Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Budapest és környéke -CHAT


forumadmin

Recommended Posts

  • Hozzászólások 3,3k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Ezt Zolinak írtam mondjuk :lol:

De hívhatsz így, ha jónak látod ezt :(

Héló, Mester! :excl: Zolinak írtad, h fejlődőképes? Ne má'! Miért, me' azt tudta nekem írni, hogy "Küzdj"? (ami egyébként tecccett tőle!! Neki jól áll, ő valahogy szimpatikusan tudja mindezt előadni. :lol: )

Küzdöttem is. Mizújs amúgy? Buli van ma? Hogy vagytok?

Link to comment
Megosztás:

Héló, Mester! :excl: Zolinak írtad, h fejlődőképes? Ne má'! Miért, me' azt tudta nekem írni, hogy "Küzdj"? (ami egyébként tecccett tőle!! Neki jól áll, ő valahogy szimpatikusan tudja mindezt előadni. :( )

Küzdöttem is. Mizújs amúgy? Buli van ma? Hogy vagytok?

:lol:

Esik valami takony. :lol:

Link to comment
Megosztás:

:(

Esik valami takony. :excl:

Itt is, ma reggel havas volt a táj, de persze elolvadt napközben. Hétvégére szép napos időt ígérnek. -6 fokkal. Nem baj, kész a torta, ott figyel kint a teraszon, holnap viszem bulizni. Egy szülinapra készítettem. Kicsit nyomi, de remélem, annál finomabb lesz.

Link to comment
Megosztás:

Itt is, ma reggel havas volt a táj, de persze elolvadt napközben. Hétvégére szép napos időt ígérnek. -6 fokkal. Nem baj, kész a torta, ott figyel kint a teraszon, holnap viszem bulizni. Egy szülinapra készítettem. Kicsit nyomi, de remélem, annál finomabb lesz.

Elvileg jön bp felé a haw. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Héló, Mester! :excl: Zolinak írtad, h fejlődőképes? Ne má'! Miért, me' azt tudta nekem írni, hogy "Küzdj"? (ami egyébként tecccett tőle!! Neki jól áll, ő valahogy szimpatikusan tudja mindezt előadni. :lol: )

Küzdöttem is. Mizújs amúgy? Buli van ma? Hogy vagytok?

Ye, neki :lol:

Velem ellentétben miiiii ? :lol:

Pókereztünk eddig, de asszem most mozdulás lesz valahova :(

Link to comment
Megosztás:

El fog olvadni :lol:

De mikor? :( Nálunk reggelre jó 10 centi esett. Mire észbekaptam apósom ment egy kört a hólapáttal a szokásos köpjáratait kialakítva, így már azért is lapátolnom kellett, hogy a garázsból kiálljak. Tudom, hogy most kezdődik a tél, de én már únom :excl: :lol:

Link to comment
Megosztás:

De mikor? :( Nálunk reggelre jó 10 centi esett. Mire észbekaptam apósom ment egy kört a hólapáttal a szokásos köpjáratait kialakítva, így már azért is lapátolnom kellett, hogy a garázsból kiálljak. Tudom, hogy most kezdődik a tél, de én már únom :excl: :lol:

De meg vagytok ijedve!Tééélllllllll van ezzel jár!A nyár meg meleggel!Mondom még most hogy itt nem esett hó!Igaz Lajosmizsén ahol melózom már van!Kiváncsi vagyok vagyis leszek ha itt is le esik lesz ekkora szám! :lol:

Link to comment
Megosztás:

De meg vagytok ijedve!Tééélllllllll van ezzel jár!A nyár meg meleggel!Mondom még most hogy itt nem esett hó!Igaz Lajosmizsén ahol melózom már van!Kiváncsi vagyok vagyis leszek ha itt is le esik lesz ekkora szám! :excl:

Nem vagyok én olyan ijedős, csak nem szeretek havat lapátolni. Valszeg azért, mert nem csak 2 keréknyomot kell eltúrni..... :lol: :(

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok én olyan ijedős, csak nem szeretek havat lapátolni. Valszeg azért, mert nem csak 2 keréknyomot kell eltúrni..... :lol: :(

Voltunk ma a budai hegyekben sétálni, megnézni az első havat, de csak lakott területen. Van rendesen, helyenként 10cm fölött. Mennyi helyen van fűtés a kocsibeállóban, hihetetlen. Mondjuk amekkora villa egyik-másik, ez a legkevesebb. Sok-sok nagyon szép van. A holland nagykövetségnek extra lájk :excl:

Link to comment
Megosztás:

Voltunk ma a budai hegyekben sétálni, megnézni az első havat, de csak lakott területen. Van rendesen, helyenként 10cm fölött. Mennyi helyen van fűtés a kocsibeállóban, hihetetlen. Mondjuk amekkora villa egyik-másik, ez a legkevesebb. Sok-sok nagyon szép van. A holland nagykövetségnek extra lájk :(

Pedig tapasztalataim alapján arrafelé laknak a legsmucigabb emberek. Liftre és kocsibeálló fűtésre tellik, de hogy bővíttesse 3×5 amperrel a betápját, arra már sajnálják a stexet. Egy időben rendszeres elfoglaltságunk volt az első hó után, hogy kiadjunk a vezérlésről egy + jelet a ház felé, ami letiltja a beálló fűtését, míg megy a lift..... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Pedig tapasztalataim alapján arrafelé laknak a legsmucigabb emberek. Liftre és kocsibeálló fűtésre tellik, de hogy bővíttesse 3×5 amperrel a betápját, arra már sajnálják a stexet. Egy időben rendszeres elfoglaltságunk volt az első hó után, hogy kiadjunk a vezérlésről egy + jelet a ház felé, ami letiltja a beálló fűtését, míg megy a lift..... :excl:

hehe ez már a hülyeség kategória, mert gondolom ez a fenntartás többe kerül mint az egyszeri bővítés díja má ha jól gondolom

Link to comment
Megosztás:

hehe ez már a hülyeség kategória, mert gondolom ez a fenntartás többe kerül mint az egyszeri bővítés díja má ha jól gondolom

Látod ebben nem vagyok biztos. Uccsó infóm szerint fázisonként, amperenként 2000. Persze bizonyos korlátokkal, pl. 3×16-ról , 3×25 a következő lépcső. Míg a vezérlés alakítgatás egyszeri költségben 8-10 ezer.

A baj inkább ott kezdődik, amin képesek közlekedni lift gyanánt. Praktikeres köteles emelő olyan kötéllel, amit még vontatókötélnek sem használnék, műanyag harmónikaajtó, és még sorolhatnám a furcsa és veszélyes tákolmányokat.

Azért vannak érdekes házak....az utcáról csak egy kb.60-70 nm-es házat látsz. Mikor bemész kiderül, hogy van 4 szint.....lefelé. Minden szint teljes panorámás, pl. ellátsz a fotelből a parlamentig és a konyhából néhány lépcsőn leszaladva már csobbansz is a fűtött, nyitható üveggel körbezárt, feszített tükrös medencében.... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Ha nem aludnál, akkor látnád, hogy nem takony esik hanem hó, de baromira :lol:

Mondjuk ennyi idősen nem csodálom, hogy egy te 1 kakaó után korán bebújsz a takaró alá :excl: :( :lol:

Épp fordítva, szerintem. Pont neki kellene ilyenkor buliba indulnia, és neked kéne lassan 1 kakaó után bebújni a takaró alá, nem? :lol:

De hát ilyen ez a mai fiatalság. Már bulizni sem mozdulnak ki, ha kicsit hideg van, igaz? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok én olyan ijedős, csak nem szeretek havat lapátolni. Valszeg azért, mert nem csak 2 keréknyomot kell eltúrni..... :( :excl:

Fogd úgy fel, hogy addig is mozogsz (sportolsz) és jó levegőn vagy, edzed a tested (és ezzel a lelked is). Persze én könnyen beszélek, nem családi házban lakom. De tavaly azért nekiálltam én is, szolidaritásból, hogy ne csak mindig az alsó lakó szívjon. Még jól is esett. (persze, ez kicsit olyan, mint a gyereknevelés. Ha van egy otthon állandóra, az rendesen le tudja fárasztani az embert, de ha csak néha látod, mint kedvenc kis unokahúgot, akkor egész élvezetesnek tűnik kívülről a dolog.)

Link to comment
Megosztás:

Épp fordítva, szerintem. Pont neki kellene ilyenkor buliba indulnia, és neked kéne lassan 1 kakaó után bebújni a takaró alá, nem? :excl:

De hát ilyen ez a mai fiatalság. Már bulizni sem mozdulnak ki, ha kicsit hideg van, igaz? :(

Akkor nem mozdulnak, ha dolgoznak szombaton és vasárnap is.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.