Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Ascona


gabo007

Recommended Posts

  • Hozzászólások 2,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Nem illik rá a dtm vég?

A fehér irányjelzö+hütőmaszk project már folyamatban, de még rágondolkodtam egy lotus omega full soiler setten is. Vélemény?

LAssan alakulgat a gép, de csak kész lesz egyszer, a kasztni, elvileg tip top, amit láttott a kasztnis ismerősöm mindent meg csinált. Küszöbök, ívek csere STB...

Már csak a tetön és a géptetőn lévő horpik és a fény van hátra.

Na meg a jó alufelni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gelko!

Nem gondolkoztál még, hogy beránts kintről egy jó állapotú autót bontásra? Nézegettem az e-bay-en, Asconák fillérekért vannak, és van köztük jópár szép állapotú is. Természetesen illegális dolgokról szó sem lehet, tehát az alvázszám áthegesztése eszedbe ne jusson :smt018 :supz: :wink: !

nem is rossz ötlet...nem gondoltam még rá...el kell még dönteni h mi lesz a verdával...pár hónapja még el akartam adni...de az ember nem szokott megvállni a szerelmétől :lol: :heart:

Link to comment
Megosztás:

Pü ment.

Asconások, azon gondolkodá, hopgy össze kéne szedni hogy kinek milyen alkatrész kellene, és kivadászni egy külföldi Asconát amiben ezek benne vannak.

Hazahozni és ...

Vélemény?

nem is rossz ötlet... a végén meg nagy veszekedés : add vissza a féltnegelyem :lol:

én már azon is gondolkoztam h kéne még pár asconás és alakítanánk egy külön szekciót...vagy mondjuk a kadettosokkal együtt....

de sajna még kevesen vagyunk....

Link to comment
Megosztás:

én már azon is gondolkoztam h kéne még pár asconás és alakítanánk egy külön szekciót...vagy mondjuk a kadettosokkal együtt....

de sajna még kevesen vagyunk....

Sokan vagyunk, de még mindig nem elegen....

Mindenki hozzon magával még egy Opelest :lol:

A "kadettosok" szerintem körülbelül egyen vannak a klubban. :? Ascis mondjuk több, de nem rengeteg. Fateromat meg nem hiszem hogy be tudom szervezni :lol:

Szexció alapításhoz 5 lelkes alapító kell, akik csinálnak is néha vmit. Pl: honlap, minimíít, moderate, stb...

Gondolom ez a hozzunk közösen egy autót 5let is a szomszéd topikból származik. De jó ötlet, ez kéccségtelen :wink:

Link to comment
Megosztás:

ascconások asszem: Berlina és Én. :lol: ja és Gabo de az övé nem tud járni :roll: Ascer még be KELL szervezni...-ugye Ascer... :?:

Gpont ! nem gondoltad még meg magad ? :wink:

és persze Albertka...

egy asconást talán be tudnék hozni :lol:

Link to comment
Megosztás:

ja és Gabo de az övé nem tud járni :roll:

Kikérem magamnak. Igenis üzemképes. Csak nincs aki üzemeltesse :lol: Egyenlőre. :roll: Mivel Manta-Z nem jelentkezett a kocsiért, vszínű, hogy végleg kivonatom a forgalomból, és ha összejön amit szeretnék, egy okoska kis bemutatóautót szeretnék belőle csinálni. (Rsz stb nélkül, csak utifutin húzni..., mutogatni, gyorsulgatni :lol: )

A szexió jó ötlet, de ld. Omega szexció, ott is halódik az élet pedig vagyunk lassan vagy 10 en :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem előbb kellene létszám, és aztán a szexció.

Meg én "egyéb" klub menedzselésével is el vagyok látva, valamiért itt ehezen megy a 5000 pénz befizetése az öregedő autók fiatal tulajainak......A "másik" meg a várakozásomon felül műxik. Az kielégíti a szervezési hajlamomat.

Különben meg ott a Bukarest szekció, az tejjesen dzsíí :lol: Bár még én is csak egy talin vótam, mert kicsit zaklatott az életem mióta dolgozok.

Ja, szerintetek az mitől lehet, hogy faterom Asconája (1981, 1,3S 75LE) sokkal lomhább mint a Kadettom volt ugyanilyen motorral. És csak 70kg különbség van. Ha a Szkoninak odaléptem volt kis fáziskésése. Amúgy tök ritka Asciban az 1,3.

Gondolom a tietek komolyabbat lép...

Link to comment
Megosztás:

helo,

...hogy faterom Asconája (1981, 1,3S 75LE) sokkal lomhább mint a Kadettom volt ugyanilyen motorral. És csak 70kg különbség van. Ha a Szkoninak odaléptem volt kis fáziskésése. Amúgy tök ritka Asciban az 1,3. ...

ez miyen Asci? B/C?

Amúgy lehet az áttételek miatt is,

vagy mert lehet, h nem is 75 Le, hanem csak 60 Le/100Nm

Link to comment
Megosztás:

ez miyen Asci? B/C?
C.

Amúgy lehet az áttételek miatt is

Megnéztük a beleszerelt váltókat, elvileg zsíír ugyanazok az áttétek.

vagy mert lehet, h nem is 75 Le, hanem csak 60 Le/100Nm

:lol: :lol: persze. 60 :lol: Neeeem. Azt nem is gyártották olyannal. Az már csak lejtőn lefelé hátszélben tudott volna gyorsulni. Ebben ugyanaz az 1,3S van (mert a 60 pacis az 1,3N), meg ugyanaz a (kedvencünk, VaraJet II.) karbi. A fék apáén nagyobb, de az nem számít gyorsulásnál. :lol:

Egy darabig aszittem hogy azért van, mert apa tök tökölősen vezet, és be van kormolva a motor, de csak akkor vezet(ett) így, amikor benne ültem (vagy tesóm).

Amúgy most egy ideje nem szaggat vele, mert elkavarta a forgalmit, és már kb. fél éve nem találja. Mondtam neki hogy menjen má el ocsmányirodába, de sz*rik rá. Néha beindítja, folyton tölti az akksiját, ki-be takargatja az autót, de a papír nem izgatja, aszondja a környéken jó, messzebb úccse megy vele :evil:

Amúgy nálunk/nála van már rohadt rég óta. Talán 89 óta?

Link to comment
Megosztás:

Meg én "egyéb" klub menedzselésével is el vagyok látva, valamiért itt ehezen megy a 5000 pénz befizetése az öregedő autók fiatal tulajainak......A "másik" meg a várakozásomon felül műxik. Az kielégíti a szervezési hajlamomat.

Albi, ha lányokat klubbolsz abba én is be akarok szállni! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap be kellett indítani fater Asconáját, de elfelejtette feltölteni az akksit, és egy hónapja csak állt a kocsi. Aszonta azért próbáljam meg, hátha.

És vazzz, egyetlenegy pöccre beindult!!!

Nem hittük el! És le se fulladt, hanem úgy járt, ahogy illik.

Jól össze van dobva a vas!

Ja, aszonta, elmegy csináltat má rá forgalmit (ideje), és akkor újra száguldozhat :twisted:

Meg én is, ha egyszer lesz direkt Ascona tali, kölcsönkérem, és elgurulok, ha elhívtok :wink:

Link to comment
Megosztás:

a szekció gondolatát csak felvetettem.mint esetleges jövő.jelenleg sztem sem működőképes a dolog de egyszer el kell kezdeni vmit...

Soltvadkerten beszéltem egy uriemberrel. (a nevét sajnos elfelejtettem már :oops: ) neki van egy ascona klubja 5 taggal.mutatot albumot is és szép vasak voltak.az uriembert be is lépet a klubba és mondtam h győzze meg a többieket is...-pl most szerveznek egy balatoni ascona tali :wink:

úgy gondolom h működőképesebb lenne a dolog a MOTE-n belül....DE kitűnő alap lenne

Ezúton is kérném ha egy ascona klubbos olvas akkor keressen meg.... :wink:

Gabo !

ne haragudj h járóképtelennek minősítettem a gépedet :lol:

-az omega szekció nem megy tökéletesen az meg csak a tagokon múlik.sztem... :roll:

Albertkát meg várjuk szerettel bárhova :lol: bár nincs hova :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Vasárnap meg a gép szerelőhöz, és minden meg lesz csinálva rajta amit most találtunk. :lol:

-Féltengely csere (jobb-bal)

-Első kerék csapágy csere

-Toronycsapágy csere

-Hengerfejezés

-Fékek felmérése, javítása

:?

Ezután elvileg egyben lesz a gép, és lassan semmi baja nem lesz.

Már csak egy jó fényezés, és körbespoilerezés hiányzik. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.