Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

ha a hozzászólásod minőségéből nem is,de a mennyiségéből egyértelműen lehetett következtetni :devlish:

Hát nekem az elején nem esett le.. Sőt nem is volt szimpatikus... Sőt MOST se..., (Én nem ismertem azt az oldalát amikor napiszinten írt 50-et a fórumba)

Dirtyvel beszélgetek, de ez a Corsica 1 F**@**$$zzz! :devlish:

Amúgy Corsica, ha már levetted az álarcot, akkor pedig a corsica oldaladhoz szólva:

Van egy Corsája a srácnak párszázért, rákölt rugóra az 1/7-ét, plusz bla-bla... :lol:

S a végén elér egy összegért egy olyan autót ami tetszik neki, jó is, az ízléséhez is igazodik és "sportos" is.

Igaz 1.2es motorral, de neki ennyi kellett.

Szóval mutass már 1 olyan autót ami ennyi pénzből meg van/lesz, s ennyire az ízlésére alakított? :icon13:

Szal ennyit erről.

J0hnny:

Jól jártatok Mr.Drummeral azzal a kipufogóval, nagyon bejön...! :D

P071 vigyázzni! SOk a traffi! Ma én is belefutottam 1be, de még jó, h felvoltam rá készülve, mert 1 hete ugyanott voltak és előre villogtak rám. Mostanában elővigyázatosabb vagyok és már távolról kiszúrtam őket. S közelebb érve ott villogott a zöld KnightRider jel a szélvédőn.. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Viszont össze vissza dől az egész. Haverom beült azt neki halálfélelme volt azt mondta 120nál már olyan mintha 200al mennénk. Kanyarban meg túlságosan lassítani kell mert csúszik ki meg állandóan az a feelingem, hogy emelkednek a kerekek.Mondjuk most 15ös felni van rajta így kicsit más feeling egész jó de így kis ültetéssel szerintem korrekt lenne. Már önmagában a 15ös felnivel sínesebb feeling lett.

Eddig nem tudtam megfogalmazni, de Te most leírtad. Pontosan ilyen érzésem van nekem is és azt hittem ez normális, de akkor ahogy most olvasom, ez mégse annyira normális. Állandó jelleggel csikorog a gumim - mondjuk sportosan is vezetek (már amennyire 1.2-es majd 20 éves kocsit lehet...) meg csúszik az autó keresztbe, olyan mintha elszállnék vele. Körforgalomba félek, hogy borulok ha izmosabban megyek be. :lol:

Ez mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

Eddig nem tudtam megfogalmazni, de Te most leírtad. Pontosan ilyen érzésem van nekem is és azt hittem ez normális, de akkor ahogy most olvasom, ez mégse annyira normális. Állandó jelleggel csikorog a gumim - mondjuk sportosan is vezetek (már amennyire 1.2-es majd 20 éves kocsit lehet...) meg csúszik az autó keresztbe, olyan mintha elszállnék vele. Körforgalomba félek, hogy borulok ha izmosabban megyek be. :lol:

Ez mitől lehet?

C O R S A :D legfőképpen ettől.

Na vicces félretéve.

De amúgy kéne alá varázsolni 1 új futóművet és tuti jó lenne. Én is gondolkodok rajta.

Link to comment
Megosztás:

Eddig nem tudtam megfogalmazni, de Te most leírtad. Pontosan ilyen érzésem van nekem is és azt hittem ez normális, de akkor ahogy most olvasom, ez mégse annyira normális. Állandó jelleggel csikorog a gumim - mondjuk sportosan is vezetek (már amennyire 1.2-es majd 20 éves kocsit lehet...) meg csúszik az autó keresztbe, olyan mintha elszállnék vele. Körforgalomba félek, hogy borulok ha izmosabban megyek be. :lol:

Ez mitől lehet?

Körforgalom, 40-nél többel, szervó nélkül... :D Az az igazi! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Van egy Corsája a srácnak párszázért, rákölt rugóra az 1/7-ét, plusz bla-bla... :lol:

S a végén elér egy összegért egy olyan autót ami tetszik neki, jó is, az ízléséhez is igazodik és "sportos" is.

Igaz 1.2es motorral, de neki ennyi kellett.

Szóval mutass már 1 olyan autót ami ennyi pénzből meg van/lesz, s ennyire az ízlésére alakított? :D

Szal ennyit erről.

Na attól miért lesz sportos? Ezt nem értem. De eleve nem értem, olyan amatőr ez a sportos megszólítás a kocsinál. A sport az más kategória. Foci, futás, kézilabda...... Na ez sport. :devlish:

Ha 649 lóerő és 21 colos felni az miért SPORT? Ezt valaki magyarázza már majd el. Az esetleg FAST AND FURIOUS. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Na attól miért lesz sportos? Ezt nem értem. De eleve nem értem, olyan amatőr ez a sportos megszólítás a kocsinál. A sport az más kategória. Foci, futás, kézilabda...... Na ez sport. :lol:

Ha 649 lóerő és 21 colos felni az miért SPORT? Ezt valaki magyarázza már majd nem az esetleg FAST AND FURIOUS. :D

Szándékosan tetten idézőjelbe.. Akkor, hogy fogalmazzak, h optikailag tuningolt? Számára, külsőleg.

Link to comment
Megosztás:

Szándékosan tetten idézőjelbe.. Akkor, hogy fogalmazzak, h optikailag tuningolt? Számára, külsőleg.

Szerintem akkor van értelme ennek. Ha te csinálod a két kezeddel amit tudsz. Jól néz ki és elég sok kocsit ott hagy. Akkor van értelme. De ha eladod fél év múlva mert meguntad hát nem tudom.

Agyalok rajta, hogy veszek egy türkiz-kék corsát 5 ajtósba és belepakolni valami turbós motort és szőke parókába tolni. T matricával hátul. Vagy kalapban. Azt hiszem szép sírás nevetés lenne. :lol:

csak közúton... :D És a subaru töredéke lenne. :devlish: Suttyókat meg így még jobb alázni.

Ja majdnem elfelejtettem HUH de ismerős AZOPELES srác........... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Na ma pont ezt játszottam én is...elindulás után 30 percel már tolt volna le a suttyó szakadt bmw-s cigó bagázs, direkt félrehúzodtam (már amennyire lehet egy 1/1 sávos úton) de csak nem ment el, inkább 20 cm-re jött a seggembe...odaléptem neki, nem csípem az ilyet. Ha meg már belendült akkor gyorsan átrágtam magam 4-5 kocsin :devlish:

93-as C12NZ, hát a 120 már megvolt, de sajnos még nem volt alkalmam jobban odalépni neki, főleg, hogy az is 70-es táblánál volt :lol:

Sok ilyen állat van. A legjobb amikor én előzök meg előzget az előttem lévő is. Ráérkezek és akkor van lyuk, lehetne menni és ott van előttem és nem megy. És akkor most milesz kérdezem magamban mert eddig ment előttem mint a barom most meg megált. Aztán mikor meg elkezdenék előzni ő is kijön :devlish: Szerintem ez ilyen szopatás akar lenni vagy nem tudom :icon13:

Meg azt is szeretem mikor megelőz és betolakszik elém mert igazából épp, hogy megtud előzni. Na az a legjobb :D

Link to comment
Megosztás:

Az a legjobb amikor meglátod a kocsid, hogy elől is meg hátul is rád állnak mint az állat. De úgy, hogy már előre tudod, hogy itt 20 percig fogsz tolatni meg előre hátra. Na akkor nem kell szervó legjobb.

Az adja azt én is szeretem. Kintről meg lesnek, hogy kétkézzel tekergetem a kormányt mint a barom :lol:

Link to comment
Megosztás:

C O R S A :lol: legfőképpen ettől.

Na vicces félretéve.

De amúgy kéne alá varázsolni 1 új futóművet és tuti jó lenne. Én is gondolkodok rajta.

Szerintem az a futómű amit én rendeltem az korrekt. Jó lehet venni drágábbat is meg márkásabbat. De kapható 40/40mm-es gátlókkal együtt is. Vagyis igazából sokan mondják, hogy a gátlókat nem kell cserélni mert elbírja a 40mm ültetést. De ez már csak rajtad áll bevállalod-e. Szerintem ha marad a gyári lengéscsillapítód és csak rugót cserélsz akkor nem lesz olyan pattogós.

Link to comment
Megosztás:

Sok ilyen állat van. A legjobb amikor én előzök meg előzget az előttem lévő is. Ráérkezek és akkor van lyuk, lehetne menni és ott van előttem és nem megy. És akkor most milesz kérdezem magamban mert eddig ment előttem mint a barom most meg megált. Aztán mikor meg elkezdenék előzni ő is kijön :D Szerintem ez ilyen szopatás akar lenni vagy nem tudom :devlish:

Meg azt is szeretem mikor megelőz és betolakszik elém mert igazából épp, hogy megtud előzni. Na az a legjobb :lol:

Nekem is vannak ilyen kedvenc sofőrjeim. Az a legjobb amikor 50nél 90el megy aztán 110nél is 90ennel. Ennél jobb a világon nincs. Természetesen mind2 résznél a belső sávban. Akárhol megyek a külsőben az esetek többségében nem is előzők mániám ez a külső sáv. Ezt már kitalálták egyszer ezt tanítják ott kell menni. De mindenkit leelőzők mindig előrébb vagyok. Érdekes. Pedig nem mindig hajtok gyorsan. Meg azt is csípem, hogy vannak ilyen notorius nagyokosok akik azért is megelőznék megmutatják, hogy kitolják a szemét és a pirosnál kifejeli az ablakot úgy áll meg. Érdekes mindig előrébb kerülök ezeknél is. Nagyon tudnak.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az a futómű amit én rendeltem az korrekt. Jó lehet venni drágábbat is meg márkásabbat. De kapható 40/40mm-es gátlókkal együtt is. Vagyis igazából sokan mondják, hogy a gátlókat nem kell cserélni mert elbírja a 40mm ültetést. De ez már csak rajtad áll bevállalod-e. Szerintem ha marad a gyári lengéscsillapítód és csak rugót cserélsz akkor nem lesz olyan pattogós.

Majd beszámolsz ha kész lesz. :lol: Kíváncsi vagyok lehet tényleg megéri fogalmam sincs. Igazából a gyárinál semmi se lehet szarabb. :D

Link to comment
Megosztás:

hello mindenki

hol érdemes sebességet váltani hogy a legkevesebbet fogyassza az auto?

1.4 corsám van nekem is. de sokat eszik.

2200 nál váltsak?

Motorkód? 8v vagy 16V? Nem csak emiatt fogyaszthat sokat az autó. Kb. 200 hibalehetőség van. Mit tapasztalsz? Hol használod városban? Mennyi az a sok?

Nekem ha olyan kedvem van akkor 6500nál váltok mégsem fogyaszt sokat.

Link to comment
Megosztás:

Majd beszámolsz ha kész lesz. :lol: Kíváncsi vagyok lehet tényleg megéri fogalmam sincs. Igazából a gyárinál semmi se lehet szarabb. :D

Őszíntén megmondva nekem a gyárival sincs bajom. Nekem nem dölöngél meg semmi ilyesmi. Olvastam amit írtatok de nálam nem figyelhető ilyen jelenség. Hát ha van rá igény akkor meg kérdem a fickót had csináljak pár fotót meg elmondom milyen lett és milyen volt.

Link to comment
Megosztás:

hello mindenki

hol érdemes sebességet váltani hogy a legkevesebbet fogyassza az auto?

1.4 corsám van nekem is. de sokat eszik.

2200 nál váltsak?

Ez relatív mi a sok. Valószínűleg városban nem fog ilyen 5-6 litereket enni. Meg nézd meg a gyári adatot. 1.2esnek 8,6 liter a gyári adat városba :lol:

Link to comment
Megosztás:

Őszíntén megmondva nekem a gyárival sincs bajom. Nekem nem dölöngél meg semmi ilyesmi. Olvastam amit írtatok de nálam nem figyelhető ilyen jelenség. Hát ha van rá igény akkor meg kérdem a fickót had csináljak pár fotót meg elmondom milyen lett és milyen volt.

Menj bele egy körforgalomba olyan 60 körül megfogod érezni. De valami széles körforgalmat keress. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az a legjobb amikor meglátod a kocsid, hogy elől is meg hátul is rád állnak mint az állat. De úgy, hogy már előre tudod, hogy itt 20 percig fogsz tolatni meg előre hátra. Na akkor nem kell szervó legjobb.

Másik legjobb mikor megyek dolgozni hajnalban és a munkahelyen veszem észre, hogy a QR..a , a fekete autód lökhárítóján egy vastag fehér csík..

Ezért jó társasházban lakni, ahol máshova sem lehet parkolni, max. ha van egy jó helyed akkor az ablak alá és pont rá látsz az autódra...

Link to comment
Megosztás:

Menj bele egy körforgalomba olyan 60 körül megfogod érezni. De valami széles körforgalmat keress. :lol:

Hát 50 körül mentem már be kicsit szélesebbe. Nem mondom nem döltem be meg nagyot sem kanyarodtam, de ennyire vészes nem volt :D Meg gondolom nem erre találták ki annak idején :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.