoz: Az enyém 1milkánál kicsit többe is van,de mindene tökéletes és hibátlan.

Elindulnék autót venni 1milkáért...háát kapnék érte egy 8 éves C corsát,amin valószínűleg ugyanúgy kopottak a gumik,fáradtak a lengéscsillapítók és vállasak a féktárcsák,stb.

Tehát mire jól érzem magam benne átírással együtt már 1.5milkához közel lenne.Nem biztos,hogy nem éri meg egy autóra rákölteni a vételárát még egyszer ha nem akarja rögtön továbbpasszolni az ember.

Meg a kétszer drágább és felsőbb kategóriás gépekre meg sokkal több pénzt bele lehet locsolni ha nincs szerencséje és nem elég körültekintő az ember főleg ha cél,hogy minden extra működjön.

Pl. apósom 2001-es A6-osa is megkímélt meg tipp-topp,de már mínusz tolatóradar,mínusz csomagtérzár és a pixelek is dinamikusan fogynak a BC-ről,meg a második lambda is kuka és folyamat ég a hibalámpa. :devlish:

Ha enyém lenne nem bírnám ki,hogy ne javítsam ki és szerintem 100ropi lehet nehezen takarná be,ami lassan az autó értékének a tizede.

A Gyári központizár BIZTOSAN JOBB, Biztosabb, mint az utángyártott, de valóban tizenakárhányévesek... Az idő foga megrágja a dolgokat, ugyh lehetnek rejtett galibák és valóban qrwa drágán adnak ilyeneket a bontós piszkos bőrűek.

Az utángyártott valóban nem az igazi, hangos, esetleg univerzális amivel bajlódni kell, de ÚJ! Ezekből is van minőségi.

Veszek egy B Corsát kb.300 000 Ft-ért. Kötelező dolgok +100as hopp, már 400 az autó.. affene vehettem volna 400ért is...

Basszz... elfojt egy lengéscsillapító... Nah akkor csere.., JAA, de párban? hm.. plusz 20-30e, jah nincs otthon elég szerszámom... nagggyon jó.. +10e szerelés. Nah... nem úgy fog a fék ahogy kéne, no nem baj fő a biztonság... plusz 20e..

Egy két plusz bizbasz, kb 30e ért.

Fél év eltelig, tél van... na nee nehezen indul a verda... akksi 15e..

Kéne bele zene...plusz 30e..

ne mán, korrodálni kezdett +50e..

Oké, nekem kell bele új hűtővíz, új fékolaj, új váltó olaj, új motorolaj.. +20e..

Ajja ajj a kuplung is bekakilt... +30e..

Na most tartunk 625 000 Ft nál és van egy 17 éves Opel Corsám...

Ilyenkor vetődik fel a kérdés, hogy mekkora hülye vagy... Ennyiért vehettél volna jobbat, újabbat is....

Igen egyet értek vele, de

Arra nem kell költeni? Az biztos, h hiba nélküli, mert 5 évvel fiatalabb?

Dehogynem... és csak a leggyakrabban előforduló hibákat vetettem fel, ami persze bővíthető, de elég ennyi...

Ebből mi a tanulság???

Válaszokat várok...

Saját véleményem, NEM VAGY hülye, h ennyit ráköltöttél, ha hosszú távon akarod használni, mert VAN EGY JÓ AUTÓD, ami biztos nem áll meg 500KM után aminek a motorjába fűrészport öntöttek, h elbírj vele menni 2 hónapot vásárlás után és otthagyjon az út szélén.

Minden használt autóvásárlás egy zsákbamacska!

Bocs, h ilyen hosszas voltam, meg konkrétan nem az én autómra kellett ennyit költeni, meg nem is költöttem, de ez azoknak válasz akik leszólnak minket, h kicsivel többért jobb autót vehettem volna.

Nem versenyautó, nem új, de az ami nekem KELL! :lol:

thumb_up.pngPistiv, like this.

Link to comment
Megosztás:

Nevethetsz is az, hogy tudatlan vagy az a te hibád, kimutatott statisztika van erről. :lol: Olyan nevetsz amiről fogalmad sincs? Okos ember lehetsz. Elsőre nézz utána. Utána lehet nevetgélni.

Sosem értemme mi a t kell ezen annyit agyalni.

Ha nincs pénzed, ne vegyél autót. Azokat sem értem, akik naponta tankolna a kocsiba, mert nincs pénzem jaj, inkább 5litert tankol 20x egy hónapban. :D

Nincs ezen mit ragozni, aki meg olyan dolgozó lány okosan áll ehhez hozzá, az beleőrül.

Másfelöl meg sem fordul a fejedben, hogy ez itt egy márka klub fóruma és valszeg olyanoknak lököd a száraz statisztikai rizsát, akik pont abban lelik örömüket, hogy babrálhatnak a régi szar autókkal. :devlish:

Igazából erre értettem, hogy nekünk aztán mondhatod, baromira nem fog érdekelni senkit ez a maszlag. :icon13:

Igazad van, de itt főleg olyan evetemültek vannak, akik az ucsó ruppójukat is a kocsijukra költik. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ha annyira szar a 18 éves központi zár akkor dobjátok ki az autótokat is mert akkor az is szar. Jól bírják a központi zárak semmi gond velük. Nyilván van agyon használt 900 ezer kilométeres kocsiból kibontott is. De általában nem sokan használják rommá.

Veszel egy 300 ezres B corsát átírás meg minden 400. Ki beszélt erről ember? Vehettél volna 400ért? Haha vicces. Minden kocsira van átíratás olvasd el újra az írásom kérlek valami baj van nálad.

A hibák amik sorolsz nagy része kiszűrhető. Arról nem is beszélve, ha 1,5 millióért veszel egy jó kocsi aminek ismered az előéletet és nem egy lerugott szar akkor nem kell ennyit költeni mint a corsára amit írsz? 300 ezres kocsi, hogy használják a tulajdonosai? Minek rákölteni jó az megy rúgom neki kit izgat.

Zene 30 ezerből? Vicces voltál. Egy jobb minőségű első szett kerül 30 ezerbe vagy egy erősítő.

Továbbra se olvastad el az írásom ugyanis ott írtam, hogy minden kocsira költeni kell. Így kezdődik az írás.

"Minden használt autóvásárlás egy zsákbamacska!" - Pipa

Nem szóltam le senkit. De 1 millióból igen is lehet jobb kocsit venni és ha még ráköltesz 200 ezret akkor is jobban állsz. Szóval ennyi. Ergó nagyon nem volt jó biznisz rákölteni ennyit. De legalább adott rá a tulaj ez becsülendő. Valószínűleg nem fog megállni igen. De ettől még egy Corsában ülsz továbbra is.

Link to comment
Megosztás:

Sosem értemme mi a ######t kell ezen annyit agyalni.

Ha nincs pénzed, ne vegyél autót. Azokat sem értem, akik naponta tankolna a kocsiba, mert nincs pénzem jaj, inkább 5litert tankol 20x egy hónapban. :lol:

Nincs ezen mit ragozni, aki meg olyan dolgozó lány okosan áll ehhez hozzá, az beleőrül.

Másfelöl meg sem fordul a fejedben, hogy ez itt egy márka klub fóruma és valszeg olyanoknak lököd a száraz statisztikai rizsát, akik pont abban lelik örömüket, hogy babrálhatnak a régi szar autókkal. :devlish:

Igazából erre értettem, hogy nekünk aztán mondhatod, baromira nem fog érdekelni senkit ez a maszlag. :devlish:

Igazad van, de itt főleg olyan evetemültek vannak, akik az ucsó ruppójukat is a kocsijukra költik. :D

Ezzel 1et értek én is. Még mindig jobb azt hallgatni mintha költenek a kocsijukra, mint amikor jönnek az ocsmány dolgok és még büszkék is rá, hogy átvertek mást.

Link to comment
Megosztás:

Nem szóltam le senkit. De 1 millióból igen is lehet jobb kocsit venni és ha még ráköltesz 200 ezret akkor is jobban állsz. Szóval ennyi. Ergó nagyon nem volt jó biznisz rákölteni ennyit. De legalább adott rá a tulaj ez becsülendő. Valószínűleg nem fog megállni igen. De ettől még egy Corsában ülsz továbbra is.

És ha Corsában ülök már nem is vagyok ember? :lol:

Egyébként 1,5misiért is lehet szart venni és bőven tele lehet az is rejtett hibával. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha annyira szar a 18 éves központi zár akkor dobjátok ki az autótokat is mert akkor az is szar. Jól bírják a központi zárak semmi gond velük. Nyilván van agyon használt 900 ezer kilométeres kocsiból kibontott is. De általában nem sokan használják rommá.

Veszel egy 300 ezres B corsát átírás meg minden 400. Ki beszélt erről ember? Vehettél volna 400ért? Haha vicces. Minden kocsira van átíratás olvasd el újra az írásom kérlek valami baj van nálad.

A hibák amik sorolsz nagy része kiszűrhető. Arról nem is beszélve, ha 1,5 millióért veszel egy jó kocsi aminek ismered az előéletet és nem egy lerugott szar akkor nem kell ennyit költeni mint a corsára amit írsz? 300 ezres kocsi, hogy használják a tulajdonosai? Minek rákölteni jó az megy rúgom neki kit izgat.

Zene 30 ezerből? Vicces voltál. Egy jobb minőségű első szett kerül 30 ezerbe vagy egy erősítő.

Továbbra se olvastad el az írásom ugyanis ott írtam, hogy minden kocsira költeni kell. Így kezdődik az írás.

"Minden használt autóvásárlás egy zsákbamacska!" - Pipa

Nem szóltam le senkit. De 1 millióból igen is lehet jobb kocsit venni és ha még ráköltesz 200 ezret akkor is jobban állsz. Szóval ennyi. Ergó nagyon nem volt jó biznisz rákölteni ennyit. De legalább adott rá a tulaj ez becsülendő. Valószínűleg nem fog megállni igen. De ettől még egy Corsában ülsz továbbra is.

Inkább nem folytatom, csak a kiemelt részen gondolkodj el...

Ez 100ból 2x igaz...

Nem mindenki "hawer"tól vesz autót, vagy a családból, vagy a szomszédtól, akkor itt megdől ez az elmélet.

"Minek rákölteni jó az megy rúgom neki kit izgat." - no comment

Link to comment
Megosztás:

Inkább nem folytatom, csak a kiemelt részen gondolkodj el...

Ez 100ból 2x igaz...

Nem mindenki "hawer"tól vesz autót, vagy a családból, vagy a szomszédtól, akkor itt megdől ez az elmélet.

"Minek rákölteni jó az megy rúgom neki kit izgat." - no comment

Ez a mentalitás, látom nap mint nap ebben dolgozok. Hidd el addig mennek vele amíg ki nem esik a kerék. Tisztelet a kivétel.

Link to comment
Megosztás:

De akkor is ember vagy. Csak lehetett volna jobb bizniszt is csinálni a fentebbi sztorira kitérve ennyi. 15 millióért is lehet sajnos.

Szerintem megint kihagysz valamit a számításból. :devlish:

Nem mindenkinek van hirtelen 1.5misije gépkocsira. Hitelre meg vegyen az, akinek elment a józan esze...szerintem. :D

Szal én inkább faragom a 17éves szaromat, mintsem vegyek 1.5milkáért és azon keseregjek, hogy a hitel mellett nincs pénzem se tankolni, se venni hozzá bármit.

Ja és csak csendben jegyzem meg, hogy az új autók sem különbek, ha szerencséd van soha nem kell rá költeni, de ha kifogod, hordhatod vissza bőszen...

Szal egy szónak is száz a vége, aki autózik fizessen és ne hisztizzen! :lol:

U.i.: ha értéktartó autót akartam volna venni japánt veszek!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem megint kihagysz valamit a számításból. :devlish:

Nem mindenkinek van hirtelen 1.5misije gépkocsira. Hitelre meg veygen az, akinek elment a józan esze...szerintem. :D

Szal én inkább faragom a 17éves szaromat, mintsem vegyek 1.5milkáért és azon keseregjek, hogy a hitel melett nincs pénzem se tankolni, se venni hozzá bármit.

Ja és csak csendben jegyzem meg, hogy az új autók sem különbek, ha szerencséd van soha nem kell rá költeni, de ha kifogod, hordhatod vissza bőszen...

Szal egy szónak is száz a vége, aki autózik fizessen és ne hisztizzen! :lol:

Így van perkáljon. Bár ezzel se értek 1et mert ne ilyen mértékben mint ebben az országban kell. Nyilván lehet faragni de az mindig többe fog kerülni. Nem dicsértem az új autókat azt hiszem 96os autót írtam fentebb. Szerintem az új autók egytől egyik mind egy hulladék nincs benne anyag. 20-30 ezrek után szétesnek benne a dolgok meg motorcsere hát nem tudom. De hát ez az új kor hibája.

Link to comment
Megosztás:

Ok, de én ebben lelem örömöm, érted? :devlish: :lol: Van aki elissza, elkurvázza én a gépsasra költöm és attól vagyok boldog. :D

Elhiszem, van ennek értelme. Valakit az tesz boldoggá, hogy kimegy és babrálgat mindig rajta valakit. Valakit meg az, hogy beül és mindig megy nem kell törödnie semmivel. De annak már nem sokat látom amikor az éndzsölájsz virít benne, azt nincs mintázat a gumin. A küszöbön meg be lehet köpni :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Látod János És Te még dörtit bántottad :devlish: :icon13:

Én akkor rendes gyerek vagyok mert kinyalom a kocsim kipufogóját is :icon13:

Dehogy!

Staisztikailag bebizonyított, hogy te is rúgtad neki, mert volt egy 300EFt-os fosod! :lol:

Inkább veszek 1.5 misiért kiselejtezett 3 éves cégest, visszapörgetett órával, annak sosem rugták. :D

Viccet félretéve: szerintem ebben a témában nagyon nagy hiba általánosítani.

Pl én is ráköltöttem mindkét autómra egy vagyont, de nem is fogom eladni, ne élvezze más ki az én munkám gyümölcsét. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Elhiszem, van ennek értelme. Valakit az tesz boldoggá, hogy kimegy és babrálgat mindig rajta valakit. Valakit meg az, hogy beül és mindig megy nem kell törödnie semmivel. De annak már nem sokat látom amikor az éndzsölájsz virít benne, azt nincs mintázat a gumin. A küszöbön meg be lehet köpni :lol:

Szerintem a fórumozók nagy része azért van itt, mert törődik az autójával.

Még, ha nincs is pénze egy Audira, de apródonként elkölt annyit rá, mint egy Audi. Ha Audit vett volna, szerintem arra is költene.

Ez törődés kérdése, ki mennyit szán az autójára. Én inkább támogatom a túlköltést, mint a sörösdobozzal bélelt dugattyúsat...

Link to comment
Megosztás:

én speciál semmi cicomát nem raktam rá...

csak rendbe raktam, mert én úgy szeretem ha minden gyári :lol:

a gastrával is így vagyok , csak gyári vagy gyári által beszállított márkát rakok bele...

nekem ez a heppem ,nem vagyok hajlandó lomot rakni a kocsiba :D

Én szerintem is egyébként az a legjobb ha minden gyári. Szerintem az a legszebb egyszer kitalálták ezt már. Ráadásul vannak olyan kocsik amik gyárilag is mindent visznek. Akkor minek tuningolni bármit is?

Link to comment
Megosztás:

Dehogy!

Staisztikailag bebizonyított, hogy te is rúgtad neki, mert volt egy 300EFt-os fosod! :lol:

Inkább veszek 1.5 misiért kiselejtezett 3 éves cégest, visszapörgetett órával, annak sosem rugták. :D

igen rúgtam neki és azért változott át az ECU benne A corsa ECU-vá :devlish:

és igen azért szakadt el a vezérműszíjam 10ekm után mert rúgtam neki :icon13: (amit lecseréltettem amikor megvettem ... sajnos gyártási hibás volt :devlish: )

Link to comment
Megosztás:

igen rúgtam neki és azért változott át az ECU benne A corsa ECU-vá :D

és igen azért szakadt el a vezérműszíjam 10ekm után mert rúgtam neki :devlish: (amit lecseréltettem amikor megvettem ... sajnos gyártási hibás volt :lol: )

Erre meg közlik, hogy ÍJ barátom. :devlish: Ez a legnagyobb fájó pont. Remélem ilyet nem élek át és senkinek sem kívánom. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.