Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsások-Tigrások beszélgetnek


uhuhu

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Más.

Opel-könyv azt írja:

Üzemanyagellátás megszüntetése pl. lejtőn való haladáskor:

Motorfék üzemben ne adjon gázt és ne nyomja ki a tengelykapcsolót.

Ekkor 0 liter a fogyasztásom? Én azt hittem, hogy az alap, 1000-es fordulatszám az mindig eszik valamennyi benzint.

Eddig üresben gurultam lejtőkön, érdemesebb sebességben hagyni?

De ekkor lassít ugyebár.

Link to comment
Megosztás:

Igen érdemes sebességben hagyni, mert akkor nincs befecskendezés. Míg ha üresben van, akkor fent kell tartani az alapjáratot (kb. 1liter benya óránként). Ezért ajánlott sebességben gurulni a piros lámpa felé és és csak 1500 környékén kinyomni a tengelykapcsolot. De volt már erről szó, nem is olyan régen. :wink:

Link to comment
Megosztás:

ma hozzámvágtak 1 corsa 1.3-as dcit.... egész kellemes a kocsika... (sajnos csak 1 napra :? )

Jó aza Diesel motor én azt mondom 2500-től húz mint állat.

Bár azt nem tudom,hogy az Opelben hogyan van beállítva a turbo.

Sok off.SUZUKIT vezetek ezzel a mocival a melóban.

Egyébként érdekes,hogy a Fiatnál és a Lanciánál ez a 74 lovas moci már 90 lóerős :wink:

Link to comment
Megosztás:

A 4. - 5. fokozat motorfékét szinte már nem is érzed.

Már hogyne érezném?

Ha van egy hosszú, enyhén lejtő egyenes szakasz, az elején nyomom neki 100-ig, majd gurulok üresben. Ha sebességbe teszem, az lassítaná.

Városban, 50-60-as tempónál persze más a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Csillog-villog az autóm, viszont a hátsó kerekeknél az alufelni mögött látszik a dobfék háza (?), ami sajna kezd rozsdásodni. Mit lehet tenni?

Kerekek le, majd festék-spray? Kell előtte valamivel kezelni?

Egyáltalán, nekiálljak otthon, vagy vigyem inkább egy szakemberhez?

Link to comment
Megosztás:

Csillog-villog az autóm, viszont a hátsó kerekeknél az alufelni mögött látszik a dobfék háza (?), ami sajna kezd rozsdásodni. Mit lehet tenni?

Kerekek le, majd festék-spray? Kell előtte valamivel kezelni?

Egyáltalán, nekiálljak otthon, vagy vigyem inkább egy szakemberhez?

Meg lehet otthon is csinálni, ha ügyes vagy, én is pont most vettem észre, csak én elöl a rozsdát...Nekem apám ajánlotta fel, hogy megműti, de szerintem felesleges. Vagy rosszul tudom? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Meg lehet otthon is csinálni, ha ügyes vagy, én is pont most vettem észre, csak én elöl a rozsdát...Nekem apám ajánlotta fel, hogy megműti, de szerintem felesleges. Vagy rosszul tudom? :roll:

Na és akkor, mik a szükséges szerszámok?

Elöl rozsdás? Mármint a tárcsafék? Nekem is egy jó kis mosás, száradás után olyan, de 2 fékezés megteszi a hatását, ismét fémszinü lesz.

Link to comment
Megosztás:

Na és akkor, mik a szükséges szerszámok?

Elöl rozsdás? Mármint a tárcsafék? Nekem is egy jó kis mosás, száradás után olyan, de 2 fékezés megteszi a hatását, ismét fémszinü lesz.

Na azt nem tudom. Gondolom le kell kicsit vakarni előtte a rozsdát, aztán kezelni. Ha addig nem tud senki segíteni, akkor majd megkérdezem Vatert, csak most nem tudom, mert kűűfődön van.

Én akkor vettem csak észre, amikor úgy álltam meg, hogy el volt fordulva a kerék, és akkor láttam a tárcsaféknél azt a valamit, hogy csupa rozsda, és akkor mondta apám, hogy azt meg lehet csinálni, ha zavar....

Téged most csak esztétikai szempontból érdekel, nem? Egyébként nincs azzal semmi baj.

Link to comment
Megosztás:

evvel hidd L nem vagyol 1edül :lol:

Na ezért eszembe sem jut megpróbálni leszállni a fórumról. ;) Fölösleges erőfeszítés.

Ricky! Nem lehet, hogy te csak megszoktad az autódat, és kéne egy erősebb és gyorsabb? Ezzel én is így vagyok. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.