Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

bepi81

Fórumlakó
  • Hozzászólások

    54
  • Csatlakozott

  • Utolsó látogatás

  • Days Won

    1

Hozzászólások posted by bepi81

  1. Sziasztok!

     

    Kérdés adódott a céges 16SE motoros Astrámmal kapcsolatban. Az utóbbi időben (értem ezalatt: tavaly nyáron még nem volt észlelhető) megnőtt az üzemanyagfogyasztása az autónak. Futott km 300 000. 10000-ként olajcsere.

    Hónapról hónapra vezetem a tankolásokat a spritmonitor.de oldalon és megfigyeltem, hogy az átlagfogyasztásom 1 literrel magasabb, mint tavaly év közben volt. Hibakód nincs, dinamikában nem vettem észre változást. Gumik ugyanazok, nyomások ugyanannyik, használati mód sem változott. Városi használatban 60km/h-nál 5.-ben vitorlázok, országúton 100-110, pályán 130-140 óra szerint. Nem üvegelem, mert akkor sem lesz gyorsabb...

    A brutál olajfogyasztás miatt (10W-40-ből evett 500km alatt 7-8 decit) váltottunk 15W-40-re (ezzel már csak 1000km-en eszik 1 litert). Tudom, ez messze van az 5W-30 DexosII-től, de ebbe már hígabb olajat nem töltünk, az autó sem lesz motorikusan ezzel a problémával javítva. Selejtezés a sorsa, remélhetőleg hamarosan...

    Mégis, mint autót szerető műszaki ember, érdekel, hogy mi okozhatja ezt a mértékű többlet üzemanyagfogyasztást a tavalyi évhez képest?

     

    Üdv.

    bepi

  2. Az idei összátlagom mintegy 24000km-re vetítve 6,56 l/100km eddig. A használati mód átlagos, vannak benne rövid, megyeszékhelyen megtett szakaszok, autópálya és országút is, így sztem lehet vegyes fogyasztási értéknek titulálni. A tempó mindig az adott útszakaszon megengedett legnagyobb sebesség feletti minimális tűréshatáron belül értendő.

    Ahogy nézegettem, 100km/h utazótempóig bőven 6 liter alatt tartható könnyedén a fogyi, csak hosszú távon ehhez nincs türelmem...

  3. On 2016. 12. 01. at 0:17, Cs. Zoltán írta:

    Eneos P.H-t használok, alapjáraton talán egy hangyányit valóban zajosabb (olajcsere után lettem figyelmes erre, bár nem biztos, hogy effektíve az olajhoz van köze), viszont fordulaton, menetközben kétség nélkül halkabb.

    Nem tartom kerülendő olajnak, rosszat még nem olvastam és nem tapasztaltam vele kapcsolatban (eddig, 2000km).

    Én sem azt mondom, hogy rossz a PH típus, szerintem egy erős közepes olaj, csak van nála jobb ugyanannyiért. Személy szerint többre tartom a Mobil1 ESP Formulát nála, ha választanom kéne, utóbbira voksolnék. 2000km után cseréltem le a PH Multi 5W-30-at, miután az autóm motorját "meggyűrűzték". Bejáratós olajnak használtam. Most a 2. töltet Sustina van benne, de a holnapi, soron következő éves olajcserén visszaállok a Liqui Molyra, mert az volt az eddigiek közül magasan a legjobb. Megjegyzem, talán kissé pazarlásnak tűnhet, amiért a mostani Sustina töltetet 6000km után engedem le, de betartoma  gyártó által előírt éves olajcsere periodust (is). 

  4. Az Eneos olajok közül egyedül a Sustina család az, ami jó szívvel ajánlható. Dexos2 minősítésük azoknak sincs, de legalább elsőosztályú kenőanyagok. A Premium Hyper termékekkel azt figyeltük meg (én alapvetően japán autó párti és tulajdonos vagyok), hogy az autóink motorja hangosabban jár, több a mechanikai zaja működés közben, mint pl. egy (eredeti, Castrolmintabolttól vásárolt) Castrollal, Totallal és főleg Liqui Moly-val.

    Szóval, én azt javaslom, hogy bár nyilván nem fog megragadni a motor, de, ha tehetitek ne az Eneost válasszátok. Jómagam LM párti vagyok...(az adatlapok nem annyira érdekelnek, az sokkal jobban, hogy a motor hogyan működik az adott olajjal).

    Általános jelenség, hogy autós fórumokon túlhájpolják az előírásoknak történő megfelelést, de lazábban veszik a használat függvényében változtatandó olajcsere periódust. Holott, szerintem, utóbbi legalább olyan fontos, ha nem fontosabb tényező...

    • Like 3
  5. On 2016. 08. 22. at 16:41, presidentÁkos írta:

    Köszi a választ @bluemirage

    Egyébként van a fórumozók közül még valakinek Z16SE motor (1.6 8szelep:) az autójában? 

    Mivel az enyémben nincs bordcomputer fogalmam sincs mennyit fogyaszthat, mivel szinte sosem tankolom tele, meg nem is figyelem, de olyan 6-7re tippelek. Szerintetek?

    Jelen. 283.000 km-t átléptük.

    A fogyasztással nem foglalkozós, vegyes körülmények között használt átlagfogyasztás 6,63 (május), 6,50 (június), 6,74 (július), 5,74 (augusztus). 2016 februárig visszavezetve 6,55 a teljes átlagfogyasztás kb 18000km távra.

    • Like 1
  6. On 2016. 08. 16. at 19:28, Tbandi írta:

    Köszönöm a vålaszod. Te mit tennėl a helyembe? 

    Ilyen helyzetben a gyűrűzés (és járulékos dolgok cseréje), majd az előírt kenőanyag használata és rendszeres cseréje lesz a műszakilag helyes megoldás.

    A löttyöket, ha rám hallgatsz, elfelejted, mert a pénzt viszik így is, úgy is, de az alapproblémát nem oldják meg. Én OFF-os autómon csináltattam meg ezt a műveletet és nem bántam meg.

    Neked kell eldönteni, mit választasz.

  7. 1 óra, presidentÁkos írta:

    Mi történik ha elérem a lenti piros csíkot az üzemanyagjelzőnél? :D Még nem volt ilyen és szinte eléri. Ilyenkor kb mennyit lehet menni vele? 

    Először csak világítani kezd a sárga "szegénység jelző", később villogni fog. Előbbi esetében kb 80-100km a még megtehető táv normál, országúti tempóban, utóbbi esetében kb 40-50km.

    A legjobb, ha a sárga fény felvillanásakor a lehető legközelebbi kúton megtankolsz.

  8. Önmagában nem a 10W-40 olajtól fog a motor tönkremenni, hanem a noname, ismeretlen eredetű, túlhordott kenőanyagtól és az olajfogyasztás pótlására igénytelen hozzáállástól. Írtam már korábban, hogy az én szétrúgott céges 1,6 8 szelepes (84LE) motoromba 250 000km-en keresztül 15W-40 "mézet" töltöttek, 15 ezrenként cserélték és most is itt van alattam 280 000 km közelében. 240k-nál voltak a hidrotőkék cserélve benne, ennyi hibája volt a motornak a 15 év alatt. Igaz, húzós autópálya tempó mellett (150km/h) nem egészen 500km alatt elfogy 1 liter 10W-40 belőle, de normál használat mellett 1500-2000km-ként szükséges a max szintre pótolni néhány decivel. Nagy energiát ebbe az autóba már nem fektetek, de 10 000 km-ként azért megkapja az új töltet olajat. Bemelegítésre is vigyázok, a használt fordulatszám tartományom az esetek 98%-ában 1500-3500 ford/perc.

     

    Szóval, szép dolog a viszkozitás fétis, csak nem szabad elfelejteni, hogy más körülmények is vannak, ami miatt károsodhat egy motor. A rendszeres, használati körülményekhez igazított olaj- és szűrő csere akár még fontosabb is lehet a viszkozitásnál, mert hiába használ valaki előírás szerinti minőségű olajat, ha nem cseréli időben és/vagy nem veszi figyelembe a használati körülményeit. A long life olajcseréket el kell felejteni Magyarországon, mert az autók jelentéktelen hányada tesz meg olyan utakat nap, mint nap, ami indokolttá tenné az ideális körülményeken alapuló hosszú olajcsere periódust. Legkésőbb 15 000-ként az összes típusban (motortípustól függetlenül) cserélni kellene a motorolajat.

    • Like 1
  9. On 2016. július 1. at 16:04, peacetrang írta:

    Hello!

    Itt találsz számszerűsített adatokat is:

    http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/nyarigumi-teszt_2015_15_uj_es_2_hasznalt_garnitura_vallott_a_hungaroringen-14521

    http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/nyarigumi-teszt_2014_az_autonavigator_hu_es_a_nonstopgumi_hu_valosagtesztje-12139

     

    Én egy nyarat végigtoltam téli szettel, igaz már kopott is volt, kb 4-5mm volt még rajta..az Astra nem egy erőgép, de amikor esőben 2-esben padlógázra elforgatja az orrát, akkor lehet, hogy tényleg nem épp a legjobb választás egy kopottas (vagy bármilyen) téligumi nyárra. Bár tény, hogy sokan járnak egy szettel télen-nyáron..nem tudom melyik a rosszabb vajon, télen a nyári, vagy nyáron a téli:confused:

    Alapvetően mindkettő rossz, de a legrosszabb a télen használt nyári gumi.

    Az alacsony hőmérsékletben rideggé, keménnyé válik a nyári gumi, csúszni fog, nem tapadni.

    Nyáron a  kopott téli sem jó, mert az, meg túlságosan megpuhul, instabillá válik az autó vele. Ezen túlmenően, hangosabb és többet is fogyaszt vele az autó, miközben nagy melegben extrém mértékben képes kopni.

    Úgy gondolom, hogy egy 1 Milió Ft körüli autó esetében a két új, legalább középkategóriás gumi garnitúrának bele kell, hogy férjen a büdzsébe, hiszen, egy autó üzemeltetése tekintetében a fék-kormány-futómű (gumikkal) triumvirátus az elsődleges prioritású.

  10. On 2016. június 18. at 8:15, toma2105 írta:

    Én azt vettem észre,mikor ezt használom,hogy a rongy,amivel felviszem,zöld lesz. Mintha leszedne a festékből. Úgyhogy én is inkább ritkán használom.

    A te autód színe sem metál, igaz?

    Én a narancssárga színnel jártam hasonlóan.

    Eddig (2016. februártól van nálam az autó) 3 alkalommal políroztam át 2 rétegben. Legutóbb múlt héten, amikorra sikerült beszereznem a Sonax Xtreme Polish 3-at, ami kifejezetten mattult fényezésre való. Alaposan átdolgoztam vele kézzel a kasztnit. Jobb lett volna egy fordulatszámszabályzós Einhell-lel felvinni és polírozni, de kézzel is könnyű vele dolgozni. Ezután átmentem rajta még egy réteg Turtle Wax High Gloss Wax-szal is, hogy a lakk is kezelve legyen.

    Az összes rongyom narancssárga lett, valszeg a Sonax polírpaszta miatt, de a vaxolás miatt nem éreztem problémának. Koros az autó, elhanyagolt a fényezése, természetes, hogy egy ilyen kezelésnél jön le valamennyi szín.

    Annyira rossz már a fényezése, hogy kb 1 hónap elteltével vissza is jött az előző kezelések ellenére a homályos, fakó film réteg. Erre a Sonaxos dologra kiváncsi leszek, mit bír majd...

  11. On 2016. június 5. at 4:18, marton.csaba2 írta:

    T bepi81!
     

    ...
    1. "... vékony ..."
    A motorolajnak ilyen tulajdonsága nincs.

    2. " ... kifolyna a tömítések mentén ..."
    A gyártóművii előírásnak megfelelő olaj sem csinált/csinál ilyet.

    3. "... zavaró ..."
    Nem kötelező a nem létező motorolajokról, nem létező állításokkal, a nem létező tudást közre adni.


     

    1. Nézd, a szakzsargonban is benne van ez az elnevezés, nem mellesleg, ezt érti a "mezei" ember is.

    2. Nem, valóban nem, egy 0 km-es motorban. Te tényleg beletöltenél egy 270k-t 15W-40 olajjal futott motorba gyári 5W-30-ast? Ha igen, akkor elég hiányos a gyakorlati tapasztalatod (mert fotelből nagyon képzett "vagy").

    3. Ne terelj...

    • Like 2
  12. On 2016. június 3. at 15:53, marton.csaba2 írta:

    T bepi81!

    "... Mol Dynamic Synt Diesel 10W-40 ..."

    A hivatkozott termék a Mol haszongépjármű terméksorának része.

    A gyártó a termékét Euro III - as és dízel részecskeszűrő nélküli Euro IV és Euro V haszongépjármű motorokhoz ajánlja.

    Személygépkocsihoz nincs csak diesel motorhoz készített motorolaj.

     

    "... csak jó lesz ..."
    Nem. Nem jó.
    A GM már az Y motorkóddal ( 2000.02 ) kezdődő motorjaihoz sem ezt a viszkozitási osztályt írja elő.

    Tudom, hogy a gyári ajánlás nem ez, de ekkora futásnál értelmetlen belerakni a vékony olajat. Kifolyna a tömítések mentén a motorból.

    Egyébként, kissé zavaró a kioktató stílusod, ezt légy szíves kerüld a jövőben. Nem vagyok analfabéta kenőanyagok tekintetében (sem). Megvan az oka, miért nem használok gyári előírású olajat. ;-)

    • Like 1
  13. 4 órája, bluemirage írta:

    Az FM modulátor sokat ront a minőségen. Hallhatóan! Főleg ha van lehetőség összehasonlítani pl. ugyanazon forrást ugyanolyan rendszeren, de USB-s fejegységgel használva. Ha most másra nincs pénz, akkor ideiglenesen megteszi, de elég szükségmegoldás. Én is használtam egy rövid ideig.

    A HiFi egyik alapmondata, hogy a rosszat is meglehet szokni. :) Sokan egy-egy fejegység, vagy hangszóró csere, vagy más fejlesztés után jönnek rá, hogy évekig mit hallgattak. 

    Egyetértek, annyi kiegészítést engedj meg, hogy, ha már a fórumtárs fm transzmittert szerez be, akkor a zenét ne Bluetoothon, hanem USB-n hallgassa, mert az egy fél fokkal hallgathatóbban szól, legalábbis, az én ebayes cuccomon...

    a jack kábeles kapcsolat mind közül a legsilányabb, azt NE!

    A CD minosegtől mind nagyon messze van, de jobb hijján, megteszi.

  14. 3 órája, Kishenceg írta:

     

    Köszönöm az infót! Közben eldőlni látszik a kérdés, mégis veszek külön nyárit (és majd ősszel a meglévő, 1 pár jó állapotú téli mellé még 1 pár télit). Összegszerűen is így jövök ki legjobban. Négy db Uniroyal Rainexpert vagy Falken 807* (ezt még el kellene döntenem) plusz két téli szereléssel együtt sem több, mintha vennék 4 db négyévszakost (olyat, amit meg is mernék venni). Az átszereléssel meg elszüttyögök ősszel/tavasszal, legalább rá/alá is nézek az autónak. Abból baj nem lehet! :)

     

    *edit: A Rainexpertről van tapasztalatom, volt ilyen a G Astrán, jó is volt, de az évekkel ezelőtt volt. Most viszont a Corsára kellene gumi, ezért néztem a Falkent, ez összeségében ~10eFt-vel olcsóbban jönne ki és itt szempont a költséghatékonyság is. Viszont nincs vele tapasztalatom, tesztet/összehasonlítást nem találok róla, így ha valakinek van, kérem ossza meg velem! Köszönöm! :)

    Esetleg vedd be a lehetséges típusok közé a Hankook-ot is. A Kinergy Eco K425 kiváló nyári gumi, már évek óta bizonyít a teszteken és a télije is jól szerepel a téli gumi teszteken. A nyári nekem 11390Ft volt nettó áron, ami vmi 13500Ft-ra jött ki bruttóban, 185/65R15 méretben.

    Menet közben stabil, nagyon csendes a futása. Nekünk több autón is ez a típus van családon belül, mindenki elégedett vele.

  15. On 2016. 06. 02. at 10:57, marton.csaba2 írta:

    T bepi81!

    Castrol Edge Turbo Diesel Fst 5W-40 a következő benzines (Otto) követelményeket teljesít:
    ACEA C3, API SN, BMW LL-04, GM dexos2, Renault RN 0700, VW 502 00.

    "... MOL Dynamic 10W-40 turbodiesel ..."
    Nincs ilyen termék gyártásban.
    Mol Dynamic terméksor.

    A gyártásban lévő Mol Essence Diesel 10W-40 motorolaj a következő benzines (Otto) követelményeket teljesíti:
    ACEA A3-08, A3-12, API SL.

    Mégegyszer:
    a személygépjárműveknél nincs kizárólag diesel motorolaj, még ha ez a kifejezés olvasható is a csomagoláson.

    A Castrollal még talán igazad is van, hogy nem csak dízel motorokhoz van, de alapvetően azokhoz van fejlesztve (Pl. a VW 1,9 pdtdi-nek ez a gyári töltésű olajtípusa). Azért van ráírva. Ha nem így lenne, bármelyik gyártó termékére rá lehetne írni, hogy turbodiesel. Egyébként szívesen kikérem neked a Castrolmintabolt állásfoglalását ebben az ügyben, van kontaktom hozzá.

    A MOL-lal kapcsolatban, viszont íme: (bocsi, rosszul írtam, nem turbodiesel, hanem synt diesel)

    MOL_Dynamic_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    Én ezt használom, az autóban most több, mint 274000km van, eddig csak hidrotőke csere volt valamikor 240 000-nél. Az autó kb 250 000km-en keresztül mézállagú MOL Dynamic 15W-40 dízel motorolajat kapott, szóval, hidd el,

    1. van kifejezetten dízel motorolaj

    2. egy szóval sem mondtam, hogy személyautó motorolajra gondolok.

    3. semmi extra problémát nem okoz az ilyen olaj, ha (ezt is) rendszeresen cserélik.

    Megjegyzés: Egy mai modern teherautó minimum Euro5-ös, 280-330LE-s dízelmotorjához fejlesztett olaj csak jó lesz tán egy közel 30 éves motorkonstrukcióba is, még, ha utóbbiba nem is a dízel motorolaj az előírás.

  16. 15 perce, Janó32 írta:

    Nem biztos, hogy a dízelbe való olaj rossz a benzinesbe, sőt, a dízel olajakat jobban kell adalékolni ahhoz, hogy a motor kellőképpen védett legyen (olaj stabilitása), szóval, inkább fordított helyzetben lehetne ódzkodni. Sajnos a benzin motorokba való olajakból sok esetben kispórolják a megfelelő adalékokat...

  17. On 2016. 05. 21. at 14:09, bepi81 írta:

    ...amíg megérkezik egy másik kis kütyüm, EZ:

    http://www.ebay.com/itm/171999267256?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

    Kifejezetten Blau fejegységekhez csatlakoztatható (AUX) kábel 3,5mm-es Jack dugóval a végén.

     

    Megérkezett rekord rövid idő alatt! Éééés működik. Igaz, a hangzás nem olyan telt, mint egy gyári közeli CD-vel, de nincs jelentős alapzaj, mint az FM transzmitter esetében. Jó ez így olcsó megoldásnak, a fejegység már be is csusszant a végső helyére, a fém keretet végül nem raktam rá, így is a helyén van. Öröm van jelenleg...:icon13:

  18. Van olajfogyás adatom:

    Nem egészen 2000km alatt fogyott el kb 8-9 deci motorolaj (MOL dynamic 10W-40). 

    A motor hangja a nívó minimum jelzésekor kissé klattyogósabb, menet közben morgósabb tónusú. Utántöltéssel kisimult a járása. 

    273 000+ km, amiből kb 250 000-et MOL 15W-40 olajjal tett meg, ezután kapja a 10W-t. A motorban eddig csak a hidrotőkéket cserélték 240 000 körül.

  19. On 2016. 05. 19. at 11:06, Janó32 írta:

     

     

    Nálam minden esetben a max-ra (vagy kicsit alá) állítja be a szintet a szerelő cserekor (kb. 4dl szokott maradni az utolsó/4L-es flakonban)... Úgy gondolom, hogy egy eleve olyan konstrukciójú motornál amelyik csipegeti a kenőanyagot, jobb mindig a felső harmadban vagy a max közelében tartani a szintet. Én legalábbis mindig így teszek... 

    Nagyon helyesen teszed. Ennek alapvetően annyi oka van, hogy:

    Az olaj "fáradása" max mennyiség esetén (itt a felső határnak mindig a nívó max jelzését értem) később jelentkezik, tehát, tovább biztosítja a kenést igénylő alkatrészek megóvását. Igaz, a kevesebb mennyiségű olaj hamarabb éri el az üzemi hőmérsékletet, de "hamarabb is fárad", azaz, akár jóval korábban lesz szükség az olajcserére is.

  20. On 2016. 05. 17. at 15:48, gezoli írta:

    Ez a három csatlakozó egyben van és így pattan be a keret hátuljába. Az alsó kettőre van szükség az új fejegységhez, de viszont a harmadik miatt nem lehet csatlakoztatni. Ezért kel levágni, de nem a vezetékeket hanem csak a csatlakozót kell leválasztani a többitől!

    No, sikerült a mű, igaz, egy kicsit mindenkinek igaza volt. :-)

    Azt, ugye, megtudtuk korábban, hogy valóban ISO csatis mind a gyári kábel szett, mind az "új" Blau fej. Igen ám, csakhogy a külső kihangosító úgy van bekötve a gyári kábelen lévő csatlakozóba, hogy amikor azt bedugom simán a Blau fej hátuljába, a fejegység bekapcsolását követően a "PHONE" felirat jelenik meg, innen sehová nem lehet lépni, kizárólag a kikapcsolásra reagál.

    Előkaptam, hát, az előzőekben linkelt ISO kábel csatlakozó kis szettet és összedugtam, így már tökéletesen működik minden. :icon13:

    A felső csatlakozóra valóban nincs többé szükségem, azt félrehajtottam, megvárom, amíg megérkezik egy másik kis kütyüm, EZ:

    http://www.ebay.com/itm/171999267256?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

    Kifejezetten Blau fejegységekhez csatlakoztatható (AUX) kábel 3,5mm-es Jack dugóval a végén. Ezt össze lehet csatlakoztatni akár telefonnal, tablettel, de, akár egy ilyennel is:

    http://www.ebay.com/itm/Bluetooth-3-0-Stereo-Audio-Receiver-Handsfree-Adapter-for-Cellphone-Music-to-AUX-/251922667882?hash=item3aa7c2d96a

    Én is beszereztem egy ilyet még 2014-ben, azóta is kiválóan működik! Ajánlom mindenkinek, aki nem annyira vájtfülű, hogy az autóban hifizzen, de szívesebben hallgatná vezeték nélkül a telefonja zenetartalmát, mint a rádiót. Az aksija hosszú életű, egy feltöltéssel igen hosszan bírja. Ha netán talál valaki BT4.0-s verziót, az még inkább energiatakarékos. A technológia hangminősége a mai divatosabb elektronikus zenékhez rendben van, de egy Diana Krall-t ne ezen keresztül akarjon senki hallgatni. Egy tetszőleges márkájú FM transzmittert bármikor körberöhög minőség tekintetében.

    Szóval, ebben az a király dolog, hogy hiába vén az autó, vezeték nélkül lehet vállalható minőségű zenét hallgatni benne pár ezer Ft-os ketyerék beszerzését követően.

    Szerelgetés közben támadt egy másik gondolatom is: a gyári fejegység kerete nélkül nincs fixálva a Blau fejegység a  középkonzolban, hát tegyük bele. Ismert tény, hogy a gyári fejegység végig ér a keretben, ami kvázi dokkolóként tartja fixen a csatlakozókat, míg egy ut. fejegység általában nem érvégig, így a fixen tartott csatlakozók is felejtősek. Nincs nagy gond, kulturáltan előrevezettem a csatikat a keret végétől, majd rácsatlakoztattam a Blaupunkt fejre. Elég macerás-játékos dolog tökéletesen a helyére gyurmázni mindent, de a végső megoldás mindenképpen ennek a keretnek a használata lesz, de megvárom, amíg az AUX kábel is megérkezik. Azt beüzemelve már mindent vissza fogok rakni a helyére.

    Szerelés közben kissé jobban megrántottam a rádió kábelét és a csatlakozónál elszakadt a vezeték, ezt visszaforrasztottam a helyére, így a kezdeti ijedelem után helyreállt a világ rendje.

    Esetemben is igaz volt, hogy a piros és citromsárga vezetékeket fordítva kötöttem be (tehát, pirosat a sárgával, sárgát a pirossal), így a gyújtás levételét követően is bekapcsolható marad a fejegység és nem felejti el az órabeállítást. Pozitívum, hogy így is kikapcsolja a fejegységet, ha leveszem a gyújtást, tehát alapvetően nincs veszélyben az aksi, csak akkor, ha gyújtás nélkül manuálisan kapcsolom vissza a rádiót. Erre majd figyelni kell. Pont.

    A hangminőség sokkal kellemesebb lett, a gyári CAR300 túl durván "színezi" a magas és mély hangzást és jóval kisebb hangerőt képes adni. Most kevésbé dübörgős, de a fülnek hosszú távon kellemesebb lett a hangzás, érdemes lenne alukasírozott bizumelappal jól kiszigetelni az első ajtókat, szerintem bazi jót tenne az így sem rossz hangzásnak.

    Egyelőre betoltam a Sasha - Involver című lemezét és élvezem kiváló epic breakbeat-et. :cool:

    Elnézést, ha hosszúra sikeredett beszámolóm untatott valakit, apró sikerélmények teszik velem azt, hogy picit hosszabban vagyok hajlamos írni dolgokról.

     

    • Like 1
  21. On 2016. 05. 17. at 21:34, Geopake írta:

    Én ilyet vettem,csak valaki megbugázta a sufniból. Vectrámat megfényesítettem vele.Lehet veszek egy másikat,és jól eldugom :)

    http://www.szerszamkell.hu/einhell_polirozo_gepszett_180mm_1100w_bt_po1100e_1465

    Ez jó kis cucc, dolgoztam már vele, házi, hobby célra tökéletes. Ehhez már érdemes nem Turle Wax termékeket venni, hanem pl. egy Maxolen wax már nagyon szép eredményt ad. Használat előtt azért mindenképpen javallott egy kevésbé látványos felületen kipróbálni, kitapasztalni a szükséges fordulatszámot, és nyomóerőt. Ellenkező esetben főleg a karosszéria élei lehetnek veszélyben, könnyen ki lehet égetni a lakkot.

  22. 2 órája, grofbandi írta:

    Ez ilyen szigorú gyári elméleti felfogás. Ami stabilabb, az határhelyzetben is az. A csapágyak, ill. egyes alkatrészek valóban nagyobb terhelést kapnak, de nem olyan szinten, hogy jelentősen leromlana a futásteljesítményük, mivel nem extrém változtatásokról van szó.

    Az a gond, hogy egy esetleges balesetet követő műszaki-igazságügyi szakértői vizsgálat eredménye alapján simán elmarasztalhatnak, hiszen, nem a gyári specifikációjú kerekek voltak az autón. A bírság ilyenkor bőven lehet többszázezres, vagy akár milliós tétel is.

    Attól, pedig óvva intek mindenkit, hogy önhatalmúan döntse el, mi az extrém és mi nem. Egy biztos, a gyári kerékméret van konkrétan az autó elemeihez kifejlesztve, hozzáhangolva.

    Amennyiben alufelni vásárláson töri valaki a fejét, arra minimum nagyon vigyázzon, hogy gyári ET számú legyen a választott felni és a gumi is gyári váltóméret legyen, a megengedett 2%-on belüli kerület eltéréssel.

    Vagy, ott egy másik - költségesebb - megoldás, hogy valóban minőségi felnit vesz az ember, aminek jóval alacsonyabb a tömege, mint a gyári felninek. Ezáltal csökken a rugózatlan tömeg tömeg, csökken a futómű alkatrészeinek terhelése.

    • Like 1
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.