Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Virbo

Fórumlakó
  • Hozzászólások

    54
  • Csatlakozott

  • Utolsó látogatás

Hozzászólások posted by Virbo

  1. Azt próbáltad már, hogy nem a pirosat cseréled fel a sárgával keresztbe, hanem a ledugózott sárgát kötöd a pirossal? Én úgy emlékszem, az JVC-hez kapott kábelemen ezt eszközöltem, mivel a ledugózotton jön az állandó +12V. Nekem olyan most, hogy gyújtás nélkül is ki-be kapcsolhatom, kulcs kivételekor, gyújtás levételekor, ha be van kapcsolva, nem kapcsol ki magától.

    Nem nem próbáltam még.

    Viszont valószínűleg csak az marad, mert ha áthidalom akkor galibát okozhatok ahogy Ampervadasz is írja.

    Kérdés, hogy az a fix szál elbírja-e a rádió terhelését...

  2. Sziasztok,

    Lehet, hogy le lett írva valahol a fórum legmélyebb bugyraiban, de valahogy nem találom, így megkérdezem.

    Szóval van egy 94-es traktorom (dízel), amiben fejegységet cseréltem. Még a gyári legalapabb rádió volt benne. Kapott egy újat, viszont azzal "gondjaim" vannak.

    A régi ugyebár úgy működött, hogy ráadott gyújtásnál lehetett ki-be kapcsolni, valamint ha bekapcsolva vettem le a gyújtást, akkor kikapcsolt. De kulcs nélkül újra lehetett kapcsolni.

    Na az új baszik ezt csinálni...

    Kérdés, hogy ezt a gyújtás és kulcs nélküli ki-be kapcsolhatóságot gyárilag megoldották a rádión belül (és az új ezt nem tudja), vagy valamelyik másik szálra kell valamit dugjak? (Jelenleg az ISO csati van bedugva, illetve a sárga-piros van keresztbe cserélve.)

    Íróasztalon külön táppal kipróbáltam, ha a piros szál (elvileg ez a kapcsolt 12V ugyebár) nem kap 12V-ot csak a sárga, akkor nem kapcsol be. Ha mindkettő, akkor be lehet kapcsolni.

    Jelenleg elég idegesítő, hogy levett gyújtással nem tudok rádiózni. Van esetleg egy másik 12V-os ág is ott a csatlakozóba bedugva gyárilag, vagy egyszerűen hidaljam át egy vezetékkel a kapcsolt 12V-ot. Ha áthidalom nem okoz az galibát, hogy 12V-ot küldök az elvileg lekapcsolt szálra?

    Virbo

  3. Megnéztem a generátorra menő vezetékeket, csatlakozókat. Minden rendben van, legalábbis ott. A generátor házán kicsipog a test, azon a vastag vezetéken meg rajta van a +12.

    Tud valaki egy jó villamossági szerelőt zuglóban?

  4. Először mondjuk nézd átt az akku és a generátor között a barna testkábeleket és csatlakozásokat.

    Rendben, akkor holnap aláfekszem (ilyenkor lenne jó valami aknaszerű...). Mondjuk tiszta dzsuva minden...

  5. Sziasztok!

    A következő igen kellemetlen hiba jött elő ma hazafelé menet:

    Egyszer csak kigyulladt a töltésvisszajelzőm. Ezzel egy időben a fordulatszámmérőm elkezdett kalimpálni. Kis idő múlva abbahagyta, és a lámpa is kialudt. A következő sarkon viszont a mutatóm lefeküdt pihenni, és a lámpa is világít folyamatosan azóta.

    Megállás után benéztem a generátor környékére, és enyhe amperszagot éreztem, némi égett gumiszaggal együtt. De csak a generátor környékén.

    Sötétben gyorsban megrángattam ott mindent, az ékszíjak jók, egyik sem volt forró. Járó motornál a generátor forog, fékrásegítésem is van, de a jelenség maradt.

    Miután hazajöttem ismét megszagolgattam a dolgokat, de nem éreztem azt a szagot.

    Mit lehet csinálni ilyenkor? Kicsit kellemetlen, mert hétvégére kellene a kocsi, illetve azzal járok dolgozni... (Jelenleg töltőn pihen reggelig...)

  6. Nekem is így kezdődött. Először azt hittem, csak a csövek vannak elöregedve, de hengerfej tömítés lett a vége. 20 ezer km-rel az első cső eldurranás után.

    Hát az a cső kb szita volt. Alig mertem hajlítani, mert féltem, hogy elreped végleg. :lol:

  7. A boltokban ne is várd, hogy bármit is meg tudnak mondani. Amit a keresőjük kiad, azt tudják ismételgetni, addig tart a tudományuk. Tovább egy mm-rel se!

    Nem nyit ki egyáltalán, vagy nem zár le? Próbáld meg megtisztítani, amennyire lehet, és forró vízben megfőzni.

    Egyébként kurvára alattomos dolog ez a termosztát, mert nekem fogalmam sem volt róla, hogy ilyen is van ehhez a motorhoz. Azt meg ki a franc tudja, hogy működik-e? Végtére is semmi jele nincsen annak se, ha állandóan zárva van, meg annak se, hogy nyitva maradt. Bár mondjuk előbbi a rosszabb. A víz úgyis bemelegszik 5-8 km alatt üzemi hőfokra, hogy addig hűti az amúgy is hideg motorolajat, hát "nagy" ügy! Szóval én végső esetben kibuherálnám a helyedben onnan, és visszaszerelném termosztát nélkül a csonkot!.

    Ha nincs beállítva a csavar a hideg alapjárati dúsítón, akkor ki is lehet iktatni teljesen.

    Azt sem veszi észre a motor, mert hidegen is elketyeg annyi üzemanyaggal, mint melegen.

    Hát a régi termosztát ami benne volt, az egy kicsit kukás volt, eléggé rozsdás/dzsuvás, oxidos, stb. Annak annyi, annál is inkább, mert kiütöttem a helyéről, és az nem tett jót neki (muszáj volt, mennie kellett a kocsinak).

    olajh_t__termoszt_t_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    (Bocs, telefonos)

    olajh_t__termoszt_t2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Itt már megpróbáltam fogóval kiszedni, nem ment. ;)

    A hideg járati dúsítóm működik, és érdekes módon működött előzőleg is. Amíg nem volt bekötve (azt hittem, hogy ott záródik rövidre a vízkör, és kikötöttem), miután bemelegedett a motor az alapjárat 1000 körülire emelkedett. Bekötve meleg motornál picit ugyan magasabb az alapjárat, mint hidegen, de még a tartományon belül van.

    Itt van a termosztátház felfogatási helye, látni a kis termosztátház helyét is.

    olajh_t_s1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Ez meg a termosztátház:

    termoszt_th_zhely_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Természetesen ma reggel munkába menet eldurrant az egyik csövem, láttam is rajta, hogy gázos, de azt hittem, hogy kibírja, amíg megjön a másik. Hát tévedtem... :lol:

  8. Bejelöltem, hogy nálam mi hova megy. Az olajhűtőhöz menő másik cső abból a csonkból jön ki, ami a másik papíron meg van jelölve, meg oda van írva mellé a cikkszám.

    Ha fűtés nem volt, az azért is cumi, mert az adagolóra sem ment rá a melegvíz, ergo a hiodegalapjárati emelő állandóan nyomva tartotta a gázkart, a motor emeltebb alapjáraton járt. PErsze ha be volt állítva úgy a csavarja.

    Igazi ezermester tulaja lehetett ennek a szerncsétlen autónak előtted ;)

    Bontóban keressél ilyen csonkot, vagy racing bazáron. Mondjuk nem lesz könnyű, mert jó motorról nem fogják ezt csak úgy lebontani. Raknál fel erről is képet? Érdekelne. Másik lehetőség, hogy venni kell olyan hőfokos termosztátot, ami van benne, és bele faragni abba a csonkba.

    http://kepfeltoltes.hu/thumb/111126/termos...ltoltes.hu_.jpg

    Kösz a képet, bekötöttem a csöveket, elvileg így. Már csak az a kérdés, hogy a radiátornál melyik a bemenő? Most úgy van, hogy felülre kötöttem az adagoló felső felére menő csövet. Mármint a termosztátházon.

    Egyébként nem is értem, hogy mi a fenének kötötték át a csövezést. Talán észrevették, hogy rossz a termosztát, és nem akarták megfőzni az olajat? Csakhát úgy meg az olajkör kapta direktbe a vizet (bár most is ideiglenesen)...

    Képeket fogok feltenni, csak haverom csinálta őket a telójával. Elkérem majd.

    A másik termosztáttal az a baj, hogy ezen semmi jelzés nincs, a boltban sem tudták megmondani a hőfokot. De elvileg ugyebár 80 körül kéne lennie...

    Ja igen, az adagoló érdekes módon működött rendesen...

    Volt olyan próbám, hogy ledugóztam a rámenő csöveket, és úgy meg emelkedett volt az alapjárat... :lol:

  9. Volt más nyoma is, igen. Iszonyat nyomás a hűtőrendszerben, majdnem szétrobbantak a csövek. Ette a hűtővizet, meg gőzölt a kipuffogó, ha le volt szorítva a kiegyenlítő tartály. Más baja nem volt. Szerencsére csak a tömítés ment el, a HF-et nem kellett hegeszteni, csak fel lett újítva egy picit. De sokkal jobb lett a motor, mint volt, erősebb, nyomatékosabb. Most szedi a lábát, ha lépem neki. Nem volt olyan vészes, mint gondoltam, 65-öt fizettem.

    Köszi. Viszont ma kiderült, hogy miért nincs fűtés. Valamelyik előző tulaj megkeverte a csövezést, és nagy okosan - mint kiderült - az olajhűtő termosztát csonkjára kötötte a fűtést. Kiszereltem a kérdéses csonkot, és meglepődve tapasztaltam, hogy van alatta egy termosztát besajtolva a csonkba. Persze tiszta dzsuva volt, nem is nyitott.

    A boltban kiderült, hogy az nem a fűtésé, hanem az olajhűtésé, tehát eddig direktbe kapta a hűtővizet az oil... :lol:

    Potom 36.000-be kerülne egy új. A régi természetesen szar...

    olajtermoszt_t_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    (Ilyen robbantott ábrákat hol lehetne szerezni???

    Viszont az Isuzu tulajoktól kérnék egy segítséget: valaki nézzem meg legyen szíves, hogy a radiátor gumicsövei hova vannak kötve a rendszerben.

    termoszt_th_z_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Itt a termosztátház, hátha segít.

    Köszönöm.

  10. Hát, nemtudom, nekem akkor csinált ilyet a motor, amikor hengerfejes volt. Összevissza fűtött, egyszecsak elment az egész fűtés, miközben a motor meleg volt.

    Buborékolt, meg levegősödött a hűtőrendszer.

    Hát én reménykedek, hogy nem hengerfejes. Annak lenne nyoma nem? Mittudomén, füstölne, olajos lenne a hűtővíz, esetleg fogyna folyamatosan. Ezek meg nincsenek...

    Gondolom az jó olcsó mulatság volt...

  11. Hol sikerült hozzájutnod ilyen termosztáthoz? és mennyibe került? Mert ez a gyári, amit én égen földön nem találtam.

    Azért 80-88 fokos, mert a kicsi rész nyit 80-on, a nagy meg 88-on. Ilyen termosztát kellene nekem is!

    Az utángyártott szarok meg 84-87 fok között nyitnak, és nem két körösek.

    Unix. Itt a cikkszáma, rá tudsz keresni. nem egy nagy összeg... Cikkszám: 489109

    Miért van benne két kör?

    A buborékhoz mit szólsz? Alapjárat, negyed óra után.

    Ha a csövet összenyomom kézzel, akkor a szint változik...

  12. 85 fokos termosztát való bele. Le is teszteltem, hőmérő szerint 86 fokon nyit.

    Nekem műszer szerint 80-81 fok körül tartja a hőfokot. A motor iszonyat nehezen melegszik be, 8-10 km kell neki, attól függően, mennyire nyomom neki.

    Alapjárat közeli városozásnál még tovább tart. A a hűtőre menő cső nem melegszik.

    Van egy úgynevezett kis hűtőkör, amiben a hűtőt kihagyva kering a víz amíg zárva van a termosztát. Ennek része az a leágazás ami a radiátorhoz, az olajszűrőhöz és az adagolóhoz megy. Nemtudom mi van az alatt a csonk alatt, de véleményem szerint tök felesleges levenned. Az egész hűtőkör magától légtelenedik, ha fel van öntve vízzel.

    Miből gondolod hogy levegős?

    Erre 80-88 fok van írva, a boltban motorszám alapján adták, az ő rendszerükben 80 fokosként volt regisztrálva. Kivitel szerint olyan, mint ami a kézikönyvben van.

    Itt írtam, hogy miből gondolom. Fűtés-hűtés topik, remélem jó a link. Több ötletem nincsen sajnos.

    Fölötte vannak a termosztátok. :lol:

  13. Az Isuzu tulajoktól kérdezném elsősorban, de ha más is tudja, az is jó. ;)

    Szóval mennyi a vízhőfokotok mostanság? Most cseréltem termosztátot, volt egy kis kavar, lényeg az, hogy elvileg a belevaló van benne most. 80 fokos, a hőfokom nem is megy feljebb. Konkrétan a kék sáv és a 90-es vonal között vagyok félúton. Valaki azt mondta, hogy ez jó nekem. Tényleg? :lol:

    A másik a fűtéssel kapcsolatban kicsit rágódtam a megfelelő topikban, viszont volna egy kérdésem.

    DSC_6373_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    A bekarikázott csőcsonk a radiátor visszajövője. Egész közel a motorblokkhoz, van ott mindenféle elágazás még, meg csövek is. Mint látjátok levehető, van valami egész vékony tömítés alatta.

    Mi a fene ez a csonk, és mi van alatta? Hova megy?

    (Csak azért mert nem légtelenedik a radiátor ágam, és ki akarom ezt pucoválni, hátha. Csak figyelje-e elpattanó rugókra, membránra, vagy kicsi kínaira, mikor leszedem?)

  14. Az Isuzunak tudtommal nyolcvan pár fok az üzemi hőmérséklete, úgyhogy eddig volt túl nagy benne az a 92°C-os, sztem jó lesz ez. A fűtéssel kapcsolatban azt kéne megézni, hogy a fűtőradiátor meleg-e. Ha igen, és mégsincs fűtés, akkor esetleg a fűtésboxban valamelyik zsalu nincs a helyén, vagy ilyesmi lehet.

    No igen, a fűtőradiátor... :lol:

    Az a helyzet, hogy ma azt is próbálgattam. Gondoltam mielőtt szétbombázom a belét, letesztelem a dolgot. Van egy corsa fűtőradiátorom, ideiglenesen bekötöttem átlátszó csövekkel a rendszerbe. A radiátort belógattam a tűzfal mellé, amilyen mélyre csak lehetett, a csövek lejtenek, mint gyárilag.

    Az a helyzet, hogy nem áramlik a folyadék! (A fűtőradiátor tuti jó, sőt mi benne van eredetileg, az is jónak tűnik.) A bemenő ágon még csak-csak befolyik (de csak a termosztát nyitása után), viszont buborék marad benne. A kijövő meg fel sem jön a csatlakozóig...

    Elmenő (alul középen, az a fehér, párás csődarabka):

    szint_elmen__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Visszajövő:

    szint_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Itt meg a rendszer, az üzemanyagszűrő alatt van a visszajövő szintje, a radiátor szintén a szűrő alatt, jó mélyen (a képen csak a csöve látszik):

    m_sik_f_t_radi_tor_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    A radiátor éppen hogy csak langyoska, a csövei pont olyan melegek, mint a saját radiátornak mikor az van bekötve, szóval a bemenő éppen csak lanygyos, a kimenő hideg.

    Olyan, mintha nem légtelenedne le itt a rendszer, de nem tudom, hogy miért. Termosztát csere után még a gyári radiátor volt bekötve, után kellett töltenem a rendszert a próbaút után. Kb annyit, mint amennyi kifolyt a cserénél.

    Termosztát cserénél az elmenő csőcsonkból folyt a víz rendesen, mikor lehúztam a csövet, a bejövőből meg szinte csak csordogált.

    A kupakom tömít, meleg motornál szisszen a túlfolyó, ha lelazítom.

    Ötlet?

  15. A üzemi hőfoknak megfelelő termosztát kell , nem lehet 80 a 92 helyett :) nem éri el az üzemi hőfokot .

    A termosztát a ráirt értéken nyit és 100-110 körül van a teljes nyitása aközben folyamatosan nyit-zár , szabályozza hogy üzemihőfokon legyen a motor.

    Nézd meg hogy rendessen ütközésig tolja a bowdent a hőfokszabályozó tekerentyű.....

    Az a gondom, hogy a boltban motorkód alapján kaptam ezt. Kivitelre is olyan, mint amilyet a kézikönyv ír... Szóval nem tudom, hogy mi az igazság, jó lenne, ha egy Isuzus felvilágosítana. ;)

    termoszt_tok_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    termoszt_t_k_zik_nyv_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Viszont nekem sem tetszik, hogy 80 fokon áll a mutató...

    Ami benne volt, az valószínűleg egy benzines modellé lehet. Vagy nem is tudom... :lol:

  16. Sziasztok,

    Kicseréltem a termosztátom (motorkód alapján azonosítva, a szerviz könyvbeli ábrával megegyező típusú). Ami benne volt, abban nincs egy kisebb szelep pluszba (képek alapján benzineshez való), az újban van.

    A próbakör alatt viszont a hőfokom nem ment fel csak kb 80-85 fokig. A kék és a 90-es vonal között pont félúton van. A termosztátra 80 fokos nyitást írtak, a régire 92 fok volt írva.

    Kérdésem az, hogy mennyire jó az a 80 fok? Elég enyhe idő van kint, félek, hogy hidegben le fogok hűlni nagyon. A termosztát egyébként jól működik, tapogattam a hűtőt.

    Ja, és fűtésem továbbra sincs... :lol:

  17. Na, megtapogattam a hűtőmet az imént, beindítás után kb 5 percel már langyosodott a felső része. A mutatóm meg sem mozdult még. Akkor ez termosztát hiba egyértelműen?

    Mi kell ahhoz, hogy kicseréljem a termosztáton kívül? Van ott valami tömítés is? 1,7D Isuzu motor?

    Na már csak azt kérdezném, hogy nekem 80, vagy 85 fokos termosztát kell?

  18. Sziasztok,

    A fűtés problémám továbbra is fennál, sajnos azzal nem tudok mit kezdeni egyenlőre.

    Viszont ma egy másik dolgot is észrevettem:

    A motor hőfokom a kék mező fölött stagnált egy picit (egy mutatónyival pont). Eddig nem volt gond, a szokásos utamon 90-ig felment, ott egy picit járkált, majd 90 alatt egy nagyon picit megált a mutató (kb negyed mutatónyit). Ma reggel viszont nem akart felmenni semmi pénzért. A hűtőt nem tudtam megnézni, mert félúton vettem észre a dolgot.

    Lehet, hogy elhalálozott a termosztátom?

    Na, megtapogattam a hűtőmet az imént, beindítás után kb 5 percel már langyosodott a felső része. A mutatóm meg sem mozdult még. Akkor ez termosztát hiba egyértelműen?

    Mi kell ahhoz, hogy kicseréljem a termosztáton kívül? Van ott valami tömítés is? 1,7D Isuzu motor?

  19. Sziasztok,

    A fűtés problémám továbbra is fennál, sajnos azzal nem tudok mit kezdeni egyenlőre.

    Viszont ma egy másik dolgot is észrevettem:

    A motor hőfokom a kék mező fölött stagnált egy picit (egy mutatónyival pont). Eddig nem volt gond, a szokásos utamon 90-ig felment, ott egy picit járkált, majd 90 alatt egy nagyon picit megált a mutató (kb negyed mutatónyit). Ma reggel viszont nem akart felmenni semmi pénzért. A hűtőt nem tudtam megnézni, mert félúton vettem észre a dolgot.

    Lehet, hogy elhalálozott a termosztátom?

  20. Nemtudom sajnos. Elvileg úgy kell lennie ahogy nálad is van, csak nem alakították át a csövezésedet ;)

    Amíg nem nyit a termosztát addig úgy kering a víz, hogy szivattyú->motor->termosztátház>-csövezés a fűtéshez, adagolóhoz,olajhűtőhöz->vissza a termosztátház->turbó alatti cső->szivattyú.

    Reggel kipróbáltam, hogy "ledugóztam" a kupakot (konkrétan gumikesztyűt szorítottam rá a kupakkal). De semmi eredmény.

    Ami viszont érdekes volt, hogy megállás után röktön lecsavartam a kupakod (persze rongyal), de nem volt semmi szisszenés, vagy nyomásváltozásra utaló dolog....

  21. Ja hogy neked Isuzud van ;) Akkor veheted biztosra, amít írtam. Viszont van még egy leágazás kicsit közelebb a motorhoz, az olajhűtő.

    Szerintem kezd a kupak cserével. Nem egy nagy összeg az ára.

    Vagy próbaképpen zárd le úgy a kupakot, hogy ne tudjon elmenni a nyomás. Ennek a módszernek a hátránya, hogy ha véletlenül valami túlnyomás keletkezik a rendszerben, akkor a legggyengébb láncsszem fogja elfosni magát valahol, magyarul az a vízcső, amelyik legjobban el van öregedve.

    Reggel rágumizok egy zacsit a kupakra, és kipróbálom... ;)

    Esetleg nem tudod véletlenül, hogy hol találok valami leírást/rajzot a csövezésről? (A bibliámban nincs benne, de még utalás sem, hogy minek hova kéne mennie...)

  22. Ott az adagolóban víz egy bemiatallt melegít, hogy a dúsító mechanika tudja, hogy mikor hideg és mikor meleg a motor. Mikor kell plusz gázt adni az emelt alapjárathoz. Az isuzunál ezt szolgálja. Valószínűsítem, hogy a DTL-nél is.

    Szóval baja nem lesz rövid távon, csak annyi, hogy végig emelt alapjáraton fog menni a motor.

    Kőkemények a csövek, beledolgozik a víztérbe a motor. Buborékol a kiegyenlítő, fehéres füstöt ereget az autó. Meg összefüggéstelenül melegszik, majd visszahűl a motor.

    Ezek könnyen észrevehető dolgok, de én csak teljesen véletlenül vettem észre. Ha nem nézegetem jobban, hogy mi a fene van, miért füstöl az autó, akkor az iszonyatos nyomástól eldurranő cső, és elfolyó hűtővíz állított volna meg valahol útközben.

    Köszi a választ, már van min elindulni.

    A kikötést azért kérdeztem, mert akkor lekötöm azt a két csövet, ledugózom őket, így a radiátor felé tud csak áramolni a víz. Ezzel ki lehet zárni, hogy mondjuk ott záródik rövidre a vízkör. Valamint van egy corsa hűtőm, azt valahogy be tudnám kötni, hogy az melegszik-e. Ezzel a radiátorhibát viszonylag könnyen ki tudom szűrni.

    A jelenségek amiket írtál nem állnak fent, viszont szöget ütött a fejemben, hogy mi van, ha a kupakom nem áll a helyzet magaslatán...? Elvileg akkor sincs túlnyomáson a rendszer, és talán lehet ez a tünet nem?

  23. Nekem azért csinál ilyet a gépezet, mert hengerfejes lett a motor. Beledolgozik a víztérbe, ezért nem lehet rászorítani a kiegyenlítő tartály kupakot. Így viszont nincs a kellő nyomás alatt a víztér, ezért a fűtés hol elmegy, hol visszajön. Az isuzun is hasonlóan van megoldva a fűtéscsövezés. Az elágazásig meleg, onnan befelé meg langyos.

    Értem. Hát nekem az elágazástól hideg mindkét ága. Ha azt a kütyüt kikötöm ideiglenesen lehet tőle valami gondom?

    Ha esetleg hengerfejes, azt hogy lehet észrevenni?

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.